TikTok se brani na američkom sudu, upozorava na kršenje slobodnog govora

Smarti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
32.839
tiktok-kina-sad.webp

TikTok je izneo svoj slučaj protiv novog zakona koji bi mogao zabraniti aplikaciju u SAD-u, tvrdeći da je vlada prekršila Prvi amandman.​

TikTok tvrdi da vlada nije adekvatno razmotrila održive alternativne opcije pre nego što je krenula napred sa zakonom koji bi mogao zabraniti platformu u SAD-u. TikTok, čija matična kompanija ByteDance ima sedište u Kini, tvrdi da je pružio američkoj vladi opsežan i detaljan plan za smanjenje rizika po nacionalnu bezbednost i da je ovaj plan uglavnom ignorisan kada je Kongres usvojio zakon sa ogromnim uticajem na slobodu govora.

U dokumentima podnetim na DC Circuit Court u četvrtak, TikTok i grupa kreatora na platformi koji su podneli svoju tužbu, izložili su svoj slučaj zašto veruju da novi zakon krši Prvi amandman. Sud će saslušati usmene argumente u slučaju 16. septembra, samo nekoliko meseci pre trenutnog roka za prodaju ili zabranu 19. januara 2025.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...m-sudu-upozorava-na-krsenje-slobodnog-govora/

Kinezi koji su zabranili sve zapadne socijalne mreže kod sebe, uključujući i svoj TikTok (!), sada prigovaraju na kršenje slobode govora. Ovaj svet je stvarno otišao dođavola ;)
To nema veze, jedno je zakon jedne drzave a drugo neke komunisticke.
Ne vaze svuds isti zakoni. Problem je taj sto hoce da zabrane TikTok samo ukoliko ga ne prodaju nekoj Americkoj firmi po mogucstvu.
TikTok ima vrednost od oko 100milijardi dolara, youtube recimo oko 400milijardi, Instagram 100milijardi, velika je to.vrednost a Amerima uvek zine dupe na pare...

To nema veze, jedno je zakon jedne drzave a drugo neke komunisticke.
Ne vaze svuds isti zakoni. Problem je taj sto hoce da zabrane TikTok samo ukoliko ga ne prodaju nekoj Americkoj firmi po mogucstvu.
TikTok ima vrednost od oko 100milijardi dolara, youtube recimo oko 400milijardi, Instagram 100milijardi, velika je to.vrednost a Amerima uvek zine dupe na pare...

Pusti te fore sa zakonima. Pozivaš se na slobodu a i sam u nju ne veruješ. Ti ćeš kod mene da uživaš u slobodi, da se osećaš ko u svojoj kući, da radiš šta hoćeš, a ja ću kod tebe da budem u bukagijama? Pa teško da to može. Nego su ljudi malo nerealni.

Inače TikTok bez zapada nema vrednost. Ako ga Ameri zabrane, ubrzo sledi i Evropa, u Kini je svakako zabranjen i to mu je kraj. Tako da Kinezi imaju opciju da ga prodaju i uzmu neku lovu ili da ga prosto besplatno ugase.

Pusti te fore sa zakonima. Pozivaš se na slobodu a i sam u nju ne veruješ. Ti ćeš kod mene da uživaš u slobodi, da se osećaš ko u svojoj kući, da radiš šta hoćeš, a ja ću kod tebe da budem u bukagijama? Pa teško da to može. Nego su ljudi malo nerealni.

Inače TikTok bez zapada nema vrednost. Ako ga Ameri zabrane, ubrzo sledi i Evropa, u Kini je svakako zabranjen i to mu je kraj. Tako da Kinezi imaju opciju da ga prodaju i uzmu neku lovu ili da ga prosto besplatno ugase.

To je slobodno trziste, zakon mora da bude za sve isti. Ovo ti je prakticno ucenjivanje. Nema veze sa zakonom niti bilo cime drugim.

Upravo van svake demokratije. Ako primene na Kinezima mogu onda na bilo kome sledece, treba nam nesto, hocemo to silom I nikako drugacije. Princip koji Ameri furaju vise od 250god.

Kakve veze ima sto je u Kini zabranjen? Mnogo toga je zabranjeno u Saudijskoj Arabiji pa Ameri ne kenjaju jer I'm odgovara njihova nafta.

Ovde je samo problem licno interesa I kontrole...

Back