Tiodorović: Broj zaraženih je mnogo veći, vrhunac aktuelnog talasa početkom februara

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.748
Epidemiolog Branislav Tiodorović ocenio je danas da je zvaničan broj novozaraženih virusom korona na dnevnom nivou "mnogo manji od stvarne situacije" i ocenio da bi vrhunac aktuelnog talasa mogao da bude početkom februara.

- Mi ćemo još uvek biti u ovom talasu. Mi smo u završetku prve faze gde mladi i ljudi srednjih godina oboljevaju, a sada ćemo imati starije i za koje se najviše brinemo - kazao je Tiodorović za Radio-televiziju Vojvodine.

Ocenio je da će se vrhunac aktuelnog talasa desiti početkom februara, ali da bi, u slučaju da se poveća broj obolelih od gripa, talas mogao da se produži i do kraja februara.

Prema njegovim rečima, iako deca većim delom lakše preboljevaju virus korona, naglasio je da to nije naivna bolest i da postoje moguće komplikacije i kod male i kod školske dece, kao i da će u slučaju pojave gripa deca biti ta koja ga najviše rasejavaju

branislav-tiodorovic-maska-830x0.jpg

https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...tm_campaign=timeline&utm_content=zivot-i-stil
........................

Ja ne verujem da će tako da bude. Mislim da smo mi već pregurali najgore. Ustvari, ubedjen sam.

Poslednja izmena:

Mr No

Buduća legenda
Poruka
46.421
Epidemiolog Branislav Tiodorović ocenio je danas da je zvaničan broj novozaraženih virusom korona na dnevnom nivou "mnogo manji od stvarne situacije" i ocenio da bi vrhunac aktuelnog talasa mogao da bude početkom februara.

- Mi ćemo još uvek biti u ovom talasu. Mi smo u završetku prve faze gde mladi i ljudi srednjih godina oboljevaju, a sada ćemo imati starije i za koje se najviše brinemo - kazao je Tiodorović za Radio-televiziju Vojvodine.

Ocenio je da će se vrhunac aktuelnog talasa desiti početkom februara, ali da bi, u slučaju da se poveća broj obolelih od gripa, talas mogao da se produži i do kraja februara.

Prema njegovim rečima, iako deca većim delom lakše preboljevaju virus korona, naglasio je da to nije naivna bolest i da postoje moguće komplikacije i kod male i kod školske dece, kao i da će u slučaju pojave gripa deca biti ta koja ga najviše rasejavaju

Pogledajte prilog 1088918
https://www.telegraf.rs/vesti/srbij...tm_campaign=timeline&utm_content=zivot-i-stil
........................

Ja ne verujem da će tako da bude. Mislim da smo mi već pregurali najgore. Ustvari, ubedjen sam.
Sumnjas u dokazani Krizni stab?

bas kao

Veoma poznat
Poruka
11.899
Prema njegovim rečima, iako deca većim delom lakše preboljevaju virus korona,
moja i jos nekoliko porodica misle suprotno, jer sva deca su nam bila bolesna, a nama skoro pa nista

ja mislim da vama fale vitamini, samo ih ispirate diureticima kao sto je kafa, ili ih stetite sa raznim lekovima

svi mi koji smo uzimali multivitamine, skoro da nismo ni osetlili koronu, ali moram da se ogradim da mulitivtamini mi nisu pomagali kod gripa, kada me zakaci bolestan sam kao i svi 7-10 dana, tako da za mene vise smisla ima vakcina protiv gripa, a za koronu samo vitamini minerali itd koju si se bas pokazali deLOTVORNI, mislim prvenstveno na antioksidanse, da se razumemo

Poslednja izmena:

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Meni sa Nestorovićem pesma!
Jesam bolovala dva puta i sad nešto ''može da bude, ali ne mora da znači'', bolela me glava, imala sam žešći produktivni kašalj, pritisak u potiljku, umor, i neku podmuklu temperaturu od 37,5 dva dana,
ali osmeh, borbenost, aktiva, domaći recepti i čuda...
Ma, šta je-da je, prehlada ili grip nije, to više ne postoji, samo, samo jako!

jolemisa

Elita
Poruka
18.895
Jesam bolovala dva puta i sad nešto ''može da bude, ali ne mora da znači'', bolela me glava, imala sam žešći produktivni kašalj, pritisak u potiljku, umor, i neku podmuklu temperaturu od 37,5 dva dana,
Svaka cast,samo nastavi tako i nedaj se.Neka prehlada traje duze,neka krace.Cajevi,vitamin C i Bayerov aspirin od 500 mg,mnogo toga sprece i oteraju.Ovo sada je sezonski grip i treba se ponasati kao i ranije prema njemu.

