Top lista 'korisničkih' programa za žderanje memorije?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.037
Mislio sam da FF ždere mnogo memorije, a onda naiđem na ABBYYFine Reader 12 za koji kažu:
Hardware
PC with 1 GHz or higher
1024 MB RAM
In a multiprocessor system, an additional 512 MB of RAM is required for each additional processor core
850 MB of hard disk space for typical program installation and 850 MB free space for optimal program operation

Svaka čast.. Win10 i taj hebeni programčić na QuadCore makini trebaju barem 6GB memorije!? :zcepanje::zcepanje:
 
Svaka čast.. Win10 i taj hebeni programčić na QuadCore makini trebaju barem 6GB memorije!? :zcepanje::zcepanje:
procitaj malo sta sve taj program moze da radi pa onda pricaj ovo...
sad sam gledao specifikacije i mogucnosti..ono je zver od programa..na toalet papiru da napises rukom tekst on ce ga preslojiti u PDF cak i ako su neki delovi tesko citljivi

da li si se ikad pitao na primer zasto mobilni telefoni imaju tako jake visejezgarne procesore?
najvise zbog kamere da bi mogla da se takmici sa pravim optickim kamerama.. potrebni su jaki hardveri za brzu obradu podataka.
 
and 850 MB free space for optimal program operation
To je prostor koji će zauzeti npr. skenirana knjiga (slika svake stranice) da bi program mogao da odradi svoj posao (OCR). Kad obaviš to i sačuvaš u formatu koji ti odgovara, obrišeš, a ako prekineš rad, sačuvaš taj skenirani materijal da ne bi ponovo skenirao.
Meni je ABBY super, a ako je nekome lakše da prekuca neku knjigu nego da skenira i uradi OCR... OK.
 
Jbg vaske ti zivis u proslom veku gde se na Mesec letelo sa par MB. da ne ponavljam biznis aplikacije jedu desetine GB memorije i to sa ogranicenjima. Vidi nove servere. Jbt svaki ima maksimum od 256GB ili vise. Ja ne mogu pajsere da ubedim da server sa 10GB RAM moze samo da se koristi za igrice.

Ja drumom, ti šumom? Porediš servere sa običnom kantom koja priučenom i priglupom korisniku treba da skine neki PDF dokument, ispuni ga i vrati nadležnim organima?
 
procitaj malo sta sve taj program moze da radi pa onda pricaj ovo...
sad sam gledao specifikacije i mogucnosti..ono je zver od programa..na toalet papiru da napises rukom tekst on ce ga preslojiti u PDF cak i ako su neki delovi tesko citljivi

da li si se ikad pitao na primer zasto mobilni telefoni imaju tako jake visejezgarne procesore?
najvise zbog kamere da bi mogla da se takmici sa pravim optickim kamerama.. potrebni su jaki hardveri za brzu obradu podataka.
Cela Encarta stane na JEDAN DVD, max. 4,4GB. I ti sada spominješ skeniranih par listića toaletnog papira?
PS: Koristim prastaru ciglu od Nokije! Nije me briga ako novi modeli trebaju i makinu od 100 jezgri i 100GB memorije....
 
vaso voli da se iscudjava novim tehnologijama :)

evo za njega jedan kuriozitet :)
koliko je mocan bio commodore 64..stvarno ne znam zasto se vaso uopste bakce sa pc-em kad moze lepo da uzme commdore mocnu masinu

emulator za commodore 64 zahteva
pentium 1GHz
1 GB RAM-a
2000MB GDD-a

mocna masina :mrgreen:
ODLIČNO! Da bi na PC-u simulirao rad C-64 koji je radio na 2 MEGAHERTZA i 48 KILOBAJTA memorije,, trebaš PC-makinu koja radi na 1GHz i 1GB memorije! :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Cela Encarta stane na JEDAN DVD, max. 4,4GB. I ti sada spominješ skeniranih par listića toaletnog papira?
PS: Koristim prastaru ciglu od Nokije! Nije me briga ako novi modeli trebaju i makinu od 100 jezgri i 100GB memorije....
enkarta se unosi..ovo se skenira
prouci malo kako rade rekognite ...
 
Ja drumom, ti šumom? Porediš servere sa običnom kantom koja priučenom i priglupom korisniku treba da skine neki PDF dokument, ispuni ga i vrati nadležnim organima?
Vaso odavno prezvakana tema . Niko se vise ne bavi optimizacijom programa, jer je to skupo, cak i kada se radi u Mumbaiu, a hardver je sve jeftiniji. Posto se zadnjih 10 godina nista posebno nije desilo sa razvojem procesora za PC, onda je memorija logican izbor, ako se koriste resursi masine, a i cena memorije je drasticno smanjena.
 

Back
Top