Quantcast

Tko uistinu vlada svijetom?

Kovač

Buduća legenda
Poruka
30.751
2 solunanima 2

11 I zato im Bog šalje djelovanje zavodničko da povjeruju laži 12 te budu osuđeni svi koji nisu povjerovali istini, nego su se odlučili za nepravednost

Ezekiel 20.25-27: I zato im dadoh uredbe koje ne bijahu dobre, zakone koji usmrćuju: da se oskvrnjuju svojim prinosima, provodeći kroz oganj svoju prvorođenčad. Htjedoh tako da ih zastrašim, neka znaju da sam ja Jahve

Eleleth,
Ne znam jesi li dosad shvatio,kad Jehovinom Svedoku izneses argumente,pa ga sateras u cosak da nema sta odgovoriti,kaze ne valja ti prevod Biblije.I ne vredi ako mu pokazes 500 prevoda u kojima pise isto,nece priznati.Zato su stampali svoj prevod koji im odgovara.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
Ma daaaj.

Nu ovo:

Otkrivenje 11
6 Ja, Isus, poslah anđela svojega, da vam ovo posvjedoči u crkvama, Ja sam korijen i rod Davidov, sjajna zvijezda danica."

Izajija gl 14
12 Kako si pao s neba, Svjetlonošo, zvjezdo Danico ! Kako si razmrskan na zemlji, ti koji oslabljuješ narode! 13 Mislio si u sebi: 'Penjem se na nebo, više zvijezda Božjih podižem prijestolje svoje na gori skupštine bogova naseljavam se na skrajnjem sjeveru. 14 Uzlazim u visine nad oblake, hoću da budem jednak Svevišnjemu
15 Ali si srušen u podzemni svijet, u najdonji jaz.
16 Koji te vide, gledaju na te, gledaju te i misle: "To li je onaj, koji je tresao svijet, koji je drmao kraljevstva?

Još samo da vidimo tko je zvjezda danica??
Evo po King Jamesu tko bi mogao to biti.

King James
14
12How art thou fallen from heaven, O Lucifer, son of the morning! how art thou cut down to the ground, which didst weaken the nations
izjija

Kojeste, nestade mi poruka.:confused:
U skaldu sa textom iz ovog posta proizilazi da svetom vlada palneta Venera, jer je Venera zvezda Danica, koju ljudi mogu videti i golim okom.
(ovo nije spam......izgleda da cu morati da naglasavam:confused:)

Петар Адамов

Zainteresovan član
Poruka
312
U cemu se ogleda ta "cast"?

Данас је готово нема јер почињемо да копирамо друге културе, а копиранти су осуђени на пропаст.
А иначе, само рецимо 1.светски рат где Срби дају 26% жртава од мобилисаних војника(убедљиво прво место, Французи су други са 16%). Хоћу да кажем да припадамо народу који има петљу и који ће пре дати живот него бити љигав.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
Данас је готово нема јер почињемо да копирамо друге културе, а копиранти су осуђени на пропаст.
А иначе, само рецимо 1.светски рат где Срби дају 26% жртава од мобилисаних војника(убедљиво прво место, Французи су други са 16%). Хоћу да кажем да припадамо народу који има петљу и који ће пре дати живот него бити љигав.

Ja bih rekla pre narodu koji se lako zanosi i previse idealizuje. To vise dodje mana, nego vrlina. Glupost, kako god, jer zivot je samo jedan.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
Можеш да умреш као јунак у борби, а можеш и као старац мењајући ТВ канале...

Starica :lol: A mogu da umrem i kao starica u pozoristu, na prijemu ili okruzena svojim voljenima. Osim toga mali broj junaka se realno pamti, koliko ljudi je poginulo i danas im se ne zna ni mesto groba, a kamoli ime i prezime. A i oni poznati cesto nisu interesantni vise. Sto bi rekli: "Sve ce to narod pozlatiti."
U ratovima nema ideala, ratovi se vode iz nekih drugih razloga.

Петар Адамов

Zainteresovan član
Poruka
312
Ti jedva cekas neki novi rat da odes i umres kao junak u borbi?
To bi te bas ostvarilo kao licnost? Da ratujes,ubijas?

Могу само да се дивим Лазару, Обилићу, Карађорђу и осталим јунацима, као што се и ти дивиш, и као што деца уче у школама. А о старцима који су умрли уз ТВ, нико не учи, нити ће учити.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
Могу само да се дивим Лазару, Обилићу, Карађорђу и осталим јунацима, као што се и ти дивиш, и као што деца уче у школама. А о старцима који су умрли уз ТВ, нико не учи, нити ће учити.

Rekoh ti u prethodnom postu, samo par ljudi ostaje u secanju, a ne svi ima toliko nezapamcenih junaka. A tek o ucenju u skoli.

>NiNa<

Poznat
Poruka
9.783

Uce deca i o Hitleru. Da li se i njemu divis?
Tvog imena se niko ne bi secao,takodje,jer si nikakav faktor,obican pion u jednoj partiji saha.
Ja se divim jedino Gandiju,od istorijskih licnosti.

