top 10 ex - yu klubova ?

ravana

Domaćin
Poruka
4.537
Ne misli se nuzno po rezultatima makar i to je bitno vec i broj navijaca , tradicija kao i ekonomska snaga lokalne privrede . evo po meni top 10 . olimpija , rijeka , dinamo , hajduk , sarajevo , velez , vojvodina , zvezda , partizan i velez . slozeno je od zapada prema istoku ne po jacini .
 
Ne misli se nuzno po rezultatima makar i to je bitno vec i broj navijaca , tradicija kao i ekonomska snaga lokalne privrede . evo po meni top 10 . olimpija , rijeka , dinamo , hajduk , sarajevo , velez , vojvodina , zvezda , partizan i velez . slozeno je od zapada prema istoku ne po jacini .

Imas dva puta Velez.

Partizan, Zvezda, Vojvodina, Radnicki N, Hajduk, Dinamo, Zeljeznicar, Sarajevo, Buducnost, Vardar.

Tek posle idu OFK Beograd, Rad, Pristina, Velez, Celik, Sloboda T, Olimpija, Rijeka, Osijek, Sutjeska ...

To je moje licno misljenje jer su prvih 10 uvek bili u prvoj ligi i prakticno nisu ispadali. Ovi ostali su uvek bili u dnu tabele ili tovarili prva-druga liga. Jbg za prvih 10 uvek neko mora da ispadne iako zasluzuje da bude medu najboljima.
 
Poslednja izmena:
Sve ukupno gledano istorijski :

1. Crvena Zvezda
2. Vojvodina
3. Hajduk Split
4. Partizan
5. Dinamo Zagreb
6. Vardar
7. OFK Beograd

i to je to ne znam dalje... svi ostali su mi tu negde... sarajevo, zeljeznicar, borac banja luka, velez, rad, olimpija, itd . . . . . . . jos dosta klubova

A sto se tice samo danas trenutno kakva je situacija e onda ovako :

1. Crvena Zvezda
2. Partizan
3. Dinamo Zagreb
4. Hajduk Split
5. Maribor
6. Vojvodina
7. Cukaricki
8. Rijeka

I za ostala dva mesta ne znam nisam siguran... Tu su mi kandidati Lokomotiva Zagreb, Buducnost, Vardar, ..... ma ne znam... Eto ta tri kluba plus ovih osam sto sam nabrojao to je 11. i mozda bi jos trebalo dodati dva slovenacka kluba olimpiju i domzale plus dva bosanska na primer zeljeznicar i sarajevo ili zeljeznicar i zrinski i onda igrati neku regionalnu ligu... To je ukupno 15 timova...

Tu bi trebalo dodati mozda Borac iz Cacka i zaokruziti na 16 . I igrati po sistemu dve grupe po osam timova i u grupama svako sa svakim po dva puta kuci i u gostima... I onda iz svake grupe po dva najjaca tima polufinale dve tekme kuci i u gostima i na kraju finale na nekom stadionu koji je odredjen jos pre pocetka takmicenja...

Eto moje neko misljenje je da bi to trebali da igramo umesto UEFA takmicenja ako se krene sa onom zatvorenom LS za najbogatije.. Realno ebe nam se da igramo Kup uefa bez mogucnosti da se nadigravamo sa najjacima.. kakvi god bili... glupo je .. Znaci organizovati nesto tako.. I tu bi bio dobar kvalitet zamislite svako kolo imate po nekoliko utakmica tipa Rijeka vs Cukaricki ili Zvezda vs Dinamo .... Gostujucim navijacima zabraniti da dolaze i pogrdno skandiranje u pocetku zestoko sankcionisati... uvek brdo milicije da cuva goste i eto ... ako treba i vojske...

Znaci da se razumemo ne volim te bivse Srbe sto sad glume druge narode... i sto lazu i sto mrze naciju i veru koje su im dede bile... ALI gotovo je 100 posto sigurno da ce samo bogatasi iz nekoliko drzava imati pravo da igraju LS i sto se ne bismo mi sami organizovali i napravili da tako kazem neku svoju ligu sampiona... mlatili bi pare od TV prava jer bi bilo interesantno, bio bi solidan kvalitet i gledala bi se liga na primer u austriji, poljskoj, rusiji itd... bilo bi to dobro sve ...

