Teski nemiri u Briselu zbog ekonomske krize u EU i smanjenja plata u Belgiji!

1415303493683_wps_11_Brussels_Belgium_6th_Nove.jpg

FOR GOOOONNNNDOOOOOOOOR ! ! !

Pa opet, stvar politickih interesa, a ne neke "ljubavi medju narodima", padanje u trans na Putina, Srbija srpska gubernija i druge nebuloze.. Srbija je mala zemlja, koja treba u konstelaciji velikih sila da nadje optimalan polozaj za svoje potrebe, a ne na kraju da je naguze i ovi i oni (tj. i ruska politika), kako je i prosla za vreme bombardovanja, kako god da obrnes. Moglo je to mnogo mudrije, da se realnije videlo svoje mesto, i prihvatile neke druge ponude, umesto ulazilo u rat.

U ovome se dobro vidi tipicno ludilo proEU ljudi.. Nisu krivi nemci i ameri sto su nas bombardovali nego rusi :dash:

Ne, tu se samo vidi tvoja propala logika. Ja nisam ni rekao da ovi nisu krivi. Vec da su svi oni samo gledali svoj interes, a ne srpski, ukljucujuci Ruse. Rusiji je bilo u interesu da se ovde oslabi uticaj zapadnih sila i da podrzavaju Milosevicevu politiku, bez obzira na cenu koju smo sami mi na kraju platili (bombardovanje).

Poslednja izmena:
Ne da Vucic da se ne razocaramo u EU-rupu, jer i dalje ovce veruju da ih ceka bolji zivot cim ispune jos 191239123919031 naloga...

Просто невероватно каква блокада медија, каква блокада информација....... али пошто постоји интернет ТО ЈЕ БЕСКРАЈНО ГЛУПО ОД СТРАНЕ ВЕЛЕИЗДАЈНИЧКЕ ВЛАСТИ.......

462.jpg

A u Nemackoj i u Belgiji preko tri puta veca prosecna primanja nego kod nas..

Pa to je upravo zato sto nas gurate u EU!

Pre nego smo krenuli putem bez alternative, sve je u Srbiji bilo 3-4 puta jeftinije nego u Nemackoj

Sad obratno - jer mi smo njihova kolonija

A kolonizatori okupiraju teritorije da pljackaju kolonije a ne da ih pomazu

Ko te gura u EU. Narod glasa o tome.

Srbija nikad nije krenula put EU bez alternative, to se vidi po tomo koliko je napredovala u EU integracijama, i sa proslom i sadasnjom vlasti. To su ostale samo prazne parole.

Srbija je korumpirana do srzi, pamet bezi iz zemlje, ne ceni se red rad postenje, nego bi svi u pevaljke i pevace. Sa i bez EU, mi treba da promenimo sopstvene vrednosti.

Poslednja izmena:
Gori u Briselu, desetine povređenih na ulicama!

Autor:
[/B]
[*]

[/LIST]

Sukobi su bili ograničeni na južni deo grada.
Policija za nasilje krivi lučke radnike iz Antverpena i ekstremne levičarske grupe.

Demonstranti su tokom današnje šetnje nosili transparente sa natpisima “Dalje ruke od naših prava” i “Rad do 67? Nema šanse!”.
Sindikati su najavili nove proteste, a za 15.decembar je zakazan generalni štrajk.

Pa opet, stvar politickih interesa, a ne neke "ljubavi medju narodima", padanje u trans na Putina, Srbija srpska gubernija i druge nebuloze.. Srbija je mala zemlja, koja treba u konstelaciji velikih sila da nadje optimalan polozaj za svoje potrebe, a ne na kraju da je naguze i ovi i oni (tj. i ruska politika), kako je i prosla za vreme bombardovanja, kako god da obrnes. Moglo je to mnogo mudrije, da se realnije videlo svoje mesto, i da Rusi nisu navlacili i prihvatile neke druge ponude, umesto ulazilo u rat.

