The one and only coffee...

ceca881

Iskusan
Poruka
5.279
Ispijanje kafe, prve jutarnje…
…za mene “sveti” cin… momenat za savrsen pocetak dana, zelja da ujutru pre odlaska u kupatilo je napravim I dok se spremam da je polako ispijam uz novine ili muziku… savrsen pocetak dana… :zaljubljena:
Ali ne postoji savrseno, uvek mi neko prekine taj momenat uzivanja… jutros je to komsinica koja je upala da popije istu samnom pre odlaska na posao, cineći meni uslugu da ne pijem sama !!! :eek:... da se ne lazemo, mrzi je da pije sama :roll:…. I dok njoj napravim, I slusam price koje ne zelim da cujem , barem ne u narednih pola sata,… o braku, „onom njenom“ koji sinoc nije ponovo dosao kada je trebao I sl :dash:…. I sa tako upropastenim jutarnjim cinom odem na posao pitajući se iznova zasto ljudi konstatno imaju zelju da nam namecu svoje potrebe I svoje frustracije kroz to da pomazu nama… :evil:
Na poslu me ceka skuvana kafa koju cu naravno popiti a da se necu ni setiti da sam je pila, jer ce mi svakih nekoliko minuta neko upadati u kancelariju sa izvinjenjem sto prekida, ali samo nesto da pita,:dash: pa ako je to neko od meni bliskih saradnika, ostace citavih deset do petnaest minuta docekajuci onog sledeceg koji ce da dodje sa istom namerom, ponovo ce mi pricati svoje frustracije od juce :dash:… I onda nabacim onaj vestacki osmeh, ne slusam pricu koju sam I juce cula nego se pitam zasto je mojoj komsinici trebalo to da mi upadne ujutro I pokvari dvadeset minuta preko potrebnog mira za savrsen pocetak dana, :dash: verovatno bih sada I slusala doticnog sta mi prica I ne bih jedva cekala da mu vidim ledja…:roll:
Zar mnogo trazim? Dvadeset minuta za sebe… i citav dan se vrti oko kafe... telefonski poziv od prijatelja sa pitanjem , kada cemo na kafu?:telefon:... i sve u toku dana me vraca na taj jutarnji pokvareni ritual, i mislim da sve frustracije koje vucem preko dana polaze od toga :lol:, od moje komsinice i „onog njenog“... a ja ljudi , HOĆU da pijem kafu sama... samo jednu jutarnju... :rida:
... i doci cu kuci, zaboraviti na jutrosnji dogadjaj, i uvek ce mi nesto nedostajati...:kafa:

I zapravo se pitam, da li sve sitnice koje nam tako puno znace i koje su u ocima drugih bezvredne, i ti isti ne vide nasu potrebu za njima, cine upravo ono sto nam nabaci osmeh na lice, ispuni dan, i otvori usi za druge...
Mada, sad nesto razmisljam :think:, mozda mojoj komsinici treba neka sitnica da bi dozvolila meni da uzivam u svojoj... :zper:
...sledeca misija: ... otkriti potrebe osobe koja mi kvari pocetak dana.... mozda da „onaj njen“ dodje na vreme kuci, ili da joj skuvam kafu i ostavim ispred vrata... i da savrseno pocnem dan... :zaljubljena:
 
Koliki, post koliko smajlija.
Na poslu pijem nes 2 u 1 + beskonacno mnogo secera dodam sama.
U kaficu kraci espreso u velikoj solji sipan sa hladnim mlekom do vrha (zbog toga me mrze uvek konobari jer sam komplikovana)
Take away.. Nes ako ima ako nema nista.
Tursku ne okusam ni kad mi se nude da mi gledaju u solju..
I volim sve one muckalice sa kavom da probam..
A da u Coffee dreamu pijem moku sa belom cokoladom.. Costu ne mirisem puno ;)
 
