Tinejdz uzori

Theory

Domaćin
Poruka
4.448
Izvini, ako je čovek dobar, pošten i to... I iole veruje u Boga... Verovatno ide u Raj.. :)
Vidi, Biblija je vise knjiga kao moralni kodeks. Norme kojih ljudi treba da se pridrzavaju i po kojima treba da zive. To jeste lijepo, ali ta desavanja u njoj su, meh...
Eto, ni Marko nije rekao da on postoji ;)

DxD

Ističe se
Poruka
2.367
Vidi, Biblija je vise knjiga kao moralni kodeks. Norme kojih ljudi treba da se pridrzavaju i po kojima treba da zive. To jeste lijepo, ali ta desavanja u njoj su, meh...
Eto, ni Marko nije rekao da on postoji ;)

E ovako.. :D Pa da... :D Ali izvini, ko tako živi? Amiši? Ni oni tako ne žive... Danas se sve svodi na brz život... A o onom drugom životu, posle smrti, retko ko da razmišlja...
Jer AKO ima Boga... Dakle, on ne piše da nema... Ne... On ne piše da ima... Ne... On kaže da AKO... Dakle, 50-50... E sada, na tebi je da prevagne.... :)

Theory

Domaćin
Poruka
4.448
E ovako.. :D Pa da... :D Ali izvini, ko tako živi? Amiši? Ni oni tako ne žive... Danas se sve svodi na brz život... A o onom drugom životu, posle smrti, retko ko da razmišlja...
Jer AKO ima Boga... Dakle, on ne piše da nema... Ne... On ne piše da ima... Ne... On kaže da AKO... Dakle, 50-50... E sada, na tebi je da prevagne.... :)
Niko, ali to nema veze u ovom slucaju. U to vrijeme si mogao da kazes bilo sta, ljudi bi ti vjerovali. Pa nego? I treba da razmisljas o ovom zivotu, koji rac ti treba da ti prodje zivot ovaj, dok ti razmisljas o ONOM?
Pa jeste, zato se ja i izjasnjavam kao agnostik ;)

DxD

Ističe se
Poruka
2.367
Niko, ali to nema veze u ovom slucaju. U to vrijeme si mogao da kazes bilo sta, ljudi bi ti vjerovali. Pa nego? I treba da razmisljas o ovom zivotu, koji rac ti treba da ti prodje zivot ovaj, dok ti razmisljas o ONOM?
Pa jeste, zato se ja i izjasnjavam kao agnostik ;)
Zavisi o kom vremenu pričamo.. Da si bio u mračnom dobu, tj. srednji vek, verujem da bi te spalili ili nešto nalik tome... A u to vreme.. Pa pazi, retko je ko znao da piše... Retko ko je i bio obrazovan... I obično ti, retki, ljudi su bili neko i nešto... I ko se ne slaže.. Kamenovanje... Ili bičevanje.. Zavisi šta kažeš... A ko kaže da ne razmišljam o ovom životu?
___________________----

Smataram da su ljudi koji veruju u hrišćanske bogove i ostala sranya ili prilično neobavešteni, ili nižeg stupnja svesti
i sa takvima uopšte ne komuniciram u rl
Pa... Ja se družim i sa ateistima, agnosticima, pa čak postajem i subotare... I verovao ti meni, ili ne, sa svima sam u dobrim odnosima.. Ne pravim razliku medju tim podelama, nego medju karakterom.. :) A nigde ne piše ( koliko ja znam ) da je greh družiti se sa drugim ljudima druge vere.. :)

Poslednja izmena:

Theory

Domaćin
Poruka
4.448
Zavisi o kom vremenu pričamo.. Da si bio u mračnom dobu, tj. srednji vek, verujem da bi te spalili ili nešto nalik tome... A u to vreme.. Pa pazi, retko je ko znao da piše... Retko ko je i bio obrazovan... I obično ti, retki, ljudi su bili neko i nešto... I ko se ne slaže.. Kamenovanje... Ili bičevanje.. Zavisi šta kažeš... A ko kaže da ne razmišljam o ovom životu?
Hocu da kazem. Pojavim se ja, kazem boziji sam sin, prozborim koju genijalnu recenicu, i stvorim religiju od toga :lol: Jeste, ali ljudi nisu bili nista gluplji nego sad, pa da nisu mogli da shvate neku stvar :)
Znam, ali rekla si da se razmislja o ovom zivotu, a o zivotu posle smrti da rijetko ko razmislja :P Zasto bi i razmisljao neko o tome? Mislim, u redu da razmisljas danas, sutra, ali da posvetis neko vrijeme vece tome...

