teska ljubavna dilema

kim 90

Početnik
Poruka
1
dragi moji obzirom da sam nova ovde, zelela sam da vas pitam za misljenje, u vezi stvari koja me muci...
dakle ovako : vec 6 meseci se intenzivno dopisujem sa jednim deckom koga sam upoznala preko fejsbuka, mi se inace znamo od ranije sa nekih zurki na koje zajedno idemo, ali eto od kad me je on dodao na fb to je upoznavanje postalo intenzivnije.
Sve je pocelo bas naivno, dopisivanje svakog dana , uobicajeni razgovori, vremenom se to pretvara u svakodnevno dopisivanje ,imali smo faze u kojima smo od 10 uvece do 7 ujutru bili na chatu, delovallo jw kao da zaista krecemo da se interesujemo jedno za drugo.Naime on je da kazem u neku ruku poznat,i ima gomilu devojka na svom profilu, a opet je meni posvecivao najveci deo svog vremena, govoreci da voli razgovore sa mnom jer sam drugacija.Zatim me zove da izadjemo zajedno na kafu, sto i radimo i sastanak prolazi vise nego divno
vemenom ja mu priznajem da mi se on pomalo svidja,na sta on odgovara da je skoro izasao iz duge veze povedjen i da sa mnom ne moze da bude nista ozbiljno.
ja prestajem svaku komunikaciju sa njim po sistemu sto te pre iskljucim iz svog zivota, pre cu te zaboraviti, ali on nikako ne prestaje , nastavlja da me cima, komentasrise sve zivo,cita svkai moj post..dakle nastavlja pricu
Srecemo se na nekoj zurci i ljubimo
zatim na novoj godini ponovo smo zajedno, on opet nastavlja da s ejavlja, zove ma ne drugi izlazak
a pre par dana i na treci izlazak..
glavni problem je u tome sto je on 8 godina stariji od mene, i vidim da kada god ja pomenem rec veza , on automatski menja raspolozenje.sta da rdaim ?
onda on
 

Samo mi nije jasno odakle toliki strahovi od "veze". Često čujem takve priče, iaoko mu se devojka suštinski dopada - bežanje od obaveza...samoživost i preplašenost iz nekog razloga.
I onda, kad to osetiš od jednog "muškarca", ne znaš da li da zaplačeš od tuge ili zalupiš vrata zauvek i odeš od nebuloze.

Mislim da bi trebalo da pustiš još neko vreme da prođe, da budete na distanci i da polako vidiš šta će se dalje dešavati. Dakle, često tako pričaju, brane se baš kad osećaju jaku privrženost prema devojci. Ako uspe da prođe tu barijeru, skupi hrabrost i uplovi u ljubavne vode bez rezervi, onda ok.
 
Samo mi nije jasno odakle toliki strahovi od "veze". Često čujem takve priče, iaoko mu se devojka suštinski dopada - bežanje od obaveza...samoživost i preplašenost iz nekog razloga.
I onda, kad to osetiš od jednog "muškarca", ne znaš da li da zaplačeš od tuge ili zalupiš vrata zauvek i odeš od nebuloze.

Mislim da bi trebalo da pustiš još neko vreme da prođe, da budete na distanci i da polako vidiš šta će se dalje dešavati. Dakle, često tako pričaju, brane se baš kad osećaju jaku privrženost prema devojci. Ako uspe da prođe tu barijeru, skupi hrabrost i uplovi u ljubavne vode bez rezervi, onda ok.

:) da, ovo je dobro resenje ukoliko se ona na toj distanci nece osecati kao budala....cekati nekoga da se smisli i unormali zna da bude jadno.....
 
:) da, ovo je dobro resenje ukoliko se ona na toj distanci nece osecati kao budala....cekati nekoga da se smisli i unormali zna da bude jadno.....

Kako će se ona osećati je njen lični doživljaj u zavisnosti od toga koliko je sigurna u sebe. Nije u životu samo cveće, nekad se valja i strpeti za pravu stvar ili potrebu u datom trenutku, naravno ako ona misli da on to jeste.
Sujeta i ljubav pod ruku baš i ne idu.
 
