Quantcast

Toni Bler želi da postane "predsednik Evrope"

limanacNS

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
366
:shock::shock:Toni Bler želi da postane "predsednik Evrope":shock::shock:
Autor: Blic online | 02.02.2008 - 14:12
Bivši britanski premijer Toni Bler želi da postane “predsednik Evrope”, odnosno predsednik novouspostavljenog Saveta ministara EU, piše engleski ”Gardijan”.

Bler je već započeo razgovore sa svojim bivšim političkim saveznicima u Dauning stritu u vezi pokretanja kampanje za ovaj položaj. “Gardijan” navodi da bivši engleski premijer još nije doneo konačnu odluku, ali da bi veoma rado prihvatio mesto predsednika ako dobije relana ovlašćenja u oblastima odbrane i trgovine.
Bivši britanski premijer se trenutno nalazi na mestu izaslanika UN za Bliski istok, a kandidaturu za novu funkciju aktivno podržava i francuski predsednik Nikiolas Sarkozi.
“Gardijan” navodi da Bler nije zadovoljan svojim sadašnjim položajem, jer nema realnu moć da utiče na izraelsko-palestinski dijalog, već je njegov auloga svedena na podršku političkom i ekonomskom razvoju Palestine.
Političari koji su upoznati sa Blerovim planovima ipak navode da će on imati dosta protivnika u borbi za novi položaj, zbog složenih političkih odnosa u samoj EU.
Pored Blera, za položaj "predsednika Evrope” će se kandidovati i bivši austrijski kancelar Volfgagn Šisel i sadašnji premijer Luksemburga.
Ova funkcija je ustavnovljena nedavnim Lisabonskim ugovorom lidera EU. Predsednik Saveta ministara biće na čelu tela koje će biti ključno za donošenje odluka unutar EU.

jeremijabg

Poznat
Poruka
9.918
U Boga mu jarca sad mi pade na pamet nesto.

Kako bi odlicno bilo kad bi smo i mi mogli nase omatorele i ispusene politicare da skrajnemo negde tamo, da cantraju o propisnim dimenzijama ljuljaski i krivini ploda banane u 'institucijama' EU. Kakav odmor za sve nas.

Samo zbog toga treba da udjemo u EU.
mogu ti reci da si me ovim argumentom pokolebao u mom ubedjenju da ne treba ici u EU....:-?

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.836
pa bler je bio kao dobar PM. da nije pokupio imidz pudlice pri kraju, oko busha, ostao bi upamcen kao baja i dosta cenjen u evropi
Bio je odličan premijer, uostalom koliko je mandata prošao...
I šta je problem oko nove funkcije...
Možda zato što je čovek prešao u katoličanstvo pa se neki ''uskopistili''
K'o da nam nije dovoljna ova ''uobičajena'' srpska paranoja,već moramo i da uvozimo:roll::roll::roll:

Poruka
8.490
Одавно се зна да ће та битанга и постати ПРЕДСЕДНИК ЕуРОПЕ--- то је део оног плана о светској НАДВЛАДИ....
Јел` ти сада јасно зашто се одрекао своје протестантске вере и прбегао код папе!

Душа продана... био и остао!

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.836
Јел` ти сада јасно зашто се одрекао своје протестантске вере и прбегао код папе!

Душа продана... био и остао!
Koliko znam bio je i ranije polu-katolik:)
A što se tiče ''konvertovanja'',ili po meni vraćanja u originalnu hristovu crkvu, bolje se navikni...
Biće toga dosta u godinama koje slede;)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.