Quantcast

Tomas Ligoti

milkokv

Ističe se
Poruka
2.464
narucio sam knjigu od njega:Nedovrseni posao.
Tomas Ligoti je kultni američki pisac horora, iako je možda previše jednostavno, skoro uvredljivo, nazvati ga samo autorom horora ili žanra. Njegova proza najblaže je okarakterisana kao „filozofski horor“. Poređen je sa Lavkraftom, ali i sa Edgarom Alanom Poom, Francom Kafkom, Brunom Šulcom i Tomasom Bernhardom. Višestruki je osvajač nagrade „Brem Stoker“ kao i nagrade Međunarodnog horor esnafa.

Obavijen je velom misterije, ne pojavljuje se u javnosti i retko daje intervjue. Mnogi autori mlađe generacije navode ga kao svog uzora, a njegov rad je označen i kao direktna inspiracija za scenario HBO serije „Pravi detektiv“ (True detective).

Istrazivao sam po netu ovog pisca i svi kazu da je fenomenalan.mene cudi to sto ima da se kupi samo jedna njegova knjiga.Jel to vlada zabranjuje izdavanje kvalitetnih knjiga ili o cemu se radi.stvarno mi nisu jasne izdavacke kuce, stampaju romane prvence nekih poluamatera koji nemaju veze sa mozgom a kvalitetnu knjigu ne mozes nikako da nadjes

frootsman

Elita
Poruka
19.113
Лиготи је стигао у књижаре, имате прилику да обрадујете своје најмилије лепим новогодишњим поклоном. Литература која се идеално слаже уз јелкицу, шарене сијаличице и новогодишње песмице :zblesav:

Више о овом роману и другим Лиготијевим радовима:

http://cultofghoul.blogspot.com/2014/12/nedovrseni-posao-tomas-ligoti.html

.

Truman

Elita
Poruka
15.302
Читао сам једну његову збирку у издању Орфелина, ни наслов јој нисам запамтио. Није ме одушевио, можда зато што сам очекивао више. Није лош, али за два копља је иза мени омиљеног двојца Блеквуд-Ејкман. Не кажем да нећу читати ништа више од њега, али у пантеону хорор богова за мене ипак не стоји толико високо.