Tipovi desničara u Srbiji

Koji ste vi desničar?


  • Ukupno glasova
    22
Левица,каквом си је ти описао -то нигде не постоји и поред свих тих Уважених особа и њиховог труда(не сумњам )да се то оствари.
То никад није заживело.једноставно се коси са Законима Природе.
То су само Илузије,маштарије свих тих Појединаца које си навео.
Они су се у Вртлогу ослобођења од разних тиранских Режима мислили и веровали да ће нека "Једнакост" да заживи али су веома брзо били суочени са погубним Последицима њиховог младалачког Схватања.
Једноставно-можда смо Сви рођени једнаки..али ми нисмо исти!
Увек ту неко одскаче.
И да би чопор Вукова преживео у Природи потребан му је ПРЕТВОДНИК....НЕКО КО СЕ истиче,одудара.
Кад тај Чопор убије Антилопу прво се наслади Вођа..оном малом,шта преостане.
Мали то види и онда покушава да напредује у Хијерархији.Труди се да живи,да расте,да постигне оно као његови горе....

А тај комунизам...
као мексиканци да спавамо цео живот на 45+ под сомбрером и да ми само капље а да не бринем о Ничему?!

Neto se ne kosi sa zakonima prirode, ovo sto zivimo sada se kosi sa Bozijim zakonima i zakonima prirode i ovo sto sada imamo nije normalno a to o cemu pricam je zapravo ne samo prirodno vec i jedino sto pociva na nekim zdravim osnovama i sto je odrzivo na neke duge staze.

Mislim naravno da nismo svi isti , prosto nemamo svi iste afinitite a ni iste zelje i potrebe, ono neki ljudi imaju mozda malo vece prohteve i apetite od drugih ali to opet ne znaci da nema dovoljno za sve , mislim primera radi neko mozda moze da pojede 15 palacinki a nekom su dovoljne dve i to je ok ali opet taj koji ima veci apetit i moze da pojede 15 ili 20 ne znaci da treba ili da ima pravo da onom uzme i te dve niti mu to treba dozvoliti.

Takodje covek se ne moze porediti sa vukom niti sa jednom drugom zivotinjom iz razloga sto covek nije zivotinja i za razliku od zivotinje ima veru, kulturu, duhovnost, intelekt i daleko je kompleksnije bice od zivotinje i daleko svesnije okruzenja i sveta u kome se nalazi.

Takodje ljudima nece trebati nikakve "vodje" jer kult licnosti, trazenje vodje, itd je u sustini odlika primitivnog drustva i nedovoljno razvijene svesti (pa tako neki traze neku ocinsku ili mozda majcinsku figuru koja ce kao nesto da im da, da nesto ucini ili se zrtvuje za njih ili da odradi neki posao umesto njih jer oni eto ne zele odgovornost za sopstvene odluke ili su lenji, nezreli ili sta vec).
Mislim kako se covek uzdize duhovno i intelektualno i sto je na vecem nivou svesti to je slobodniji a sto je slobodniji to automatski ima manju potrebu za nekakvim nazovi autoritetima i vodjama.

