Tko je prvo djelo stvaranja po Biblji???

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Koga je Bog prvo stvorio prije postanka svjeta????


evo ubacio sam tekst ako tko ima da komentira o NJOJ kao prvom djelu stvaranja prije svjeta.
Interesira me odakle ovo i kako o NJOJ nema više nigdje nakon ovoga u bibliji.
Nije valjda umrla i nestala najedanput.



22 Gospod me stvori u početku upravljanja svojega, kao prvo od svojih djela, u pradoba.

23 Bila sam postavljena prije vjekova, prije početka, prije postanja svijeta.

24 Nije još bilo dubina voda, kada sam se rodila i nije još bilo izvora s obilatom vodom.

25 Nijesu još bile gore osnovane, prije humova ja sam se rodila,

26 Prije nego je stvorio zemlju i polja i prve grude zemlje svijeta.

27 Kad je gradio nebo, ja sam onda bila, i kad je razmjeravao svod nad vodama mora.

28 Kad je u visini motao oblake, kad je pustio da nabujaju izvori bezdanu,

29 Kad je postavljao moru međe njegove, da nikada ne prestupi voda obalu svoju, kad je utvrđivao stupove zemlji,

30 Tada sam stajala, miljenica njegova, na strani njegovoj; bila sam iz dan u dan puna zanosa, puna radosti pred njim svagda,

31 Puna radosti na širokoj zemlji njegovoj, puna zanosa nad djecom čovječjom
 
Poslednja izmena:
Na ovu temu me potakao jedan JS Stajic bjegunac s ovog foruma kad tvrdi sljedeče očito ne poznavajući bibliju.

Stajić JS kaže:

Tačno, Isus je prvo stvarstvo Jehove Boga. Prvo što je Jehova stvorio jeste Isus. U tom kontekstu i jeste Isus izrekao, što je i tačno, da je on postao i živeo daleko, daleko pre Avrahama.


http://www.forum.hr/showpost.php?p=22862833&postcount=16125
 
Na ovu temu me potakao jedan JS Stajic bjegunac s ovog foruma kad tvrdi sljedeče očito ne poznavajući bibliju.

Stajić JS kaže:

Tačno, Isus je prvo stvarstvo Jehove Boga. Prvo što je Jehova stvorio jeste Isus. U tom kontekstu i jeste Isus izrekao, što je i tačno, da je on postao i živeo daleko, daleko pre Avrahama.


http://www.forum.hr/showpost.php?p=22862833&postcount=16125

Ovo je netacno. Otac (Jahve), Sin (Isus Hristos) i Duh postoje od vecnosti i nisu stvoreni.
 

Back
Top