Ispijanje kafe, prve jutarnje…
…za mene “sveti” cin… momenat za savrsen pocetak dana, zelja da ujutru pre odlaska u kupatilo je napravim I dok se spremam da je polako ispijam uz novine ili muziku… savrsen pocetak dana… :zaljubljena:
Ali ne postoji savrseno, uvek mi neko prekine taj momenat uzivanja… jutros je to komsinica koja je upala da popije istu samnom pre odlaska na posao, cineći meni uslugu da ne pijem sama !!! :eek:... da se ne lazemo, mrzi je da pije sama :roll:…. I dok njoj napravim, I slusam price koje ne zelim da cujem , barem ne u narednih pola sata,… o braku, „onom njenom“ koji sinoc nije ponovo dosao kada je trebao I sl :dash:…. I sa tako upropastenim jutarnjim cinom odem na posao pitajući se iznova zasto ljudi konstatno imaju zelju da nam namecu svoje potrebe I svoje frustracije kroz to da pomazu nama… :evil:
Na poslu me ceka skuvana kafa koju cu naravno popiti a da se necu ni setiti da sam je pila, jer ce mi svakih nekoliko minuta neko upadati u kancelariju sa izvinjenjem sto prekida, ali samo nesto da pita,:dash: pa ako je to neko od meni bliskih saradnika, ostace citavih deset do petnaest minuta docekajuci onog sledeceg koji ce da dodje sa istom namerom, ponovo ce mi pricati svoje frustracije od juce :dash:… I onda nabacim onaj vestacki osmeh, ne slusam pricu koju sam I juce cula nego se pitam zasto je mojoj komsinici trebalo to da mi upadne ujutro I pokvari dvadeset minuta preko potrebnog mira za savrsen pocetak dana, :dash: verovatno bih sada I slusala doticnog sta mi prica I ne bih jedva cekala da mu vidim ledja…:roll:
Zar mnogo trazim? Dvadeset minuta za sebe… i citav dan se vrti oko kafe... telefonski poziv od prijatelja sa pitanjem , kada cemo na kafu?:telefon:... i sve u toku dana me vraca na taj jutarnji pokvareni ritual, i mislim da sve frustracije koje vucem preko dana polaze od toga :lol:, od moje komsinice i „onog njenog“... a ja ljudi , HOĆU da pijem kafu sama... samo jednu jutarnju... :rida:
... i doci cu kuci, zaboraviti na jutrosnji dogadjaj, i uvek ce mi nesto nedostajati...:kafa:

I zapravo se pitam, da li sve sitnice koje nam tako puno znace i koje su u ocima drugih bezvredne, i ti isti ne vide nasu potrebu za njima, cine upravo ono sto nam nabaci osmeh na lice, ispuni dan, i otvori usi za druge...
Mada, sad nesto razmisljam :think:, mozda mojoj komsinici treba neka sitnica da bi dozvolila meni da uzivam u svojoj... :zper:
...sledeca misija: ... otkriti potrebe osobe koja mi kvari pocetak dana.... mozda da „onaj njen“ dodje na vreme kuci, ili da joj skuvam kafu i ostavim ispred vrata... i da savrseno pocnem dan... :zaljubljena:


Ebemmumater, sto nocu ne zakljucavas kucu? :evil:
 
Jutarnja mi je uvek brzinska...pijem je misteriozno uz dorucak, nemam pojma kako je slozim ali legne mi fino.

Najbitnija kafa u mom zivotu je ona oko podneva, kapucino sa sojinim mlekom i cokoladom...za njega bih zivot dala i spremam se da kupim Dolce gusto ili neki slican
aparat jer ma koliko bio skup opet je jeftiniji od svakodnevnog narkomanskog haraca koji dajem cika Miskovicu...:lol:
 
Po prvoj kafi mi se dan poznaje. Bitna mi je i ustajem sat pre nego moram da bih je sama i u tisini popila. Pijem nes 2u1, citam vesti, "listam" Krstaricu, planiram dan.
Kad bilo ko od ukucana ustane u to vreme kao da me polije hladnom vodom.
U stvari ja bih volela da i popodnevnu kafu pijem sama ali je to neizvodljivo ne smem pokazati u kolikoj sam meri osobenjak, to bi bilo previse. :)
 
Uzivela sam se, sta da ti kazem :lol:.. potreslo me je, pa sam htela da docaram :lol:

A ti na vratima nemaš ključ? Ne zaključavaš ih?
Ne razumem te. Tvoj stan, tvoj životni prostor, sama biraš koga primaš unutra. Ne želiš da piješ kafu ni sa kim, ne otvaraj vrata. I tačka.

