Tinejdžerska trudnoća

Ne, kod nas sada od 15. ili 16. god može sama da odlučuje o svom telu, o medicinskim intervencijama. To je u porodičnom zakonu. Kao što i dete od svoje 15. god može samostalno da odlučuje sa kojim će roditeljem da žive ako su rastavljeni.
Апсурдно је то код нас, са 16 може да абортира без знања родитеља, а за удају јој треба пристанак до 18. Испада да је абортус нешто што се лакше ”обави”. То је језиво. Ако се удаш, можеш и да се разведеш. Када абортираш нема назад.
 
jedna drugarica mi je rodila sa 18 godina i nista im ne fali...ni njoj ni maloj...ali je imala podrsku porodice...

vise mi smeta sto su uopste seksualno aktivna deca vec sa 10+...
evo ne znam...ne mogu sada da se uzivim u temu...

ova klinka je zatrudnela sa 13

Nista ne fali ali da li je ona to htela bas tada?
Znam, deca su blagoslov i nesto najlepse i najvrednije na svetu ali ipak ne podzavam trudnocu kod dece… meni su deca sve nesto sto je ispod 22-23. Svaka cast vama mladim mamama i ja vam se divim ali recite mi da li biste volele da vasa deca prodju isto kao i vi? Ili ste ipak za to da stvari idu nekim redosledom?
 
Devojčica zbog koje sam otvorila temu nema podršku porodice .
A dečko (ili šta već) je naravno "nedužan".Okrenuo joj je leđa i on.
Priča nije lepa,
a to je vec katastrofa u potencijalu :(
sama nece moci podizati dete...

Nista ne fali ali da li je ona to htela bas tada?
Znam, deca su blagoslov i nesto najlepse i najvrednije na svetu ali ipak ne podzavam trudnocu kod dece… meni su deca sve nesto sto je ispod 22-23. Svaka vast vama mladim mamama i ja vam se divim ali recite mi da li biste volele da vasa deca prodju isto kao i vi? Ili ste ipak za to da stvari ipak idu nekim redosledom?
da, bas je jako zelela...od 13. godine je bila zajedno sa momkom koga je jako volela...i oduvek je zelela da bude majka...porodica dobro situirana, podrzali je maksimalno...
 
a to je vec katastrofa u potencijalu :(
sama nece moci podizati dete...


da, bas je jako zelela...od 13. godine je bila zajedno sa momkom koga je jako volela...i oduvek je zelela da bude majka...porodica dobro situirana, podrzali je maksimalno...
To je onda ok. Ako nije ono totalno “slucajno” pa sta sad… menjaju se svi planovi, zivot.. svaka cast i njoj i roditeljima.
 
Nista ne fali ali da li je ona to htela bas tada?
Znam, deca su blagoslov i nesto najlepse i najvrednije na svetu ali ipak ne podzavam trudnocu kod dece… meni su deca sve nesto sto je ispod 22-23. Svaka cast vama mladim mamama i ja vam se divim ali recite mi da li biste volele da vasa deca prodju isto kao i vi? Ili ste ipak za to da stvari idu nekim redosledom?
Ја бих волела да будем млада бака, најискреније. Мој има сада 18 и одговоран је за себе. Али се надам унучету у наредних 5 година. Не кажем да ће бити, нити да бих вршила притисак, то је његов живот, можда не буде никад, не могу да знам, али онако, дубоко интимна жеља ми је та.
 
a sto se redosleda tice...ja bih ga preskocila i zivela kako hocu...jedan je zivot...
nekada se posle ne poklope kockice ili zvezde ili sta god...nekada i ne bude sutra...
naravno ne bezglavo...ali ako neko ima uslova a i zeli...sto da ne...
Ne ti, govorimo o deci?
Ja ne bih volela da mi dete postane roditelj ispod 25, ali ni nesto mnogo kasnije.. tek onda je teze i sklapaju se kockice pa nesto malo ne stima ode sve u vodu.
 
Naravno svako ima svoje mišljenje i to treba poštovati ali ja mogu da uporedim odrastanje moje djece i djece koja su došla što bi se reklo na vrijeme. Evo imam prvu rodicu koja je starija od mene samo 6 mjeseci i ima četverogodišnju ćerkicu. Pored posla, trke oko vrtića, obaveza po kući jedva stiže da provede par kvalitetnih minuta sa djetetom, većinom joj je tutnut tablet ili telefon u ruke. U najboljim godinama i najvećoj snazi smo u ranim dvadesetim godinama, mogu samo da zamislim koliko će ona biti premorena i islužena kad joj dođe vrijeme da se bori sa tinejdžerkom.
 
Ne ti, govorimo o deci?
Ja ne bih volela da mi dete postane roditelj ispod 25, ali ni nesto mnogo kasnije.. tek onda je teze i sklapaju se kockice pa nesto malo ne stima ode sve u vodu.
isto mi vazi i za dete koje uzgred nemam...
rekla bih im ono sto sam sama iskusila...ni pare ni skola nisu garancija za srecu...niti ces postati pametniji, lepsi, bolji covek...
mozda prodju godine i taman kada se svi uslovi poklope ili nemas ljubav zivota pored sebe ili ne mozes..ili sta god...

tesko je bas uklopiti to u savrsene godine i uslove...
ukoliko zeli da postane roditelj, neka bude...ukoliko zeli na drugi kraj planete...neka ode..neka zivi zivot kako misli da treba da ga zivi
 
Neka hvala. Prvo stabilnost, unutrašnja i spoljašnja, i novac, pa dete. Ne kažem da ne može da se iznese i rano majčinstvo, ali definitivno mi nije scenario iz želja i snova.
Stabilnost da ali novac ne bih cekala. Ima primera gde cekaju na novac pa ne docekaju ni novac ni decu. Moze se postici sve a roditeljstvo i ubrza ceo proces. Kad znas da neko zavisi od tebe javlja se ona animalnost, borbenost, ne preza se ni od cega i mozes sve.
 

Back
Top