Tinejdžeri i obračuni

lepo vaspitan tinejdzer,nikada nece dozvoliti,da padne u jarost. Jer,sta je "jarost".? Jarost je atribut,primitivnih ljudskih nagona,koji civilizovana osoba,mora da
se definitivno odrekne,ili da nastupe besa i jarosti,drzi pod cvrstom kontrolom,svog civilizovanog racija.Samo osoba,za koju mi psiholozi,kazemo da je "samonikla",
tj. da nije zivela u kuturnoj sredini,koja je trebalo da oblikuje,njen karakter i njeno opste vaspitanje i ponasanje.

Nazalost,velika vecine tinejdzera,trpi nasilje,koje dolazi sa zloglasnih TV ekrana,nasih Tv stanica,koje su komercalizaciju svog rada,shvatile brutalno,pa mladima
prodaju "djubre",kao svoj program.Medjutim,ima programa na TV ekranima,kao ovi "rijaliti",sto se upravo prikazuju,na tri TV stanice,za ciji program je rec DJUBRE,isuvise blaga.
 
Poslednja izmena:
Kakvi ste kada vas neko provocira i pod.jebava? Da li lako upadate u jarost? Da li trpite, ignorišete, ili se verbalno razračunate? Da li se potučete?

Mislim da su ljudi navikli da ja uvek mogu da uzvratim duplo na provokaciju i podjebavanje, a i ja to sve pretvaram u verbalnu igru, gotovo kao fristajl betl :D Čak smo u srednjoj imali te momente.
A desi se da dođe i do fizičkog sukoba, obično se ljudi precene kad misle da ja ne mogu da uzvratim, ali moja žilavost, mazohizam i izdržljivost garantuju da budem last man standing, iako krvavog nosa i bez pola zuba, ali ću posle krvlju da ispljujem lika smejući se ko hijena
 
Kakav sam sad? Tu nema mnogo da se piše, imam tvoje fazone, no više ima o tome kakav sam bio nekad. Kao klinac sam imao ono debilno razmišljanje koje danas mnogi odrasli imaju da na provokaciju moram odgovoriti, jer ako ne odgovorim, ispadam p****, a za taj period važi da je bolje da se ubijete no da dozvolite da vas, ne daj Bože, neko tako nazove, a vi da ćutite. Verbalno je u tom uzrastu malo ko jak, pa se mnogo lakše razbiti nečiji nos. Neko nekad razbije i vaš, ali i to je bolje no da ćutite, sačuvali ste ponos.

Međutim, malo omatorim, pa shvatim da je ustvari p**** onaj ko provocira. Nema tu mnogo filozofije, jednostavno postavite sebi pitanje zašto vas neko provocira. Što budete iskreniji prema sebi, to ćete prije naći odgovor. Prije svega, moguće je da je do vas, a ako ste poslije toga sigurni da nije, onda s njim nešto nije u redu, a šta je u pitanju, e tu je najbitnije da budete strpljivi. Šta to znači? To znači da dok god ne znate zašto, najbolje rješenje je ignorisanje. Znam da je teško, ali za nekoga ko je p**** u duši, to je najveći šamar. I onda će on početi još više da vas provocira. Da, postaje malo teže, ali što vas više čačka, to će više da otkriva svoje slabosti. Kad se to desi, onda će te tačno znati zbog čega to rade, i tačno ćete znati kako da odgovorite na provokaciju., jer znate gdje je najslabiji.

A tuče i sl. mislim znam da postoje ljudi koji osim batina drugi jezik ne razumiju, ali kad god mogu to izbjegnem.
 
Kao klinac sam se tukao i na najmanju provokaciju, a drugi klinci su, fala bogu, bili takvi da istih nije manjkalo :lol: Međutim često mi se dešavalo da prećeram i uvek mi je bivalo krivo što na kraju ispadam još ja kriv pred starijima, iako objektivno gledano i jesam bio kriv... Zbog toga sam u određeno doba krenuo da se uzdržavam, pa se sad ni ne sećam kad sam se sa nekim pošteno pošibao :lol:
Verbalni plan je druga priča, to mu dođe kao mentalno razgibavanje, sve dok se druga strana ne ljuti, naravno
 
pa se sad ni ne sećam kad sam se sa nekim pošteno pošibao :lol:

Eeee ja se sećam, pre par godina izbila neka opšta tuča u nekoj od onih tzv folkoteka, naleteo lik na mene ja mu razbila flašu o glavu i pobegla kao miš. xD Posle sam se grizla što sam *****, mislim kad lupiš nekog flašom treba bar imati obraza da pustiš da vidi ko ga je lupio, a ne da bežiš kao kukavica, al eto, nije mi to najsvetliji momenat u životu šta ću.

A i žao mi piva, bilo je još pola flaše sigurno.

