tisina u liftu

malo naucnih pristupa... dubljih pogleda... necute svi ljudi jer su krenuli po nesto, ili jer nisu pricljivi i sl...

Pa covece rekao sam ti....NE znam koji bi to drugi naucni pristup bio....Pitaj Dacu alo je meni nesto promaklo ili onu devojku studenta antropologije...
NE mozes od ljudi da ti daju naucni dublji pogled, kada niko od njih ne studia psihologiju i srodne nauke, a pogotovo se niko nije specijalno bavio nekom vrstom psiholoske dubinske analize.......

Sledeci put kada vidis da bude neka tribina u Bg-u tipa transakciona analiza , ili bihejvioralno-kognitivne terapije odi tamo pa postav ovo pitanje ako te bas toliko "dubinski" i naucno zanima....

Ljudi su ovde bili maksimalno mastoviti, kreativni ali oni ti ne mogu dati ono sto ti trazis, jednostavno to je iznad njihovih mogucnosti...

U vecini slucajeva ljudi bez ikakvih fobija, frustracija i strahova cute jer nemaju sta pametnije da rade u datoj situaciji, mali skuceni prostor + jedna do 5 osoba koju npr ne znaju i sta bi drugo radili nego da cute i da cekaju svoj sprat... .To je ono sto je odgovor, a mozgu se desiti i komplikacije i odredjena stanja koja sam ja i opisao pa sve do toga da se neko ponasa kao manijak o kome je borac za prava zivotinja pisala.....

P.S.ON JE JOS UVEK NA SLOBODI, DA NISI TO TI MOZDA, PA SADA ZELIS DA TE NAUCIMO KAKO DA MANIPULISES SVOJIM ZRTVAMA?
MOZDA TI NIJE CILJ DA JE UBIJES NEGO DA JOJ SAMO DAS NAZNAKA DA SI MANIJAK U LIFTU I DA SE PONASAS SASVIM NORMALNO A DA ONA UMIRE OD STRAHA U SEBI I POCNE DA SE GUBI I DOBIJA TIKOVE, A DA TI UZIVAS U TOJ NEIZVESNOSTI I HRANIS SE NJENOM PSIHICKOM ENERGIJOM.....
 
Možda je odgovor vrlo jednostavan: ćute jer broje spratove. :mrgreen:

Mogu i naglas da broje....E sad je pitanje zasto broje u sebi? :mrgreen:
Tj.zasto dok broje cute ? :mrgreen:

Opet smo na pocetku :hahaha::rotf::hahaha:

Na svaki odgovor filosof ce postaviti novo pitanje....Jer je filosof ! (nema veze saq onim kada kazu - filozofira=govori gluposti, filosof uvek postavlja prava pitanja) Filosofija samo radja nova pitanja od svakog odgovora!
MA bolje da se ja ne petljam u filosofiju :mrgreen:
Jos to mi treba!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Broje u sebi, jer kad bi svi brojali naglas, nastao bi haos. :mrgreen::lol:

Al ajde ovako:
lift = zatvoren, klaustofobičan prostor (kapsula koja se penje u nebesa ili spušta u pakao :mrgreen:)
+ okruženje nepoznatih ljudi = "idealno" za one koji pate od socijalnih fobija = povišeni pritisak, znojenje, lupanje srca
Možda se ljudi, koji ćute u liftu, boje, i razmišljaju samo o tome kako što pre da dođu na odredište?

U stvari, ne znam. Em se retko vozim liftom, em nemam frku od njega ... a i ne brojim spratove. :lol:
Ali, kad razmislim, uglavnom i ja ćutim u liftu (pod uslovom da se vozim sa nepoznatim ljudima). A šta bih im rekla, osim "doviđenja" kada izađem?
Vožnja liftom je prekratka za bilo kakvu drugu komunikaciju.
Kad god sam se vozila liftom sa prijateljima ili nekim bliskim, nisam ni razmišljala o činjenici da sam u liftu. Dakle, komunikacija je tekla kao što bi tekla bilo gde.
 
Broje u sebi, jer kad bi svi brojali naglas, nastao bi haos. :mrgreen::lol:

Al ajde ovako:
lift = zatvoren, klaustofobičan prostor (kapsula koja se penje u nebesa ili spušta u pakao :mrgreen:)
+ okruženje nepoznatih ljudi = "idealno" za one koji pate od socijalnih fobija = povišeni pritisak, znojenje, lupanje srca
Možda se ljudi, koji ćute u liftu, boje, i razmišljaju samo o tome kako što pre da dođu na odredište?

Lepo ja napisala... Cutim u liftu jer sam klaustrofobicna :lol:

Cak sta vise toliko se plasim da cutim i kada sam sa poznatima u liftu.
 
