fidelcastro011
Veoma poznat
- Poruka
- 12.681
Najpre, nekoliko cinjenica:
1. Dok nam je Tito bio predsednik, pitanja drzavnih granica se nisu ni postavljala-Kosovo je bilo u nasim rukama, sve je bilo pod kontrolom. Sada je situacija sa Kosovom katastrofalna, a sve zaslugom Tadica i njegove klike.
2. Dok nam je Tito bio predsednik, JNA je po vojnoj sili bila odmah iza SSSR-a, Francuske i Velike Britanije. Sada smo svedoci toga da su, u ime "profesionalizacije", penzionisani brojni oficiri, a o stanju nasih borbenih aviona da i ne govorim.
3. Dok nam je Tito bio predsednik, svet nas je uvazavao-i istok i zapad, a za Jugoslaviju su znali svi od Holivuda do Tokija. Sada, kada kazete nekom da ste iz Srbije, Hrvatske, Makedonije itd., belo ce vas gledati, ne znajuci gde se nalazi zemlja odakle dolazite. Imidz nam je, dakle, bio barem trostruko bolji.
4. Dok nam je Tito bio predsednik, radnicki saveti u preduzecima su odlucivali o svim vitalnim pitanjima. Ekonomija je vec tokom 60-ih bila u usponu, a tokom 70-ih je dodatno poboljsana zahvaljujuci drugu Kardelju i njegovoj teoriji o udruzenom radu. Izvozili smo i na istok i na zapad, gradili na skoro svim kontinentima. Sada nam je ekonomija u rasulu, tajkuni odredjuju cene proizvoda (nenormalno visoke), izvoz nam je drasticno opao.
5. Dok nam je Tito bio predsednik, ulagalo se u sport. Nasi fudbaleri, kosarkasi, vaterpolisti, odbojkasi, atleticari i ostali imali su vise nego izuzetne rezultate. Sada (posle duze vremena) opet imamo uspeha u kosarci, vaterpolo nam je standardno dobar, ali sta je sa odbojkom, rukometom, fudbalom? Sta se sad ulaze u te sportove? Ovo posebno vazi za rukomet i fudbal-dok smo nekada imali klupske prvake Evrope u tim sportovima, danas nasi klubovi mogu samo da sanjaju o takvim uspesima, i to sve zbog katastrofalne politike ulaganja.
...........................................................................................
Ovo sam sve sam napisao, ako je neko pomislio da sam kopirao odnekud.
Sto se mene tice, zna se sta ja mislim. E sad, mozda vas ima koji se ne slazete, ali dobro, boze moj. Tu je anketa, pa cemo videti.
1. Dok nam je Tito bio predsednik, pitanja drzavnih granica se nisu ni postavljala-Kosovo je bilo u nasim rukama, sve je bilo pod kontrolom. Sada je situacija sa Kosovom katastrofalna, a sve zaslugom Tadica i njegove klike.
2. Dok nam je Tito bio predsednik, JNA je po vojnoj sili bila odmah iza SSSR-a, Francuske i Velike Britanije. Sada smo svedoci toga da su, u ime "profesionalizacije", penzionisani brojni oficiri, a o stanju nasih borbenih aviona da i ne govorim.
3. Dok nam je Tito bio predsednik, svet nas je uvazavao-i istok i zapad, a za Jugoslaviju su znali svi od Holivuda do Tokija. Sada, kada kazete nekom da ste iz Srbije, Hrvatske, Makedonije itd., belo ce vas gledati, ne znajuci gde se nalazi zemlja odakle dolazite. Imidz nam je, dakle, bio barem trostruko bolji.
4. Dok nam je Tito bio predsednik, radnicki saveti u preduzecima su odlucivali o svim vitalnim pitanjima. Ekonomija je vec tokom 60-ih bila u usponu, a tokom 70-ih je dodatno poboljsana zahvaljujuci drugu Kardelju i njegovoj teoriji o udruzenom radu. Izvozili smo i na istok i na zapad, gradili na skoro svim kontinentima. Sada nam je ekonomija u rasulu, tajkuni odredjuju cene proizvoda (nenormalno visoke), izvoz nam je drasticno opao.
5. Dok nam je Tito bio predsednik, ulagalo se u sport. Nasi fudbaleri, kosarkasi, vaterpolisti, odbojkasi, atleticari i ostali imali su vise nego izuzetne rezultate. Sada (posle duze vremena) opet imamo uspeha u kosarci, vaterpolo nam je standardno dobar, ali sta je sa odbojkom, rukometom, fudbalom? Sta se sad ulaze u te sportove? Ovo posebno vazi za rukomet i fudbal-dok smo nekada imali klupske prvake Evrope u tim sportovima, danas nasi klubovi mogu samo da sanjaju o takvim uspesima, i to sve zbog katastrofalne politike ulaganja.
...........................................................................................
Ovo sam sve sam napisao, ako je neko pomislio da sam kopirao odnekud.

Sto se mene tice, zna se sta ja mislim. E sad, mozda vas ima koji se ne slazete, ali dobro, boze moj. Tu je anketa, pa cemo videti.


