Tko to plaši domobrane?

gost 198384

Iskusan
Poruka
5.443
Branitelji: Gospodo ministri, Hrvatska je stvorena na našoj krvi!

Branitelji su poslali poruku kako mora prestati progon branitelja te su prozvali ministarstvo pravosuđa i državno odvjetništvo.

Zahtjevamo da se odmah prestane sa progonom i šikaniranjem branitelja koji su na svojoj krvi stvarali Republiku Hrvatsku kao i da konačno, poslije 20 godina, Ministarstvo pravosuđa i Državno odvjetništvo počnu raditi svoj posao i podignu optužnice za granatiranje i razaranje Vukovara, masovne grobnice, logore, ubojstva i silovanja, zaključak je sa provjeda u Vukovaru kojega je organizirala Koordinacija udruga proisteklih iz Domovinskoga rata a koji je okupio nekoliko tisuća branitelja iz cijele Hrvatske.

U govoru nabijenim emocijama zapovjednik obrane Vukovara Branko Borković istakao je da uhićenje vukovarskog branitelja i logoraša Tihomira Purde nije rezultat objave Registra branitelja nego nečinjenja ništa od strane ministarstva pravosuđa da se branitelje zaštiti na pravi način.

Smišljali sotonske zakone
Dok smo mi ratovali i krvarili oni su smišljali sotonske zakone kako da se pokrade Hrvatska. Od Hrvatske ste stvorili jedan veliki shoping centar gdje se sve prodaje za po jednu kunu, rekao je Borković obraćajući se hrvatskim vlastima poručujući da je izdajica svatko tko ne poštuje Ustav i zakone RH.

Komentirajući slučaj Tihomira Purde njegov ratni zapovjednik rekao je da se u tom slučaju ne poštuje zakonska procedura kao niti Ustav RH te da se to mora hitno rasčistiti.

– Mi nismo ni lopovi niti ratni zločinci. Purda što prije mora izaći na slobodu a ne smije se dozvoliti niti jedan drugi mogući takav slučaj. Mi smo samo branili svoje domove i svoju zemlju i to se ne smije nikada zaboraviti, poručio je Borković.

Okupljenim braniteljima obratio se i vukovarski branitelj i logoraš Zdravko Komšić istakavši da branitelji nisu protiv toga da se u Vladi stvaraju koalicije sa srpskim predstavnicima ali da su protiv toga da u Vladi sjede ljudi, poput Vojislava Stanimirovića, Veljka Džakule, Ratka Gajice, Radeta Leskovca ili Jovana Ajdukovića, koji su bili idejni začetnici srpske pobune 1991. godine te da oni radi toga ne mogu biti abolirani.

"Ministri, Hrvatska je stvorena na našoj krvi"
– Gospodo ministri, Hrvatska je stvorena na našoj krvi. Predali smo vam Hrvatsku na pladnju i bez dugova a gdje ste je vi danas doveli, rekao je Komšić.

Govori okupljenih često su prekidani povicima "lopovi, izdajice", a koji su bili upućeni na adresu Vlade RH i ministara.

....

Okupljeni branitelji nosili su ratne zastave svojih postrojbi ali i razne transparente sa porukama: Mi smo branitelji a ne osvajači, Vama fotelje nama robija, Mi smo uhićeno i transferirani ali su izdajnici locirani i identificirani…

Operacija Vukovar i danas traje
Najviše komentara izazivala je karikatura na kojoj premijerka Jadranka Kosor i predsjednik Ivo Josipović na ražnju peku peku hrvatskog branitelja.

– Ove poruke i karikatura odraz su današnjeg stana u Hrvatskoj ali i odnosa vlasti prema nama. Jedno je što se priča pred kamerama i novinarima a drugo ono što se zaista događa na terenu. A događa sa se upravo ovako nešto, rekli su nam branitelji komentirajući karikaturu.

Po riječima Branka Borkovića, zapovjednika obrane Vukovara, operacija Vukovar i danas traje a ona je započela još prije 20 godina sa osnivanjem poznate Manolićeve komisije i zatvaranjem i premlaćivanjem branitelja.

A na središnjem koprivničkom trgu također je održan prosvjed branitelja. Pod parolom "Stop progonu hrvatskih branitelja", 200-tinjak prosvjednika s područja cijele Koprivničko-križevačke županije protestiralo je protiv, kako kažu, sramotnog odnosa vlasti prema braniteljima i montiranim procesima koji se protiv njih vode već dugi niz godina.

