Totalni kolaps u centru Beograda!

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Gužve u Beogradu su neminovne jer grad bukvalno nije planiran za ovoliki broj ljudi, plus kad se na sve to doda da je ranije jedna porodica imala jedan auto, a da danas ima po dva ili tri, parking naći postaje nemoguće, u grad kad moram da idem od 15-17 časova verujte mi bolje da me neko nalupa po glavi i rebrima, bolje bih se osećao.

Ok, jasno je da se ne može blokirati raskrsnica, ali sam i lično par puta dolazio u situaciju, npr, kod Brankovog mosta da treba da skreneš, ako ne uđeš da blokiraš raskrsnicu na sledećem prolazu semafora toliko njih će se načičkati ispred da je pitanje hoćeš li moći da prođeš, onda nemaš drugi izbor do da blokiraš bar jednu traku dok se tamo nešto ne pomeri da se uključiš. Hiljadu puta sam vozio i žutom trakom jer prosto neće niko da te pusti da se uključiš i sve stoji, nemaš izbor osim da zaustaviš žutu traku skroz dok te neko ne pusti.

Vožnja po Beogradu postaje nemoguća, a naročito postaje stresno što su ljudi rasejani i često voze automobile do 2000 evra i onda njega baš briga koga će da zakači, očeše, šta će da se desi... Upravo takva jedna je prouzrokovala štetu na mom autu od milion dinara, sreća pa njeno osiguranje pokriva to.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.208
Е... није дозвољено ни возити без осећаја за саобраћај, па многи ипак возе.

Код "Баније" ти је исти случај - натрпавање у Булевару Деспота Стефана према Тргу. Виђао сам аутобусе, али сам виђао и гомилу аутомобила сваки пут. "Само да ја прођем"...
А када том "генију" него на исти начин препречи пут, шта онда? Труби махнито?

И посебан "специјалитет", раскрсница Таковске и Светогорске / Мајора Илића.
Имамо троле које скрећу, аутобусе, милион аутомобила - ипак је то главни правац који се касније зове Кнеза Милоша...
Нит' ко мисли нит' ико икога пушта. Набиј колико можеш!

Саобраћајаца наравно нема, шта ће њима то?!? :roll:

Mozda treba uvesti pojam Beogradskog minuta nalik na NYC minut.

New York minut se definise ovako:

Vreme potrebno da prvi automobil iza vas zatrubi, kad se upali zeleno svetlo, a vi ne pocnete da se krecete unapred (mozda bas zato sto bi blokirali raskrsincu). Vreme njujorskog varira ali tesko da je duze od nekolicine sekundi.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.435
Јуче на углу 27.марта и Старине Новака, аутобус 77 пропустио 4 измене на семафору зато што мајмуни у колима мисле да имају право да заграде раскрсницу до врха јер други не постоје.
Многи подобијаше дозволе задњих година преко везе али је много и оних којима дозволу више не треба продужавати, нити виде, нити реагују, нити разумеју.
Или, да позовемо бесмртног Душка, да један дан месечно буде дан без правила, па ко преживи.

Make It True

Početnik
Banovan
Poruka
43
Gužve u Beogradu su neminovne jer grad bukvalno nije planiran za ovoliki broj ljudi, plus kad se na sve to doda da je ranije jedna porodica imala jedan auto, a da danas ima po dva ili tri, parking naći postaje nemoguće, u grad kad moram da idem od 15-17 časova verujte mi bolje da me neko nalupa po glavi i rebrima, bolje bih se osećao.

Ok, jasno je da se ne može blokirati raskrsnica, ali sam i lično par puta dolazio u situaciju, npr, kod Brankovog mosta da treba da skreneš, ako ne uđeš da blokiraš raskrsnicu na sledećem prolazu semafora toliko njih će se načičkati ispred da je pitanje hoćeš li moći da prođeš, onda nemaš drugi izbor do da blokiraš bar jednu traku dok se tamo nešto ne pomeri da se uključiš. Hiljadu puta sam vozio i žutom trakom jer prosto neće niko da te pusti da se uključiš i sve stoji, nemaš izbor osim da zaustaviš žutu traku skroz dok te neko ne pusti.

