ТОП 10 најјачих војски у Европи према снази арсенала

ВОДКА

Iskusan
Banovan
Poruka
5.913
Као критеријум сам узимао пре свега нуклеарни потенцијал, затим морнаричку снагу, затим авијацију и КоВ и на крају бројност пешадије. Квалитет организације сам занемарио, фокусирао сам се чисто на технику и поготово способност неке земље да је самостално произведе. Према мом скромном мишљењу листа 10 најјачих европских војски изгледа овако

1 Русија
2 Велика Британија
3 Француска
4 Немачка
5 Украјина
6 Турска
7 Италија
8 Шпанија
9 Шведска
10 Грчка

Изволите, коментаришите, критикујте па да добијемо објективнију листу.
 
А где је Србија? Одмах испред Малте или Лихтерштајна ?? :D Када жути од са власти можемо се ми попети на 9-10 место бар...за време Југе смо сигнро били међу првих 10....

На овој листи оно што ми се не свиђа јесте позиција Турске..

Мало ми чудно да Норвешка није међу првих 10... мада мислим да знам зашто...
 
Као критеријум сам узимао пре свега нуклеарни потенцијал, затим морнаричку снагу, затим авијацију и КоВ и на крају бројност пешадије. Квалитет организације сам занемарио, фокусирао сам се чисто на технику и поготово способност неке земље да је самостално произведе. Према мом скромном мишљењу листа 10 најјачих европских војски изгледа овако

1 Русија

Изволите, коментаришите, критикујте па да добијемо објективнију листу.

Rusija prva?! :eek: Oni su pocrkali od gladi. Njihova vojska je veoma primitivna i nema nikakvu snagu. price o tajnom naoruzanju su samo prazan pistolj.


Nije u Evropi.


Daj, nemoj da me zezas.


Pored one gluposti da je Rusija, vojska alkoholicara i jadnika, prva, ovo sa Svedskoj u top 10 je smesno. Kakvu oni to opaku vojsku imaju? Samo Rusi imaju goru vojsku od njih i to jer su Rusi jedna sirota beda. Svedjani i nemaju vojsku. Bolje da si stavio vojsku Luksemburga.
 
Rusija prva?! :eek: Oni su pocrkali od gladi. Njihova vojska je veoma primitivna i nema nikakvu snagu. price o tajnom naoruzanju su samo prazan pistolj.



Nije u Evropi.



Daj, nemoj da me zezas.



Pored one gluposti da je Rusija, vojska alkoholicara i jadnika, prva, ovo sa Svedskoj u top 10 je smesno. Kakvu oni to opaku vojsku imaju? Samo Rusi imaju goru vojsku od njih i to jer su Rusi jedna sirota beda. Svedjani i nemaju vojsku. Bolje da si stavio vojsku Luksemburga.

1. Ако Турска није у Европи како она објашњаваш честе испада Бошљака у Санџаку и Босни који машу Турским заставама чим Турска у нечему победи поготово ако победи Србију...?
2. Ако су Руси алкохоличари и њихова војска није озбиљна....шта су онда амери? Наркомани....
3. Јел знаш ти да укуцаш "Украјна" на Википедији ? Па да видиш о каквој се земљи ради...Јеси можда била некада у Украјни или си је само "видела" на америчим филмовима?
 
Rusija prva?! :eek: Oni su pocrkali od gladi. Njihova vojska je veoma primitivna i nema nikakvu snagu. price o tajnom naoruzanju su samo prazan pistolj.



Nije u Evropi.



Daj, nemoj da me zezas.



Pored one gluposti da je Rusija, vojska alkoholicara i jadnika, prva, ovo sa Svedskoj u top 10 je smesno. Kakvu oni to opaku vojsku imaju? Samo Rusi imaju goru vojsku od njih i to jer su Rusi jedna sirota beda. Svedjani i nemaju vojsku. Bolje da si stavio vojsku Luksemburga.

Боже, што ти жено лупеташ. Сѣти се како прођоше Наполеон и Хитлер. Да су слаби као што ти мислиш Амери бише их давно напали.
 