- Ne izražavamo potporu samo Prudi, već i Glavašu, Gotovini i Markaču, ali i branitelju Veljku Mariću koji se već osam mjeseci nalazi u srpskom zatvoru, a o njemu se uopće ne govori - kazao je Dražen Keleminec, predsjednik županijskog Savjeta branitelja, te vlasti poručio da nitko od njih ne bi sjedio u udobnim foteljama da nije bilo upravo boraca.

S trga su se branitelji u mimohodu uputili do spomenika Vukovarskoj golubici, gdje su zapalili svijeće u spomen na poginule suborce.

Ako sam dobro razumeo zahteve usplahirenih etničkih čistača oni bi da se o njihovim djelima više nitko ne raspituje te da se kolektivno stave iznad zakona o ratnim zločinima?
 
U stvari nije smešno, vrlo je perfidna ta hrvatska terminologija.
Branitelji --- my ass

Pre jedno 100 godina su se ministri zaduzeni za vojsku zvali - ministri rata.
Danas se ministri zaduzeni za to isto zovu - ministri odbrane.

Nekada su to bili samo vojni kadrovi, generali...
Danas su to civilna lica.

Iskreno, i nema bas neke razlike (kad dodas celu komandu, generalstab i ostalo).

A ovi sto se bune - "cista savest". Slepo se drze jedne price... al nece ni to dugo da traje. Rat je bio, i prosao je, i sve je dalje.
 
Pre jedno 100 godina su se ministri zaduzeni za vojsku zvali - ministri rata.
Danas se ministri zaduzeni za to isto zovu - ministri odbrane.

Nekada su to bili samo vojni kadrovi, generali...
Danas su to civilna lica.

Iskreno, i nema bas neke razlike (kad dodas celu komandu, generalstab i ostalo).

A ovi sto se bune - "cista savest". Slepo se drze jedne price... al nece ni to dugo da traje. Rat je bio, i prosao je, i sve je dalje.

Istina je to što si napisao.
 
Pre jedno 100 godina su se ministri zaduzeni za vojsku zvali - ministri rata.
Danas se ministri zaduzeni za to isto zovu - ministri odbrane.

Nekada su to bili samo vojni kadrovi, generali...
Danas su to civilna lica.

Iskreno, i nema bas neke razlike (kad dodas celu komandu, generalstab i ostalo).

A ovi sto se bune - "cista savest". Slepo se drze jedne price... al nece ni to dugo da traje. Rat je bio, i prosao je, i sve je dalje.

to je tocno i dobro je sto je tako..
samo, srbiji je ovo prvi i posljedni put da je digla optuznicu i trazi izrucenje nevinog covjeka temeljeci optuznicu na mucenju i prebijanju u "nepostojecim" konc. logorima po Srbiji
sa jacom i Pravdom dogoditi ce se isto kao sa onima u Tunisu, koji pruzaju ruku pomirbe a Srbija prstom u oko...
 
to je tocno i dobro je sto je tako..
samo, srbiji je ovo prvi i posljedni put da je digla optuznicu i trazi izrucenje nevinog covjeka temeljeci optuznicu na mucenju i prebijanju u "nepostojecim" konc. logorima po Srbiji
sa jacom i Pravdom dogoditi ce se isto kao sa onima u Tunisu, koji pruzaju ruku pomirbe a Srbija prstom u oko...

Јесу ли бранитељи синови усташа што су направили Јасеновац? Или унуци?
 
to je tocno i dobro je sto je tako..
samo, srbiji je ovo prvi i posljedni put da je digla optuznicu i trazi izrucenje nevinog covjeka temeljeci optuznicu na mucenju i prebijanju u "nepostojecim" konc. logorima po Srbiji
sa jacom i Pravdom dogoditi ce se isto kao sa onima u Tunisu, koji pruzaju ruku pomirbe a Srbija prstom u oko...

Ја сам чуо за концентрациони логор Јасеновац у Србији...пардон у Српској Крајини...
Ако си на то мислила :)
 
to je tocno i dobro je sto je tako..
samo, srbiji je ovo prvi i posljedni put da je digla optuznicu i trazi izrucenje nevinog covjeka temeljeci optuznicu na mucenju i prebijanju u "nepostojecim" konc. logorima po Srbiji
sa jacom i Pravdom dogoditi ce se isto kao sa onima u Tunisu, koji pruzaju ruku pomirbe a Srbija prstom u oko...

Ako smo mi vec izrucili jednog bivseg predsednika, drugi se sam predao, nekoliko generala vojske i policije... Ne uzbudjujemo se previse kad trazimo da se nekom stranom drzavljaninu sudi (i verovatno da je opravdano, jer su prakticno svi ti 'ratni heroji' samo profiteri koji su se nasli na nekom mestu u pravo vreme)

Inace preporucujem jednu dobru dozu Domagoja Margetica i Vedrane Rudan (ako mozes da nadjes... kazu da je lakse da govore u Srbiji nego u Hrvatskoj).
 