A ne dozvolite da vas ljudi tretiraju kao otirač a onda dođete na forum i kukate "ja sam ooootirač!".:roll:
Nemate usta, jezik, ne umete ljubazno reći "ujutru sam nervozna i ne podnosim društvo, draga komšinice budi ljubazna preskoči me"?
Ja se ni na telefon ne javljam ako ne prepoznajem broj. A vrata ne otvaram ako mi se ne mili komunikacija sa ostalim predstavnicima ljudske rase. Drugaricama u posetu idem samo kad me pozovu ili se najavim. Isto očekujem i kada sam ja u pitnju.
I niko se ne buni.:)
 
Bilo je dobro dok je bila jedna jutarnja... sada cirkam 2-3 na dan... c c c...

Nes volim jako, pre sam ga tukao chim otvorim ochi... sada neshto kao treniram pa izjutra prvo popijem 5 g kreatina i sachekam sat vremena...

Kafa je diuretik (isushuje) a ovo treba da navlachi vodu na mishice ili tako neshto, pa se kao ne slazu... elem, nes, velika sholja, najveca ona :D , stavljam sad' vec tri male kashichice pune skroz...

Isto toliko shecera, i kap vode... ali kap, bukvalno. Onda mutim to nekih 5 min, dok ne postane lepa masa onako zlatno-braon (:mrgreen:)... e onda polako dolivam mleko i mutim tako...

Gomilu mleka u kafu stavim, to mi je fino bash... a i kazu da mleko ublazava neke negativne efekte shto kafa ima po varenje... shta znam... volim ga u svakom sluchaju, i chokoladno u kafi je ful kombinacija...

E, onda, kada je nes gotov, upalim forum i pustim neku muziku, prvo neku sporiju pa sve brzu... taman onako budjenje postepeno. :D

I vrh mi je taj ritual, dan mi lepo pochne... jedino mrzim kada me neko ili neshto prekine u tome. Al' je*iga, takav je zivot, ne moze sve da bude uvek bash kako mi hocemo...

Ako, recimo, nemam vremena da sedim kuci i pijem fuka chuku vremena, smutim kafu pa je prespem u flashicu od pola litre i ponesem sa sobom...

Dok sam ishao na faks tako, ujutru ustanem smutim fuka prespem u flashicu, udjem u auto zabijem se u neki shtek u kraju, na livadu neku, spurnjam spravu i lagano auto-putem... pustim Marlija, cirkam fuka i gledam krajolik i druge ljude oko sebe... :)

Vrh sve u svemu, kafa je sastvani deo mog zivota, tj. bash ga poboljshava... :D

Jedino shto me strashno nervira kod iste je shto zute zubi od nje bahato... c c c perem ih manito posle svake kafe ali ne vredi... :(

Zato cu da je batalim na kraju, iako je obozavam.
 
To je za mene pravi ritual, prva jutarnja kafa i cigareta
Bez toga ne pocinjem ni jedan jedini dan
Turska koju ja skuvam sebi, jaka, slatka, gorka, mirisna, i lagani duvan uz to :mirisekafu: :povlacidim:
To je onaj dragoceni deo dana kad mi niko ne smeta, kad nista ne radim, i kad presabiram misli, budim se, bodrim za nove izazove za taj dan....
Tek posle toga se umivam i sve ostalo...
Ovo mi je svakako jedan od najdrazih rituala
 
Питам се како мени никад у животу ниједна комшиница није банула ујутру на кафу? :think:
(Да се ико усусдио да ми бане ненајављен, па још ујутру - летео би са 4. спрата ко птичица! :mrgreen:)


Установи јасна правила и моћи ћеш неометано да уживаш у сваком гутљају кафе....;)
 
A ti na vratima nemaš ključ? Ne zaključavaš ih?
Ne razumem te. Tvoj stan, tvoj životni prostor, sama biraš koga primaš unutra. Ne želiš da piješ kafu ni sa kim, ne otvaraj vrata. I tačka.