Rusija prva?! :eek: Oni su pocrkali od gladi. Njihova vojska je veoma primitivna i nema nikakvu snagu. price o tajnom naoruzanju su samo prazan pistolj.



Nije u Evropi.



Daj, nemoj da me zezas.



Pored one gluposti da je Rusija, vojska alkoholicara i jadnika, prva, ovo sa Svedskoj u top 10 je smesno. Kakvu oni to opaku vojsku imaju? Samo Rusi imaju goru vojsku od njih i to jer su Rusi jedna sirota beda. Svedjani i nemaju vojsku. Bolje da si stavio vojsku Luksemburga.

Је си ли ти нормална,говориш за најачу војну силу да су поцркали од глади??? 2008 су у државној резерви имали 650милијарди$ једино је кина имала више резерви седма економија света,а у нередних годину две и међу првих пет како Путин највљује.

Имају најачи нуклаерни арсенал,имају највише тенкова чак више од целог НАТО имају преко 15милиона војника који ће бранити земљу имају најачу пешадију, у морнаирци су слаби односно сенка некадашње морнарице СССР,али се и то мења набављају Мистрале ускоро ће и њихове копије јер кад изграде два није проблем, затим ће сакупити довољно знања да произведу и носаче авиона у рангу са амеркичким,најбоље подморнице и милион чуда,авијација је солидна напуту је ПАК ФА у употребу је ушо СУ35с једини одговор и колико толико достојан противник Ф22 рептор,велики број Су27 и МИГ29 и триста још чуда,а да и Тупољев 160 и Тупољев 95.

Шта ће Украина овде?

Украина има очајну морнарицу,очајно ваздухопловство немају бре лаба да једу такоречено иду у Сибир украици да раде,а 2008 су боили снама у рангу тако да одма пиши пропало.
 
Је си ли ти нормална,говориш за најачу војну силу да су поцркали од глади??? 2008 су у државној резерви имали 650милијарди$ једино је кина имала више резерви седма економија света,а у нередних годину две и међу првих пет како Путин највљује.

Имају најачи нуклаерни арсенал,имају највише тенкова чак више од целог НАТО имају преко 15милиона војника који ће бранити земљу имају најачу пешадију, у морнаирци су слаби односно сенка некадашње морнарице СССР,али се и то мења набављају Мистрале ускоро ће и њихове копије јер кад изграде два није проблем, затим ће сакупити довољно знања да произведу и носаче авиона у рангу са амеркичким,најбоље подморнице и милион чуда,авијација је солидна напуту је ПАК ФА у употребу је ушо СУ35с једини одговор и колико толико достојан противник Ф22 рептор,велики број Су27 и МИГ29 и триста још чуда,а да и Тупољев 160 и Тупољев 95.

Шта ће Украина овде?

Украина има очајну морнарицу,очајно ваздухопловство немају бре лаба да једу такоречено иду у Сибир украици да раде,а 2008 су боили снама у рангу тако да одма пиши пропало.

Украјину сам ставио испред Турске зато што она поседује технологију производње нуклеарних бомби и интерконтиненталних балистичких ракета.
 
Francuska bi trebalo da bude ispred Velike Britanije , zbog drastičnih redukcija na koje su Britanci primorani zbog budžetskih problema .

Ukrajina je postavljena nepravedno visoko - oni nemaju nuklearni kapacitet , čak ni mogućnost da proizvedu takvo oružje u budućnosti . Naime , NATO je uslovio svoju "pomoć" :mrgreen: Ukrajini ne samo uništavanjem arsenala , već i industrijskih postrojenja koja bi mogla da proizvedu nuklearno oružje . Ostale su im mogućnosti za proizvodnju interkontinentalnih raketa , mada je i to prilično propalo u današnje vreme (nema kupaca , sad pokušavaju neku saradnju sa Rusima ) .
 
Francuska bi trebalo da bude ispred Velike Britanije , zbog drastičnih redukcija na koje su Britanci primorani zbog budžetskih problema .