Ako smo mi vec izrucili jednog bivseg predsednika, drugi se sam predao, nekoliko generala vojske i policije... Ne uzbudjujemo se previse kad trazimo da se nekom stranom drzavljaninu sudi (i verovatno da je opravdano, jer su prakticno svi ti 'ratni heroji' samo profiteri koji su se nasli na nekom mestu u pravo vreme)Inace preporucujem jednu dobru dozu Domagoja Margetica i Vedrane Rudan (ako mozes da nadjes... kazu da je lakse da govore u Srbiji nego u Hrvatskoj).

takvih ima i kos nas koliko hoces i mjesto im je u zatvoru, ali to nema veze sa Purdom, obicnim vojnikom koji je golobrad sa 17 god. bio branitelj vukovara, sa 18 uhicen od srpske vojske, bio 9 mjeseci bestijalno mucen i prebijan po srpskim logorima, potpisivvao sve sto su mu donijeli da bi prezivio, teski bolesnik...cak da je i htio nije bio u mogucnosti pociniti ratni zlocin, dapace pokusao je spasiti jednog srpskof vojnika, riskirajuci vlastiti zivot, vozeci ga u bolnicu Vinogradskom ulicom koja je bila pod stalnom paljbom sfrrpskih "oslobodioca" Vukovara..
k tome treba dodati da je nasa vlast znala od 2007 da ga trazi Srbija i nije smatrala potrebnim poduzeti bilo st da se sacuva toga covjeka, nisu ga cak ni obavjestili o tome...i sad on treba da trune u bos. ili ponovo srpskim zatvorima kako bi dokazao svoju nevinost...ako on bude izrucen lose se pise hrv. vlasti...ovo danas je samo mala opomena, uvertira takoreci
 
trazi izrucenje nevinog covjeka
Ti si mu bio ađutant pa znaš tačno koliko je nevin? A da, sad sam uočio, već je upriličena i romansirana biografija mučenog golobradog (i gologlavog) branitelja...

dogoditi ce se isto kao sa onima u Tunisu, koji pruzaju ruku pomirbe a Srbija prstom u oko...
Oho, znači CIA snajka? A bit će i da je onaj trogloid Purda oko Hrvatske?
 
Poslednja izmena:
Pa ne moraš. Sve je ok.

Samo nije se jednom desilo da je međunarodna zajednica nesebično izašla u susret susjedstvu koje je imalo prohteve tipa nećemo srbe u blizini i hoćemo što nam je Tita omeđio, ni pedalj manje.

Pitam se hoće li i ovog puta imati razumevanja za nespremnost braniteljskog korpusa da se suoči sa odgovornošću?
 
Pa ne moraš. Sve je ok.

Samo nije se jednom desilo da je međunarodna zajednica nesebično izašla u susret susjedstvu koje je imalo prohteve tipa nećemo srbe u blizini i hoćemo što nam je Tita omeđio, ni pedalj manje.

Pitam se hoće li i ovog puta imati razumevanja za nespremnost braniteljskog korpusa da se suoči sa odgovornošću?


Ma ja znam da ne moram...ali me brine...sta nas briga hoce li oni preuzeti odgovornost ili ne. Dosta je da mi znamo kakva je to bagra a sa njima i ''medjunarodna zajednica''
 
Ma ja znam da ne moram...ali me brine...sta nas briga hoce li oni preuzeti odgovornost ili ne. Dosta je da mi znamo kakva je to bagra a sa njima i ''medjunarodna zajednica''

Hm, pa nije dosta, naročito ne u uslovima kada te vlast tera u neku novu Jugoslaviji pod okriljem EU. Naročito nije dosta ako kapital iz Hrvatske ima masovan upliv u srpsku privredu dok je obrtnuti smer u potpunosti zatvoren.

Vlast nam 10 godina na dnevnoj bazi ispire mozak kako ćemo izumreti ne uđemo li u EU a sa druge strane ništa ne čini da sporovi u okruženju dobiju epilog pa da se tek nakon tih epiloga referendumski donese odluka da li je EU za nas ili mi nismo za nju.

Ući u EU kao obeleženi krivac a svi oko nas kao nevine žrtve našeg genetskog nepočinstva anticipacija je sranja čije posledice sumnjam da iko u ovom momentu razmatra. Pristati na takav civilizacijski falsifikat zarad obećanja o svetloj budućnosti i ostalim perspektivama neodoljivo me podseća na SFRJ.
 

Back
Top