Петар Адамов

Zainteresovan član
Poruka
312
Rekoh ti u prethodnom postu, samo par ljudi ostaje u secanju, a ne svi ima toliko nezapamcenih junaka. A tek o ucenju u skoli.

Знам, али њихова жртва тиме није мања.
Као када гледаш Че Гевару(иако је имао погрешне идеале), али је веровао у нешто до смрти. Тако и Срби и Руси нису млаки и зато смо сви некако и несвесно поносни...

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
2 solunanima 2

11 I zato im Bog šalje djelovanje zavodničko da povjeruju laži 12 te budu osuđeni svi koji nisu povjerovali istini, nego su se odlučili za nepravednost

Ezekiel 20.25-27: I zato im dadoh uredbe koje ne bijahu dobre, zakone koji usmrćuju: da se oskvrnjuju svojim prinosima, provodeći kroz oganj svoju prvorođenčad. Htjedoh tako da ih zastrašim, neka znaju da sam ja Jahve

Malo su ti prijevodi kontradiktorni, i vadiš ih iz konteksta, kako bi se sprdao sa Božjom Riječi. I za takve, kao što si ti, je prorečeno u Bibliji.

1. Timoteju 6:3-5 - Ako tko drugačije naučava i ne slaže se sa zdravim riječima, riječima našega Gospodina Isusa Krista, niti s učenjem koje je u skladu s odanošću Bogu, ponosan je i ne razumije ništa, nego boluje od zapitkivanja i prepirki oko riječi. To dovodi do zavisti, svađe, pogrdnoga govora, zlonamjernog sumnjičenja, žučnih prepirki o sitnicama u koje se upuštaju ljudi pokvarena uma, u kojima nema istine i koji odanost Bogu smatraju izvorom dobitka.

2. Solunjanima 2:11,12 - I zato Bog dopušta da na njih djeluje zabluda, da bi povjerovali laži, kako bi svi oni bili osuđeni jer nisu vjerovali istini, nego su voljeli nepravdu.

Vidiš, Bog NE UZROKUJE, nego DOPUŠTA, a to dvoje ima različito značenje. :heart: :bye:

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
Eleleth,
Ne znam jesi li dosad shvatio,kad Jehovinom Svedoku izneses argumente,pa ga sateras u cosak da nema sta odgovoriti,kaze ne valja ti prevod Biblije.I ne vredi ako mu pokazes 500 prevoda u kojima pise isto,nece priznati.Zato su stampali svoj prevod koji im odgovara.

To što si nerazuman, je tvoj problem. Jedno je stvarati nešto izvan konteksta, i to prikazivati točnim prijevodom, a drugo je prijevod uskladiti sa točnim i izvornim značenjem te riječi, podneblja i vremena, te samog konteksta radnje.

Upravo prijevod Novi Svjet je NAJORGINALNIJI, jer je nastao prepisom najstarijih rukopisa koji se danas mogu pronaći, i zato što nemamo pogrešna učenja, zbog kojih bi se pribjegavalo iskrivljenosti prijevoda. To je prijevod koji je najčitkiji i napravljen za široke mase ljudi.

A ti si pun negativnog naboja, kojega usmjeravaš prema istini, i zato ne možeš u njoj da opstaneš, jer nešto sveto, kao duh Jehovin, u tebi jednostavno nemože počivati. To bi bilo nelogično, kao da čovjek ide uzeti novu hranu u prljav tanjur. Prvo se tanjur opere, a onda uzme nova hrana u njega. Zato, ako težiš prema dobru, napravi promjenu stare osobnosti za novu, pa će ti i Bog, putem svoje sile, u tome još pomoći.

Poslednja izmena:

Kovač

Buduća legenda
Poruka
30.751
To što si nerazuman, je tvoj problem. Jedno je stvarati nešto izvan konteksta, i to prikazivati točnim prijevodom, a drugo je prijevod uskladiti sa točnim i izvornim značenjem te riječi, podneblja i vremena, te samog konteksta radnje.

Upravo prijevod Novi Svjet je NAJORGINALNIJI, jer je nastao prepisom najstarijih rukopisa koji se danas mogu pronaći, i zato što nemamo pogrešna učenja, zbog kojih bi se pribjegavalo iskrivljenosti prijevoda. To je prijevod koji je najčitkiji i napravljen za široke mase ljudi.

A ti si pun negativnog naboja, kojega usmjeravaš prema istini, i zato ne možeš u njoj da opstaneš, jer nešto sveto, kao duh Jehovin, u tebi jednostavno nemože počivati. To bi bilo nelogično, kao da čovjek ide uzeti novu hranu u prljav tanjur. Prvo se tanjur opere, a onda uzme nova hrana u njega. Zato, ako težiš prema dobru, napravi promjenu stare osobnosti za novu, pa će ti i Bog, putem svoje sile, u tome još pomoći.

Hajde molim te objasni meni nerazumnom stihove iz jevandjelja po Luki 17;20-21.
Carstvo je Bozije u vama samima kaze Isus.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.