Vožnja po Beogradu postaje nemoguća, a naročito postaje stresno što su ljudi rasejani i često voze automobile do 2000 evra i onda njega baš briga koga će da zakači, očeše, šta će da se desi... Upravo takva jedna je prouzrokovala štetu na mom autu od milion dinara, sreća pa njeno osiguranje pokriva to.
Mora da može nekako da se reši nek naplaćuju vožnju

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.103
Јуче на углу 27.марта и Старине Новака, аутобус 77 пропустио 4 измене на семафору зато што мајмуни у колима мисле да имају право да заграде раскрсницу до врха јер други не постоје.
Многи подобијаше дозволе задњих година преко везе али је много и оних којима дозволу више не треба продужавати, нити виде, нити реагују, нити разумеју.
Или, да позовемо бесмртног Душка, да један дан месечно буде дан без правила, па ко преживи.
Решење је једноставно - поставиш пар пандура да спречавају затрпавање. Нека стоје на пешачком пре раскрснице, па нека пуштају колико може да уђе.

Овако, када се оба правца међусобно блокирају, проток је никакав

Или је можда полицији свеједно јер је гужва и "низводно" па их мрзи да се труде... А и то је глупост.

mario80

Buduća legenda
Poruka
37.095
Pa otpustili su svu saobraćajnu policiju i zaposlili KAMERE koje su platili milionima od poreza svih građana. Otkad su postavili kamere nastale su ogromne gužve u centru beograda, niste to primetili? Ja jesam jer policije više NEMA!
Poruka je automatski spojena:

Tu su nam objasnili da državu samo zanima lova i ništa drugo. Može da bude kolaps od jutra do sutra njih to ne zanima samo sede i čekaju da neko vozi neregistrovan auto.

SURbel

Buduća legenda
Poruka
35.026
A да споменемо мало и безобразне и бахате возаче аутомобила? :)

Реално, овде у Бг већина возача су такви, а они који нису, постају такви, јер другачије не би мрднули са почетне тачке.

Непоштовање других учесника у саобраћају је евидентан и широко распрострањен, бар у Бг.

Мада, то непоштовање другог је заступљен у свим сегментима друштва, тако да не чуди.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.435
Решење је једноставно - поставиш пар пандура да спречавају затрпавање. Нека стоје на пешачком пре раскрснице, па нека пуштају колико може да уђе.

Или је можда полицији свеједно јер је гужва и "низводно" па их мрзи да се труде... А и то је глупост.
Није то тако једноставно. Више пута сам видео да, и поред живог саобраћајца, без проблема возачи не поштују ни сигнализацију ни било шта друго.
Многи ни не знају да је полицајац и његове команде на раскрсници на првом месту, тек после иде вертикална па хоризонтална сигнализација.
Возач прође, полицајац га погледа попреко и шта да ради? Да заустави саобраћај да би га казнио па да га после рибају због колапса који је изазвао заустављањем бахатог возача?
Решење би било боље да на пар најпрометнијих раскрсница поставе саобраћајце да снимају прекршаје и лепо, без заустављања, шаљу казне на адресу.
Док се не навикне да постоје саобраћајни прописи и да ни један није мањи или већи.

Vojvoda3

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
389
Није то тако једноставно. Више пута сам видео да, и поред живог саобраћајца, без проблема возачи не поштују ни сигнализацију ни било шта друго.
Многи ни не знају да је полицајац и његове команде на раскрсници на првом месту, тек после иде вертикална па хоризонтална сигнализација.
Возач прође, полицајац га погледа попреко и шта да ради? Да заустави саобраћај да би га казнио па да га после рибају због колапса који је изазвао заустављањем бахатог возача?
Решење би било боље да на пар најпрометнијих раскрсница поставе саобраћајце да снимају прекршаје и лепо, без заустављања, шаљу казне на адресу.
Док се не навикне да постоје саобраћајни прописи и да ни један није мањи или већи.
Kamere su dovoljne.

Jedino idioti su u sabirnom centru trenutno.

Platin

Buduća legenda
Moderator
Poruka
42.103
Може полицајац да буде опремљен камером... било чим што снима слику. Један "шкљоц" и то је то.

Камера можда још немамо довољно, али биће и тога.

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
5.971
Presili se u Braziliju dje su ulice 50m siroke

BRASILIA8.jpg
Ovde se lepo ne vidi da je odokativno široka ulica 50 m. 😂

To sam ja hteo da pitam.

cronnin

Poznat
Moderator
Poruka
9.908
Када не би ушао тако на силу, него чекао да му се тамо иза раскрснице ослободи 30 m никада не би ушао у раскрсницу, јер би му увек него из леве траке улетао у његову траку након раскрснице, јер види да је слободна, док је лева трака заузета.

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711

Zapravo, treba samo policija da propušta one pravce koji se zakrče. Evo, kod mene u kraju ima jedna ulica koja je u jutarnjim časovima pakao, čeka se baš dugo. Kad stoji policajac i pušta ljude da prođu kroz crveno jer imaju dve trake, niko nije ugrožen, nikad ne čekam duže od 5 minuta maksimalno.

