Teroristički napadi u Kazahstanu

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.061
Mislis na one probe nuklearnog oruzja :per:

Наравно да ће се пробе организовати на пустој и заслањеној земљи... Иначе, Казахстан је био Стаљиново омиљено место за депортације непослушних, Чечени, Корејци, Немци, Черкези, Гагаузи...

Poruka
4.547
^^ Prvi put cujem da se nekome svidja skandinavska arhitektura :think:

De gustibus. Meni su crnkinje iz naprimjer Etiopije i Eritreje nekoliko stotina puta ljepse i zenstvenije od ovih Azijatkinja iz dalekog istoka.... imaju tipicnije evropske crte lica; visoke jagodice, velike oci, tanke noseve...

liya7.jpg

S druge strane, kosooke mi sve izgledaju kao nerazvijene djecake a crte lica su mi nekako strane i, ruku na srce, odbojne.

Mozda su Filipinke izuzetak zbog Spanaca :)

Da, crnci sa roga Afrike su dosta drugaciji od ostalih Afrikanaca. Nemaju sirok nos, debele usne, ali kad vec pominjes utisak nerazvijenosti tela i oni sami izgledaju prilicno zakrzljalo. Mada stoji da su u odnosu na druge crnkinje dobre kao dobitak na lutriji. Filipinke su takodje veoma suve. Nisam bio tamo, ali znam neke ljude koji su radili (snimatelji, tonci i sl.), po dva-tri meseca i nemaju neki poseban utisak. Dece mesanaca tamo ima, ali su roditelji obicno americki vojnici. :)

Poslednja izmena:

Сергей

Obećava
Poruka
76
У Казахстану 1991, живео је 58% руски, 38% Казахстанци 4% остали. Моја мајка је преци су били козаци Урала. У 1914, они су се борили са Аустријанцима и Немци за православне Србе. Моји преци су живели вековима у Уралск, Казахстан је сада. После 1991, многе руске били присиљени да напусте своје замли који комунисти и Јељцин продао.Ове године сам узео мој деда у Русију из Казахстана. Руски је веома тешко живи. Казахстанци кажу живите на руском овде, а ми ћемо га дозволити. Руски не иду далеко - морамо робови!

ccaterpillar

Legenda
Poruka
56.061
У Казахстану 1991, живео је 58% руски, 38% Казахстанци 4% остали. Моја мајка је преци су били козаци Урала. У 1914, они су се борили са Аустријанцима и Немци за православне Србе. Моји преци су живели вековима у Уралск, Казахстан је сада. После 1991, многе руске били присиљени да напусте своје замли који комунисти и Јељцин продао.Ове године сам узео мој деда у Русију из Казахстана. Руски је веома тешко живи. Казахстанци кажу живите на руском овде, а ми ћемо га дозволити. Руски не иду далеко - морамо робови!

Због чега су твоји били присиљени да напусте Казахстан?
Је ли било неких притисака, уцена, напада?

If you wish, we can speak english here, I am very interested to find out about position of Russian in Kazakhstan.

dbkapo

Veoma poznat
Poruka
11.819
Saudijska Arabija je za mene pojam vjere u allaha jer tamo je na snazi Serijat i mi muslimani smatramo Saudijsku Arabiju izvorom Islama i cuvarima svetih mjesta.Inace, da nije bilo Saudijske Arabije mi muslimani ne bi smo bili preporodjeni Islamom.Mislim na Bosnjake opcenito a i na ostale.Oni su pomogli Bosni da postane jednim vjerskim drustvom tako d aje pravo zadovoljstvo sada prosetati ulicom wsarajeva gdje se mogu vidjeti pokrivene cure.Inace ta ista situacija ce biti i sa centralno Azijskim zemljama gdje ce ljudi vidjeti da je bolje biti u Islamu nego u sekularizmu tako da ce taj narod shvatiti da im je bolje biti sa Turskom i Saudijskom Arabijom nego sa Rusijom.Sa tim drzavama Turske drzave mogu dostici stupanj razvijenosti i biti razvijene po Islamskom i Zapadnom modelu.Inace Amerika stize u centralnu Aziju i ona ce stici samo kad osvoji Iran i nakon Irana se ona posvjecuje Turskim drzavama jer to je obaveza Amerike i trurske da tamo podignu narod za Islam jer samo tako ce se stvari poceti rjesavati svojim tokom i svi cemo biti svjedoci jednog preporoda Islama u tim drzavama.

To što ti želiš da se desi Kazahstanu je isto što i pokatoličenje Srbije. Većina kazahstanaca je živela pod uticajem Rusije i ruske kulture i ne može se to promeniti. Kazahstanci žive i u Rusiji, modernim životom i ja kod njih nisam primetio ni "m" od muslimanske vere a nisam primetio da ne jedu svinjsko. Zapravo, ja sam čak i mislio da su pravoslavci. Sistem im je ruski, mnogi su školovani u Rusiji a i u savezu su sa Rusijom. Tvoje priče su "pusti snovi".

