Quantcast

Teška su vremena... teški su ljudi.

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.476
Kako održavate svoje pozitivno raspoloženje tokom dana?

Došla sam do konstatacije da su ljudi sve više nesrećni i depresivni, kako zbog nemaštine, tako i zbog nekih drugih razloga, koje ovo prvo povlači sa sobom. Puni su negativne energije, bez entuzijazma. Neminovno je da takvo nešto ne može da ne utiče na naše raspoloženje.

Šta činite da održite svoj pozitivan duh? Čime se zabavljate, ako u dodiru sa ljudima oni ne pokazuju nimalo oduševljenja za neke sitnice koje bi vas svakako oraspoložile?

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.575

Puni su negativne energije, bez entuzijazma. Neminovno je da takvo nešto ne može da ne utiče na naše raspoloženje.

Šta činite da održite svoj pozitivan duh? Čime se zabavljate, ako u dodiru sa ljudima oni ne pokazuju nimalo oduševljenja za neke sitnice koje bi vas svakako oraspoložile?
Poštovana OnlyYourShadow,
Čovek je jedino "srećan" kada nahrani svoj želudac i podmiri ostale svoje prohteve (pasije). Kada udovolji svojoj čulnoj prirodi i nagonima voli da drema dok se u njemu ponovo ne probudi glad i ne osveže čulni nagoni...
Umeće biti srećan u najvišem smislu dolazi iz samog čoveka, iz unutarnjeg stanja - stanja svesti budući da je svest duhovna a ne intelektualna kategorija.
Neophodno je naučiti raditi i živeti od vlastitog rada (siromaštvo i zavisnost od drugih ne znači i duhovnu razvijenost). (Ovako izgledamo mi ljudi dok smo u humanom stanju svesti iz kojeg se moramo uzdići ako stvarno želimo biti srećni i zadovoljni.)
Ono što je paradoksalnije je da ćete videti ljude koji nimalo nisu u teškoj materijalnoj poziciji ali su i te kako u nezavidnom unutarnjem nezadovoljstvu. Da nije tako ne bi bilo nastojanja ljudi da svoje bogatstvo enormno uvećavaju dok ostali oko njih krepaju od gladi...)
Kako ja izlazim na kraj sa sredinom u kojoj jesam, sa ljudima u okruženju i poslom kojeg radim a da i dalje opstajem u pozitivnom odnosu prema životu?
Radije bi da to pitanje glasi; Kako se nosim sa vlastitim unutarnjim vučenjima ka dnu života te opstajem plivati u pozitivnom odnosu sa životom?
Odgovor bi bio; Redovno izvršavam sve svoje radne i porodične obaveze? Nasojim da nikada ne pružim ruku za onim što nije moje ili što ga lično nisam zaradio. Obavezno svakodnevno izvodim duhovnu vežbu od dvadesetak minuta! Bez nje se ni sam ne bih mogao nositi sa mnogim životnim pritiscima.
Čovek današnjice ne shvata da su fizičke vežbe potrebne, da su mentalne vežbe potrebne ali da su duhovne vežbe neophodne. Ove poslednje pomažu da se pozitivnije gleda na život, daju nam mogućnost da bolje sagledavamo i rešavamo svakodnevne probleme. Iznad svega, produbljuju naše sveukupno razumevanje života u celini a pre svega sebe same.
Bez prihvatanja obaveza da se od sebe daje životu - najmanje onoliko koliko od njega uzimamo - niko nikada ne može biti srećen i zdravog unutarnjeg duha. Trenutno zadovoljan može biti ali ne na dugim stazama i ne srećan.

Kako onda da se objasni ona stereotipna priča starijih "bilo je bolje u vreme Tita"?
I sam pripadam tim starijim generacijama iz vremena Broza. Ali nisam pripadao njima po načinu vidjenja života ni onda ali ni sada.
Ljudi iz nerazumevanja znaju reći kako je u njihovom detinjstvu sve bilo super a sada ništa ne valja, da su mlade generacije bezbožničke...
Medjutim, u vreme Broza je samo bio prisutan uzletni elan jer se iz totalnog siromaštva počelo živeti malo lagodnije, naročito ako biste se primakli bliže glavnom toku.
Takvi nisu ni shvatali da je njihovo bogatije življenje, na račun većine, bilo veće siromaštvo od onih siromašnijih...Zato su takvi najviše voleli Broza a po njegovom preminuću počeli su ga najviše prezirati pa su postali najveći nezadovoljnici. Nisu bili a nisu ni postali svesni svog nastojanja življenja na račun drugih. Najbolja slika je političkog muljanja a da niko ni nezna kuda krenuti i kuda je izlaz iz smutnog stanja...
Pad Istočnog sistema je došao samo iz jednog razloga (kao što se ovih odvija na daljem Istoku) a to je da se oformi sistem u kojem će pojedinac moći slobodnije da ispoljava svoju kreativnost i radnost i da sagledava da njegov život zavisi samo od njegovog rada i nikog više.
Čovek je u stalnom procesu duhovnog dozrevanja, sazrevanja i previranja...
Nekada krene napred nekada nazad ali je neophodno da nešto čini u pravcu svog postajanja uzvišenijim i odgovornijim bićem - čovekom. Bez tih unutarnjih promena nema unutarnjeg bogatstva koje je jedino vlasništvo čoveka. Ono spolja bude i prodje...
Sve ono spolja je samo materijal kojim oblikujemo sebe iznutra.