Pa,da...Ja o tome i pricam ,sve je stvar politickih interesa,a ne ljubavi.
Kad je na vlasti bio Jeljcin ,bilo je sveg si svaceg..Kada je dosao Putin
ne moze se bas sve i svasta raditi ,kako su neke sile mogle.
Opet i Amerika je svoje interese rata sa Balkana premestila u druge krajeve,.
Sto ne znaci da Amerika opet nece napraviti karambol na Balkanu za 30 god.
Ali,sve zavisi dal ce ta Rusija biti u Jeljcinovoj ili Putinosvkoj eri...
Srbiji je danas jako ,jako tesko da bude neutralna ,ako to uradi svaka cast,
i mora znati igrati igre pokvarenosti i uvlacenja u dupeta ,kao sto to rade
hrvati decenijama i izvlace se bez posledica.Srbija i ovaj narod nece nista izgubiti
na macizmu ili muskosti ,ako se natrtimo kao hrvati,jer mi dok se mlatimo,gubimo
stanovnistvo,ekonomiju,i sl..Hrvati samo ljigavo igraju i smesaku nam se ,kao mi smo za njih
glupaci ...A,nista nisu bolji od nas,ni pametniji...Samo da se dozovemo pameti,i shvatimo da
je politika diplomatija,fleksibilnost,mudrost,zavere i igre i sl...A,ljubav ...Pa,to si mogu dozvoliti
Amerika i Engleska ,koji i politicki i ljubavno cvetaju vec decenijama ,jer zele vladati...

Pa,da...Ja o tome i pricam ,sve je stvar politickih interesa,a ne ljubavi.
Kad je na vlasti bio Jeljcin ,bilo je sveg si svaceg..Kada je dosao Putin
ne moze se bas sve i svasta raditi ,kako su neke sile mogle.
Opet i Amerika je svoje interese rata sa Balkana premestila u druge krajeve,.
Sto ne znaci da Amerika opet nece napraviti karambol na Balkanu za 30 god.
Ali,sve zavisi dal ce ta Rusija biti u Jeljcinovoj ili Putinosvkoj eri...
Srbiji je danas jako ,jako tesko da bude neutralna ,ako to uradi svaka cast,
i mora znati igrati igre pokvarenosti i uvlacenja u dupeta ,kao sto to rade
hrvati decenijama i izvlace se bez posledica.Srbija i ovaj narod nece nista izgubiti
na macizmu ili muskosti ,ako se natrtimo kao hrvati,jer mi dok se mlatimo,gubimo
stanovnistvo,ekonomiju,i sl..Hrvati samo ljigavo igraju i smesaku nam se ,kao mi smo za njih
glupaci ...A,nista nisu bolji od nas,ni pametniji...Samo da se dozovemo pameti,i shvatimo da
je politika diplomatija,fleksibilnost,mudrost,zavere i igre i sl...A,ljubav ...Pa,to si mogu dozvoliti
Amerika i Engleska ,koji i politicki i ljubavno cvetaju vec decenijama ,jer zele vladati...

Ali pre Jeljcina, premijeri Primakov i Cernomirdin su podrzavali Milosevicev rezim i huskali na pogresne poteze, i bili skoro deceniju na vlasti. Jeljcin je tu "podrsku" zvanicno povukao postfestum, kad smo vec bili izbombardovani, pa je zato Milosevic odustao od tog besmisleng rata. Kasno, naravno, suvise kasno.

Srbi su naivni, lako se vode emocijama, i slabo poznaju da je politika obicna kur*va.. Dovoljno da uslikaju Vucica kako iz snega izvlaci ljude, ili pozira skace po poplavama stagod i odmah dobija ekstra poene..

Poslednja izmena:

Ovo je proslo TOTALNO NEZAPAZENO od nasih medija!

U Briselu je doslo do pravog rata izmedju demonstranata i policije na protestu protiv mera stednje i smanjenja plata u Belgiji!

ROKAJ SNIMAJ EU PUCA PO SVIM SAVOVIMA!

ironija je to sto se belgijanac buni sto mu je plata spala sa 2000 na 1900 , dok se nas ne buni kad mu plata spane sa 200 na 150 evra

Ovo je proslo TOTALNO NEZAPAZENO od nasih medija!

U Briselu je doslo do pravog rata izmedju demonstranata i policije na protestu protiv mera stednje i smanjenja plata u Belgiji!

ROKAJ SNIMAJ EU PUCA PO SVIM SAVOVIMA!

Pa nisu Belgijanci crvi kao Srbi da se raduju smanjenju plata i penzija. Vidiš da su debili srećni zato što su im smanjili plate.

ЕУ па и Брисел свакога дана ОТКРИВАЈУ СВОЈЕ НАЦИСТИЧКО ЛИЦЕ.......