Mislim da i kad ste sa prijateljima, u liftu nastane tajac... to je moze se reci fenomen... Trazio sam naucni pristup, jer sam mislio da forum posjecuju i ljudi koji recimo studiraju, zavrsili su psihologiju, a mozda cak imaju i neku titulu magistra(master) ili dr. Hvala svima vama, za vasa misljenja i odg, i nisam manijak, volim da posmatram ljude, i postavljam cudna pitanja... ali nisam jos nikog ubio... mozda ima kandidata :P
 
Mislim da i kad ste sa prijateljima, u liftu nastane tajac... to je moze se reci fenomen... Trazio sam naucni pristup, jer sam mislio da forum posjecuju i ljudi koji recimo studiraju, zavrsili su psihologiju, a mozda cak imaju i neku titulu magistra(master) ili dr. Hvala svima vama, za vasa misljenja i odg, i nisam manijak, volim da posmatram ljude, i postavljam cudna pitanja... ali nisam jos nikog ubio... mozda ima kandidata :P

HAHAHHAHAHAHAH mislio sam i ja jednog lepog dana!

Da ti odmah kazem da odes odavde jer te sto ti trzis smo samo Daca i ja ovde.....Ostali su dosli sa pdf Svastara, pdf tinejdzeri i u velikom procentu pdf SEX i Ljubav (mada nik ne pise o ljubavi nista)

Ali lepo je od tebe sto si postavio pitanje, postavio neke mozda svoje hipoteze i razmisljanja bez IKAKVOG KATEGORICKOG TVRDJENJA NA OSNOVU NEKIH PSEUDOARGUMENATA!

Stvarno ti si primer kako treba da se ponasa jedan forumski laik u domenu psihologije - zanima te ponasanje ljudi sto je ok, saznao si da je to domen psihologije, dosao si ovde postavio pitanja, trazis odgovore koji ce tebe zadovoljiti, dajes neke moguce hipoteze i cekas odgovor a ne tvrdis nista, i nisi dosao ovde da ti "naucis" diplomirane psihologe sta je psihologija :roll::roll::roll::roll:

Stvarno svaka cast, je bote ja mislim da si ti prvo ljudsko bice koje je ovde na ovaj pdf upalo DA BI SAZNALO NESTO I TO JOS NAUCNI PRISTUP - jos jedan plus, A NE KAO SVI OSTALI KOJI SU PREPUNI ZNANJA I SVIMA SOLE PAMET A NISU NI PRISMRDELI FILOZOFSKOM FAKULTETU I KATEDRI ZA PSIHOLOGIJU :roll:

Za ovakvo razmisljanje imas reputaciju od mene, a bRu zLi skoro nikada nikome ne daje reputaciju, mora bas neko nesto genijalno da kaze da bi rekao!
 
Nisam se vozio liftom ko zna kolko godina(odkada sam se preselio iz zgrade),posle toga možda 10.-ak puta.Kada sam živeo u zgradi uvek bih pričao osim kada se radilo o osobi s kojom sam u svađi...Vidim da se mnogim firmama koje imaju luxuzne liftove i liftiće ćuti,verovatno svako gleda svoja posla.
 
Jedan od razloga je što se danas a to je počelo odavno ali danas dosta izraženo ljudi koji su najbliže komšije uopšte ne poznaju i zaziru jedni od drugih.Samo žure u stan da se zaključaju i uključe TV:aha:
 
Ali lepo je od tebe sto si postavio pitanje, postavio neke mozda svoje hipoteze i razmisljanja bez IKAKVOG KATEGORICKOG TVRDJENJA NA OSNOVU NEKIH PSEUDOARGUMENATA!

Stvarno ti si primer kako treba da se ponasa jedan forumski laik u domenu psihologije - zanima te ponasanje ljudi sto je ok, saznao si da je to domen psihologije, dosao si ovde postavio pitanja, trazis odgovore koji ce tebe zadovoljiti, dajes neke moguce hipoteze i cekas odgovor a ne tvrdis nista, i nisi dosao ovde da ti "naucis" diplomirane psihologe sta je psihologija :roll::roll::roll::roll:

Stvarno svaka cast, je bote ja mislim da si ti prvo ljudsko bice koje je ovde na ovaj pdf upalo DA BI SAZNALO NESTO I TO JOS NAUCNI PRISTUP - jos jedan plus, A NE KAO SVI OSTALI KOJI SU PREPUNI ZNANJA I SVIMA SOLE PAMET A NISU NI PRISMRDELI FILOZOFSKOM FAKULTETU I KATEDRI ZA PSIHOLOGIJU :roll:

Za ovakvo razmisljanje imas reputaciju od mene, a bRu zLi skoro nikada nikome ne daje reputaciju, mora bas neko nesto genijalno da kaze da bi rekao!

Pa mislim da je to neki osnovni nacin... Hajde da kazemo vaspitanje ...Ljudi koji stvarno zele da nauce, oni pitaju.. A drugaciji nacini nezasluzuju ni komentar ...
 
A da se mi vratimo na lift? Elem...zanimljiva tema :ok:... Pošto u zgradi nemam lift, sutra sabajle krećem u eksperiment :D. Voziću se u različitim zgradama. Ulaziću u lift sa raznim godištima, oba pola..... :cao: Posmatraću ih netremice :rumenko: i pamtiti :dash:...možda i nešto zapazim ili čak i otkrijem... Sve za temu! Balkanski špijun i u liftu :kpozdrav:.
 

Back
Top