Toddlers and tiaras (iliti deca i dijademe)

Par puta sam naletela na ovu emisiju, pa je i odgledala, onako iz radoznalosti. Devojčice koje više podsećaju na voštane lutke nego na decu i roditelji koji leče sopstvene komplekse i fantazije kroz njih. Žao mi je te dece jer nemaju normalno detinjstvo i što se krivicom svojih roditelja oblikuju u naopake ličnosti... Žalosno... :thumbdown:
 
Par puta sam naletela na ovu emisiju, pa je i odgledala, onako iz radoznalosti. Devojčice koje više podsećaju na voštane lutke nego na decu i roditelji koji leče sopstvene komplekse i fantazije kroz njih. Žao mi je te dece jer nemaju normalno detinjstvo i što se krivicom svojih roditelja oblikuju u naopake ličnosti... Žalosno... :thumbdown:
ova emisija je i meni odvratna,sve sto si rekla je tacno nego ono najgore je sto se upravo tim devojcicama desava....njima se nabijaju ti komleksi da moraju uvek da budu u centru paznje,da budu lepe...a to donosi samo lose stvari
 
svasta
484406_342790552470339_1326390644_n.jpg
 
Emisija je kao i svaka druga, prikazuje iskompleksirane i psihicki poremecene roditelje koji opet pokusavaju da izdignu svoju decu iznad njihovih vrsnjaka.
Sto se tice cupanja obrva, depilacije, vestackih trepavica i ostalog, te 'majke' treba da se prijave na lecenje... Naravno, ima i par takmicarki koje su tu dobrovoljno, ali opet, to je malo u odnosu na broj devojcica koji place i place pre revije jer ne zeli da ucestvuje... Strasno!
 
većina majaka godinama uči ćerke da budu više ili manje prefinjene qrve, nemo da se lažemo..

Da li majke ili se ipak devojcicama namece sa svih strana takav model ponasanja. Sto, to je vec drugo pitanje...
Dok decaci citaju stripove i knjige, pikaju loptu, devojcice se upisuju u skole manekenstva, namecu im se neki zenski casopisi.
Sve sto sigurno vodi do objektivizacije, cesto negativne. Svodeci sebe na objekat koji ceka da bude procenjen polako ce ulaziti i u raskorak izmedju onoga sto jesu i onoga sto bi trebalo da budu...
 
Da li majke ili se ipak devojcicama namece sa svih strana takav model ponasanja. Sto, to je vec drugo pitanje...
Dok decaci citaju stripove i knjige, pikaju loptu, devojcice se upisuju u skole manekenstva, namecu im se neki zenski casopisi.
Sve sto sigurno vodi do objektivizacije, cesto negativne. Svodeci sebe na objekat koji ceka da bude procenjen polako ce ulaziti i u raskorak izmedju onoga sto jesu i onoga sto bi trebalo da budu...

sa svih strana nameću sa majke..
 
Ajde da se ogradim, ja nemam decu.
Kada vidim na fejsu da devojcica koja ima 7-8 godinica okaci 489 svojih fotografija na kojima puci usne, ne mogu da se ne pitam kako bih ja svojoj cerki objasnila da je to potpuno pogresan model ponasanja. Kad sve njene drugarice idu u skolu manekenstva i sve kace svoje fotografije i ocenjuju se medjusobno iskljucivo na osnovu izgleda?
Imam jos vremena da smislim neki nacin, ali nisam optimista..
 
Ovo je emisija koju sam večeras sasvim slučajno ,,otkrio'' na jednoj stranoj televiziji. To je emisija u kojoj roditelji prijavljuju devojčice od 5 godina na izbor za mis. U čemu je fora? U tome što su devojčice preterano našminkane, što se takmiče između ostalog i u kupaćim kostimima, i ponašaju se izveštačeno, naravno, pod uticajem roditelja. Šta mislim pod izveštačenim ponašanjem? Recimo devojčica

nisu im kao malima pruzhali love
tumblr_m3zwkpw3oW1qf0mkm.gif
 

Back
Top