Тортура над радикалима

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

no_problem

Domaćin
Banovan
Poruka
3.426
TORTURA ZA RADIKALE
Ivan Ivanković kaže da su ga policajci u Savskom vencu tukli pendrecima i gazili cokulama po glavi zato što je imao kapu s imenom Tomislava Nikolića

BEOGRAD - Ivan Ivanković iz Barajeva je 2003. godine proglašen đakom generacije u srednjoj školi, a nešto kasnije učlanio se u Srpsku radikalnu stranku. U životu su mu puno puta zamerili zbog njegove političke orijentacije, ali nikada mu nije palo na pamet da će mu policajci Savskog venca zbog kape s imenom Tomislava Nikolića „skakati po lobanji“.

- Ležao sam licem okrenut ka asfaltu, tako su me namestili policajci koji su mi prethodno vezali ruke plastičnim lisicama iza leđa, krvario sam iz posekotine na potiljku i na trenutke mi je sve bilo crno ispred očiju, gubio sam svest - priča Ivanković u svojoj ispovesti za Kurir i kaže da je u jednom trenutku pomislio da sme policajce da zamoli da mu ukažu pomoć, ali se ispostavilo da bi mu bilo bolje da je ćutao.

- Da ti pomognemo - pitao ga je policajac, prišao mu, zgazio ga cokulom po potiljku i počeo besomučno da ga udara pendrekom po leđima, navodi Ivanković koji je tada primetio da je policija u međuvremenu „donela“ još nekoliko momaka koji su oko njega takođe ležali sa rukama vezanim iza leđa. Policajci bi svakog ko bi im se s bilo kakvim pitanjem obratio brzo ućutkali udarcima pendreka. Na naše pitanje šta je zgrešio, Ivanković kaže da to ni njemu nije jasno.

Ivan nikada nije osuđivan, trenutno studira na Stomatološkom fakultetu u Beogradu. Na miting je došao na poziv Vlade Srbije i po završetku mitinga krenuo je kući u Barajevo.

Za demonstrantima je trčala policija, i u jednom trenutku se našao između protestanata koji su pored njega projurili i službenika MUP koji su trčali za njima.

- Pritrčava mi policajac i skida mi kapu, dere se na mene i udara me pendrekom. „Jel si ti za Nikolića, a j... ti mater!“, viču na mene i udaraju me više njih. Zavrću mi ruke. Osetio sam i da su mi zategli zglobove jedan za drugi plastičnim lisicama. Bacili su me na zemlju, a u jednom trenutku policajci su počeli da me šutiraju cokulama u glavu. Na ulici sam ležao više od dva sata.

Onda su ga ubacili u maricu i odvezli u stanicu Savski venac, priča Ivanković i kaže da su ga tamo držali u sobi, gde je ušao službenik koji ga je pitao: „Ko si ti“, a kada se predstavio, policajac ga je pendrekom udario u stomak.

- Udarao me je vrhom pendreka, svaki put bi mi izbio vazduh. Na kraju sam reko, ja sam, eto, niko i ništa - kaže Ivanković.
.
On navodi da je u stanici Savski venac najneprijatnije iskustvo bilo to što su ga od vrata pa do sprvođenja u podrum stanice redom svi šamarali i šutirali.

- „Je l’ to taj radikal?“, „Da to je on“, govorili su, udarali me i gurali niz stepenice - kaže Ivan. Odveden je na saslušanje kod inspektora koji je bio jedini korektan te večeri, dao mu je zapisnik da potpiše i potom je pušten.

A LIČNA KARTA?