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Svaka cast,samo nastavi tako i nedaj se.Neka prehlada traje duze,neka krace.Cajevi,vitamin C i Bayerov aspirin od 500 mg,mnogo toga sprece i oteraju.Ovo sada je sezonski grip i treba se ponasati kao i ranije prema njemu.

Meni taj Bayerov aspirin nikad i ni za šta nije pomagao. Šta ga reklamirate više kad je zapravo ništa, nula od leka za bilo šta?

jolemisa

Elita
Poruka
18.895
Meni taj Bayerov aspirin nikad i ni za šta nije pomagao. Šta ga reklamirate više kad je zapravo ništa, nula od leka za bilo šta?
Ako si pila Bayerov aspirin od 100 mg,ili 200 mg,oni su slabi.Zato sam i naveo od 500 mg.Bolji je od Brufena po svakom pitanju i sto je najbitnije ima vitamin C u sebi i sa cajem se sa njim veom brzo preznojis,sto je najbitnije kada imas temperaturu i prehladu.Dobar je za zubobolju i glavobolju.Pijem ga decenijama i nemam nikakvih problema od njega,a koristi i te kako.Sto se tice tvojih problema sa njim,pa ne moze svakom jeda lek da bude dobar,nadji sta tebi odgovara.Kao sto sam napisao,meni pomaze i nemam nikakvih nus pojava od njega.Moj stric ga je pio sa pivom,kada ga zaboli glava i nista mu nije falilo.Umro je sa skoro 80 gpdina.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
11.899
ljudi zbog nedostatka antioksidanasa, koji sluze za kardiovaskularno zdravlje generalno, su se presaltovali na aspirine, i ostale blood thiners, i oni im zavrsavaju posao, zive tako... onda dodje pisljiva korona, kazu bolest srca i krvnih sudova i tras, problem, a do tada su bili mirni, kao sto navodi

jolemisa

ne moze se to sada preko noci ispraviti, vec svako ce nastaviti kako je naucio

Indigo3

Poznat
Poruka
9.081
Ako si pila Bayerov aspirin od 100 mg,ili 200 mg,oni su slabi.Zato sam i naveo od 500 mg.Bolji je od Brufena po svakom pitanju i sto je najbitnije ima vitamin C u sebi i sa cajem se sa njim veom brzo preznojis,sto je najbitnije kada imas temperaturu i prehladu.Dobar je za zubobolju i glavobolju.Pijem ga decenijama i nemam nikakvih problema od njega,a koristi i te kako.Sto se tice tvojih problema sa njim,pa ne moze svakom jeda lek da bude dobar,nadji sta tebi odgovara.Kao sto sam napisao,meni pomaze i nemam nikakvih nus pojava od njega.Moj stric ga je pio sa pivom,kada ga zaboli glava i nista mu nije falilo.Umro je sa skoro 80 gpdina.
Ok, imamo različite reakcije na različite lekove. Meni aspirin u bilo kojoj dozi nije ništa radio, samo sam se bezveze kljukala.
Zato i stoji da ne prepisujemo jedni druge terapiju tako olako.
Kod tebe je radilo posao, kod mene nije.

jolemisa

Elita
Poruka
18.895
Ok, imamo različite reakcije na različite lekove. Meni aspirin u bilo kojoj dozi nije ništa radio, samo sam se bezveze kljukala.
Zato i stoji da ne prepisujemo jedni druge terapiju tako olako.
Kod tebe je radilo posao, kod mene nije.
Meni pomaze jos uvek i posle visedecenijskog koriscenja.Sigurno je da ne treba da ga koristis,ako ti ne pomaze.Ja sa Brufenom od 600 mg imam cesto jaku gorusicu,a me pomaze mi za temperaturu.Za bolove zuba i glave i pomogne,ali za temperaturu nikako.Ove slabije od 600 i ne koristim vise.

jolemisa

Elita
Poruka
18.895
Ne, ja tome pribegavam samo kad moram, tipa popijem Panadol.
To par puta godišnje, ali svaka zavisnost od klasične gradske apoteke mi je već stvar za zamišljanje.
To je dobro i da ne diramo neka tako i ostane.Ja pijem mnogo lekova ujutro i uvece i to preko 20 godina.Zato sam se i zvestio sa njima.Ja moram redovno.Nema "Ako".Inace pijem Panadol,ali kao dodatak za cirkulaciju,jer Febriceta vise nema u apoteci nego sto ga ima,pa mi je nasa apotekarka rekla da pijem Panadol umesto Febriceta.Do skoro sam bio na Trodonu,ali sada traze da se javljam specijalisti svaka 3 meseca,da mi prepisuje,pa sam ga u inat batalio,jer kazu da se postaje zavistan od njega,sto uopste nije tacno.Iako sam ga pio 17-18 godina,ove dve godine sam se odmorio od njega,a ne moram nikoga da molim za njega.

