TORTE: recepti, saveti, ideje...

Jedna tortica za zlatnu svadbu :D
Nugat torta
23j527s.jpg

kd4v8l.jpg
 
Ovo jeste radjeno prvo na papairu ili silikonskoj podlozi pa preneto, ali nije royalom nego SugarVeil-om. Zato je moguce preneti ga na ivice. A royalom se radi direktno na torti, mada ja nisam nikad radila na coko glazuri, nisam ni sigurna da bi moglo, a da se pritom ne osteti glazura.

okej ja sa pocetnik pa bime zanimalo koja je razlika izmedju rojala i sugarveil-a?
ako imas neki receptic bilo bi lepo :)
 
Drustvo,negde sam skoro videle tortu na kojoj je grb partizana i zvezde zajedno ali da me ubijete ne znam gde ,trazi mi jedna mama takvu tortu,treba mi neka ideja,ako znate svaka pomoc bi mi dobrodosla...

Kakvog oblika ta torta treba biti, tezina itd, jer ako je pravougaona onda jedna strana Partizan, druga CZ, pa malo zvjezdica odgovarajucih boja iznad njihov grbova i eto...
 
I ja sam nesto radila ovog vikenda ;-)

dscf0783s.jpg

Ova torta poceta je u 13h a isporucena u 16h!
Narucila zena tortu od 3 kg za 20 ljudi. Nece vece! Ima u radnji po 2 kg ogromne! Pokusah da objasnim ali...
Da bi mm otisao i poneo je posto mu je usput i zove zena pita imam li mozda jos koju u frizideru jer ce joj ova ipak biti mala.
Pogledam po kuci sta sve imam i napravim joj jednu moskvu i ukrasim slagom. Poklonila sam joj! ni dinara joj nisam uzela za tu drugu.
Zove ona ponovo u 6. Sta je sada vec sam bila popi.... da ne psujem, nije lepo.
Hoce samo da kaze da su obe torte bile fantasticne!
Mislila sam da joj treba jos jedna za 12 veceras ;-)

dscf0780x.jpg


dscf0777zo.jpg


dscf0772u.jpg


dscf0770v.jpg


dscf0766g.jpg


Uz sve to imala sam jos 15kg slanog peciva ;-)

Uglavnom bio je ovo jedan lep vikend bez obzira na sve...
 
Evo kod nas je tako sumorno jutro, u 6h me probudila grmljavina koja je tresla prozore, sve sivo... Pa kao ici cu kolima na posao, kad vidim - vozaju se bicikli i to bez kabanica. Obucem se jer sam ocekivala hladnocu, rizikovacu biciklom, kad ono vruce vani, odjednom nestadose oblaci one najtmurniji, sada evo dok pisem, vec se stiglo razvedriti, SVASTA :roll:

Ivana, odlicno sto si bila fino raspolozena, to se trazi :super: A kako si ucvrstila ovu princezu na kartonsku tacnu, vidim da je u slagu, ali nekako ne znam koliko je samo to sigurno s obzirom da se te tacne savijaju?
 
opet jdno pitanje u vezi ukrasavanja torte.
da li je neko radio ovako nesto?
http://3.***************/-4dySKqVajyo/UDKppjDjH-I/AAAAAAAAGRs/kzErpFyijsU/s1600/SDC135041-600x450.jpg
taj royal icing na cokoladnoj glazuri. izgleda bas otmeno. e sad...da li bi to moglo da se uradi po onom receptu 1 belance, 250gr secera limunov sok?
negde sam citala da se ovo belance procedi?
i kako se prenosi sa papira na tortu, pogotovo me inte
resuje kako se prenese ovaj deo na ivicama? jel potrebno koristiit nesto kao lepak?

Skoro je neko postavljao link sa objašnjenjem kako se slika ovakav cvet. Tražih sada da ti ga iskopiram al ne mogu da se setim na kojoj je temi. Neko je tražio pomoć oko slike na torti koja je imala jednu lepu ružu, a opet neko drugi je uputio na link koji prikazuje slikanje tom tehnikom. Hajde pomagajte ko je postavio taj link ili pak na kojoj temi.
 
Skoro je neko postavljao link sa objašnjenjem kako se slika ovakav cvet. Tražih sada da ti ga iskopiram al ne mogu da se setim na kojoj je temi. Neko je tražio pomoć oko slike na torti koja je imala jednu lepu ružu, a opet neko drugi je uputio na link koji prikazuje slikanje tom tehnikom. Hajde pomagajte ko je postavio taj link ili pak na kojoj temi.

Daca Su je radila te ruže , sećam se i ja ali gde ? Daaaaaaaco ! Javljaj se ! :hej:
 

Slične teme


Back
Top