Mislim da bi se u takvoj situaciji svi ugledali na nas osnovali bi svoje regionalne lige sampiona i svi bi odjebali UEFU... Ako njih pet oce da yebu celu Evropu mozemo i mi njih... Na primer Rusija,Belorusija,Kazahstan po ugledu na nas naprave svoju LS, Holandija ako ne bude imala mesta u ovoj pravoj bogatoj napravi neku svoju sa belgijom i jos nekim i tako . . . . .

Znaci da svaka ex yu drzava igra svoju ligu sve regularno potpuno isto kao i sada samo da to takmicenje sa 16 timova bude umesto UEFA takmicenja . . . . I da tu ulazi prvak crne gore, prvak makedonije, prvi i drugi iz bosne, prva cetri iz hrvatske i tako . . . .
 
A stadiona imamo kolko oces.. na primer odredi se unapred jedne godine finale Marakana kapacitet 50 000 , pa sledece godine finale Poljud 30 000, pa onda JNA 30 000, pa Maksimir 30 000, pa ona arena Filip drugi u Skoplju 30 000, Karadjordje i Cair skoro 20 000 imaju, pa Kosevo ne znam kolko ima i tako . . . . .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa dobro sta sad to je neko moje gledanje... I Deki je stavio Partizan ispred Zvezde..

Vojvodina i Hajduk su ipak najstariji klubovi. Hajduk je u staroj Jugoslaviji bio uspesniji od Dinama na primer...

Vojvodina i Hajduk su igrali fudbal skoro 30 godina i tek onda su osnovani Zvezda,Partizan i Dinamo. ALI Zvezda je napravila ogromne uspehe u Evropi za razliku od ostalih . A Bogami je bila itekako najjaca i u SFRJ.
 
Ako se gleda cela istorija ne moze niko biti ispred Zvezde koja ima osvojena 2 UEFA trofeja, finale kupa UEFA, 3-4 polufinala KES/KPK, najvise titula i kupova, i negativan ukupan skor samo protiv Hajduka iz Splita(i to za 1-2 pobede). Ali realno, Partizan je na drugom mestu.
 
Pa dobro sta sad to je neko moje gledanje... I Deki je stavio Partizan ispred Zvezde..

Vojvodina i Hajduk su ipak najstariji klubovi. Hajduk je u staroj Jugoslaviji bio uspesniji od Dinama na primer...

Vojvodina i Hajduk su igrali fudbal skoro 30 godina i tek onda su osnovani Zvezda,Partizan i Dinamo. ALI Zvezda je napravila ogromne uspehe u Evropi za razliku od ostalih . A Bogami je bila itekako najjaca i u SFRJ.

Ja sam redjao po drzavama ne po uspesnosti.

Elim spojio sam teme jer su srodne a ima puno duplih poruka.
 
Da li mislis da bi UEFA kaznjavala reprezentacije ukoliko se klubovi povuku ?

I da li mislis da ne bi bilo moguce zbog sukoba navijaca ? U kosarci jeste manje ljudi ali opet vidimo da to moze da se drzi pod kontrolom .

Ako se povuku odakla?Iz Lige Evrope?Pa to ne znam.
Prvo tenzija jos i te kako ima.Jos je pogotovo u tim fudbalskim vodama puno usijanih glava i anti Jugoslovena koji bi radije napustili fudbal nego dozvolili da se,recimo,njihov hrvatski tim takmici u istoj ligi sa srpskim timom.Kosarka je daleko iza fudbala cak i u Srbiji a pogotovo u drugim ex yu zemljama.Njih za kosarku zabole.Pogotovo Hrvate i Bosance.Pa i Slovence koje,doduse, od sporta zanima samo skijanje.Tako da u kosarci nema toliko tenzije i te utakmice nisu tako posecene.
Eto,igraju hrvatski i srpski tim u kosarci,dodje 2000 ljudi pa opet bude incidenta.Zamisli koliko treba vojske i policije da obezbedi 50.000 uzavrelih glavudza na stadionu.Svaka utakmica bi obilovala incidentima,bilo bi izuzetno riskantno ici na utakmice,utakmice bi bivale non stop prekidane,kazne bi pljustale na sve strane...sve to bi samo doprinelo da se nasi ex yu narodi,koji se i onako blago receno ne podnose,jos vise omrznu i tenzije postanu jos vece.Kome to uopste treba?Ko hoce da igra fudbal u takvim uslovima?Kome je do fudbala dok mu 30.000 ljudi je*e majku i decu ustasku i cetnicku?Nije to za nas.
Kazne i stroga pravila su donela rezultat u Engleskoj ali na brdovitom Balkanu to nemoze.Ovde kazne i pravila nemaju nikakvu tezinu.
Zato je bolje da se svi drzimo svojih sugavig liga zarad sopstvenog dobra.Pa u nasoj ligi se svaki mec u Novom Pazaru smatra utakmicom visokog rizika a sta mislis kako bi bilo da idu u Zagreb,Rijeku,Sarajevo pa i Podgoricu...