Čoveku kao duhovnom biću jeste neophodna duhovna vežba koja ga otvara ka božanstvenoj pomoći i razumevanju života - odnosno sreći.
No, kome to reći i ko bi to poverovao? Ako neko i poveruje kako da ih izvodi kada ga u tome sprečava lenjost. Lenjost da se nešto učini za sebe - naročito ako nismo gladni. Jer, svi žele postati šeici preko noći pa slično tome svi bi da postanu svecima posle jedne duhovne vežbe.

Poslednja izmena:

georgejune

Starosedelac
Poruka
158.044

Došla sam do konstatacije da su ljudi sve više nesrećni i depresivni, kako zbog nemaštine, tako i zbog nekih drugih razloga, koje ovo prvo povlači sa sobom. Puni su negativne energije, bez entuzijazma. Neminovno je da takvo nešto ne može da ne utiče na naše raspoloženje.

Odavno nisam u blizini takvih ljudi a i kad se nadjem nema sanse da mi njihovi tripovi promene raspolozenje..ono sve gledam s vedrije strane i teram svoju pricu bez obzira na sve..tako da to stanje pripisujem dusevnom miru

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586

izbegavam ljude, prekinem kontakt sa onima koji mi salju negativnu energiju, na bilo koji nacin. nekada se zaista ponasam kao sundjer koji upija tudje emocije i to smeta meni. razumem ja da je neko u problemu i daleko od toga da izbegavam ljude, cak i sa velikim problemima, svi mahom imaju neki problem. ali, neki ljudi cak i kada su u problemima da im jedva oci vire, ne salju tu vrstu energije. nisu nasmejani, zabavni, ali nema te energije. sa druge strane postoje oni koji i za sitnicu mogu da izazovu kod mene potrebu da se ukolnim. guse me. u cemu je razlika, zasto pojedinci tako deluju na mene, ne znam.
mozda i znam, ali nemam potrebu da nakuckam.

Poslednja izmena:

Sally_Solomon

Poznat
Poruka
9.515

Sta cinim? Pa trudim se da zivim zivot koji zelim. Ogranicenja nema, ona su samo u nasoj glavi. Ako nesto ne valja, menjam. Idem dalje, trazim dalje, ono sto me cini srecnom zadrzavam u zivotu..i tako
Primetila sam da ima puno negativnih..da..ne znam, pokusavam da pomognem, ako je u pitanju neko koga dobro znam, desava se da uspem..a za strance ne marim mnogo..ko sam ja da im se mesam u zivot

marixa

Domaćin
Poruka
4.516
u vreme tita se napredovalo..zemlja se gradila a iza ljudskog rada se videli rezultati
... mi žanjemo žito, žito, živeo nam maršal Tito :whistling:
Elem da se vratim na temu :( . Jeste neko čudno vreme i to godinama unazad, al ne može da bude toliko teško da ja ne mogu da se izborim sa njim. Sitnice, stari dobrooprobani recept, život znače, a meni život čine lepšim :) . Teško vreme stvara i teške ljude. Teške i za sebe i za druge. Za svoju porodicu. Za svoje prijatelje. Za svoje kolege. Zaboravljamo na lepu reč. Ili naprosto više nemamo ni snagu ni volju niti potrebu da ih upotrebimo. Dok posmatram ljude oko sebe bude mi ponekad žao tih mojih ljudi - sa tužnim očima, kvarnim zubima, izbledelim jaknama, praznim cegerima... :sad2:

smaki*

Elita
Poruka
15.959

1. Tako što se radujem nastupajućoj večeri :lol: Šala mala, nemam pojma, kako kad. Kad sam loše raspoložena, obično postoji ozbiljan razlog za to, pa ne mogu tek tako da popravim raspoloženje.
2.Nemaština nije jedini uzrok depresije. Čini mi se da je nemaština glavni izgovor za sve što je loše.
3. Ignorišem takve ljude.

gost 198065

Poznat
Poruka
7.720
Ljude koji ne pokazuju ni malo oduševljenja za sitnice koje me (o)raspoložuju zanemarila sam davnih dana. Stvarno ne vidim razloga zašto bi bilo ko postupao drugačije; osim ako nema izrazito mnogo naklonosti spram udaranja glavom o zid, ili je budala, ili mazohista, ili sve to skupa.

Pokušavati privoleti ljude na "sitnice koje me oduševljavaju" srodno je sa onim "bog me je postavio na ovaj svet da mu/joj pomognem". Ni jedno ni drugo nema naročito puno pameti, a nije ni realno. Bog(ovi) su te postavili na ovaj svet, između ostalog, da pomogneš sebi; a ljude jednostavno nije moguće privoleti ni na šta ako za to nemaju ličnih afiniteta.