Ukrajina je postavljena nepravedno visoko - oni nemaju nuklearni kapacitet , čak ni mogućnost da proizvedu takvo oružje u budućnosti . Naime , NATO je uslovio svoju "pomoć" :mrgreen: Ukrajini ne samo uništavanjem arsenala , već i industrijskih postrojenja koja bi mogla da proizvedu nuklearno oružje . Ostale su im mogućnosti za proizvodnju interkontinentalnih raketa , mada je i to prilično propalo u današnje vreme (nema kupaca , sad pokušavaju neku saradnju sa Rusima ) .

Не бих рекао баш да је пропало, руски космички програм је прилично зависан од украјинских ракета. А кад имаш ракете, можеш их напунити рецимо хемијским оружјем и имати једнако убојиту играчку. Једино се могу сложити да Украјину ипак спустим за једно место ниже на листи, испод Турске, пошто се ова озбиљно наоружава.
Дакле,

1 Русија
2 Велика Британија
3 Француска
4 Немачка
5 Турска
6 Украјина
7 Италија
8 Шпанија
9 Шведска
10 Грчка
 
Poslednja izmena:
Не бих рекао баш да је пропало, руски космички програм је прилично зависан од украјинских ракета. А кад имаш ракете, можеш их напунити рецимо хемијским оружјем и имати једнако убојиту играчку. Једино се могу сложити да Украјину ипак спустим за једно место ниже на листи, испод Турске, пошто се ова озбиљно наоружава.
Дакле,

1 Русија
2 Велика Британија
3 Француска
4 Немачка
5 Турска
6 Украјина
7 Италија
8 Шпанија
9 Шведска
10 Грчка

Руски космички програм зависи једино од Руса и никог више,што је доказано када су Руси и украинци били на крв и нож такоречено.
 
Не бих рекао баш да је пропало, руски космички програм је прилично зависан од украјинских ракета. А кад имаш ракете, можеш их напунити рецимо хемијским оружјем и имати једнако убојиту играчку.

Pitanje je da li Ukrajina može samostalno da proizvodi interkontinentalne rakete . Ali pretpostavimo da može - nemaju hemijsko oružje koje bi mogli da upotrebe u tim raketama . Moguće je da bi mogli da naprave neka primitivnija jedinjenja koja su korišćena u 1.sv. ratu , ali njihov učinak je slab . Najjače punjenje kojim bi mogli da pogode protivnika je tzv prljava bomba - upotrebljeno gorivo iz nuklearnih centrala .

Međutim , to sve pada u vodu jer oni trenutno nemaju nijednu militarizovanu raketu na dužnosti . U slučaju eventualnog sukoba , prvo bi morali da je naprave - a protivnik naravno neće čekati skrštenih ruku .
 
Pitanje je da li Ukrajina može samostalno da proizvodi interkontinentalne rakete . Ali pretpostavimo da može - nemaju hemijsko oružje koje bi mogli da upotrebe u tim raketama . Moguće je da bi mogli da naprave neka primitivnija jedinjenja koja su korišćena u 1.sv. ratu , ali njihov učinak je slab . Najjače punjenje kojim bi mogli da pogode protivnika je tzv prljava bomba - upotrebljeno gorivo iz nuklearnih centrala .

Međutim , to sve pada u vodu jer oni trenutno nemaju nijednu militarizovanu raketu na dužnosti . U slučaju eventualnog sukoba , prvo bi morali da je naprave - a protivnik naravno neće čekati skrštenih ruku .

После распада СССр украинске нуклаерке чува Русија тако да у случају скуоба морају питати Русе да им врате Нуклаерке,а у зависности на којој су страни добиће одговор.
 
После распада СССр украинске нуклаерке чува Русија тако да у случају скуоба морају питати Русе да им врате Нуклаерке,а у зависности на којој су страни добиће одговор.

Nažalost , ukrajinsko nuklearno oržje je potpuno uništeno , uključujući i rakete nosače .

