Teslina polja ili nešto drugo?

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
36.792
Elektrodinamika kaže da se pri kretanju naelektrisane čestice uz električno polje oko nje stvara i magnetno polje! A recimo Zemlja je puna elektrona i protona koji velikom brzinom trče oko Sunca, a sa Suncem navodno nekih 700 km/s bauljamo po Svemiru. Ako je Zemlja električki i 'neutralna', ipak se putanje elektrona i protona razlikuju pa su i posledice valjda različite, tj. ne poništavaju se!?
Znači li to da oko nas postoje još neke pojave i polja o kojima nemamo pojma? Ono o čemu je Tesla pričao? Ili?

• Podržavam
Reactions: DUH

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
36.792
Ја бих рекао да се поништавају. То је довољно велика удаљеност.
1) Npr. Frekvencije od 1 Hz i od 1 MHz se NE poništavaju! To su figurativno efekti protona i elektrona.
2) Ako se ipak u 'makro Kosmosu' poništavaju, sigurno se NE poništavaju u 'mikro Kosmosu'. A to je već područje raznih jakih i slabih nuklearnih i atomskih sila, polja itd!

cronnin

Poznat
Moderator
Poruka
9.063
Ја се сећам два ефекта везана за кретање електрона:
- спински магнетни момент
- орбитални магнетни момент

Оба су у суштини поништавају на већем броју атома?

ИЛКЕ*

Poznat
Poruka
9.715
“Vazda ostajem samo Srbin i ništa više”: Tesla je na današnji dan održao JEDINI govor u Beogradu
"U vama gledam ja mlado srpstvo, koje ima da radi na opštem zadatku sviju Srba"
Zanimljivosti
• 19:15 • 01.06.2020.
Podeli:
0
nikola-tesla-1.jpg
Foto: Twitter printscreen
Nikola Tesla je 1. juna 1892. godine doputovao u Beograd, prvi i jedini put u životu. On je u prestonicu došao na poziv Đorđa Stanojevića, rektora Beogradskog univerziteta. U velikoj sali Velike škole, Teslu su dočekali studenti, a potom je održao govor koji se i dan danas pamti.

“Svoju radost, koju ja ovoga trenutka osećam, ja ne umem da vam iskažem, ali se radujem što mogu ovom prilikom da pred vama, mila braćo, izrazim svagda svoje najmilije zadovoljstvo, da sam bio i da vazda ostajem samo Srbin i ništa više…
Dešava se, gospodo, da čovek, udaljen od svoje otadžbine, zanet poslom kakvim se ja zanimam, po katkad smete s uma svoje ime, svoju narodnost i svoju otadžbinu. Ali toga, gospodo, kod mene nikad nije bilo, a nadam se da i neće i ne može ikad ni biti.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
36.792
“Vazda ostajem samo Srbin i ništa više”: Tesla je na današnji dan održao JEDINI govor u Beogradu
"U vama gledam ja mlado srpstvo, koje ima da radi na opštem zadatku sviju Srba"
Zanimljivosti
• 19:15 • 01.06.2020.
Podeli:
0
nikola-tesla-1.jpg
Foto: Twitter printscreen
Nikola Tesla je 1. juna 1892. godine doputovao u Beograd, prvi i jedini put u životu. On je u prestonicu došao na poziv Đorđa Stanojevića, rektora Beogradskog univerziteta. U velikoj sali Velike škole, Teslu su dočekali studenti, a potom je održao govor koji se i dan danas pamti.

“Svoju radost, koju ja ovoga trenutka osećam, ja ne umem da vam iskažem, ali se radujem što mogu ovom prilikom da pred vama, mila braćo, izrazim svagda svoje najmilije zadovoljstvo, da sam bio i da vazda ostajem samo Srbin i ništa više…
Dešava se, gospodo, da čovek, udaljen od svoje otadžbine, zanet poslom kakvim se ja zanimam, po katkad smete s uma svoje ime, svoju narodnost i svoju otadžbinu. Ali toga, gospodo, kod mene nikad nije bilo, a nadam se da i neće i ne može ikad ni biti.
Šećer za kraj! Da ona dva amera nisu odigrala lukavu igru zvanu: 'Nadmudrimo i opljačkajmo Teslu', danas bi fond 'Nikola Tesla' bio mnogo deblji nego fond Nobela!

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.