DxD

Ističe se
Poruka
2.367
Smataram da su ljudi koji veruju u hrišćanske bogove i ostala sranya ili prilično neobavešteni, ili nižeg stupnja svesti

Hocu da kazem. Pojavim se ja, kazem boziji sam sin, prozborim koju genijalnu recenicu, i stvorim religiju od toga :lol: Jeste, ali ljudi nisu bili nista gluplji nego sad, pa da nisu mogli da shvate neku stvar :)
Znam, ali rekla si da se razmislja o ovom zivotu, a o zivotu posle smrti da rijetko ko razmislja :P Zasto bi i razmisljao neko o tome? Mislim, u redu da razmisljas danas, sutra, ali da posvetis neko vrijeme vece tome...

Odgovaraću sutra... Moram spavati, previše sam umorna da bih kucala dalje.. :D

.apsolut

Ističe se
Poruka
2.848
Ne moras da se dotices te teme ako te ona nervira
Covjek moze da bude i inteligentan, zanimljiv, ali da se u tom pogledu ne slazete
Ne znam sto si podijelio ljude u te dvije kategorije...

nisam u te dve, ima mali milion kategorija
ali neke su presudne za to da li ćeš sa nekim uopšte komunicirati, i ako hoćeš, o čemu, šta smeš a šta ne smeš da pomeneš ili kažeš
ti programirani ljudi imaju neke okidače, npr jehovini svedoci su žive lutke kada naučiš kako da ih zezaš :)

Theory

Domaćin
Poruka
4.448
nisam u te dve, ima mali milion kategorija
ali neke su presudne za to da li ćeš sa nekim uopšte komunicirati, i ako hoćeš, o čemu, šta smeš a šta ne smeš da pomeneš ili kažeš
ti programirani ljudi imaju neke okidače, npr jehovini svedoci su žive lutke kada naučiš kako da ih zezaš :)

Znam, ali tako djeluje. Znaci dijelis ljude na one koji vjeruju, i na takve kao ti (nista uvredljivo)
Pa to jeste, mada znam neke vrlo religiozne osobe s kojim sam dobar, znamo opredeljenje jedan drugog i ne raspravljamo o tome :)
Jehovini svjedoci su meni kraljevi, uvijek volim da ih saslusam, smijesno brate :lol:

.apsolut

Ističe se
Poruka
2.848
Znam, ali tako djeluje. Znaci dijelis ljude na one koji vjeruju, i na takve kao ti (nista uvredljivo)
Pa to jeste, mada znam neke vrlo religiozne osobe s kojim sam dobar, znamo opredeljenje jedan drugog i ne raspravljamo o tome :)
Jehovini svjedoci su meni kraljevi, uvijek volim da ih saslusam, smijesno brate :lol:

Uglavnom :lol: mada nije to baš tako kako sam grubo opisao, ali ne kuca mi se sad
Ma imam i ja prijatelje budiste i ateiste, ali su pre svega inteligentni ljudi, pa onda (ne)vernici

Direkt

Elita
Poruka
17.569
Vera je vera, to ne može niko da nam oduzme niti promeni. zavisi samo u šta verujemo i u šta želimo da verujemo.
Ja kao agnostik mogu samo da tvrdim u nepostojanje ovog ili postojanje onog što je dokazano i viđeno ali ću poštovati tuđu religiju iz razloga što je sve to na spiritualnom nivou i što pomaže pojedincu na neki način.
A to znači, for real

Theory

Domaćin
Poruka
4.448
Uglavnom :lol: mada nije to baš tako kako sam grubo opisao, ali ne kuca mi se sad
Ma imam i ja prijatelje budiste i ateiste, ali su pre svega inteligentni ljudi, pa onda (ne)vernici

