Tерор Amnesty International-а

  • Začetnik teme Začetnik teme _011_
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Да ли ће и овај небулозни захтев АИ испунити просрпски режим?!

  • Да

    glasova: 10 90,9%
  • Не

    glasova: 1 9,1%

  • Ukupno glasova
    11
  • Anketa je zatvorena .

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.445
Sprečiti prinudno raseljavanje Roma

Beta - Pre 20 minuta

BEOGRAD - Predstavnice organizacije Amnesti Internešnel (Amnesty International) ocenile su u četvrtak da Vlada Srbije mora da usvoji zakon kojim će se sistemski sprečiti prisilno iseljavanje Roma, kao i da obezbedi naknadu štete prinudno iseljenim porodicama.

Na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljen izveštaj te organizacije o prinudnim iseljavanjima Roma u Srbiji, ukazano je da su u ostvarivanju prava romske populacije uočena poboljšanja, ali da je potrebno da se uradi još, kako bi se ispunile medjunarodne obaveze i standardi.

Zamenica direktorke programa za Evropu i jugoistočnu Aziju Andrea Huber rekla je da su stanovnici neformalnih naselja izloženi stalnoj pretnji prinudnog iseljavanja i da su loši uslovi stanovanja ključni problem Roma koji žive u Srbiji.

Ona je navela da romske porodice žive u neformalnim naseljima u lošim uslovima, bez prijavljenog mesta boravka, zbog čega su im uskraćena socijalna i druga prava, pristup obrazovnom sistemu i mogućnost zaposlenja.

Istraživač organizacije AI za Balkan Šian Džons (Sian Jones) rekla je da je oko 70 odsto porodica u neformalnim naseljima raseljeno sa Kosova, ali da su njima uskraćena prava koja bi morale da imaju kao i ostali raseljeni. Ona je izrazila zabrinutost zbog položaja osoba koje se u Srbiju vraćaju po sporazumu o readmisiji, ocenivši da je njihovo ponovno uključivanje u društvo neodgovarajuće i da oni u velikom broju slučajeva postaju stanovnici neformalnih naselja.


Да ли ће и овај небулозни захтев АИ испунити просрпски режим?! :evil::evil:
 
Vlada bi, prema preporukama Amnesti internešenala, trebala i da poveća finansiranje programa za legalizaciju romskih naselja.

Amnesti internešenel preporučuje Vladi i da u južnu Srbiju ne vraća Rome iseljene iz naselja u Beogradu osim ako oni to ne žele, kao i da onima koji su već vraćeni ponudi da ponovo dođu u Beogradu uz plaćanje adekvatne kompenzije za prinudno iseljenje.

Fond za cigane!!!:udriglavu:
 
Koju naknadu stete?!:eek:
За претрпљени душевни бол.. :)
Наводно, кад дожу у Београд, онда им наши не дају да пријаве боравиште и онда они морају да иду даље.

Наше глуперде су се саме у ово увалиле, нудећи оно што није нормално ни да се очекује да се испуни.
Добра ствар је што су се опет наши досетили, па су вршили анкете у тим ромским насељима, и огромна већина њих је изјавила да је задовољна јер им дају посао, труде се ове невладине око деце и све тако редом, а што и не би, они ни динар не дају граду, наши кажу - па ни комуналије нe плаћају :lol:
 
Tерор Amnesty International-а

Sprečiti prinudno raseljavanje Roma

Beta - Pre 20 minuta

BEOGRAD - Predstavnice organizacije Amnesti Internešnel (Amnesty International) ocenile su u četvrtak da Vlada Srbije mora da usvoji zakon kojim će se sistemski sprečiti prisilno iseljavanje Roma, kao i da obezbedi naknadu štete prinudno iseljenim porodicama.

Na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljen izveštaj te organizacije o prinudnim iseljavanjima Roma u Srbiji, ukazano je da su u ostvarivanju prava romske populacije uočena poboljšanja, ali da je potrebno da se uradi još, kako bi se ispunile medjunarodne obaveze i standardi.

Zamenica direktorke programa za Evropu i jugoistočnu Aziju Andrea Huber rekla je da su stanovnici neformalnih naselja izloženi stalnoj pretnji prinudnog iseljavanja i da su loši uslovi stanovanja ključni problem Roma koji žive u Srbiji.

