• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Tinejdžer davi golubove i otkida im glave

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
281.761
Dečak na Karaburmi muči golubove, ubija ih i komada, navodi se u postu objavljenom na Instagram nalogu "Serbia live - Beograd".

Kako korisnik tvrdi, blizu GSP garaže, momak od oko 15 godina hlebom namami ptice u zgradu, a onda se nad njima iživljava. Prvo ih podavi, a onda im otkida glave. Krvi ima na sve strane... Prizor je jeziv.

Sve se, prema tom izvoru dogodilo juče oko 14 sati.
Takođe, navodi se da tom dečaku nije prvi put da pravi masakr nad golubovima.

https://www.blic.rs/vesti/beograd/s...r-tinejdzer-davi-golubove-i-otkida-im/z3vtfnp

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.142
Da, na koju adresu slati prijave o ovakvim ponašanjima?
U mom kraju su se neki dečaci domogli nekakvog flobera i gađaju mačke i pse njime. Potrudila bih se da snimim jer me stvar naročito zanima, pas moje komšinice je u lošem stanju, bukvalno mu je kroz očnu duplju na ušnu izašla ta strela, metak, šta je???
Gde da pošaljem prijavu?
To su zločinci u najavi, i treba im stati na put pre nego što stasaju da i ljude tako tretiraju.

Poruka
5.135
Da, na koju adresu slati prijave o ovakvim ponašanjima?
U mom kraju su se neki dečaci domogli nekakvog flobera i gađaju mačke i pse njime. Potrudila bih se da snimim jer me stvar naročito zanima, pas moje komšinice je u lošem stanju, bukvalno mu je kroz očnu duplju na ušnu izašla ta strela, metak, šta je???
Gde da pošaljem prijavu?
To su zločinci u najavi, i treba im stati na put pre nego što stasaju da i ljude tako tretiraju.
Ветеринарској инспекцији, полицији или основном јавном тужилаштву.

Nadležni organi kojima treba prijaviti zlostavljanje, ubijanje ili trovanje životinja su osnovno javno tužilaštvo ili policija (koja o prijavi obaveštava javnog tužioca) i veterinarska inspekcija.

Policija ili osnovno javno tužilaštvo

Policiji prijavljujete kršenje Krivičnog zakonika („Sl. glasnik RS“, br. 85/2005, 88/2005 – ispr., 107/2005 – ispr., 72/2009, 111/2009, 121/2012, 104/2013, 108/2014 i 94/2016), član 269, tj. krivično delo ubijanje i zlostavljanje životinja.

Veterinarska inspekcija

Veterinarskoj inspekciji prijavljujete kršenje Zakona o dobrobiti životinja („Sl. glasnik RS“, br. 41/2009):

• član 7, stav 1, tačka 1: Zabranjeno je zlostavljati životinju
  • član 7, stav 1, tačka 3: Zabranjeno je lišavati životinju života osim u slučajevima i na način propisan ovim zakonom
  • član 7, stav 1, tačka 29: Zabranjeno je upotrebljavati otrove i druga hemijska sredstava koja izazivaju bol, patnju i smrt životinja, osim u cilju kontrole populacije glodara, odnosno deratizacije i izvođenja ogleda na životinjama u naučnoistraživačke svrhe;
Iako se prijava može podneti i veterinarskoj inspekciji prema Zakoni o dobrobiti životinja, savetujemo da ipak prijavu za zlostavljanje i ubijanje životija podneste javnom tužiocu ili policiji.

Komunalna policija, zoohigijena i udruženja građana nemaju nadležnost za procesuiranje ovih slučajeva. Udruženja građana, odnosno organizacije civilnog društva koje se bave dobrobiti životinja i pravnim okvirima zaštite životinja vam mogu pružiti savet, preporuku i podršku.

Adrese i kontakte tužilaštva možete pronaći na stranici Ministarstva pravde .

Adrese i kontakti veterinarskih inspektora za svaki okrug.

Извор: https://orca.rs/cesta-pitanja/

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.142
Ветеринарској инспекцији.
More, i do Levijatana ću doći. Kakva veterinarska inspekcija, to i nemamo, šta je uopšte to? Nisam još prostudirala ko to radi tačno, a kad ga otkrijem i snimim, ima da se pokaje gorko!
U po' bela dana neko cilja na životinje, pse ili mačke, a u svakom dvorištu ima dece. To je pretnja po bezbednost.

Oko sokolovo imam, otkriću ko je. Snimiću i prijaviću.
Pazi ti to!

Poruka
5.135
Kakva veterinarska inspekcija, to i nemamo, šta je uopšte to?
Орган у оквиру Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде, који врши инспекцијски надзор преко ветеринарских и граничних ветеринарских инспектора, над прописима из области здравствене заштите животиња и квалитативне и здравствене исправности производа и сировина животињског порекла. Орган као и сваки други - пољопривредна, водопривредна, комунална, санитарна и инспекција за заштиту животне средине.

Poruka
4.720
...

Па нису у најави, они већ јесу злочинци.
Колко беса и зла у њима ври, то је страшно.
То не може да ради дете кога је мајка волела, а отац поштовао.
Никако!

Poruka
5.135
A šta je Levijatan u poređenju sa tom institucijom?
Левијатан је збир неофашистичких дебила који се претварају да су покрет за заштиту права животиња, тј. почели су тако, па су постали политичка партија.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.142
Па нису у најави, они већ јесу злочинци.
Колко беса и зла у њима ври, то је страшно.
То не може да ради дете кога је мајка волела, а отац поштовао.
Никако!
Da.. nisam imala briljantno detinjstvo ali sam uvek želela da povređenoj životinjici pomognem, produžim joj vek. Skloni da unište treba da se prevaspitaju, tog sam stava i kraj!

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.142
Ako vec treba ovakva tema onda na hroniku
ali nas ovako celokupno tamo preselite :)
Левијатан је збир неофашистичких дебила који се претварају да су покрет за заштиту права животиња, тј. почели су тако, па су постали политичка партија.
Ne, mislim da treba da postoji akcija koju oni sprovode, baš zato što neki od nas nemaju gde da se obrate.

Samsonight

Veoma poznat
Poruka
11.142
Једина ,,акција" коју они спроводе је малтретирање незаштићених и немоћних док им отимају животиње.
Ja što sam videla je drugačiji doživljaj.
Ok... iskustva mogu biti različita, ali ono gde životinje treba zaštititi ne smemo da omanemo.
Npr. pas koji je ustreljen floberom i uživa preglede veterinara pripada porodici koja nema šta više da izgubi, to živuljče im je podsetnik šta je život u minijaturi jer su izgubili ćerku, zeta, sina. Oni nemaju šta da ih obraduje više u životu, ali moja sestra im je kupila tog psa.Taj pas boluje i ne znamo da li će preživeti jer se neko prosto igrao i igru pretvorio u naviku. Pa, izvini, igra je jedno, a igra sa životom je drugo.

buudala

Legenda
Poruka
67.261
Mene je baba ucila da koljem zivinu kad sam bio mali.
Posle sam sa ocem ucio kako se kolju ostale zivotinje
Posto danas babe ne znaju kako se to radi trebalo bi u skoli da uvedu predmet domacinstvo.
Da deca nauce kako se cisti riba, zivina, odere jagnje jare, osuri prase .

Golupcicima za supu se kida glava od pamtiveka.
Mamlaz verovatno nije bio gladan pa razbacuje hranu.
Nepostovanje hrane karma obicno vrati gladovanjem .

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.