A да споменемо мало и безобразне и бахате возаче аутомобила? :)

Реално, овде у Бг већина возача су такви, а они који нису, постају такви, јер другачије не би мрднули са почетне тачке.

Непоштовање других учесника у саобраћају је евидентан и широко распрострањен, бар у Бг.

Мада, то непоштовање другог је заступљен у свим сегментима друштва, тако да не чуди.

Nije to stvar nepoštovanja, to je stvar nekulture. Kao što bace đubre komšiji pred prag, kao što neće da te puste da se uključiš, kao da si im ti kriv što čekaju toliko, pa će im sad to jedno vozilo uzeti dušu, itd. Nemamo kulturu vožnje, kulturu življenja jednih sa drugima, svega nam fali. Svira se početniku, koji je i ovako istraumiran, nema kraja.

fenix2710

Primećen član
Poruka
666
Upotreba javnog prevoza.

Ali ne , svaka budala hoce da se vozi ... zamisli sam u automobilu pa izracunaj koliko njih tako zauzme celu traku.
Metro nije potreban, sve dok su busevi poluprazni, čak i sedišta, i dok gledaš da u svakom automobilu kako i sam kažeš vozač i niko drugi.

a ovo da svaka budala hoće da vozi, slažem se. Iz istog razloga ja sam rekla bratu da neću da vozim, iako mi je kupio auto! Pa zamisli, znam ljude koji su na polaganjima umalo udes napravili, pa se izvukli uz veze, plakanje da su sirotinja, potom seli u džip! Poštujem kad je čovek svestan svojih mogućnosti, pa čak i kad ih umanji. Ali nikako kad se pravi da je sposobniji, nego što jeste.

Araon

Veoma poznat
Poruka
10.711
Metro nije potreban, sve dok su busevi poluprazni, čak i sedišta, i dok gledaš da u svakom automobilu kako i sam kažeš vozač i niko drugi.

a ovo da svaka budala hoće da vozi, slažem se. Iz istog razloga ja sam rekla bratu da neću da vozim, iako mi je kupio auto! Pa zamisli, znam ljude koji su na polaganjima umalo udes napravili, pa se izvukli uz veze, plakanje da su sirotinja, potom seli u džip! Poštujem kad je čovek svestan svojih mogućnosti, pa čak i kad ih umanji. Ali nikako kad se pravi da je sposobniji, nego što jeste.

Mislite na one raspale autobuse u kojima ti zimi bude hladnije nego napolju, koji ponekad prokišnjavaju, a leti ne radi klima, plus baba zatvori prozor? Mislim, ovako je bar bilo kada sam poslednji put sedeo u autobusu. Da su malo bolje to organizovali i uredili, svima bi se isplatilo. Autobus uz žutu traku svuda brže dođe, a tek što obožavam da se vozim tramvajem to mi je milina, ali šta kad prosto nemaš kuda.

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
43.709
Danas sam uleteo u totalni kolaps oko 4 popodne sve stoji u centru Beograda. Onda sam primetio jednu zanimljivu pojavu da autobusi GSB namerno ulaze u raskrsnicu i blokiraju je!

Pogledajte prilog 1112012
Sada se postavlja pitanje imaju li ovakvi vozači ikakvu dozvolu? Prosto mi je delovalo nestvarno!
BG - Beograd
KO - Kolumbija
AR - Argentina
BO - Bolivija
NI - Nigerija
ZA - Zambija
KL - Kleskovac

Ja gledam na sve načine da izbegnem korišćenje automobila sve što mogu obavim peške i otprilike mesečno prelazim max 350 km.
31. decembra i 1. maja moš vezanih očiju da voziš po Beogradu
Kalendarče ispred bizmiz
Praziluk i mast je jači nagon nego poslovni ciljevi.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
136.969
Ogroman je stres ziveti u Beogradu , ziveo sam tamo, stradaju zivci, srce, mozak , nema covek dusevni mir. Zato ja zivim tamo gde imam dusevni mir i obezbedjenih 20 parking mesta na mojih 50 ari imanja ako treba ....

#RASKA

Ja sam otisao pre skoro 20 godina a sada je situacija mnogo gora nego tada. Broj zgrada je uvecan , broj stanovnika i vozila takodje mnogo, a ulice ostale iste. Zagadjenje i stres samim tim nikad veci.

A ko hoce nek se guzi sa 2 miliona drugih na 5 kvadratnih kilometara teritorije i bori za svoje parcence mesta za auto.

Ja nemam nameru...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.