A sto se tice ovog zadnjeg dela, pa pazi nit je prirodno nit odrzivo da jedna sacica ljudi na nivou statisticke greske poseduje i eksploatise sve, mislim ljudi su odrodjenja zarobljeni u matriksu i cak veruju da je "prirodno" da budu eksploatisani, da imaju nekog "gazdu" (kao da su kucni ljubimci) i da zive pod stresom i ceo zivot rade da bi prezivljavali i misle cak da to treba tako (jer su indoktrinirani jos od rodjenja i kontrolisani putem straha kroz obrazovni sistem, medije, religiju, itd) , mislim cinjenica je da je ogromna vecina ljudi nezadovoljna svojim zivotima, da ne zive na nacin na koji bi zeleli, da rade poslove koje ne vole i da ogromna vecina ljudi nikad ne pronadje i iskoristi svoje prave i pune potencijale (bas iz razloga jer ih taj nacin zivota i matriks u kome su zarobljeni u tome onemogucava), tako da kada ljudi ne bi bilo primorani da rade ono sto ne zele i kada bi svi imali od starta obezbedjenu neku materijalnu egzistenciju onda bi ljudi imali prilike da mnogo vise otkrivaju i realizuju svoje prave potencijale, bavili bi se sigurno nekim lepsim stvarima i bavili bi se sigurno mnogo vise ne znam duhovnoscu, filozofijom, umetnoscu, kulturom, naukom, unapredjivanju medjuljudskih odnosa, prirodom, itd sto bi sigurno dovelo do neke nove renesanse i svet bi bio daleko lepse i naprednije mesto nego sto je danas.
Prakticno ovo danas sto zivimo i kako zivimo mi smo zapravo zarobljenici i taoci nekih mracnih sila, e sad ko su te mracne sile je vec neka druga tema (ali ja verujem da nisu ljudi i da su to neke neovozemaljske sile, da li su to reptili o kojima govori Dejvid Ajk ili neki vanzemaljci ili neke demonske sile ili nesto trece ili je to mozda to sve jedna te ista stvar i samo je stvar interpretacije e to je vec kompleksna i neka druga tema).
 
Шта је то 4тврти сталеж?

Када је наступио рат између Популара и Оптимата увелико је Република била мртва. Мртва Република је када се војни-сељачки сталеж исцрпи ратовима који служе да се запуштена имања средњих покупују од Оптимата који су постали Олигархија, претварајући их у сиротињу Популара. Све реформе су постале неуспешне, па чак и одузимање имовине профитера. Грађански ратови, Цезаризам убија Цицерона који је најављивао пропаст Републике. Сви иду за Рим и Олигархија и сиротиња, тамо има увек хлеба и игара. 4ти сталеж свакодневно иде у колосеум и постаје жељан све више крви и све мање векне хлеба коју деле пре игара.

Исто је било пре 300.г. у Атини, док је Демостен узалудно држао Филипике, против Филипа и његове антидемократије и Тираније. Грађани Атине су такође запали у сиротињу и олигархију, нису се више борили само су ишли у позориште, донели су закон да се осуђује на смрт свако ко из буџета узме паре за ратовање. Александар Македоски улази у Атину без борбе, док Демостен, Аристотел и други филозофи расправљају шта да раде у замрлој ситуацији (он их потапше по раменима и пролази поред њих), сиротиња уништена од Олигархије и претворена у незаинтересоване грађане 4тог сталежа само је седела у позоришту !

Становници данашњег Запада су незаинтересовани и одавно мртви за икакво ангажовање ка својој култури и цивилизацији и осликавају 4-ти сталеж декаденције, пропале незаинтересоване и неинвентивне средње грађанске класе, којој је олигархија одузела животну енергију и виталност.

Само се још тражи Цезар у Америци, јер Европа је Грчка...

Традиционализам и Циклизам у историји је жив...
 
Poslednja izmena:
Комуно-четници:

756135_draza_ls.jpg
 
Libertarijanac, Monarhista

"Vidi, tvorci ove drzave, koji su placali oko 60 centi godisnji porez, objavili su rat Velikoj Britaniji tvrdeci da je porezovanje bez predstavnika tiranija. To me podsjeti na jedan razgovor koji sam imao u Kembridzu, London, sa lordom Harisom Visokog Krsta, Petrom Bauerom, i nekolicinom drugih. Lord Haris me pitao, Williams, gdje ti zivis? I znate ja se ponekad tako uzbudim, i kazem mu: Ja zivim u Valley Forge, Pennsylvania, to je tamo gdje su Britanci bili satjerali Dzordza Vasingtona, ali smo mi izasli pobjedonosni i izsutirali vas po guzici iz zemlje. A on kaze: Da, krenuli ste u rat protiv nas oko porezovanja bez predstavnika, sta mislite sad o vasim demokratskim porezima?"

 

Back
Top