Сергей

Obećava
Poruka
76
Због чега су твоји били присиљени да напусте Казахстан?
Је ли било неких притисака, уцена, напада?

If you wish, we can speak english here, I am very interested to find out about position of Russian in Kazakhstan.

In 1991, after the Soviet collapse. Of the Central Asian republics began to displace Russian. It was a frank and life-threatening violence, and cultural repression.
In Uralsk in 1991, 80% lived Russian, they kept the entire industry. Russian began to fire, not being paid their salaries. In all the government agencies began to work only Kazakhs.Russian language has been replaced with TV, radio, schools and universities. Kazakhs are mostly illiterate, Russian teachers have retired or were traded in the market. Graduates of the Ural schools do not know what a common fraction. My grandmother's brother was formerly dean of the university, he now prepares the Russian boys and girls for admission to Russian universities.
Almost not a single name on Russian streets, avenues. The Orthodox Church in the enclaves, but build new mosques, lambs slaughtered right on the balconies in the city.
And it's all in the same town, which was founded by Russian Cossacks 400 years ago. At the Kazakh city of Uralsk is called "Oral"

Poslednja izmena:

Mickie

Veoma poznat
Poruka
13.240
In 1991, after the Soviet collapse. Of the Central Asian republics began to displace Russian. It was a frank and life-threatening violence, and cultural repression.
In Uralsk in 1991, 80% lived Russian, they kept the entire industry. Russian began to fire, not being paid their salaries. In all the government agencies began to work only Kazakhs.Russian language has been replaced with TV, radio, schools and universities. Kazakhs are mostly illiterate, Russian teachers have retired or were traded in the market. Graduates of the Ural schools do not know what a common fraction. My grandmother's brother was formerly dean of the university, he now prepares the Russian boys and girls for admission to Russian universities.
Almost not a single name on Russian streets, avenues. The Orthodox Church in the enclaves, but build new mosques, lambs slaughtered right on the balconies in the city.
And it's all in the same town, which was founded by Russian Cossacks 400 years ago. At the Kazakh city of Uralsk is called "Oral"

Yeah I heard about that, 90s were bad. But I also heard that things got better later. By end of 90s things changed and when Putin came to power in Russia, he pressured Nazarbayev to accept Russsian language as second official langauge and Russian Orthodox Church as one of traditional religions in Kazaksthan. Also, Nazarabayev brought Tengrii shamans from Russian Tuva Republic and started speaking of Tengriism as native religion of Turkic peoples (which it is). To sway people away from islamic extremism.

And Kazakhstan is now in EuroAsian Union, so it is back in Russian influence. :D

Сергей

Obećava
Poruka
76
већина великих преименовање улица је почела након 2002, и још увек траје. Руски није друга држава у Казахстану, руском једини језик комуникације. Историја је фалсификовао од стране владе.Планови великих смањења руске школе, морају да иду у друге делове града у руске школе.Планови цео документ преведен на казахский язык, Русије брисање свих земље

yugo 45

Ističe se
Poruka
2.687
E ja bih zelio da Kazakhstan istupi od Ruyyske interesne zone i da se osamostali i da sam vodi racuna o sebi.Ako se cecenija ne moze otcjepiti onda se Kazakhstan barem moze otcjepiti od Rusije jer Ruysija nema sto traziti u toj drzavi.Ta drzava je Islamska drzava i ona ce to biti jer ta drzava mora biti slobodna i demokratska i da se u njoj biraju predstavnici Islamskih snaga koje ce voditi zemlju.Inace, Amerika i Saudijska Arabija zele dobro muslimanima Kazakhstana tako da ce pokusavati na sve nacine da prodru u tu drzavu koja ce morati kad tada se osloboditi komunisticke vladavine koja nije legitimna i koja je na zalasku.Te stare snage bivse Kazaske SSSR mora se rasformirati i moraju doci nove snage koje ce vladati tom drzavom i Kazakhstan mora biti u dobrim odnosima sa Amerikom i Saudijskom Arabbijom jer ipak to Islamska zemlja i to se mora sto prije uciniti.Rusija nema sto praviti kosmodrom u Kazakhstanu kad je to tudja zemlja i kad to nije Ruyyska zemlja tako da ocekujem da ce Kazaski narod reci ne Rusiji jer Rusija treba gledati svoj posao a zemlje centralne Azije se trebaju okrenuti prograsu i Islamskoj drzavi bas kao sto su to dozivjele Arapske zemlje koje su dozivjele revoluciju.isto i zemlje Centralne Azije moraju dozivjeti revoluciju kako bi stvari stavile na svoje mjesto i kako bi tom zemljom vladali muslimani i kako bi se znalo da su to bivse muslimanske SSSR republike koje su ovjerile svoje otsjepljenje 1991 godine.

evo mingo aj odmori malo i pogledaj sledeći snimak

link

mozda ti i bude bolje