Quantcast

The Name Of The Rose (2019)

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.793
Ime Ruže je tv mini-serija od 8 epizoda (50min po epizodi),zasnovana na istoimenom romanu. Postoji i film iz 1986,u kojem je glavna uloga Šon Koneri.
Franjevački monah Vilijem od Baskervila, poznat po svojoj mudrosti i visprenosti, sa svojim pomoćnikom Adsom od Melka dolazi da istraži zločin koji se desio u jednoj opatiji u italijanskim Alpima. Ništa nije jednostavno kako se čini, a ubistva se ređaju jedno za drugim.

TV serija iz 2019 - 9/10
Film iz 1986 - 9.5/10

Indigo3

Domaćin
Poruka
3.574
Ime ruže je moralo biti umetničkije nego što mogu da zamislim...
Ček', je l' to bilo po romanu Umberta Eka?
Drago moje glumačko lice, sve je umeo da donese... prašinu svog talenta neka prospe po novim generacijama...
Jedan Sean Connery je neponovljiv, ali možda ovde tehnika kopiranja ne bude uopšte loša... Moram prvo da pogledam.
Mnogo sam ovog umetnika volela. RIP.

Poslednja izmena:

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.793
Ime ruže je moralo biti umetničkije nego što mogu da zamislim...
Ček', je l' to bilo po romanu Umberta Eka?
Drago moje glumačko lice, sve je umeo da donese... prašinu svog talenta neka prospe po novim generacijama...
Jedan Sean Connery je neponovljiv, ali možda ovde tehnika kopiranja ne bude uopšte loša... Mporam prvo da pogledam.
Mnogo sam ovog umetnika volela. RIP.
Da,po romanu Umberta Eka. Šon Koneri je izneo samouvereno ulogu monaha Vilijema,njegov dubok glas i stas prosto odašilje samouverenost,dok je glumac u seriji predstavio nežnijeg Vilijema,nosi nežan glas,suprotan od Konerija. Pogledaj seriju,neće te razočarati.

Indigo3

Domaćin
Poruka
3.574
Hvala, dragi @markocheda , hoću, pogledaću...
Ono što je za mene bio John Wayne
1605730624097.png

Za mlade genercije bi trebalo da je Sean Connery.

Prepoznatljivo lice, neko koga želimo da se sećamo, a večeras smo naučili i da je bilo mnogo još toga vezano za njega što nismo videli.
Glumčina! Legenda!
Jedan neponovljivi Šon Koneri!

Srce moje! Počivaj u
1605731497767.png
miru!

Poslednja izmena:

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
5.303
Knjiga mi je jedna od omiljenih ikada, ni ne znam koliko sam je puta čitala. Film su malo zbrzali, ali su uhvatili atmosferu a takvu knjigu i nije baš lako ekranizovati. Za seriju sam čula da ne valja, ali i da su je hvalili, ne bih je gledala. Knjiga, kao prvo, a onda film, sasvim su mi dovoljni.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.