A ne dozvolite da vas ljudi tretiraju kao otirač a onda dođete na forum i kukate "ja sam ooootirač!".:roll:
Nemate usta, jezik, ne umete ljubazno reći "ujutru sam nervozna i ne podnosim društvo, draga komšinice budi ljubazna preskoči me"?
Ja se ni na telefon ne javljam ako ne prepoznajem broj. A vrata ne otvaram ako mi se ne mili komunikacija sa ostalim predstavnicima ljudske rase. Drugaricama u posetu idem samo kad me pozovu ili se najavim. Isto očekujem i kada sam ja u pitnju.
I niko se ne buni.:)

Хтео сам да напишем нешто овако али ћу се задовољити цитирањем.
Плус.
Стварно има превише смајлија. Баш превише.

Не пијем кафу нешто често, мада у последње време попијем и до три месечно.
И то ми је превише...
 
Ispijanje kafe, prve jutarnje…
…za mene “sveti” cin… momenat za savrsen pocetak dana, zelja da ujutru pre odlaska u kupatilo je napravim I dok se spremam da je polako ispijam uz novine ili muziku… savrsen pocetak dana… :zaljubljena:
Ali ne postoji savrseno, uvek mi neko prekine taj momenat uzivanja… jutros je to komsinica koja je upala da popije istu samnom pre odlaska na posao, cineći meni uslugu da ne pijem sama !!! :eek:... da se ne lazemo, mrzi je da pije sama :roll:…. I dok njoj napravim, I slusam price koje ne zelim da cujem , barem ne u narednih pola sata,… o braku, „onom njenom“ koji sinoc nije ponovo dosao kada je trebao I sl :dash:…. I sa tako upropastenim jutarnjim cinom odem na posao pitajući se iznova zasto ljudi konstatno imaju zelju da nam namecu svoje potrebe I svoje frustracije kroz to da pomazu nama… :evil:
Na poslu me ceka skuvana kafa koju cu naravno popiti a da se necu ni setiti da sam je pila, jer ce mi svakih nekoliko minuta neko upadati u kancelariju sa izvinjenjem sto prekida, ali samo nesto da pita,:dash: pa ako je to neko od meni bliskih saradnika, ostace citavih deset do petnaest minuta docekajuci onog sledeceg koji ce da dodje sa istom namerom, ponovo ce mi pricati svoje frustracije od juce :dash:… I onda nabacim onaj vestacki osmeh, ne slusam pricu koju sam I juce cula nego se pitam zasto je mojoj komsinici trebalo to da mi upadne ujutro I pokvari dvadeset minuta preko potrebnog mira za savrsen pocetak dana, :dash: verovatno bih sada I slusala doticnog sta mi prica I ne bih jedva cekala da mu vidim ledja…:roll:
Zar mnogo trazim? Dvadeset minuta za sebe… i citav dan se vrti oko kafe... telefonski poziv od prijatelja sa pitanjem , kada cemo na kafu?:telefon:... i sve u toku dana me vraca na taj jutarnji pokvareni ritual, i mislim da sve frustracije koje vucem preko dana polaze od toga :lol:, od moje komsinice i „onog njenog“... a ja ljudi , HOĆU da pijem kafu sama... samo jednu jutarnju... :rida:
... i doci cu kuci, zaboraviti na jutrosnji dogadjaj, i uvek ce mi nesto nedostajati...:kafa:

I zapravo se pitam, da li sve sitnice koje nam tako puno znace i koje su u ocima drugih bezvredne, i ti isti ne vide nasu potrebu za njima, cine upravo ono sto nam nabaci osmeh na lice, ispuni dan, i otvori usi za druge...
Mada, sad nesto razmisljam :think:, mozda mojoj komsinici treba neka sitnica da bi dozvolila meni da uzivam u svojoj... :zper:
...sledeca misija: ... otkriti potrebe osobe koja mi kvari pocetak dana.... mozda da „onaj njen“ dodje na vreme kuci, ili da joj skuvam kafu i ostavim ispred vrata... i da savrseno pocnem dan... :zaljubljena:

ceco bre, nisam sve uspela da pročitam, odmah da se izjasnim.
ali mislim da kapiram poentu :lol:
evo ja sam prvu danas popila uz paganka, doduše ne uživo nego online, i super. niko mi ništa nije remetio :D
samo što je prva jutarnja i danas bila u 1 popodne :zcepanje:
 

Back
Top