Teška životna priča Gorana Ivaniševića

Neno

Elita
Poruka
20.164

Novakov trener sav novac dao za lečenje bolesne sestre​

Goran Ivanišević uvek je nasmejan i dobro raspoloženu, ali njegovu tešku životnu priču gotovo da niko ne zna.​

G.I..jpg
Najbolji hrvatski teniser svih vremena trenutno je trener Novaka Đokovića i sa njim beleži velike uspehe.

Pomogao mu je da osvoji svoj 22. Grend slem, tačnije 10. Australijan open i još jednom uđe u istoriju.
Ivanišević i Đoković imaju specifičan odnos, koji skreće pažnju svima. Kao tim su trenutno najbolji u teniskom svetu.

Ali, tešku životnu priču šampiona Vimbldona retko ko zna.

Od 1988. godine kreće njegova teška i tužna priča.

Kada je krenuo na svoj prvi Australijan open pre 35 godina, otac mu je saopštio tužnu vest.
Njegova sestra Srđana borila se sa leukemijom.

Goran je tada imao 17 godina i pomagao je sestri koja je takođe bila trudna, a novac za lečenje bio je preko potreban. Pre nego što je otišao, otac Srđan mu je rekao:

- Vidi, imam loše vesti, sestra ti je bolesna, moramo da joj se posvetimo,. Lečenje te vrste bolesti, od koje je mnogo ljudi umrlo, bilo je veoma skupo i tu noć nisam spavao. Ipak, otišao sam u Australiju i izgubio u finalu kvalifikacija za Adelejd. Ipak, ušao sam u glavni žreb Australijan opena i postao prvi igrač koji je iz kvalifikacija stigao do četvrtfinala – prisećao se svojevremeno Ivanišević medijima i dodao:
- Uzeo sam sve nagrade koje sam zaradio u novcu, a do tada sam to video samo na televiziji. A onda sam, sećam se, otputovao na Dejvis kup protiv Danske u Beograd i sav taj novac nosio sam sa sobom u jakni. Stjuardesa me je šesnaest puta pitala da li da skinem jaknu, svaki put sam odbio i rekao: Ne, ne smeta mi to.


Sav novac koji je osvojio dao je ocu i preusmerio na lečenje svoje sestre, čija je borba trajala više od 30 godina, a za sobom je ostavila troje dece: Lanu, Gorana i Ivana.

Pokojna Srđana je imala rak limfnih čvorova kada je bila mlada, bila je podvrgnuta intenzivnom zračenju i sve je ostavilo traga. Bolest se nije vratila, ali je oštećenje bilo u svim mekim tkivima. Posebno su oštećena pluća i srce. Godinu dana pre smrti, imala je tešku upalu pluća. Virus je napao tri zaliska i bila je potrebna promena. Operacija je trajala 11 sati.

Sve je prošlo dobro, planirali su kako da je probude. Međutim, dobila je hipertenziju i nisu joj mogli pomoći, piše "Večernji list".

Preminula je trećeg oktobra 2019. godine.

S.Sportal.rs
*********************
 
Covek sa emocijama kojeg je licna porodicna tragedija umrtvila.Ali evo od kako je sa Novakom on servira ko zmaj igra bolje.Mozemo pricat sta hocemo ali dobar su tandem i mislim da odgovaraju jedan drugom.Novak sve bolji i bolji.Zelim mu da sto duze traje sa Novakom i da udju u istoriju zajedno.Bio je veliki server i pobednik wimbldona.
 

Sramne uvrede Hrvata na račun Novakovog trenera​

Na račun Gorana Ivaniševića trenera Novaka Đokovića, stigli su uvredljivi komentari u Hrvatskoj.

Nakon što je Đoković osvojio US open, Ivanišević je poručio da nisu svi sa Balkana kao Novak, a na hrvatskom portalu "Index", pojavio se određeni broj sramnih komentara u kojima se vređa čuveni Hrvat.

g,i,.jpg
- Na tome se ne može raditi, po meni. Rođeni ste takvi, a on je genije – i skoro jedinstven u svetu sporta. Ovo je po meni jedno od najvećih ostvarenja u istoriji sporta – ne samo u tenisu. On je po prirodi pobednik, veliki motivator – i imao je sreće da su ga ka daljem napretku gurali Rafa i Rodžer. Ako mu kažete da je nešto nemoguće – to će ga samo još više podstaći da radi i dokaže vam suprotno. Uvek će tražiti načine da pobedi, da vam pokaže da niste bili u pravu – čak i kada je povređen, iznuren... Ne bih nužno vezao to sa činjenicom da smo svi sa Balkana – jer to ne važi za sve. On je ipak jedinstven, i zato je najbolji – i pitanje je kada će se ponovo roditi neko poput njega u sportu! -rekao je izmedju ostalog Goran Ivanišević

Deluje da se to nije dopalo pojedincima koji su odlučili da ispod Goranove izjave objave sledeće komentare:

- Ivaniševiću oduzeti državljanstvo. Totalno me razočarao! Pa je l' ti je potrebno da se onako dere na tebe kao na psa...

- Nabavi kičmu prodana dušo. Da smo svi na Balkanu kao tvoj četnik na kojeg d***š bili bi velika Srbija. Seli se preko i ne vraćaj se, Hrvatsku si odavno izdao za lovu.

- Danas je trener ovom velikom teniseru ali pogubljenom u vremenu i prostoru. Kako je on promovisao ovu zemlju devedesetih, tako su i hiljade onih koji su pobegli iz nje radeći i zarađujući u isto vreme dok se ginulo po Hrvatskoj. Koja je razlika između tih pobegulja i dezertera i Ivaniševića sa adresom u Monaku?

- Ivanišević se osušio od jada...


Bilo je i onih koji su odmah stali u odbranu Ivaniševića, a nepotrebno je i pričati da ovakvi komentari zaista nisu potrebni, pogotovo ne na sportskim stranicama...

Kurir sport
 

Back
Top