Tiha vatra

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.660
Vec su neki pominjali krcka, lonac od keramike koji se na 150W koristi za pripremanje tecnih jela.
Ja sam tu napravio svoju verziju koju mogu da koristim za druge namene a i ovu.

I naravno utisci su pasulj 3h na tihoj vatri mnogo ukusniji od 20 minuta u ekspresu, verovatno vecina jela je takva...
Krompirici da budu meki iznutra a hrskavi spolja a da ne budu u fritezi niti napojeni uljem...?
To moja majka ume , ali ja ne...Ona ima tu tehniku prvo jace, ne potpuno poklopljeno pa onda malo vode i to na nekoj umerenoj vatri, ona zna, ja da znam ja bih i radio...

Ali interesantno je da na mom prirucnom tiha vatra aparatu , na 150W , sa vrlo malo ulja, a ne znam koja je Temperatura, mogu da se naprave hrskavi a meki krompirici...ali odmah da kazem nisu ukusa kao iz friteze ili kao kod majcinog metoda, jer izgleda da ulje plus skrob daju onaj ukus krompirica..

E sad sto me interesuje je, osim mesa kod kojeg mi se cini da ipak mora malo vise od 150W za pripremu, izgleda da skoro sve moze da se sprema tih 20+ minuta na 150W krcko bez vode sistemu...

Imate li vi ideju koja sve jela bi bila bolja takvom pripremom, mozda ste probali pekarske varijante , mozda ovo ima veze sa takvom pripremom, mozda je slicno tehnici ispod saca...narocito ako se dolije malo vode pa drzi poklopac zatvoren...

- - - - - - - - - -

P.S. Krompirici imaju ukus kao u dry cookeru pa malo vise ka pomfrit ukusu...
 
Krompiriće možeš da prvo skuvaš u vodi nekih 15ak minuta, a onda ih staviš da se peku. Iznutra će biti mekani, spolja hrskaviji ali ne preterano. Ako te zanima kako se prave samo pogledaj recept za ''Pekarski krompir''.

Roast-Potatos.jpg


Ovo ti je neka boja koju želiš da dobije.

A jela u tim cookerima ugl samo ona koja se veoma dugo kuvaju. Recimo gulaš mi prvo pada kao ideja. Juneće meso.

Možda i punjene paprike, doduše ne može da stane bog zna koliko, ali siguran sam da bi bile ukusne jer im prija tiha vatra i isključivo pečenje.
 
Za sarmicu dusu dao taj krcko ili svadbarski kupus, ko nema krcka moze da se posluzi rernom na nizoj temperaturi uz kombinaciju tipa da rade oba grejaca, samo gornji, samo donji i takoo
 

Back
Top