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/en/wiki/Nuclear_weapons_and_Ukraine
 
Као критеријум сам узимао пре свега нуклеарни потенцијал, затим морнаричку снагу, затим авијацију и КоВ и на крају бројност пешадије. Квалитет организације сам занемарио, фокусирао сам се чисто на технику и поготово способност неке земље да је самостално произведе. Према мом скромном мишљењу листа 10 најјачих европских војски изгледа овако

1 Русија
2 Велика Британија
3 Француска
4 Немачка
5 Украјина
6 Турска
7 Италија
8 Шпанија
9 Шведска
10 Грчка

Изволите, коментаришите, критикујте па да добијемо објективнију листу.

Kod Rusa je problem zastarelost tehnike. Imaju tehnologiju, ali je problem sa parama, a i proizvodni kapaciteti su im znatno slabiji, od raspara SSSR-a. Medjutim tu su rakete, koje im i dalje obezbedjuju visok status i na ovoj listi prvo mesto.

Britanci imaju dobre stvarcice, ali sve manje i manje izdvajaju za vojsku.

Francuzi su izgleda ostali jedini u Zapadnoj Evropi, kojima vojska ne postaje zadnja rupa na fruli.


Turska je u NATO-u odmah iza Amerikanaca, tako da na ovoj listi treba da bude ispred Njemacke, Francuske i Britanije. ;)

Odmah je iza Amerikanaca po brojnosti vojske,, ali je tehnoloski daleko iza Nemaca, Francuza i Britanaca. I Nemci i Francuzi i Britanci imaju domace tenkove, avione, helikoptere, dok Turci sve to uvoze i ne samo to nego je i ono sto poseduju generaciju starije, u odnosu na opremu pomenutih. Pritom nemaju ni nuklearno naoruzanje. Ono sto imaju je zelja da postanu velika vojna sila i ka tom cilju se krecu, dok se u Evropi sve manje ulaze u naoruzanje.
 
Kod Rusa je problem zastarelost tehnike. Imaju tehnologiju, ali je problem sa parama, a i proizvodni kapaciteti su im znatno slabiji, od raspara SSSR-a. Medjutim tu su rakete, koje im i dalje obezbedjuju visok status i na ovoj listi prvo mesto.

Britanci imaju dobre stvarcice, ali sve manje i manje izdvajaju za vojsku.

Francuzi su izgleda ostali jedini u Zapadnoj Evropi, kojima vojska ne postaje zadnja rupa na fruli.




Odmah je iza Amerikanaca po brojnosti vojske,, ali je tehnoloski daleko iza Nemaca, Francuza i Britanaca. I Nemci i Francuzi i Britanci imaju domace tenkove, avione, helikoptere, dok Turci sve to uvoze i ne samo to nego je i ono sto poseduju generaciju starije, u odnosu na opremu pomenutih. Pritom nemaju ni nuklearno naoruzanje. Ono sto imaju je zelja da postanu velika vojna sila i ka tom cilju se krecu, dok se u Evropi sve manje ulaze u naoruzanje.

Турска сама производи Ф16,имају свој тенк који је у фази испитивања,једино хеликоптере не производе и немају неуклаерно оружије.

Русија има и технику и има пара.
Нови тенк: Армада користи ће напредну технологију са Т95 и црног орлча за кога је запад рекао да је делоеко испред њихових тенкова тако да ће Армада тек бити испред њиховоих тенкова.

Нови авиони:
ПАК ФА
СУ35С
А50
Бе2500
Су34
ПАК ДА
...
ПВО:
модернизовани С300
С400 и његова мопдернизација
С500 у плану и до 2015 улази у употребу
Бук М3
Панцир С1
Тор М2
...
Пешадиско оружије
ГШ18 најлакши пиштој на свету а има могућност да пробије панцир са 20м
АК200 пушка у фази испитивања оквир од 60метака и невероватне пробоне моћи.
АН94
Ан94М супре Абакан незна се много о њему.
....
о Артиљерије је уопште глупо говорити јер имају убедљњиво нјбољу артиљери.

Нуклаерни арсенал је најбољи на свету.

Морнираца је оно што их мало мучи.
Купили су4 Мистрала,раде мале фрагете,модернизују Киров класу у плану су нови носачи авиона.
 