Poslednja izmena:

bas kao

Veoma poznat
Poruka
11.899
Gde nestadoše ovi sa foruma što su reklamirali hiljade sahrana dnevno i ljude koji od korone padaju po ulicama? Te kako im je pomrla bliža i dalja rodbina po nekoliko puta?!??
ljudi jesu umirali, ali je pitanje zasto nisu leceni, zasto se branilo lecenje hidroksijem, a zatim iverom, ako su svi bili svesni da ti ljudi ne bi ni da su hteli niti stigli da se vakcinisu
dakle, mnogi su samo sedirani kao anksiozni ili lekovima za pred operaciju i davani im razni antibiotici do onih novije generacije koji na koronu ni ne deluju

bas kao

Veoma poznat
Poruka
11.899
Šopani lekovima u onom batajničKom kovid logoru?
ako sam ja bio sediran sto znaci drogiran kada su mi gurali sondu u zeludac, onda to ima logike, da se ne mrdam i da me ne povrede, da lakse podnesem sve, i nicega se ne secam, ali...
ako dr. kaze da se pacijenti usplahireni i preplaseni, jer se navodno nisu vakcinisali, sta ce da im bude, pa se zato sediraju/drogiraju da se smire, onda sta je to?
a isto je radjeno i sa engleskim starcima - to nije lecenje, vec eutanazija eufemisticki paliativna briga

Midazolam: an essential palliative care drug - NCBI

Midazolam was the real killer in this pandemic, not Covid-19

UK Department of Health Advised Doctors to Use Midazolam as A Treatment for Covid

Would you use Midazolam to treat Covid-19? #WeNeedToTalkAboutMidazolam

u bataji su davali neku drugu drogu, ima na otpusnim listama koju

pa kaze, samo da shvatis da se isti ''lek'' koristi za izvrsenje smrtne kazne i za kacenje na vestacka pluca kod kovid pacijenata, bila nestasica, digla se dzeva

https://www.theguardian.com/us-news/2020/apr/13/death-penalty-states-coronavirus-stockpiled-drugs
Joel Zivot, one of the signatories who is an Emory University anesthesiologist currently caring for critically sick coronavirus patients in intensive care, said the medicines being stockpiled in order to kill death row prisoners were vital in the process of treating severely ill Covid-19 patients.

“None of these medicines were designed for executions. Stockpiling drugs intended to save lives in order to kill people was never acceptable, but that is especially the case now when it is actually harming the public in the face of the coronavirus crisis,” Zivot said.

Poslednja izmena:

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.801

Pogledajte prilog 1088918
........................

овај лик још увек није у затвору?
А да ми нисмо правна већ приватна држава...

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
41.495
moja i jos nekoliko porodica misle suprotno, jer sva deca su nam bila bolesna, a nama skoro pa nista

ja mislim da vama fale vitamini, samo ih ispirate diureticima kao sto je kafa, ili ih stetite sa raznim lekovima

svi mi koji smo uzimali multivitamine, skoro da nismo ni osetlili koronu, ali moram da se ogradim da mulitivtamini mi nisu pomagali kod gripa, kada me zakaci bolestan sam kao i svi 7-10 dana, tako da za mene vise smisla ima vakcina protiv gripa, a za koronu samo vitamini minerali itd koju si se bas pokazali deLOTVORNI, mislim prvenstveno na antioksidanse, da se razumemo
ma kod tebe sve kontra celom svetu
17:40 dobro jutro

Stojkov Menidjer

Buduća legenda
Poruka
41.495
bila bi pokojna da je došlo do zgrušavanja krvi što priglupi ne prihvataju
Poruka je automatski spojena:

Владан

Buduća legenda
Poruka
32.119
.Moj stric ga je pio sa pivom,kada ga zaboli glava i nista mu nije falilo.Umro je sa skoro 80 gpdina.
А вероватно је имао предиспозиције да живи и 90 година, да није то комбиновао и да се чувао. Само гласно размишљам..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.