The one and only coffee...

Jasno mi je i za kafu i za komsinicu, ali mi stvarno nije jasno zasto je naslov teme na engleskom.

Pijem tursku kafu, jednu dnevno, ali veliku, i nikada na miru, uvek usput. Volim ukus i miris kafe, ali mogu i bez nje.

e da ima jos neko ko pije tursku, kao ja. ove ostale nisu ni prineti, turskoj bez secera.
volela bih da jutro uz kafu potraje duze, nego sto traje.
 
Kafu prosto obozavam. Ali, isto tako je ne pijem danima... i ne pretjerujem, 2-3 soljice max dnevno...nekad me uhvati manija, pa po citav dan pijuckam, ali bas rijetko.

A pocela sam je piti sa 19 god. (ne racunam onu "bijelu kafu" :mrgreen: )

Ujutro je obicno ne pijem...licno sam se uvjerila da me brze razbudi voce i dorucak, zelen` caj, nego kafa...
Volim instant, crnu, bez icega, ili nes sa medom i cimetom...tursku/domacu ne. ( Jedino kad mi kuma napravi, ne znam zasto,ali je savrseno pravi,
kod nje uvijek pijem, i uz kafu "pijano voce"...ta kombinacija mi je pojam za uzivanje. :aha:)

Inace, kuci, kafu pijem sama, popodne najcesce sa tatom. (ostali ukucani ne piju)
Vani, sa prijateljima.
Ne volim "isprazne", usputne kafe, suplje price, dokone...tek da se ispuni dan i vrijeme.
Tako da znam da podvucem crta-distanca...kafa mi je za gustanje, opustanje...(...a ne ono- e jes` mi se ukaki i u kafu i dan... :lol: .... :mrgreen:)
 
...nisam ni mogla da zamislim da mi dan ne počne kafom...turskom, naravno- sve ostalo su "topli napici"....Do maja meseca ove godine kada sam imala nekakve gastrične smetnje...Pored ostalog, kafu proglasila GUILTY...:( Od tada- ujutru pijem čaj...Kad dođem s posla, onda mi muž smućka iz onog aparata kapućino...ili caffe late, bem li ga... :confused: I tako ja dođoh na "tople napitke"...Nikad ne reci nikad!:roll:

P.S.What is the difference between a caffe late and a cappucino anyway?
 
Питам се како мени никад у животу ниједна комшиница није банула ујутру на кафу? :think:
(Да се ико усусдио да ми бане ненајављен, па још ујутру - летео би са 4. спрата ко птичица! :mrgreen:)


Установи јасна правила и моћи ћеш неометано да уживаш у сваком гутљају кафе....;)
ni meni:)
 
koristi pikslu, ako si nepušač - još bolje, neće ti biti krivo kad se slomi o njenu glavu :lol:
što sam nešto agresivna u poslednje vreme... :lol:

JR stvarno si agresivna :lol:

Па ја сам мислио да си ти добра душа кад ти се сви обраћају за савет и предлог, а ти си осветољубива... :)


Ja ne znam odakle ti tako pogresna predstva o meni :lol:


E pa eto moja se drznula, jer sam pre toga izasla izbacim djubar, pustila muziku, i ona se drznula.. :dash:
 
...nisam ni mogla da zamislim da mi dan ne počne kafom...turskom, naravno- sve ostalo su "topli napici"....Do maja meseca ove godine kada sam imala nekakve gastrične smetnje...Pored ostalog, kafu proglasila GUILTY...:( Od tada- ujutru pijem čaj...Kad dođem s posla, onda mi muž smućka iz onog aparata kapućino...ili caffe late, bem li ga... :confused: I tako ja dođoh na "tople napitke"...Nikad ne reci nikad!:roll:

P.S.What is the difference between a caffe late and a cappucino anyway?

Cafe late ima vise mleka i sluze ga u casi :lol: Makar u Costi, ne znam kako tvoj muz :lol:
 
Вала нес влада у мом животу!:lol:
Један ујутру, чим отворим очи.
Евентуално још један после подне.
Све остале кафице мање више.
Турску баш не волим, некако ми се не допада укус.
 
nes 2u1..
ako treba i probudim se ranije samo da bih pola sata uzivala u istoj..
spremim nes..otvorim venecijanere, vratim se u krevet..i pola sata samo mojih u toku dana..
posle sam rasprodata..
ne bih svojih jutarnjih pola sata menjala ni za sta..
 
zavidim vam na jutarnjem ritualu, ja bih to vrlo rado...
uglavnom sipam espreso direktno u oci i palim na radne zadatke...
pijem je kuci...

turska mi je super, to negde oko podneva...
nes sa mlekom kasno popodne...
zimskim vikendima ujutro ako imam vremena i zivaca, nes u velikoj solji, umotam se u cebe, sednem za net i ujedam ako me neko prozove...
leti to isto na terasi sa hladnom kafom iz velike case...

i jako me boli glava ako ne popijem kafu cim se probudim...zavisnik...
 

Back
Top