To da li Rusija ima para ili ne je diskutabilno , ali činjenica je da je ogromna većina trenutnog ruskog arsenala ostala iz doba SSSR , kao i da novo naoružanje dolazi sporo i u malim količinama . Poražavajuće je da danas Indija ima više modernih ruskih aparata u upotrebi nego sama Rusija .

Пара има,али више није политика све завојску а остали да цркуну већ сад је то равномерно.

Што се тиче индије они имају Т90С,али Руси ће убрзо до краја ове године показати могућности Т90М,а 2015 и Армада улази у употребу.

1.Су30
или
2.Су35с и ПАКЛ ФА

Кад би ја биро изабро би Су35с и ПАК ФА, него Су30.
 
Turska proizvodi F 16, ali F 16 nije njihov avion. Pritom i to sto proizvode nije najnovije generacije. Tenk tek treba da udje u upotrebu, a ipak je od svih tih glomaznijih stvarcica tenk najlakse napraviti. Turska ce prejebati skoro sve na ovoj listi, bez sumnje, ali cinjenica je da su u ovom trenutku i dalje tehnoloski iza zapadnoevropskih sila.

Sto se Rusa tice, dok to planirano ne proizvedu, nemoj da se zajebavamo pricama o tome kako su blizu Amerima. Nisu ni 40 aviona napravili od raspada SSSR-a. Sve sto imaju zaostaje generaciju za americkim, a i ono sto proizvode uglavnom ide za izvoz.
 
Turska proizvodi F 16, ali F 16 nije njihov avion. Pritom i to sto proizvode nije najnovije generacije. Tenk tek treba da udje u upotrebu, a ipak je od svih tih glomaznijih stvarcica tenk najlakse napraviti. Turska ce prejebati skoro sve na ovoj listi, bez sumnje, ali cinjenica je da su u ovom trenutku i dalje tehnoloski iza zapadnoevropskih sila.

Sto se Rusa tice, dok to planirano ne proizvedu, nemoj da se zajebavamo pricama o tome kako su blizu Amerima. Nisu ni 40 aviona napravili od raspada SSSR-a. Sve sto imaju zaostaje generaciju za americkim, a i ono sto proizvode uglavnom ide za izvoz.

СУ27 и МИГ 29 који су произведени или модернизовани од распада СССР могу да одувају ареичке авионе јер није све у АЕСА радару и незнам којој електоници када Ф15/16/18 немогу у аеродинамици ни да приђу СУ27 и МИГ29,а новим моделима ових авиона је знатно смањен радарски одраз.

Су27СМ/2/3 су авиони опремљеним најсавремниом електроником радаром Ирбис домета 400км могућноћу ношења ракета домета 400км.
Новије верзије МИГ29 савим солидно могу да се држе са западном авионима.
МИГ31 је авион засебне категорије и одговор на овај авион нема.
ТУ160 навећи бомбардер на свету,а још и суперсонични.

Што се тиче бројке направљених што би трошили паре на то када могу да модернизују већ направљене и нове авиое кад стигну да уведу у великом броју.

Су30М2 највероватније ће ући у службу у преко 200комада,Су35с је за прву серију наручено 48/ авиона биће још неколико серија.

ПАК ФА ће бити од 2016 до 2020 проиведен од 60-100комада плуст око 20-десет прототипова којиће настатаи са нултом серијом у томе преоду су стиглеи око половине америчке фолоте Ф22,а Ф35 ће обарти и СУ30м2 и Су35С,а за ПАК ФА ће бити мачији кашаљ.
 
Irbis-E je PESA radar dometa 400 km protiv ciljeva sa radarskim odrazom od 3 kvadratna metra i od otprilike 90 km protiv ciljeva odraza od 1 kvadratnog decimetra . Kao takav , on je vrlo moderan , ali zbog ogromne potrošnje energije može da se montira samo na avione Su-35 . Teoretski je moguće ugraditi ga i na avione tipa Su-30 , ali uz poboljšan agregat . Do sada međutim to nije učinjeno .

http://www.deagel.com/Aircraft-Warners-and-Sensors/Irbis_a001800001.aspx

Veći deo aviona u sastavu VVS je ostao nemodernizovan iz doba SSSR i njima polako ističu resursi . Održavanje stakvih starih aviona postaje skuplje i neisplativije nego kupovina novih , tako da je pitanje koliko je u stvari ruskih aviona u letnom stanju .
 