E, znate šta, malo mi je muka od tih providnih i po moju inteligenciju ponižavajućih izgovora. A vama?
Spucao čovek dvadeset i nešto godina u dupe i kao šatro nije za ozbiljnu vezu. A za šta si bratac? Za branje trešanja? Ili izašao iz duge veze pa traga za smislom života. Prc. Idi onda na Tibet pa meditiraj.
Što lepo ne kaže cici otvoreno "Hoću samo i isključivo sex, ne dopadaš mi se dovoljno da bi se zaljubio, al si dobro parče i ne bih da te propustim!" I mirna Bačka. A ne ove ljigavštine:roll:
Hoće sex, neće obaveze. I onda obrlate neku mukicu pa posle ona dođe ovde i otvara temu "On neće vezu, a ja ga volim" a on se upiše na onu "Sve su žene pero lake":roll:
Sve bih ja to na njivu da okopava kukuruz. Pfff.

I to rade u svim uzrastima. Verujem da i u staračkom domu neki dekica prodaje bakuti žvakicu "umoran sam od života, i neću da se vezujem, oš se hopa-cupa?"
 
ja mu priznajem da mi se on pomalo svidja,na sta on odgovara da je skoro izasao iz duge veze povedjen i da sa mnom ne moze da bude nista ozbiljno.
Bezobrazan je
Srecemo se na nekoj zurci i ljubimo
Ti malo naivna
zatim na novoj godini ponovo smo zajedno, on opet nastavlja da s ejavlja, zove ma ne drugi izlazak
Koliko god da se zavaravali, ova veza ima minimalno shanse za uspeh

glavni problem je u tome sto je on 8 godina stariji od mene, i vidim da kada god ja pomenem rec veza , on automatski menja raspolozenje.sta da rdaim ?
8 gonina nije nikakav problem, problem je to sto te momak emotivno i sexualno iskorishtava, moj savet je potpun prekid bilo kakve komunikacije sa njim
ako te stvarno voli prilagodice se on, morash biti licnost i postvaiti svoje norme kako moze a kako ne
 
Poslednja izmena:
Bezobrazan je

Ti malo naivna

Koliko god da se zavaravali, ova veza ima minimalno shanse za uspeh


8 gonina nije nikakav problem, problem je to sto te momak emotivno i sexualno iskorishtava, moj savet je potpun prekid bilo kakve komunikacije sa njim
ako te stvarno voli prilagodice se on, morash biti licnost i postvaiti svoje norme kako moze a kako ne




slazem se u potpunosti
 
E, znate šta, malo mi je muka od tih providnih i po moju inteligenciju ponižavajućih izgovora. A vama?
Spucao čovek dvadeset i nešto godina u dupe i kao šatro nije za ozbiljnu vezu. A za šta si bratac? Za branje trešanja? Ili izašao iz duge veze pa traga za smislom života. Prc. Idi onda na Tibet pa meditiraj.
Što lepo ne kaže cici otvoreno "Hoću samo i isključivo sex, ne dopadaš mi se dovoljno da bi se zaljubio, al si dobro parče i ne bih da te propustim!" I mirna Bačka. A ne ove ljigavštine:roll:
Hoće sex, neće obaveze. I onda obrlate neku mukicu pa posle ona dođe ovde i otvara temu "On neće vezu, a ja ga volim" a on se upiše na onu "Sve su žene pero lake":roll:
Sve bih ja to na njivu da okopava kukuruz. Pfff.

I to rade u svim uzrastima. Verujem da i u staračkom domu neki dekica prodaje bakuti žvakicu "umoran sam od života, i neću da se vezujem, oš se hopa-cupa?"

"doci ce daaaaan.........." :manikir::whistling:
 
8 gonina nije nikakav problem, problem je to sto te momak emotivno i sexualno iskorishtava, moj savet je potpun prekid bilo kakve komunikacije sa njim
ako te stvarno voli prilagodice se on, morash biti licnost i postvaiti svoje norme kako moze a kako ne

Da oseti tvrdo :malav:.. tako je moja drugarica rekla svom dečku posle mesec dana veze: Ja hoću bebu, a ako ti nećeš, bolje odmah da se razilazimo :mrgreen:.
Prvo se uplašio i zezao je da je udavača, ali je svesrdno prionuo na posao :per:
dobili su sina :zaljubljena:.
 