07.11.2014 18:47Belgija: Frizerima zabranjeno da pričaju o politici i veri
167954.jpg

BRISEL - Vest da je najveći lanac frizerskih salona u Belgiji "Olivije Daškin" zabranio svojim zaposlenima da dok šišaju i feniraju razgovaraju o politici ili religiji sa mušterijama izazvala je danas burne reakcije u domaćim medijima.

Prema pisanju flamanskog lista "Njuzblad", upozorenje o zabrani postavljeno je u prostoriji za odmor radnika u svakom frizerskom salonu.

Uprava je donela striktna pravila prema kojima frizeri ne smeju da pričaju o politici ni o religiji, a ukoliko mušterije same zapodenu razgovor o tome, dužni su da "brzo skrenu pažnju sagovornika na drugu temu, kao što je vreme".
"Moramo da budemo neutralni i da izbegavamo polemiku. Frizreski salon nije kafana. U frizerski salon dolazimo da bismo se opustili", objasnio je predstavnik kompanije "Olivije Daškin".

S tim se slaže i jedan frizer sa periferije Brisela: "Frizeri nisu tu da bi vodili rasprave. Tu su da saslušaju klijente, a ne da iznose svoje mišljenje".

:hahaha::hahaha::hahaha:...................:rotf::rotf::rotf:

Ali pre Jeljcina, premijeri Primakov i Cernomirdin su podrzavali Milosevicev rezim i huskali na pogresne poteze, i bili skoro deceniju na vlasti. Jeljcin je tu "podrsku" zvanicno povukao postfestum, kad smo vec bili izbombardovani, pa je zato Milosevic odustao od tog besmisleng rata. Kasno, naravno, suvise kasno.

Nijedan narod nije pametniji, lepsi, gluplji po sebi itd... Ali Srbi su naivni, lako se vode emocijama, i slabo poznaju da je politika obicna kur*va.. Dovoljno da uslikaju VUcica kako iz snega izlvaci neko dete, ili skace po poplavama i odmah je super premijer mekog srca..

Pa,eto ti...Sam si rekao...Zakljucio si da je Jeljcinova ekipa
gurala Slobu u propast,i to je tacno .Sto znaci da su Ameri
ubacili trojanskog konja ,a ovaj kakav je bio neflleksibilan
naseo i popusio.Ali,kad pominjes Slobu...On je kao diplomata bio
sposoban,ali kao politicar ,extremno los.I,njegov ego ga je upropastio,
i ovi oko njega ,sve...

Da,Srbi su naivni ,a naivnsot je oduvak bila tanka linija izmedju dobrote
i glupoce...I,tako nas mnogi dozivljavaju ''Ah,lako cemo mi sa Srbima''.
I,ta recenica je tacna u gram.A,mi ko mule ne menjamo se ,vec ostajemo isti,pasivnost.
Ali,zato smo br.1 da se izmedju sebe krljamo,a ovi nam se smeju.

E,sad Vucic...Nemoj me pogresno shvatiti ,ali ja mislim da politicar ,kakav je
Vucic Srbija odavno nije imala,cuj ...Treba takav biti ,ok imao je lose
poteze,ali njegovi potezi u odnosu na zadnjih 20 god.Svih politicara su majka mara.
A,ne zaboravi mi diplomate NEMAMO!A, ONI su kao prednji i zadnji trap automobila
Alfa i Omega pokretacke sile spoljne politike.
Vucic ...Pa,dobro juce je bio radikalan,danas je nesto drugo,strasno je biti isti i ne menjati se
i vuci istu pricu koja nas je syebala za skoro ,ko zna koliko.
Vucic je uradio ono sto demokrate i Slobo nisu za svo vreme...Vidi ,nek Vucic bude i covek zapada
,ali samo da vise ovu drzavu trgne i dovede na neki nivo.

ЕУ па и Брисел свакога дана ОТКРИВАЈУ СВОЈЕ НАЦИСТИЧКО ЛИЦЕ.......

07.11.2014 18:47Belgija: Frizerima zabranjeno da pričaju o politici i veri
167954.jpg

BRISEL - Vest da je najveći lanac frizerskih salona u Belgiji "Olivije Daškin" zabranio svojim zaposlenima da dok šišaju i feniraju razgovaraju o politici ili religiji sa mušterijama izazvala je danas burne reakcije u domaćim medijima.

Prema pisanju flamanskog lista "Njuzblad", upozorenje o zabrani postavljeno je u prostoriji za odmor radnika u svakom frizerskom salonu.