Су30М2 има Ирбис Е.

Велики број авиона јесте не модернизован.
Су27 има одрређена бројка која треба да се модернизује,затим 100МИГ31 на стандард МИГ31БМ па затим набавка неколико серија по 48 Су35Бм плуст око 150Су30М2,затим МИГ29 треба одређен број да се модернизује,Су33 се модернизује. Све у свему ради се пуном паром,а ПАК ФА и ПАК ДА су проекти као шлаг на торту.
 
Da li zaista verujete da iz dostupnih podataka, od kojih se mnogi plasiraju sasvim namenski, mi na forumu mozemo zakljucivati o ruskoj vazdusnoj moci
Bilo bi komicno da svi znamo sve i da je sve dostupno kroz casopise ili preko interneta
Ja sam siguran da oni imaju i te kako mocne adute u toj oblasti, o cijem se broju, opremi i performansama svakako ne zna sve
I sigurno je da Indiji ili bilo kome, ne prodaju isto ono sto prave sebi
 
Ma pogledaj na wikipediji, oni sve znaju.... Kad odes na stranu ruske avijacije izbaci ti tabelu sa svakim avionom koji je u upotrebi i tacnim brojem aviona koji su modernizovani i cekaju modernizaciju... Ma daj....:)
Nije vazno koliko rusija ima aviona i da li ima vise nego amerikanci vazno je kako ce da ih upotrebi... U kombinaciji sa PVO sistemima za odbranu zemlje rusi imaju i vise nego solidan broj aviona(dovoljno da se cak i ameri dobro preispitaju pre nego sto ista pokusaju)... Za napad, pa sad pre bih rekao da im fali organizacionih sposobnosti nego aviona,a cist primer tome je rat u Gruziji (koliko su samo aviona tamo izgubili)...
 
Су30М2 има Ирбис Е.

Велики број авиона јесте не модернизован.
Су27 има одрређена бројка која треба да се модернизује,затим 100МИГ31 на стандард МИГ31БМ па затим набавка неколико серија по 48 Су35Бм плуст око 150Су30М2,затим МИГ29 треба одређен број да се модернизује,Су33 се модернизује. Све у свему ради се пуном паром,а ПАК ФА и ПАК ДА су проекти као шлаг на торту.


Su-30 neće biti uvođen u sastav ruskog vazduhoplovstva , to im je zvanična odluka . Ovo što je izvezeno Indiji ima Bars radar , koji je nuđen i Kini .

Što se tiče modernizacije i nabavke novih aviona , to sve lepo zvuči na papiru i planovima , ali u stvarnosti se dešava mnogo manje .

Ma pogledaj na wikipediji, oni sve znaju.... Kad odes na stranu ruske avijacije izbaci ti tabelu sa svakim avionom koji je u upotrebi i tacnim brojem aviona koji su modernizovani i cekaju modernizaciju... Ma daj....:)
Nije vazno koliko rusija ima aviona i da li ima vise nego amerikanci vazno je kako ce da ih upotrebi... U kombinaciji sa PVO sistemima za odbranu zemlje rusi imaju i vise nego solidan broj aviona(dovoljno da se cak i ameri dobro preispitaju pre nego sto ista pokusaju)... Za napad, pa sad pre bih rekao da im fali organizacionih sposobnosti nego aviona,a cist primer tome je rat u Gruziji (koliko su samo aviona tamo izgubili)...

Wikipedia je dosta pouzdan izvor za ove stvari jer ima dosta ljudi koji prate sve moguće izvore . U današnje vreme ruske vlasti vole da objave svaku pozitivnu vest u vezi vojske , isto kao što kod nas Šutanovac izmišlja neke nebeske ugovore za vojnu industriju . Nažalost , dobar deo toga je samo propaganda . U sovjetsko vreme je pristup bio drukčiji - i najbanalnija sitnica je bila vojna tojna .
 

Back
Top