Da oseti tvrdo :malav:.. tako je moja drugarica rekla svom dečku posle mesec dana veze: Ja hoću bebu, a ako ti nećeš, bolje odmah da se razilazimo :mrgreen:.
Prvo se uplašio i zezao je da je udavača, ali je svesrdno prionuo na posao :per:
dobili su sina :zaljubljena:.

swaaatkooo:heart:

ps. nego, doslo vreme da sve mora pomocu koca :sad2:. umesto musko da zna sta hoce, da vodi, da planira, da vuce napred, stvarno su kao mlitave prazne carape:(
 
moja drugarica upoznala desetak godina starijeg tipa koji je vazio za vetropira, dobar decko u sustini ali jurio za suknjama i to mu je bio jelte, licni stil:).
i izasli par puta i ona njemu kaze ovako: znas sta, mene zavlacenja i zaebancije ne interesuju. ako hoces nesto stabilno ok, ako ne, zavrsili smo.
i on meni prica sada da je ona bila jedina koja mu je takvo nesto ikada rekla i d aga je tek to (posle toliko godina) potaklo na razmisljanje, gde je, sta je, kuda ide.....
i sad su srecno zajedno i imaju malu devojcicu:)
bas sam dosta pricala sa njim o tome, kaze da ga je tek taj njen konkretan i jasan stav prodrmao...
bem li ga....
 
dragi moji obzirom da sam nova ovde, zelela sam da vas pitam za misljenje, u vezi stvari koja me muci...
dakle ovako : vec 6 meseci se intenzivno dopisujem sa jednim deckom koga sam upoznala preko fejsbuka, mi se inace znamo od ranije sa nekih zurki na koje zajedno idemo, ali eto od kad me je on dodao na fb to je upoznavanje postalo intenzivnije.
Sve je pocelo bas naivno, dopisivanje svakog dana , uobicajeni razgovori, vremenom se to pretvara u svakodnevno dopisivanje ,imali smo faze u kojima smo od 10 uvece do 7 ujutru bili na chatu, delovallo jw kao da zaista krecemo da se interesujemo jedno za drugo.Naime on je da kazem u neku ruku poznat,i ima gomilu devojka na svom profilu, a opet je meni posvecivao najveci deo svog vremena, govoreci da voli razgovore sa mnom jer sam drugacija.Zatim me zove da izadjemo zajedno na kafu, sto i radimo i sastanak prolazi vise nego divno
vemenom ja mu priznajem da mi se on pomalo svidja,na sta on odgovara da je skoro izasao iz duge veze povedjen i da sa mnom ne moze da bude nista ozbiljno.
ja prestajem svaku komunikaciju sa njim po sistemu sto te pre iskljucim iz svog zivota, pre cu te zaboraviti, ali on nikako ne prestaje , nastavlja da me cima, komentasrise sve zivo,cita svkai moj post..dakle nastavlja pricu
Srecemo se na nekoj zurci i ljubimo
zatim na novoj godini ponovo smo zajedno, on opet nastavlja da s ejavlja, zove ma ne drugi izlazak
a pre par dana i na treci izlazak..
glavni problem je u tome sto je on 8 godina stariji od mene, i vidim da kada god ja pomenem rec veza , on automatski menja raspolozenje.sta da rdaim ?
onda on

Interesujes ga samo za seks. Ne svidjas mu se dovoljno za nesto ozbiljno. Ne znam kako jednostavnije to da ti objasnim.
 