Uprava je donela striktna pravila prema kojima frizeri ne smeju da pričaju o politici ni o religiji, a ukoliko mušterije same zapodenu razgovor o tome, dužni su da "brzo skrenu pažnju sagovornika na drugu temu, kao što je vreme".
"Moramo da budemo neutralni i da izbegavamo polemiku. Frizreski salon nije kafana. U frizerski salon dolazimo da bismo se opustili", objasnio je predstavnik kompanije "Olivije Daškin".

S tim se slaže i jedan frizer sa periferije Brisela: "Frizeri nisu tu da bi vodili rasprave. Tu su da saslušaju klijente, a ne da iznose svoje mišljenje".

:hahaha::hahaha::hahaha:...................:rotf::rotf::rotf:

Tebi svkai post mora da bude nagruvan fontovima smajlijima slikama.. ko neki propagandni letak.

Sta je tu nacisticko.. . + Eto kad se naslov izvuce iz konteksta. Pomislih da je frizerima zabranjeno da se bave politikom u Belgiji. A to zapravo neki lanac frizerskih salona zabranio za vreme sisanja da pricaju na te teme. Doduse, mozda su i frizerksi saloni postali politicki subverzivni element gde se sire razne ideje, ko ce ga znati!

Tebi svkai post mora da bude nagruvan fontovima smajlijima slikama.. ko neki propagandni letak.

Sta je tu nacisticko.
. . + Eto kad se naslov izvuce iz konteksta. Pomislih da je frizerima zabranjeno da se bave politikom u Belgiji. A to zapravo neki lanac frizerskih salona zabranio za vreme sisanja da pricaju na te teme. Doduse, mozda su i frizerksi saloni postali politicki subverzivni element gde se sire razne ideje, ko ce ga znati!

1. Јесте,сваки пост ми је "нагруван" - то ми је стил..... имаш нешто против??? Да сам хтео да се
дописујем телеграмима никада не бих био на форуму - уосталом зашто постоје смајлији и
фонтови АКО ИХ НИКО НЕ КОРИСТИ.......:p

2. Па зар није нацистички ЗАБРАНИТИ ЗАПОСЛЕНИМА РАЗГОВОРЕ КОЈИ СУ ПО ЊИХОВОЈ ВОЉИ ???

3. А ово о "субверзивним елементима" то ти је изгледа мисао из 1948. --------- :hahaha:

***********************************************************************************************************

Градоначелник Брисела као да је ишао у исти разред са нашим распалим комунистима, само они могу да одвале овако нешто::

07.11.2014 18:51Gradonačelnik Brisela za nerede krivi huligane i desničare
167955.jpg

BRISEL - Gradonačelnik Brisela Ivan Majer danas je okrivio huligane, ekstremne desničare i radnike sa dokova za nasilne sukobe tokom demonstracija protiv nove belgijske vlade.

Najmanje 150 ljudi povređeno je juče u nemirima koji su izbili na kraju mirnog marša u kojem je učestvovalo 100.000 ljudi u belgijskoj prestonici, preneo je AFP.

"Mi znamo ko su oni. Naravno tu je bilo i dokera iz Antverpena ili barem ljudi koji su nosili jakne sa velikim natpisom "Luka Antverpen" ", rekao je gradonačelnik Brisela Ivan Majer na nacionalnoj tv RTBF.

"Tu je bilo i huligana kao i verovatno pripadnika ekstremne desnice. Njihov cilj je bio da demoliraju Brisel", rekao je on, dodajući da će protiv počinilaca nasilja biti pokrenut prekršajni postupak.

Protestni marš je juče bio organizovan protiv politike štednje nove vlade desnog centra, podsetio je AFP.

Pa,eto ti...Sam si rekao...Zakljucio si da je Jeljcinova ekipa
gurala Slobu u propast,i to je tacno .Sto znaci da su Ameri
ubacili trojanskog konja ,a ovaj kakav je bio neflleksibilan
naseo i popusio.Ali,kad pominjes Slobu...On je kao diplomata bio
sposoban,ali kao politicar ,extremno los.I,njegov ego ga je upropastio,
i ovi oko njega ,sve...

Da,Srbi su naivni ,a naivnsot je oduvak bila tanka linija izmedju dobrote
i glupoce...I,tako nas mnogi dozivljavaju ''Ah,lako cemo mi sa Srbima''.
I,ta recenica je tacna u gram.A,mi ko mule ne menjamo se ,vec ostajemo isti,pasivnost.
Ali,zato smo br.1 da se izmedju sebe krljamo,a ovi nam se smeju.