Druga je stvar sto bi bilo jako tesko definisati i formirati nize lige i ko bi tu ispadao i ko bi ulazio u prvu ligu.Tu se tek ne bi znalo casnog krsta i tu bi stalno bilo nezadovoljnih.
 
Ako se povuku odakla?Iz Lige Evrope?Pa to ne znam.
Prvo tenzija jos i te kako ima.Jos je pogotovo u tim fudbalskim vodama puno usijanih glava i anti Jugoslovena koji bi radije napustili fudbal nego dozvolili da se,recimo,njihov hrvatski tim takmici u istoj ligi sa srpskim timom.Kosarka je daleko iza fudbala cak i u Srbiji a pogotovo u drugim ex yu zemljama.Njih za kosarku zabole.Pogotovo Hrvate i Bosance.Pa i Slovence koje,doduse, od sporta zanima samo skijanje.Tako da u kosarci nema toliko tenzije i te utakmice nisu tako posecene.
Eto,igraju hrvatski i srpski tim u kosarci,dodje 2000 ljudi pa opet bude incidenta.Zamisli koliko treba vojske i policije da obezbedi 50.000 uzavrelih glavudza na stadionu.Svaka utakmica bi obilovala incidentima,bilo bi izuzetno riskantno ici na utakmice,utakmice bi bivale non stop prekidane,kazne bi pljustale na sve strane...sve to bi samo doprinelo da se nasi ex yu narodi,koji se i onako blago receno ne podnose,jos vise omrznu i tenzije postanu jos vece.Kome to uopste treba?Ko hoce da igra fudbal u takvim uslovima?Kome je do fudbala dok mu 30.000 ljudi je*e majku i decu ustasku i cetnicku?Nije to za nas.
Kazne i stroga pravila su donela rezultat u Engleskoj ali na brdovitom Balkanu to nemoze.Ovde kazne i pravila nemaju nikakvu tezinu.
Zato je bolje da se svi drzimo svojih sugavig liga zarad sopstvenog dobra.Pa u nasoj ligi se svaki mec u Novom Pazaru smatra utakmicom visokog rizika a sta mislis kako bi bilo da idu u Zagreb,Rijeku,Sarajevo pa i Podgoricu...

Druga je stvar sto bi bilo jako tesko definisati i formirati nize lige i ko bi tu ispadao i ko bi ulazio u prvu ligu.Tu se tek ne bi znalo casnog krsta i tu bi stalno bilo nezadovoljnih.

Ne ne nisi me razumeo . . . . . Lepo sam napisao da svaka drzava igra normalno svoju ligu kao i sad samo da umesto UEFA takmicenja da se igra ovo sto sam ja napisao sa tih na primer najboljih 16 klubova iz ex yu .

I onda na primer Zvezda i Partizan igraju svojih 30 utakmica u Jelen Super Ligi i ovih 15-20 u tom exyu takmicenju i jos onih 3-4 u nasem kupu Srbije ... I taman bismo tako igrali isti broj takmicarskih utakmica u sezoni kao sto igraju i ovi jaci klubovi iz jacih liga... Posto ovako imamo dosta manje...

Znaci nema tu sta ko ulazi prosto i jednostavno.. sve sam lepo vec napisao.. Znaci prva 4 iz Srbije, prva 4 iz Hrvatske, prvi iz CG, prvi iz MKD, prva dva iz BiH i na primer prva tri iz Slovenije....

Sto se tice anti jugoslovena da se razumemo ja sam protiv jugoslovenstva ovde niko ne prica o tome... Koga zabole za jugoslovenstvo.. O tome niko ne prica... Ovde se radi samo o zajednickom interesu za regionalnom ligom....

