Tipovi koji su vam privlacni

obara penis muškim balvanima koji nisu u toku sa vremenom u kome žive.
ne srećem puno takvih muškaraca pa negde ipak verujem da je civilizacijski talas stidljivo zahvatio i naše prostore
beše napisan i priručnik za žene šezdesetih godina sa direktnim uputstvima kako da žena uvek bude korak dva iza leđa svom muškarcu
to je danas deklasirana pojava
a što se nastasje tiče ona je sve samo ne poslušna i krotka
čak i u ulozi tese
 
obara penis muškim balvanima koji nisu u toku sa vremenom u kome žive.
ne srećem puno takvih muškaraca pa negde ipak verujem da je civilizacijski talas stidljivo zahvatio i naše prostore
beše napisan i priručnik za žene šezdesetih godina sa direktnim uputstvima kako da žena uvek bude korak dva iza leđa svom muškarcu
to je danas deklasirana pojava
a što se nastasje tiče ona je sve samo ne poslušna i krotka
čak i u ulozi tese
Slažem se, ali još uvek čekamo da 50, 60 godina drugačijeg ponašanja poništi 12 000 godina patrijarhalnog.

I znam za Nastasju, tj Tesu, Hardijeve heroine su prilično progresivne.

Ali garantujem ti da su reakcije bile na facu, ne na lik.

I samo da dodam: ne šejmujem nikoga, samo mi interesantno.
Šejmuju i mene kad mi se sviđa John Bernthal kao Punisher, pa šta ću :mrgreen:
 
Slažem se, ali još uvek čekamo da 50, 60 godina drugačijeg ponašanja poništi 12 000 godina patrijarhalnog.

I znam za Nastasju, tj Tesu, Hardijeve heroine su prilično progresivne.

Ali garantujem ti da su reakcije bile na facu, ne na lik.

I samo da dodam: ne šejmujem nikoga, samo mi interesantno.
Šejmuju i mene kad mi se sviđa John Bernthal kao Punisher, pa šta ću :mrgreen:
znaš i meni je dok sam gledala zelenu kartu veliki i nezgrapni nosonja Žerar Depardije bio gotovo simpatičan i drag
još kada sam čula kako svira klavir zamalo da se zaljubim :lol:

zelena-karta.jpg
 
znaš i meni je dok sam gledala zelenu kartu veliki i nezgrapni nosonja Žerar Depardije bio gotovo simpatičan i drag
još kada sam čula kako svira klavir zamalo da se zaljubim :lol:
Jeste. Ni meni se ne sviđa Punisher jer je 96% vremena ogrezao u krvi do kolena, i jer kida konce i vadi komade stakla iz sebe naživo, nego jer je njegova suštinska motivacija ogromna ljubav i ogorčenost zbog izgubljene žene i dece.

Zato mi je Bili odvratan, jer nema tu ljudsku srž, čist psihopata, iako je fizički podjednako hot.
 
da recimo u filmu Law Abiding Citizen kod nas je preveden kao građanin opasnih namera
Džerald Batler je monstrum koji ubija ljude ali mu je motiv čist ko suza i ne možeš da negiraš da si negde intimno dao prednost njegovom motivu
jer su mu na početku tri kretena upala na gajbu i ubila mu ženu i dete nakon što su je prvo silovali, brutalno do koske ali ono što usledi je još brutalnije a ti se raduješ jer je pravda uzela stvari u svoje ruke umesto sudova i advokata
teška priča
naposletku moraju ubijati na kraju filma takve tipove za koje je publika zbog moralnog okvira koji postoji uvek spremna da se stavi na stranu ovakvih karaktera
poput njega pa hanibala lektora ili jokera u konačnom...
evo ga batler sjajan tip volim ovog glumca u svim njegovim ulogama osim u pad londona na primer
ce7ecf9b-7dec-47d7-82ed-48048a1936bd.jpg



običnom svetu je potreban heroj izniko iz đubrišta i mraka a ne neki svileni prebogati pripadnik sa životnim privilegijama na blanko
 
Kako nekog ko se lozi na lik Linde Fiorentino u Last Seduction moze istovremeno da privlaci necija pokornost? :sad2:

Mene je simpaticno sve sto se nalazi na potezu od flegmatike do melanholije, ukljucujuci i muskarce i zene, a s obzirom da sam i Nastasju doziveo kao nekog ko se nalazi unutar tih granica, jednostavno mi se dopala. Deluje nekako nesnadjeno u svemu tome, kao da ne pripada duhu vremena u kojem zivi i zeli da pobegne iz svoje koze i malogradjanstine u kojoj obitava. U svemu ovome covek jedino sa njom i moze da se identifikuje.
Bukvalno me podseca na mene iz perioda tipa prvog osnovne, odlutalog u mislima, povucenog u sebe, cekajuci samo da neko pocne da me maltretira i da mi svojom sadistickom ekstrovercijom i jeftinim cinizmom skace po ganglijama.
 