Ispred stanice policije pozvao je mesni odbor stranke i zamolio ih da dođu po njega, priča Ivanković, koji nije ni slutio da tu nije kraj policijskoj torturi. Narodni poslanik Milan Avramović je dobio zadatak da ode po kolegu. Kada je poslanik Avramović stigao pred stanicu policije, video je kroz prozor kola Ivankovića kako stoji ispred ulaznih vrata stanice Savski venac. Baš u tom trenutku iz zgrade je izašao policajac i zgrabio Ivankovića za kragnu.
„Gde ti je lična karta!“, povikao je, udario ga i uvukao nazad u zgradu. Poslanik Avramović je utrčao u stanicu za njima, a tek posle pola sata su izašli napolje. Jakna mu je bila sva krvava na potiljku je imao otvorenu ranu, koju su mu u Urgentnom centru ušili sa sedam kopči. Imao je vidne lakše povrede ispod levog i desnog oka, dok je na tretmanu u Urgentnom centru zadržan čitavih dva sata. Glava i leđa su mu otekla na više mesta, a lekari Urgentnog centra konstatovali su mu i lakši potres mozga.



http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-26-02-2008/tortura-za-radikale
 
Полицију треба очистити од идиота....пола тих људи, нема мозга..убице шетају градом...нису способни никога да ухапсе, наркоманија и проституција цветају..и ником ништа..али ако имаш политичку идеју супротну Тадићу..е тада батине....
 
i znaci to je tebi opravdanje da mogu ovako da se prebijaju ljudi?

i kad je to SRS imala ministra policije pa da kazes sekijeva policija

Ako ne dokazes da je SRS imala nekada ministra policije to ce znaciti da si lazovcina

Ne nije opravdanje, ali tada se o tome nije ni govorilo iako se zna sta je ta ista murija radila....

Sa kim je ono SRS vladao od 1997. do 2000.? Ko je bio podpredsednik Vlade?

Odakle tebi da je policija DSS-DS? Od kada je to Dragan Jocic i u jednoj i u drugoj stranci?
 
rezultati delovanja "demokratske" kostunicine i tadiceve policije

Thumb_P2220102.JPG
 
Ne nije opravdanje, ali tada se o tome nije ni govorilo iako se zna sta je ta ista murija radila....

Sa kim je ono SRS vladao od 1997. do 2000.? Ko je bio podpredsednik Vlade?

Odakle tebi da je policija DSS-DS? Od kada je to Dragan Jocic i u jednoj i u drugoj stranci?

radikali nikada nisu imali ministarstvo sile tako da ne snose nikakvu odgovornost za prebijanje gradjana 90tih jer tomislav nikolic niti bilo ko drugi nije mogao da naredi policajcu da prebije bilo koga.

drugo ministarstvom policije trenutno rukovodi zamenik dragana jocia koji je iz DS-a i on je naredio prebijanje radikala.
 
radikali nikada nisu imali ministarstvo sile tako da ne snose nikakvu odgovornost za prebijanje gradjana 90tih jer tomislav nikolic niti bilo ko drugi nije mogao da naredi policajcu da prebije bilo koga.

drugo ministarstvom policije trenutno rukovodi zamenik dragana jocia koji je iz DS-a i on je naredio prebijanje radikala.

Pa jel znas sta je Seselj bio u to vreme? Mislim na kojoj poziciji.... Jel znas da trenutno sef kostunicinog kabineta komanduje policijom? Jel on u DS mozda?

Eto ti ime coveka koji komanduje policijom.... trenutno dok je Jocic odsutan...
 
Kostunicin sef kabineta trenutno komanduje policijom... Covek se zove Aleksandar Nikitovic.... Tako da, ne serendaj...

shef kabineta po ustavu ne moze da komanduje policijom sve i da hoce. po koalicionom sporazumu DSS-DSS zamenici ministara iz DSS-a su iz DS-a i obratno.

Posto je Jocic u bolnici trenutno policijom rukovodi njegov zamenik iz DS-a i ti iz DS-a su i naredili prebijanje radikala.
 
Pa jel znas sta je Seselj bio u to vreme? Mislim na kojoj poziciji.... Jel znas da trenutno sef kostunicinog kabineta komanduje policijom? Jel on u DS mozda?

Eto ti ime coveka koji komanduje policijom.... trenutno dok je Jocic odsutan...

sta je seselj bio prosvetli me neuki covece.

jel bio mozda ministar policije?

ili premijer ?

samo ministar policije ili premijer mogu da narede prebijanje gradjana tj koriscenje sile. ne moze ministar za sport i nauku
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top