dragi moji obzirom da sam nova ovde, zelela sam da vas pitam za misljenje, u vezi stvari koja me muci...
dakle ovako : vec 6 meseci se intenzivno dopisujem sa jednim deckom koga sam upoznala preko fejsbuka, mi se inace znamo od ranije sa nekih zurki na koje zajedno idemo, ali eto od kad me je on dodao na fb to je upoznavanje postalo intenzivnije.
Sve je pocelo bas naivno, dopisivanje svakog dana , uobicajeni razgovori, vremenom se to pretvara u svakodnevno dopisivanje ,imali smo faze u kojima smo od 10 uvece do 7 ujutru bili na chatu, delovallo jw kao da zaista krecemo da se interesujemo jedno za drugo.Naime on je da kazem u neku ruku poznat,i ima gomilu devojka na svom profilu, a opet je meni posvecivao najveci deo svog vremena, govoreci da voli razgovore sa mnom jer sam drugacija.Zatim me zove da izadjemo zajedno na kafu, sto i radimo i sastanak prolazi vise nego divno
vemenom ja mu priznajem da mi se on pomalo svidja,na sta on odgovara da je skoro izasao iz duge veze povedjen i da sa mnom ne moze da bude nista ozbiljno.
ja prestajem svaku komunikaciju sa njim po sistemu sto te pre iskljucim iz svog zivota, pre cu te zaboraviti, ali on nikako ne prestaje , nastavlja da me cima, komentasrise sve zivo,cita svkai moj post..dakle nastavlja pricu
Srecemo se na nekoj zurci i ljubimo
zatim na novoj godini ponovo smo zajedno, on opet nastavlja da s ejavlja, zove ma ne drugi izlazak
a pre par dana i na treci izlazak..
glavni problem je u tome sto je on 8 godina stariji od mene, i vidim da kada god ja pomenem rec veza , on automatski menja raspolozenje.sta da rdaim ?
onda on

Čoveku treba nešto drugo... ne mogu da verujem da ne kapiraš. Čuj, izlasci... nije problem u godinama, već u inteligenciji.
Inače, za neki moj pojam, previše se cima oko tebe samo zbog sexa....
 
Interesujes ga samo za seks. .

Sex je definitivno u igri, no ne bi neko tracio 6 meseci vremena samo zog sexa, osim ako mala mozda nije sve rekla kako treba,
mislim da tu posotji i emotivno iskoriscavanje, tesko da je to ljubav, no momak ima svoje frustracije i dobro mu dodje neko dobronameran i pazljiv
zato bi mala trebala da cvrsto stane tome na put, ljubav ima svoju 'cenu' - drugacije to nece biti ljubav vec maltretiranje
 
E, znate šta, malo mi je muka od tih providnih i po moju inteligenciju ponižavajućih izgovora. A vama?
Spucao čovek dvadeset i nešto godina u dupe i kao šatro nije za ozbiljnu vezu. A za šta si bratac? Za branje trešanja? Ili izašao iz duge veze pa traga za smislom života. Prc. Idi onda na Tibet pa meditiraj.
Što lepo ne kaže cici otvoreno "Hoću samo i isključivo sex, ne dopadaš mi se dovoljno da bi se zaljubio, al si dobro parče i ne bih da te propustim!" I mirna Bačka. A ne ove ljigavštine:roll:
Hoće sex, neće obaveze. I onda obrlate neku mukicu pa posle ona dođe ovde i otvara temu "On neće vezu, a ja ga volim" a on se upiše na onu "Sve su žene pero lake":roll:
Sve bih ja to na njivu da okopava kukuruz. Pfff.

I to rade u svim uzrastima. Verujem da i u staračkom domu neki dekica prodaje bakuti žvakicu "umoran sam od života, i neću da se vezujem, oš se hopa-cupa?"

Kakvih izgovora?
Čovek je pošeteno rekao za šta nije, ona ne konta... jedino da joj nacrta.

Čij, obrlate mukicu :lol:... a i mukica bi sex, al u paketu sa razumevanjem... pa neka nađe nekoga ko će joj to i dati, ovaj neće, ne može, nije ni bitno... još manje za osudu.
Ebo te, pile... ima li života van forumai van tema, a? Šta misliš? z:p

Opa cupa je temelj svakog odnosa, bio on isključivo fizički, ili emocionalni, temelj od koga dalje zavisi da li će se na njemu podići još nešto, ili ne. Ne možeš da priđeš forumašu, recimo, kreneš u neku prepisku na pp... u čemu spavaš, sa kim spavaš, primer ti dajem... i onda na kraju: znaš šta, meni treba razumevanje. A možda tom nekom ne treba ni sex na tacni, kamoli još da glumi vezu sa tom nekom "ja bi da se ebem, al da mi ne uđe"... ako pak uđe, oću garanciju da smo u formalnoj vezi.
U kakvom to izopačenom svetu živite, gde čovek više ne sme da kaže da bi samo sex... već bi ga za onu stvar obesile?
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top