Quantcast

Tko uistinu vlada svijetom?

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
Svoje vremeno si imao temu na kojoj si analizirao, sve religije na svetu i "dokazao" da je JS najbolja. Na svaki komentar da ih ne razumes ili da gresis oko neke, govorio si da znas bolje ili da tvoje knjige znaju bolje.
Ako ti znas bolje od tih verskih zajednica kakva je njihova verska "vrednost", zasto onda mislis da neko ko nije JS ne moze da poznaje JS bolje od tebe? Sam si tvrdio da nije potrebno biti clan neke zajednica, a ipak biti sposan da je razumes do kraja. ;)

Pa da, strojar bolje razumije medicinu od doktora.

Na toj temi nisam analizirao sve religije svijeta, kako mi hoćeš to staviti u usta, nego sam pisao o razvoju religije općenito.

No, vi ne možete izgleda izdržati, a da od teme sa sasvim drugim naslovom ne dođete u konstantni napadački položaj prema Jehovinim Svjedocima. Logika je da su Jehovini Svjedoci "trn u oku" u ovome svijetu, pošto objavljuju istinu, koju vladar ovoga planeta ne želi da čuje, a pogotovo da se širi po njegovom svijetu.

:heart: :bye:

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937

Na toj temi nisam analizirao sve religije svijeta, kako mi hoćeš to staviti u usta, nego sam pisao o razvoju religije općenito.

No, vi ne možete izgleda izdržati, a da od teme sa sasvim drugim naslovom ne dođete u konstantni napadački položaj prema Jehovinim Svjedocima. Logika je da su Jehovini Svjedoci "trn u oku" u ovome svijetu, pošto objavljuju istinu, koju vladar ovoga planeta ne želi da čuje, a pogotovo da se širi po njegovom svijetu.

E vala neka si nam rekao

gost 159032

Veoma poznat
Poruka
12.404

Mrzi me da trazim post, ali tvoje reci su otprilike ove: " imam u ovoj knjizi o svim religijama"

I ne mislim da si trn u oku, vec da si kontradiktoran. Da bi mogao da pricas o razvoju religije, moras da poznajes druge religije i po tvojim postovima se vidi da smatras da ih poznajes bolje nego ljudi koji im pripadaju. U suprotnom tvoja istorija religije bi bila izmisljena.

Ako ti mozes da razumes druge religije, a nisi njihov clan, isto tako JS mogu da razumeju ljudi koji nisu clanovi JS. Tako ili svi razumemo ili je tvoja istorija izmisljenja. ;)

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937
Mrzi me da trazim post, ali tvoje reci su otprilike ove: " imam u ovoj knjizi o svim religijama"

I ne mislim da si trn u oku, vec da si kontradiktoran. Da bi mogao da pricas o razvoju religije, moras da poznajes druge religije i po tvojim postovima se vidi da smatras da ih poznajes bolje nego ljudi koji im pripadaju. U suprotnom tvoja istorija religije bi bila izmisljena.

Ako ti mozes da razumes druge religije, a nisi njihov clan, isto tako JS mogu da razumeju ljudi koji nisu clanovi JS. Tako ili svi razumemo ili je tvoja istorija izmisljenja. ;)

Tacno tako , ali brat Vorki ti nikada nece prizanti da nije u pravu

vorki

Iskusan
Poruka
5.032

Ja poznajem druge religije i njihovu povijest nastanka i razvoja, i ne kažem da znam o njima više od njihovih pripadnika, koji su učeni poznavaoci svoje religije. No, ponovo govorite nešto što ja nisam rekao. Kažeš, MOJA ISTORIJA RELIGIJE ??? Ne, ja sam pisao o istoriji religije koju su prezentirali religijski povijesničari, koji nema apsolutno nikakve veze sa Jehovinim Svjedocima.

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
Današnjim svetom vlada zlo. Samo prava i iskrena hrišćanska ljubav prema bližnjima može nas spasiti od vatrenog ognja koji će doći sa neba.

Točno, danas svijetom vlada zlo, no to zlo ima i svoj izvor.

Je li Sotona samo zlo u ljudima?

U Jobu 1:6-12 i 2:1-7 zapisani su razgovori između Jehove Boga i Sotone. Kad bi Sotona bio zlo u nekoj osobi, to bi u ovom slučaju značilo da je zlo u Jehovi. No to je u čistoj suprotnosti sa svime što nam Biblija govori o Jehovi, naime da “nema u njemu nepravde” (Psal. 92:15; Otkr. 4:8). Zanimljivo je primijetiti da se u hebrejskom tekstu izvještaja o Jobu koristi izraz hasSatan. Određeni član upotrijebljen u hebrejskom jeziku pokazuje da se izrazom “Sotona” misli na točno određenu osobu koja se snažno protivi Bogu. (Vidi i Zahariju 3:1, 2 i bilješku uz prvi redak.)