Ma znam na sta mislis, ali nisam znao kako to da napisem, pa je ispalo kako je ispalo
Pa to ti kazem, to je samo jedan dio neke njihove licnosti i stava, koji tebi moze da se svidja ili ne, sto ne odredjuje tu osobu :) Osim ako pricamo o svestenicima xD :lol:

Фјодор

Iskusan
Poruka
5.062

Е овоме се нисам надао, барем не од тебе.
Пре свега, хришћанство је монотеистичка религија те има само једног Бога, толико би требао знати неко ко је "обавештен" или "вишег ступња свести".
А што се тиче вере, то је субјективна ствар. Хришћани верују у Бога, не тврде ништа. Уосталом, како можеш некога осуђивати да није у праву ако ни сам не знаш праву истину? Људи постоје хиљадама и хиљадама година и још нико није спознао сврху постојања, све се заснива само на веровању. Зашто онда омаловажаваш некога ко има другачије мишљење?

Pa u knjizi Postanja, to se navodi.. :D E sada.. Ne mogu ti stručno reći da verujem... Ali da, to je u Bibliji... A i već 10 godina učim o tome... Tako da, da, verujem.. :)

Заиста ценим вернике, вера је нешто најлепше, али знај да су Библију писали људи! Библија је преправљена неколико стотина пута, писана је по вољи преписивача (углавном), тако да не треба стварати неко идолопоклонство према томе. Уосталом, зар заиста мислиш да један мали човек може докучити сврху постојања или нечег небеског? Наравно да не.

.apsolut

Ističe se
Poruka
2.848
Ne smatram čoveka malim čovekom, niti smatram da ljud ne mogu da spoznaju svrhu postojanja, spoznaju je pojedinci s vremena na vreme, prvi je u tome uspeo Buda pre par hiljada godina, a bilo je dosta slučajeva posle njega

Funny!

Buduća legenda
Poruka
37.524

Samo hriscanske bogove, a?
Ne vidim razlog da ne komunicaras sa nekim samo zato sto veruje u boga...msm razumem da ne zelis sa njim da raspravljas o veri, ali ako uopste ne komuniciras sa njima...onda si debil.

Kako nisu brate... :lol:

Za tebe od sada "Tom i Dzeri" samo vikendom, za'ebi ti to...

Ne smatram čoveka malim čovekom, niti smatram da ljud ne mogu da spoznaju svrhu postojanja, spoznaju je pojedinci s vremena na vreme, prvi je u tome uspeo Buda pre par hiljada godina, a bilo je dosta slučajeva posle njega

Stvarno? I sta je spoznao Buda, ajde reci nam...posto, koliko ja znam Buda je svoje ucenje prenosio na druge, isto kao sto se prica i za Isusa, tako da je sigurno i drugima rekao sta je svrha postojanja...

Pitaj AC DC-a da te poduci malo o religiji, vidi se da ti samo lupetas, nemas vezes pojma o zivotu...

P.S. Na poruke sam odgovarao citajuci odozgo ka dole tako da si na neka pitanja koja sam ti postavio vec odgovorio, ali mrzi me da brisem...

DxD

Ističe se
Poruka
2.367
Заиста ценим вернике, вера је нешто најлепше, али знај да су Библију писали људи! Библија је преправљена неколико стотина пута, писана је по вољи преписивача (углавном), тако да не треба стварати неко идолопоклонство према томе. Уосталом, зар заиста мислиш да један мали човек може докучити сврху постојања или нечег небеског? Наравно да не.

Pa dobro.. To stoji, iskreno.. Medjutim, ipak kako bi to neko rekao, to i jeste bajka... Na tebi je da veruješ ili ne.. :) Niko nikoga ne tera... Jednostavno, meni je otac čitao priče o Bogu u 4-5 godini... Mislim, na one dečije priče o Bogu.. :) Kao mala sam svake godine se budila da bih otišla po osvešteni hleb.. :) I to sam volela... Volim dedu, babu, majku, oca, sestre, braću.. Pa čak volim i onu osobu koja me je zenzula.. :) Jer mi je dala neko novo znanje, koje se ne uči u školi...
Od malih nogu verujem u Boga... Postim... Ne zbog Boga... Zbog sebe, zbog svoje duše... :) Ali i da je izmenjeno, Biblija šalje važne poruku! ,, Veruj u mene i očekuj raj... '' Ovo nije ucena.. Ako to uradiš, dobijaš to i to... Pa čak i Konstantin koji je bio mnogobožac, pa je... Eto, bio u hrišćanstvu.. :) E sada... Dakle, ti veruješ u Boga, a ubijaš... To nije problem hrišćanstva, to je njegov problem... Čovek lako može da se izgubi u svim tim rečima... I svako ima svoj prevod.. Ali samo je jedan.. :) A mali ljudi.. Pa daj, čovek trudi se da izigrava Boga... I to veoma često.. A sada, da li on zna zašto je čovek stvoren? Ne bih znala... A inače, Bog je hteo da iz ljubavi stvori čoveka.. Stvorio ga je kao da je On.. Medjutim, on nije Bog, on samo liči na njega... A da, čovek je dobio život preko zemlje ( Bog je uzeo u šaku zemlje, prašine ) i eto... Čovek postaje prah.. :) ( kada umre )