Bukvalno me podseca na mene iz perioda tipa prvog osnovne, odlutalog u mislima, povucenog u sebe, cekajuci samo da neko pocne da me maltretira i da mi svojom sadistickom ekstrovercijom i jeftinim cinizmom skace po ganglijama.

Mislim da ima razlike šta nas privlači u ličnosti, a šta seksualno. Ipak je seksualnost starija od ličnosti.

I ja sam bila introvert celog života, i to priličan, pa me ni mrvu seksualno ne privlači neko samo na bazi introverzije. Tj, može da me privuče introvert ako je emocionalno inteligentan, kompleksan i nekonformista, ali metiljavko.. teško.
 
Mislim da ima razlike šta nas privlači u ličnosti, a šta seksualno. Ipak je seksualnost starija od ličnosti.

I ja sam bila introvert celog života, i to priličan, pa me ni mrvu seksualno ne privlači neko samo na bazi introverzije. Tj, može da me privuče introvert ako je emocionalno inteligentan, kompleksan i nekonformista, ali metiljavko.. teško.

Pa dobro, Nastasju sagledavam u vremenu u kojem zivi i simpatican mi je njen lik koji vec samom cinjenicom sto odise nekom rezigniranoscu govori o tome da se ne uklapa u postojeci sistem vrednosti i da je ispred vremena u sustini, bez obzira sto iz ove perspektive deluje konzervirano. Nije rec o tome da ja u njoj projektujem neku idealnu zenu koja bi meni "jela iz ruke" i da me ti pali, vise se kao sto kazem negde poistovecujem sa njom.

Ne privlaci ni mene neko na bazi introvercije iskljucivo, naravno da mora da ima i slican mentalni sklop, moze da bude cak i ekstrovert, ali su daleko vece sanse da mi se neko dopadne ako smo na istoj talasnoj duzini, u smislu da nam se karakteri bazicno poklapaju. Tesko bih mogao da koegzistiram sa nekim ko se u samom korenu razlikuje od mene.
 
Pa dobro, Nastasju sagledavam u vremenu u kojem zivi i simpatican mi je njen lik koji vec samom cinjenicom sto odise nekom rezigniranoscu govori o tome da se ne uklapa u postojeci sistem vrednosti i da je ispred vremena u sustini, bez obzira sto iz ove perspektive deluje konzervirano. Nije rec o tome da ja u njoj projektujem neku idealnu zenu koja bi meni "jela iz ruke" i da me ti pali, vise se kao sto kazem negde poistovecujem sa njom.
Nastasja igra lik Tese od Dabervila, ekranizaciju literarne heroine Tomasa Hardija, koja je prilično buntovna i progresivna za svoje vreme, kao i Vitsaveja Everdin.

Interesantno mi bilo da vidim kako ljudi reaguju na nečiju facu, skroz drugačiju od karaktera lika.
 
Nastasja igra lik Tese od Dabervila, ekranizaciju literarne heroine Tomasa Hardija, koja je prilično buntovna i progresivna za svoje vreme, kao i Vitsaveja Everdin.

Interesantno mi bilo da vidim kako ljudi reaguju na nečiju facu, skroz drugačiju od karaktera lika.

Znam, knjigu nisam procitao, pa mogu da pricam samo o adaptaciji iste. Doziveo sam je kao nekog ko bi se sasvim lepo uklopio u 21. vek bez problema. Pala mi je na pamet Mira Furlan u Lepoti Poroka koja kad je iz planinskih krseva otisla u civlizaciju, samo stotinak kilometara daleko, delovalo je kao da je presla iz 12og u 28. vek, kao da je pronasla svoj sustinski habitus zakopan duboko u krsu patrijarhata. Tako mi nekako deluje i Nastasja.
 
Meni je interesantno kako je Joker postao naveliko omiljen. Uspeli su da od negativnog lika naprave, pa, usudjujem se da kazem idola. Toliko su ga spustili na nivo ljudskosti, da mozda, samo mozda je covecanstvo napredovalo. Jer izlazi iz crno belog sveta, odnosno dobro - lose okvira, nalazeci razumevanje i za lose.

A dodala bih da je nasa kinematografija odavno tu tehniku dovela do savrsenstva. U domacim filmovima su uglavnom "losi momci" prikazani tako da izazivaju simpatije gledalista. :D

Mada je Perfi to lepo objasnila.
 
Ali isto tako kada pokazuju i nalaze opravdanje za zlodela tih nekih likova, nisam sigurna da su u pravu. Jer psiho ljudi se jednostavno radjaju, koliko sam ja uspela da skontam.
Jer pokazuje kako okolnosti (zanemarenost od strane zajednice i društva) od svakoga od nas mogu da naprave Joker-a, da je Joker tamna strana koja čuči u dubinama svačije psihe.

Na stranu klasni konflikt i "eat the rich", to je verovatno samo dodalo na sveopštu pomamu.
 

Back
Top