A jednom je neki lik hteo da me bije jer sam ga isprozivala nešto pred društvom a on je malo priglup, al onda su me branili, srećom. Da nisu zaradila bih slomljen nos sigurno, a ni ovako čitav nije neki prizor. :D

- - - - - - - - - -

Ne ne, u stvari nije bila folkoteka nego posle toga u parku valjda :D

- - - - - - - - - -

Zapravo ne znam. :(
 
Čuš tuča...
Na tom nivou sam bio do petog osnovne.
Sad kad vidim da je neko sklon tuči malo popričam sa njim i vidim da bih ga ja iz prošlosti(5. Osnovne) psihički nadmašio.
Imam takav smisao za humor da ga ili shvataju ili žele da me tuku.
Kad vidim da neko želi da me tuče stavim ruke iza leđa i (ako stignem :D ) dobacim nešto kao: menja li tuča ono što sam rekao ili oćeš li ovako dokazati da si u pravu...
 
Sta reci na ovu temu, idem vcras malko alkoholisan i slusam svoju muziku na glas, nema nigde zive duse.
Idem ti tako i kad vec treba da se ukljucim u sledece sokace i odjednom iskace neki lik, sto je fora poznat mi iz osnovne ali mu ne znam ime i nesto u stilu vojnog pozdrava mota ruke.
Ja ni 5 ni 6 kazem cao bate i prodjem. Prodjem 2 metra i skontam da mi je lik mahao u stvari kao da sam lud. :neutral:
Naci ne znam sta da mislim. :lol: Verovatno sam ujebao i njegovu koncepciju, svako bi ili cutao ili bi rekao osh ti ***** mater, a ja cao. :lol:
 
Kao klinac sam se tukao i na najmanju provokaciju, a drugi klinci su, fala bogu, bili takvi da istih nije manjkalo :lol: Međutim često mi se dešavalo da prećeram i uvek mi je bivalo krivo što na kraju ispadam još ja kriv pred starijima, iako objektivno gledano i jesam bio kriv... Zbog toga sam u određeno doba krenuo da se uzdržavam, pa se sad ni ne sećam kad sam se sa nekim pošteno pošibao :lol:
Verbalni plan je druga priča, to mu dođe kao mentalno razgibavanje, sve dok se druga strana ne ljuti, naravno

Ide to tako. Obično likovi koji su sada mirniji i staloženiji su nekoć bili od one sorte koja se tukla za svako sitnicu. Jebga, ima momenata đe osoba zasluži pleskanje prve klase, ne veli se bezveze da je batina iz raja izašla.

I ja sam im'o momenata đe sam se bio sa starijima i šib'o s ljudima iz naselja naveliko. U školi nisam jer sam šatro fur'o neku dobrotu i smirenost al' sad vidim da sam trebao pleskati određene papke i to češće...
 
Uvek izbegavam tuce u skoli pa makar me nazvali pickom. Kad me neko zesce proziva, u toku noci dobije bejzbolku preko lica i gotova stvar

Ne trebaš čekati noć, fino ga ispleskaš van školskog dvorišta i mirna bosna, to il' sačekuša. Kada bi ga u školi pleskao, i on i ti bi dobili kaznu još bi on u nekom slučaju i bolje prošao od tebe...
 
Ako misliš na vojničku sačekušu, ne to nije ni približno onoj uličnoj. Jedan čovjek može napraviti puno belaja grupi, ako samo zna kako...
pa nzm bracki mozda u filmovima ili ako si brus li ili sve zavisi na koliku grupu mislis, mene i mog druga ja treniram boks vicesampion sam crne gore a on kik boks trenira rekreativno, posvadjali smo se sa nekim momcima u beogradu u klubu njih7,8 izadjose ispred da se pobijemo, prebili nas kao mackee ujutru na klinicki bili a to mi je zivotna lekcija i meni i njemu bila vazda kad mozes izbjegni tucu nicemu ne vodi osim ako je neko bas bezobrazan.To vece kad su nas prebili realno smo mi bili krivi i izveli ih napolje da se pobijemo ali nismo oceivali da ih je toliko. Pozdrav za sve
 
pa nzm bracki mozda u filmovima ili ako si brus li ili sve zavisi na koliku grupu mislis, mene i mog druga ja treniram boks vicesampion sam crne gore a on kik boks trenira rekreativno, posvadjali smo se sa nekim momcima u beogradu u klubu njih7,8 izadjose ispred da se pobijemo, prebili nas kao mackee ujutru na klinicki bili a to mi je zivotna lekcija i meni i njemu bila vazda kad mozes izbjegni tucu nicemu ne vodi osim ako je neko bas bezobrazan.To vece kad su nas prebili realno smo mi bili krivi i izveli ih napolje da se pobijemo ali nismo oceivali da ih je toliko. Pozdrav za sve
Pa dobro ste prosli,takvo kurcenje se uglavnom zavrsi pogubno po nekog,koj ce vam to u zivotu
 

Back
Top