Luka 4:1-13 izvještava da je Ðavo nastojao navesti Isusa da izvrši njegovu volju. U biblijskom je izvještaju zapisano što je rekao Ðavo i što mu je nato odgovorio Isus. Je li Isusa iskušavalo zlo u njemu samom? Takvo gledište ne slaže se s Biblijom, koja kaže da je Isus bio bez grijeha (Hebr. 7:26; 1. Petr. 2:22). Premda se u Ivanu 6:70 koristi grčka riječ diábolós kako bi se opisalo zlo koje se razvilo u Judi Iskariotu, u Luki 4:3 koristi se izraz ho diábolós, odnosno upotrebljava se određeni član ho ispred imenice, čime se ukazuje na točno određenu osobu.

gost 159032

Veoma poznat
Poruka
12.404
Ja poznajem druge religije i njihovu povijest nastanka i razvoja, i ne kažem da znam o njima više od njihovih pripadnika, koji su učeni poznavaoci svoje religije. No, ponovo govorite nešto što ja nisam rekao. Kažeš, MOJA ISTORIJA RELIGIJE ??? Ne, ja sam pisao o istoriji religije koju su prezentirali religijski povijesničari, koji nema apsolutno nikakve veze sa Jehovinim Svjedocima.

Naravno da je tvoja istorija, jos nisam video nijednu nezavisnu studiju koja zakljucuje da je kulminacija religijskog razvoja pojava jehovinih svedoka. :lol:

Dzabe se sad peres, kad si govori da su JS najbolji nisi se stideo, a da bi takvu izjavu dao moras dobro da poznajes drugu religiju, barem kao njen clan, jer ako je ne poznajes barem toliko onda je tvoj zakljucak falican. ;)

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
Naravno da je tvoja istorija, jos nisam video nijednu nezavisnu studiju koja zakljucuje da je kulminacija religijskog razvoja pojava jehovinih svedoka. :lol:

Dzabe se sad peres, kad si govori da su JS najbolji nisi se stideo, a da bi takvu izjavu dao moras dobro da poznajes drugu religiju, barem kao njen clan, jer ako je ne poznajes barem toliko onda je tvoj zakljucak falican. ;)

Ponovo namjerno netočno. Ja sam imao temu koju sam zatvorio kada sam došao tek do podnaslova, "mitologija u religiji", na temi "čovječanstvo u potrazi za Bogom", tako da ti ne stoji da sam ja govorio o mojoj istoriji razvoja religije do Jehovinih Svjedoka. Vidiš, ti možeš pretpostavljati moju namjeru, no "trćiš pred rudu" u vezi toga, pošto se o tome nisam bavio. Do zatvaranja te teme iznesao sam hrpu stručnih nezavisnih ljudi koji su govorili o razvoju religije.

No, nemam više namjeru da komuniciram na način, "ja sam ovo a ti si ono" rekao, pošto ta diskusija nikud ne vodi. Ako misliš postaviti konkretno pitanje, ili dati konkretan odgovor na zacrtanu temu, onda sam spreman na dijalog.

Vladimir Zlatic

Domaćin
Poruka
3.937
No, nemam više namjeru da komuniciram na način, "ja sam ovo a ti si ono" rekao, pošto ta diskusija nikud ne vodi. Ako misliš postaviti konkretno pitanje, ili dati konkretan odgovor na zacrtanu temu, onda sam spreman na dijalog.

Kao i obicno , cim te neko pritera u cosak ti ili neces da komuniciras ili se naljutis ili vredjas . Ja se secam kako si rekao da u tvojim knjigama imas sve sto treba da znas o svim religijama, i da je znaje iz tih tvojih knjiga apsolutno tacno , i jedino ispravno , jer su ga skupaljli strucnjaci , koji su mozes misliti jehovini svedoci . Brate Vorki , ne ide to tako , ili pazi sta pises , ili stani iza onoga sto pises i nemoj da menjas stavove kako ti odgavara .

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
1 Presuda nad Egiptom: Gle, Gospod prolazi na oblaku brzu i dolazi u Egipat. Idoli se egipatski tresu pred njim, srce Egipćanima očajava u grudima njihovim.

2 "Tada ću razdražiti Egipat proti Egiptu, da se bore među se, brat proti bratu, bližnji proti bližnjemu, grad proti gradu, kraljevstvo proti kraljevstvu. Izaija 19

8 Jer on veli: "Nijesu li kraljevi svi moji knezovi?

9 Nije li Kalno kao Karkemiš? Nije li Hamat kao Arpad? Nije li Samarija kao Damask?

10 Kako je ruka moja podizala kraljevstva bogova, kojih likovi bili su moćniji od onih u Jerusalemu i Samariji, -

11 Neću li učiniti i Jerusalemu i njegovim bogovima onako, kako sam učinio Samariji i njezinim bogovima?"

izaija 10

------------------------------------------------------------
39 Ipak vidite, da sam ja, i samo ja, i da nema boga osim mene! Ja sam, koji ubija i opet oživljava; ja sam, koji rane zadaje i opet iscjeljuje. Ništa se ne ote mojoj ruci. Pon zakon 32

gost 159032

Veoma poznat
Poruka
12.404
Ponovo namjerno netočno. Ja sam imao temu koju sam zatvorio kada sam došao tek do podnaslova, "mitologija u religiji", na temi "čovječanstvo u potrazi za Bogom", tako da ti ne stoji da sam ja govorio o mojoj istoriji razvoja religije do Jehovinih Svjedoka. Vidiš, ti možeš pretpostavljati moju namjeru, no "trćiš pred rudu" u vezi toga, pošto se o tome nisam bavio. Do zatvaranja te teme iznesao sam hrpu stručnih nezavisnih ljudi koji su govorili o razvoju religije.

Lako je pretpostavljati, ako sve teme koje otvaras i svaki post koji napises ima za cilj da predstavi JS kao jedinu ispravnu i pravu religiju. :roll:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.