tisina u liftu

Pa evo ja zivim i zgradi i znam zasto jednostavno ljudi nemaju sta da pricaju,progovore po neku rec kako si sta si i to je to,moguce da nekog ne poznaju dobro pa nemaju sta da pricaju,Imam komsije koji kazu samo "Dobro jutro,dobar,dan ili dobro vece" i to je to i slab kontakt sa ljudima.
 
Meni je zanimljiviji sindrom "neprijatne tišine"
kad je enko društvo ia zaćuti se
većini ljudi je kao neprijatno
mada se od te tišine mnogo toga može saznati
jer baš zato neko ipak - propriča :mrgreen:
 
:cool:
Људи ћуте у лифту јер је међустаница.
Или се уморан и ознојен враћам са посла или рекреације...
Или идем негдје, и размишљам да ли имам кључеве код себе.
Или хиљаду других ствари.
Мала метална кутија која ме са још пар људи вози 30 секунди је небитна.
Осим ако не нестане струје.
:mrgreen:
Ако ми се неко обрати, разговараћу.
Ако се за 30 секунди може било шта рећи.
А има и значајних погледа са комшиницама.
:per:
То ако дође на ред, то је ван лифта, па мудро ћутим.
:hahaha:
 
Gde to ćute, koji su ljudi u pitanju? Mislim, ja sa drugarima pričam i u liftu.. Poznanici i stanari zgrade većinom provedu u liftu zajedno manje od minuta, ne isplati se počinjati razgovor jer su obe strane krenule negde, verujem da je najekonomičnije samo se pozdraviti sa "dobar dan" i čekati razlaz.. A za ljude koji se ne poznaju.. Treba li i da kažem? :lol:
 
Imas pravo bruzli. Meni se desilo da me devojka uhvati za dupe, onako sto bi rekli "muski". Naravno iz ne poznatih razloga. Sto se tice lifta nemam neko objasnjenje jer to je stvar volje i zelje da li hoces da pricas sa nekim ne poznatim. To je isto hoces li biti posten ili ne. Prema nekome da ili mozda ne!
 
Meni je zanimljiviji sindrom "neprijatne tišine"
kad je enko društvo ia zaćuti se
većini ljudi je kao neprijatno
mada se od te tišine mnogo toga može saznati
jer baš zato neko ipak - propriča :mrgreen:
Da to je užas...Često i kad imaš mnogo toga da kažeš a ćutiš jer čekaš da drugi započne priču o toj stvari...
 
Ako neko zna, ili predpostavlja molim vas da odgovori na moje pitanje zasto ljudi cute u liftu. Stavite svoja misljenja... Unapred hvala

Zato so su jako kratko u jako malom prostoru sto ih cini nervoznim i jedva cekaju da to vrijeme prodje i da se nadju na "slobodi" i oslobode tada i svoje misli koje su do tada bile u skladu sa njihovim generalnim raspolozenjem - ZAROBLJENE!!! Ovako se ja osjecam u liftu i to mi jedino logicno objasnjenje te pojae koju sam i ja primijetila.

e da! i drugi razlog...u liftu si primoran da budes sa nekim, sto bi ga primoravao da te slusa, ispostuj ga tisinom! Ako si u drustvu sebi poznatih ljudi, ispostujte nepoznate da ne prisustvuju vasem razgovoru....
 
U krajnjoj liniji u lift i ne ulazim da bih pričala. U pitanju je samo prevozno sredstvo koje me vozi gore ili dole, svaka priča u liftu je tu potpuno nebitna. Ako se desi, nikom ništa, ako se ne desi opet nikom ništa. Ni u jednom ni u drugom slučaju nije mi neprijatno. Što se mora nije teško.
 

Back
Top