.apsolut

Ističe se
Poruka
2.848
Samo hriscanske bogove, a?
Ne vidim razlog da ne komunicaras sa nekim samo zato sto veruje u boga...msm razumem da ne zelis sa njim da raspravljas o veri, ali ako uopste ne komuniciras sa njima...onda si debil.

Kako nisu brate... :lol:

Za tebe od sada "Tom i Dzeri" samo vikendom, za'ebi ti to...

Stvarno? I sta je spoznao Buda, ajde reci nam...posto, koliko ja znam Buda je svoje ucenje prenosio na druge, isto kao sto se prica i za Isusa, tako da je sigurno i drugima rekao sta je svrha postojanja...

Pitaj AC DC-a da te poduci malo o religiji, vidi se da ti samo lupetas, nemas vezes pojma o zivotu...

P.S. Na poruke sam odgovarao citajuci odozgo ka dole tako da si na neka pitanja koja sam ti postavio vec odgovorio, ali mrzi me da brisem...

buda je načine za spoznaju prenosio na druge, nije mogao da im kaže, jer to nije rečenica, već iskustvo. isus je došao na zemlju iz nekih sasvim trećih razloga, ni ne razmišljajući da osniva religiju, ali su zla bića koji vladaju ovim svetom poprilično to zloupotrebili i od njega napravili sina božjeg sina, sakrivši neke istine o kojima neću da govorim ovde.
:bye:

Poslednja izmena:

akutasame94

Iskusan
Banovan
Poruka
5.540
Vera je vera, to ne može niko da nam oduzme niti promeni. zavisi samo u šta verujemo i u šta želimo da verujemo.
Ja kao agnostik mogu samo da tvrdim u nepostojanje ovog ili postojanje onog što je dokazano i viđeno ali ću poštovati tuđu religiju iz razloga što je sve to na spiritualnom nivou i što pomaže pojedincu na neki način.
A to znači, for real

Ja verujem u nesto svoje, znam da ima nesto posle, a sta je to zna samo moja masta... Nista posle smrti mi neprihvatljivo, kao i tvrdnja da smo sami u svemiru...

Od trenutnih religija najpre cu poverovati u Budizam i reinkarnaciju (jer mi nikada ne nestanemo potpuno, mozda se stopimo sa okolinom)...

Funny!

Buduća legenda
Poruka
37.524
buda je načine za spoznaju prenosio na druge, nije mogao da im kaže, jer to nije rečenica, već iskustvo. isus je došao na zemlju iz nekih sasvim trećih razloga, ni ne razmišljajući da osniva religiju, ali su zla bića koji vladaju ovim svetom poprilično to zloupotrebili i od njega napravili sina božjeg sina, sakrivši neke istine o kojima neću da govorim ovde.
:bye:

Dakle ti moras da iskusis smisao zivota...ajde ne se.ri, sta ako je smisao zivota da jednostavno zivis, ne mozes da kazes drugima da je to smisao nego moraju oni sami to da provale, a? Pre bih rekao da svako ima razlicit razlog zasto postoji...
A to za isusa su samo tvoje budalastine...cak si lupio i da hriscani imaju vise bogova, wtf...ajde na religiju i otvori tamo temu i napisi sve to sto mislis, bas da vidimo svi tu "istinu" i da li samo se.res u prazno kao sto izgleda...a do tada. :bye:

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.