Teror

nije samo kupanje, mada mnogima fale i te osnove higijene. ti si recimo među prvima da napadneš nečije šlaufe oko stomaka i 'promovisanje' toga kao novog normalnog, pa me zanima da li isti kriterijum primenjuješ na muskarce.
ne vidim u čemu bi se razlikovalo njihovo salo od ženskog, naprotiv, njima je zbog testosterona čitava ta priča zapravo i lakša i za postizanje i održavanje.
takođe veoma je lako i pristupačno tretirati muški gubitak kose u početnim fazama. ali niko to od njih ne očekuje, naprotiv, podstiču ih da ponosno oćelave i puste stomake, jer ispod 'velikog brda najbolji kukuruz raste'. partnerka koja slučajno nema preferencija za ćelavost i gojaznost je površna, naravno.

i zapazi da sve ovo i dalje spada pod higijenu i osnovnu negu, niko im ne traži lepotu. dok se žena smatra aljkavom ako nije našminkana.
To rade i žene, kažu zapuštena jer nije ofarbala sedu kosu, zapuštena jer nema lakirane nokte, zapuštena jer se ne šminka....kao da je to merilo negovanosti i urednosti.
ajde ne lupetaj više neosnovano. danas je šminka tako lepa i luksuzna, da u drogerijskom cenovnom rangu možeš da nađeš ono što su high end brendovi nudili pre 10 godina za petostruki novac. ko ne ume da se našminka današnjom šminkom da izgleda bolje je naprosto elementarno netalentovana osoba.

Zašto uopšte treba da se šminka? Da bude lepša nego što jeste? Čemu to, takvi smo, kakvi smo. Mogu i manje lepe osobe da budu zadovoljne i srećne. Nije lepota obavezna za ispunjen život, a ni garancija za njega.

ženske fantazije možemo najlakše saznati iz filmova poput 365 days i 50 nijansi. a to je da žene itekako fantaziraju o lepim i održavanim muškarcima sa stilom. muškarci iz tih filmova, osim što su top 0.01% svetskog bogatstva, takođe su i 0.01% izgleda.

a žene u tim filmovima su, makar što se tiče izgleda, ništa spec.

to su vam istinske ženske fantazije. u svetu u kome bi žene imale moć, to bi bilo stvarno stanje stvari.

Zašto uopšte treba da se šminka? Da bude lepša nego što jeste? Čemu to, takvi smo, kakvi smo. Mogu i manje lepe osobe da budu zadovoljne i srećne. Nije lepota obavezna za ispunjen život, a ni garancija za njega.

nisam rekla da treba, nego da je rezon da je neko upropašćen od moderne šminke, netačan i neinformisan rezon. da li će se neko šminkati, baš me briga. ne zanima me paternalizam ni u jednom obliku, ni u obliku nametanja šminkanja, ali i nešminkanja.

muškarci iz tih filmova, osim što su top 0.01% svetskog bogatstva, takođe i 0.01% izgleda.

a žene u tim filmovima su, makar što se tiče izgleda, ništa spec.

to su vam istinske ženske fantazije. u svetu u kome bi žene imale moć, to bi bilo stvarno stanje stvari.
Znaci sve ostaje na fantazijama jer sta ce muskarcu koji je u top 0.01% neka prosjecna metlica?

tako je, svako se proteže koliko je dugačak/a. ne vole se Milojka i Radojica jer su najlepši i najbogatiji, nego jer su najbolje što mogu da imaju. i to je ok.
Naravno. Odakle onda zene koje nesto tolerisu? Zasto tolerisu? Jer su i one iste...ili smo izmislili da nesto uopste tolerisu.

(prozivljavaju teror)

Lepote, zdravlja i mladosti.

Zašto su uglavnom žene izložene ovim vrstama "terora", dok se muškarcima i dalje gleda kroz prste. Ili mi se samo tako čini?
Da nije već to sve dosadilo,...pa neka pronađu neku novu zanimaciju.
P.S. Ako je već bila slična ili ista tema, nije mi bila ni najmanja namera da se ponavljam. 😁
Hvala.
Сви требамо да се трудимо да будемо најбоље верзије себе. Ако здраво живимо бићемо и лепши него да не живимо здраво. Али године се не могу победити :)

Слушала сам неке жене да устану пре свих, среде се и врате у кревет. Е, то је мазохизам из мог угла.

Zašto su uglavnom žene izložene ovim vrstama "terora", dok se muškarcima i dalje gleda kroz prste. Ili mi se samo tako čini?
P.S. Ako je već bila slična ili ista tema, nije mi bila ni najmanja namera da se ponavljam. 😁
Hvala.

Meni se nekako cini da izlazimo iz te plasticne faze.

Sve cesce vidjam zene prirodnog izgleda.
I to mi se dopada.

Retko ko se prolepsao, proslo je dovoljno vremena da to jasno vidimo.

Nega je druga stvar, za mene je ona zivot. Ako od nje odustanem, znaci da sam izgubila sebe, svaku nadu i da sam se predala.
A to ne zelim i nikako ne bih volela.

Hvala.
ne bih rekla da je u pitanju teror, vec trend koji se popularise na svakom koraku i recimo ja nemam nista protiv toga onako uopsteno govoreci...Sada je to sve bar jeftino i dostupno vecini, tako da svakome po volji...Inace, ne msm da muskarci nisu podlegli tom trendu, naprotiv- sve vise ih je po salonima, od klasicnih tretmana lica, erbrasa, do raznoraznih korekciija i neinvazivnih metoda ulepsavnja...Onda ako ne racunamo isklucivo teretane, imamo joge, plesove i kojesta gde takodje imamo invaziju muskog pola...I kao prilog svemu je dokaz da furaju uske pantalone iznad clanka (mislivsi valjda da im svima lepo stoje cak i ako su debelguzi)

Back