Jer ovi iz UEFA i ovi amerikanci i bogati klubovi ce da nas dokrajce sa ovom zatvorenom LS sto je uvode . . . Ne slazem se sa tobom da hrvate ne interesuje kosarka... S druge strane upravu si mnogo je to ljudi i 100 posto bi bilo rizicno i kad igraj na primer Dinamo i Zeljeznicar a kamoli Dinamo i Zvezda ali opet gledaj na primer BiH.... Srpski i muslimanski klubovi igraju jedni protiv drugih... mada opet kad bolje razmislim u zadnjih 10 godina je bilo par slucajeva da su muslimani ubijali hrvate u srednjoj Bosni . . . sta znam.... To treba obezbediti sa vojskom i policijom... Ne slazem se sa tobom da smo mi veci divljaci od Englezi... Mislim da kad bi se htelo da bi se moglo .

Sta treba da gledamo svake godine istih 15 timova koji igraju ls a mi da se maltretiramo po kvalifikacijama za neku tamo ligu evrope.. Ejj covece Zvezda koja je pre dve i po decenije postala prvak Evrope da sad odjednom vise nema mogucnos i sansu da se ponovo takmici ...

Valjda je logicno da odyebemo UEFA i da se organizujemo.... Bio bi dobar kvalitet i od TV prava bi uzimali pare samo tako svi bi to hteli da gledaju npr grci,poljaci,madjari pa i po zapadnim zemljama bi nam bilo gledanno jedno takvo takmicenje...

Ako se ne napravi nesto ovakvo fudbal na ovim prostorima ce deinitivno skroz do kraja propasti i ugasice se .
 
Ne ne nisi me razumeo . . . . . Lepo sam napisao da svaka drzava igra normalno svoju ligu kao i sad samo da umesto UEFA takmicenja da se igra ovo sto sam ja napisao sa tih na primer najboljih 16 klubova iz ex yu .

I onda na primer Zvezda i Partizan igraju svojih 30 utakmica u Jelen Super Ligi i ovih 15-20 u tom exyu takmicenju i jos onih 3-4 u nasem kupu Srbije ... I taman bismo tako igrali isti broj takmicarskih utakmica u sezoni kao sto igraju i ovi jaci klubovi iz jacih liga... Posto ovako imamo dosta manje...

Znaci nema tu sta ko ulazi prosto i jednostavno.. sve sam lepo vec napisao.. Znaci prva 4 iz Srbije, prva 4 iz Hrvatske, prvi iz CG, prvi iz MKD, prva dva iz BiH i na primer prva tri iz Slovenije....

Sto se tice anti jugoslovena da se razumemo ja sam protiv jugoslovenstva ovde niko ne prica o tome... Koga zabole za jugoslovenstvo.. O tome niko ne prica... Ovde se radi samo o zajednickom interesu za regionalnom ligom....

Jer ovi iz UEFA i ovi amerikanci i bogati klubovi ce da nas dokrajce sa ovom zatvorenom LS sto je uvode . . . Ne slazem se sa tobom da hrvate ne interesuje kosarka... S druge strane upravu si mnogo je to ljudi i 100 posto bi bilo rizicno i kad igraj na primer Dinamo i Zeljeznicar a kamoli Dinamo i Zvezda ali opet gledaj na primer BiH.... Srpski i muslimanski klubovi igraju jedni protiv drugih... mada opet kad bolje razmislim u zadnjih 10 godina je bilo par slucajeva da su muslimani ubijali hrvate u srednjoj Bosni . . . sta znam.... To treba obezbediti sa vojskom i policijom... Ne slazem se sa tobom da smo mi veci divljaci od Englezi... Mislim da kad bi se htelo da bi se moglo .

Sta treba da gledamo svake godine istih 15 timova koji igraju ls a mi da se maltretiramo po kvalifikacijama za neku tamo ligu evrope.. Ejj covece Zvezda koja je pre dve i po decenije postala prvak Evrope da sad odjednom vise nema mogucnos i sansu da se ponovo takmici ...

Valjda je logicno da odyebemo UEFA i da se organizujemo.... Bio bi dobar kvalitet i od TV prava bi uzimali pare samo tako svi bi to hteli da gledaju npr grci,poljaci,madjari pa i po zapadnim zemljama bi nam bilo gledanno jedno takvo takmicenje...

Ako se ne napravi nesto ovakvo fudbal na ovim prostorima ce deinitivno skroz do kraja propasti i ugasice se .