Ili ako su proračunati, ali ne znam zašto bi ti takvi trebali. :mrgreen:

S druge strane, zavisi i šta smatraš pod: sitnicama. Ako je reč o "srodnoj duši" :mrgreen:; ako se na to mislilo pod "privoleti sitnicama", onda sve zavisi od - sitnica. Pretpostavljam da je lako nać sagovornika za trivijalnosti.

Ukoliko su ti ideje nastranije od proseka; valja nać utehe da uvek ima nastranijih od nas. :D

I u tome da si pametniji od većine. :mrgreen:

Ko i na prethodnoj a srodnoj temi; raspoloženje je moje sopstveno.

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Ljudi kazu da je moj optimizam zarazan...drago mi je zbog toga jer sam nepopravljivi savetodavac kad je u pitanju neki problem ineko bedacenje s razlogom ili ne...Ne znam ali srecna sam sto umem da se radujem malim stvarima...ne dam jednostavno da tuga ovlada mnome...puno citam...gutam informacije iz svega...neki kazu da sam ko novine...od mene mogu da cuju sve sta je bilo gde...ne tracarim vise nego sto je engleski obicaj...rado pijem kafu..a sto volim da putujem...posebna prica.. naravno koliko mogucnosti dozvoljavaju....ovih dana sam ipak zbog bolesti u porodici malo manje vesela...ali ne dam se...i svakom kazem da je lek samo ako uspete da isplanirate kvalitetno svoje vreme...ako oprostite svima na koje ste ogorceni ako mislite o svom zdravlju ako ste nasmejani i prijateljski nastrojeni prema svima....Otidjite makar 10 km od mesta gde zivite samo u setnju...zdravo je i preporucljivo...i ne mislite da sreca lezi u novcu...on nas samo cini sigurnijim...a sreca j ekako rece jedan mislilac "mozda plesati na vrhu igle ko zna?"

gost 39034

Elita
Poruka
20.783

ne odrzavam..prepustam se svojoj zlovolji i namcorluku potpuno i svakodnevno, pa ako se desi nesto, ili naidje neko ko je razbije, onda tim bolje :lol:
pozitivan duh bas i nema veze sa vremenom u kome zivimo, ili ako hocu da budem 100% korektna-ne mora da ima veze..
vremena su uvek bila teska po nekom osnovu- ili je rat, ili je glad, ili je bolest, ili su drustvena previranja, ili je neka elementarna nepogoda, da ne nabrajam nase licne, male havarije..onaj ko ima tu srecu da je duhom vedar, taj ce to biti i u teskim okolnostima i obratno..meni npr. vec duze vreme bas nista ne fali u zivotu, pa sam opet zlovoljna i takva sam od kada znam za sebe...

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.265

Tip sam osobe koja ne "kukumace&lelece" naglas i pred drugima...katkad dam sebi oduska sa prijteljima ili bratom (ali i tad kroz humor, vecinom), pa razvezem jezik o besmislu svega... :mrgreen:
Volim da se shalim i kad mi je tesko, homor obozavm, i na svoj i tudji racun, i crni...
...kad sam u takvom stanju da ne mogu ni da se shalim, kad me obuzme tuga, ili sta vec, izolujem se, i radim sama sta mi volja, ili prosto ne radim nista...ne trpim ni da se neko na meni istresa, niti sama volim da se istresam na nekom...
A ta pozitivna/negativna energija...se prosto osjeti...zapravo po tome se ljudi nekako i nadju, privuku. Nezavisno od raspolozenja. Neko nekom prija, neko ne...
...Od vjecitih "cangrizavaca" i enmotivnih vampira se distanciram kad popusti odbrambeni mehanizam...

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.924

Pođeš prvo od sebe... ali realno i pokušaš da shvatiš da li teška vremena, teški ljudi... ili smo mi ti koji sve to primamo teško, a kao takvi teški smo sebi... I logično je da ćemo razlog za životnu težinu uvek potražiti na drugom mestu. A ne bi trebalo.

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.535

Baveci se duhovnoscu...

Nesrecni su zbog duhovnog siromastva i nespoznaje...

Odrzavam kontakte sa ljudima koji nisu takvi...

Bavim se stvarima koje pozitivno uticu na moju dushu...

Naravno, ne mozemo se skroz izlolovati od zla, ali ga mozemo smanjiti na najmanju mogucu meru...

Odlican potpis... :)

"Bog stavlja u najveća iskušenja one koje najviše voli."

Poslednja izmena:

Lovorovo zrnevlje

Primećen član
Poruka
789
ne mogu namjestiti svoje raspolozenje preko dana. prosto cu se probuditi ovakva ili onakva. ako je dan divan,onda cu sama sebe u mislima prekorijeti i izvuci se napolje na sunce,kao guster. ako je vrijeme katastrofalno,vrh,jos jedan razlog da dopustim sebi depresiju i krajnju lijenost,jer se necu vadit iz kreveta. :P

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.