E,sad Vucic...Nemoj me pogresno shvatiti ,ali ja mislim da politicar ,kakav je
Vucic Srbija odavno nije imala,cuj ...Treba takav biti ,ok imao je lose
poteze,ali njegovi potezi u odnosu na zadnjih 20 god.Svih politicara su majka mara.
A,ne zaboravi mi diplomate NEMAMO!A, ONI su kao prednji i zadnji trap automobila
Alfa i Omega pokretacke sile spoljne politike.
Vucic ...Pa,dobro juce je bio radikalan,danas je nesto drugo,strasno je biti isti i ne menjati se
i vuci istu pricu koja nas je syebala za skoro ,ko zna koliko.
Vucic je uradio ono sto demokrate i Slobo nisu za svo vreme...Vidi ,nek Vucic bude i covek zapada
,ali samo da vise ovu drzavu trgne i dovede na neki nivo.

MIslim da se razumemo da se ne treba pecati na apstraktne emocije, nego gledati racunicu.

Znam da nije tema, ali efikasnot i valjanost nekog premijera/politicara se ne ogleda u njegovim deklarativnim izjavama i poziranjima, a to je ono na sta kod nas nasedaju.

Mene zanimaju koji su to konkretni rezultati. Kad je u pitanju standard gradjana, reforme, primena zakona, spoljna politika. Mi smo imali jedan niz veoma losih politicara na celu drzave od devedesetih naovamo.

Nasa situacija je:

1. najsiromasnija zemlja u Evropi
2. korupcija u sudstvu, zdravstvu, obrazovanju, politici, novinarstvu, policiji, privredi, svim vitalnim segmentima
3. skoro polovina stanovnistva je funkcionalno nepismeno - ne razumeju procitano i da primene, a kako da citaju izmedju redova sta ih mazu i lazu politicari, da imaju kriticko misljenje
4. ogroman odliv mozgova iz zemlje, dijaspora nam je ogromna, imigracija u strane zemlje
5. srbija ima najgori zdravstveni sistem u evropi
6. ogromna nezaposlenost
7. diskriminisane razne kategorije stanovnistva
8. medijski mrak - o gorcoj situaciji u zemlji u stampi samo sitna slova. niz medija gde se mogla cuti bar neka kritika vlasti je pogasen
9. opsti sistem vrednosti gde su na margini rad red postenje, a cene se snalazljivost preko veza, instant rezultati, obrazovanje je samo radi diplome..

itd

Poslednja izmena:
MIslim da se razumemo da se ne treba pecati na apstraktne emocije, nego gledati racunicu.

Znam da nije tema, ali efikasnot i valjanost nekog premijera/politicara se ne ogleda u njegovim deklarativnim izjavama i poziranjima, a to je ono na sta kod nas nasedaju.

Mene zanimaju koji su to konkretni rezultati. Kad je u pitanju standard gradjana, reforme, primena zakona, spoljna politika. Mi smo imali jedan niz veoma losih politicara na celu drzave od devedesetih naovamo.

Da,razumemo se...Samo racunica i ako treba gluma

Mi,trebamo imati ono sto imaju Anglosaksonci ,a to su institucije,gde se kale
buduci i politicari i rangirane DIPLOMATE....Kao sto su Aspen i Tavistok

....I,mene zanimaju...Nadam se da ce ih biti,ali preko noci ne moze,za to treba vremena

ЕУ нема више новца ни за себе, а не за друге, чак не пристају да сиротим Хрватима исфинансирају више од 1/3 пељешачког моста.
Приче о фондовима су шарена лажа за парадере и сличне халуцинанте.
Зато је ту багру Орбан и послао у место рођења.

Ajde se malo vrati u realnost iz te putinovske onanije.. To je halucinacija.

Zapadna Evropa najveći investitor Srbije

http://promoney.rs/maj2010/westerneurope.pdf

EU naš najveći investitor

http://www.politika.rs/rubrike/Ekonomija/EU-nas-najveci-investitor.lt.html

EU najveći investitor, donator i partner

http://www.pressonline.rs/info/politika/200768/delevic-eu-najveci-investitor-donator-i-partner.html

Inace, ja ne idealizujem nikoga, pa ni EU, ali treba videti situaciju..

Poslednja izmena:

Back