Aha,to je vec drugo.Ja sam malo drugacije razumeo uvodni post.Mislio sam da mislis na neku klasicnu regionalnu ligu kao sto je u kosarci.Moja greska.
A to...pa...mislim da to parcanje,deljenje liga i unistavanje LS i LE nisu nikako dobri za fudbal i za sport uopste.O ovome sam ja pisao u onoj temi koju sam postavio ovde o novcu koji je unistio fudbal.
Svakako,mislim da bi nasi klubovi mnogo izgubili ogranicavajuci se samo na utakmice sa timovima iz regiona.To sigurno nije u interesu ni nama ni njima.Sad,da li ce Barsa,Celzi,Real,Bajern,Juve i ostali da igraju samo medjusobno to odlucuju samo oni i mali klubovi se ne pitaju nista.Mogu samo da pristanu na ono sto im veliki odrede ili ce biti kaznjeni.
Takodje,ostajem i pri onome da bi te utakmice obilovale nasiljem,tenzijama,provokacijama i ostalim slicnim stvarima i zato najvise smatram da bilo kakvo takmicenje u kojem ucestvuju samo timovi iz naseg regiona nema buducnost.

Da dodam i finansijski deo.To takmicenje sigurno ne bi moglo da obezbedi neke ozbiljne novcane bonuse.Treba bi naci tako jake sponzore i finansijere koji bi mogli da obezbede novcane nagrade kao sto recimo daje Liga Evrope.
 
tema je top 10 klubova u ex Yu... ja sam rekao da je ona prva, a ostalo se da diskutovati

ne mislim samo na sadasnje rezultate, nego na rezultate kroz istoriju

ja prvi ne mogu da je zamislim, ali to je realnost

vece bi cudo bilo da pored sve te drzavne pomoci, guranja, favorizovanja, ustupaka, nije na prvom mestu
 
Ne znam sto se krijes,kao da je to neka sramota.Mislim,Vojvodina...ajde molim te.Ko jos navija za Vojvodinu?I ne samo njih nego i Radnicki,Cukaricki,OFK,Metalac,Rad...na njihove utakmice idu samo oni koji zive pored stadiona i to samo kad je lepo vreme.A navijas ili za Zvezdu ili za Partizan.Ne znam sto se krijes kad sam to primetio i ja koji ovde povirim jednom u mesec dana.
 
Aha,to je vec drugo.Ja sam malo drugacije razumeo uvodni post.Mislio sam da mislis na neku klasicnu regionalnu ligu kao sto je u kosarci.Moja greska.
A to...pa...mislim da to parcanje,deljenje liga i unistavanje LS i LE nisu nikako dobri za fudbal i za sport uopste.O ovome sam ja pisao u onoj temi koju sam postavio ovde o novcu koji je unistio fudbal.
Svakako,mislim da bi nasi klubovi mnogo izgubili ogranicavajuci se samo na utakmice sa timovima iz regiona.To sigurno nije u interesu ni nama ni njima.Sad,da li ce Barsa,Celzi,Real,Bajern,Juve i ostali da igraju samo medjusobno to odlucuju samo oni i mali klubovi se ne pitaju nista.Mogu samo da pristanu na ono sto im veliki odrede ili ce biti kaznjeni.
Takodje,ostajem i pri onome da bi te utakmice obilovale nasiljem,tenzijama,provokacijama i ostalim slicnim stvarima i zato najvise smatram da bilo kakvo takmicenje u kojem ucestvuju samo timovi iz naseg regiona nema buducnost.

Da dodam i finansijski deo.To takmicenje sigurno ne bi moglo da obezbedi neke ozbiljne novcane bonuse.Treba bi naci tako jake sponzore i finansijere koji bi mogli da obezbede novcane nagrade kao sto recimo daje Liga Evrope.

Ok ja sam napisao svoje misljenje da kad bi se htelo stvarno resiti to oko nasilja i tenzije da bi se moglo izaci na kraj sa tim .

I da se razumemo nisam ja mislio da sad mi iskacemo ko ludaci da to pravimo. Znaci moje misljenje je da sve ovo treba uraditi AKO ovi bogatasi naprave tu svoju zatvorenu ligu . A sva je prilika da hoce .

I sto se tice finansija pa za sta sluze Ivica Todoric, Milan Beko i slicni tajkuni ??? Za sta sluzi Gazprom, Telekom . . . I sta ja znam ima takvih firmi i po drugim ex yu drzavama... I ono sto je glavno pa bili bi valjda neki strani sponzori kao Gazprom i neki sa zapada . . . . . .
 

Back
Top