Top 5 forumaša/ica na kafi sa mnom

20181122_124044.jpg


Uz egg coffee dobiješ i čaj odmah...iz kog razloga ne znam....da li je običaj ili da preventivno dezinfikuješ salmonelu :rotf:

I da...šolja je uronjena u ćasu sa vrelom vodom :lol:
Znaju šta rade ;)
 
Ja sam "daleki" azijat da ne kažem jugoistočni a oni tamo piju kafu filtriranu sa kondezovanim mlekom i ledom najčešće i nije skupa. U Vijetnamu sam pio i egg coffee tj sa umućenim žumancetom i tamo imaju kulturu kafe malo ozbiljniju ali nigde nisam video ništa skupo. Dakle verovatnije je da je neka Arabija ili bliski istok? :ceka:

Upravo iz jugoistochne Azije, dobija se od zrna kafe izmeta azijske cibetke palmashice. :vnaocare:
 
Ja pio ital.ekspreso ali paprena cena. :dash:Ona filtrirana bila slaba.
Ja kad se uželim tople kafe po "naški" tj zapadne verzije odem u Starbucks...toga ne manjka a onda platim latte ili cappucino 4€ što je za Tajland previše....ali jbg ono kondezovano mleko mi je preslatko ne leži mi iskreno njihova verzija...imam osećaj kao da filtriram tj pijem šećer kroz malo rashlađene kafe
 
Ja kad se uželim tople kafe po "naški" tj zapadne verzije odem u Starbucks...toga ne manjka a onda platim latte ili cappucino 4€ što je za Tajland previše....ali jbg ono kondezovano mleko mi je preslatko ne leži mi iskreno njihova verzija...imam osećaj kao da filtriram tj pijem šećer kroz malo rashlađene kafe
dok sam i boravio u kini , starbuck sam izbegavao , jer njihova kafa , crna , kada se naruci je kao pregorela.
kad kod smo mogli vani smo trazili mac donald i njihovu kafu crnu.
obavezno smo naglasavali na kineskom , da kafa bude crna i za svaki slucaj a kao navodno smo naucili nes da i kazemo na njihovom,
davali smo i papir ispisan na kineskom za CRNU KAFU
 
Oooodlichna, na Tajlandu sam je pila samo jednom, tata platio. :rumenko::zag:
KOH TAO , ostrvo , cuveno po skuba divingu i plivanju sa ajkulama ,
malo ostrvo , mali gradic i u setnji kroz , nalazimo kafanu MORAVA,
e jesmo iznenadili domacina tj nas covek , pomorac iz juznih krajeva
otvorio tu kafanu i koje je njegovo iznenadjenje da smo trazili od njega da nas posluzi i trazili
LJUTU LESKOVACKU PJESKAVICU , za mene
RAZNJICE ZA MOJU
a sin BELU VESALICU
joooj koja je to bila festa , radost a bogumi izvadi i rakiju ...
i tu smo i popili i nasu domacu kafu...
ahhh, ta lijepa divna vremena
 

Back
Top