Ona je navela da romske porodice žive u neformalnim naseljima u lošim uslovima, bez prijavljenog mesta boravka, zbog čega su im uskraćena socijalna i druga prava, pristup obrazovnom sistemu i mogućnost zaposlenja.

Istraživač organizacije AI za Balkan Šian Džons (Sian Jones) rekla je da je oko 70 odsto porodica u neformalnim naseljima raseljeno sa Kosova, ali da su njima uskraćena prava koja bi morale da imaju kao i ostali raseljeni. Ona je izrazila zabrinutost zbog položaja osoba koje se u Srbiju vraćaju po sporazumu o readmisiji, ocenivši da je njihovo ponovno uključivanje u društvo neodgovarajuće i da oni u velikom broju slučajeva postaju stanovnici neformalnih naselja.



Докле ћемо трпети онанисања разних патолошких типова, питам се???!!!:evil::evil::evil: Па да ли ти из АИ уопште знају КАКО ЖИВЕ СРБИ???!!! Или сматрају да питање Срба у њиховој матичној држави уопште није важно - него је важно да се бринемо о Циганима И АКО НЕМАМО НИ ЗА СЕБЕ И СВОЈЕ ГРАЂАНЕ.Па да ли сам ја протерао Цигане са КиМ ИЛИ СУ ТО УЧИНИЛИ ЊИХОВИ МАНИЈАЧКИ ШИПТАРИ, НАТО и САД??? Зашто сада ДА ОД ОВЕ БЕДЕ ЈА ТРЕБА ДА ОДВАЈАМ И ЗА ЦИГАНЕ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ КОЈЕ ЈЕ ИСТА ТА СТОКА ПРИЗНАЛА КАО ДРЖАВУ - ПА САДА НЕКА СЕ БРИНУ О ОНИМА КОЈЕ СУ ПРИЗНАЛИ??? ЗАШТО МИ ДА СЕ БРИНЕМО??? Ово превазилази сваку досадашњу свињарију, ја речи немам - само псовке... и зато боље да не учествујем у овој теми.....:dash::dash::dash:

Дефинитивно ТРЕБА ЈАВНО ОБЕСИТИ ОСОБУ КОЈА ЈЕ ПОВУКЛА ТУЖБУ ПРОТИВ НАТО ДРЖАВА.... д е ф и н и ти в н о.....:evil::evil::evil:
 
Докле ћемо трпети онанисања разних патолошких типова, питам се???!!!:evil::evil::evil: Па да ли ти из АИ уопште знају КАКО ЖИВЕ СРБИ???!!! Или сматрају да питање Срба у њиховој матичној држави уопште није важно - него је важно да се бринемо о Циганима И АКО НЕМАМО НИ ЗА СЕБЕ И СВОЈЕ ГРАЂАНЕ.Па да ли сам ја протерао Цигане са КиМ ИЛИ СУ ТО УЧИНИЛИ ЊИХОВИ МАНИЈАЧКИ ШИПТАРИ, НАТО и САД??? Зашто сада ДА ОД ОВЕ БЕДЕ ЈА ТРЕБА ДА ОДВАЈАМ И ЗА ЦИГАНЕ СА КОСОВА И МЕТОХИЈЕ КОЈЕ ЈЕ ИСТА ТА СТОКА ПРИЗНАЛА КАО ДРЖАВУ - ПА САДА НЕКА СЕ БРИНУ О ОНИМА КОЈЕ СУ ПРИЗНАЛИ??? ЗАШТО МИ ДА СЕ БРИНЕМО??? Ово превазилази сваку досадашњу свињарију, ја речи немам - само псовке... и зато боље да не учествујем у овој теми.....:dash::dash::dash:

Дефинитивно ТРЕБА ЈАВНО ОБЕСИТИ ОСОБУ КОЈА ЈЕ ПОВУКЛА ТУЖБУ ПРОТИВ НАТО ДРЖАВА.... д е ф и н и ти в н о.....:evil::evil::evil:


Taj tip će tek da se debelo nasuče na jedan mastan debeli kolac.

A tužbu odmah po proterivanju okupatorskog i diktatorskog demokratskog ološa ponovo treba podići i potkovati još debljim brojem dokaza.
 
Istraživač organizacije AI za Balkan Šian Džons (Sian Jones) rekla je da je oko 70 odsto porodica u neformalnim naseljima raseljeno sa Kosova, ali da su njima uskraćena prava koja bi morale da imaju kao i ostali raseljeni. Ona je izrazila zabrinutost zbog položaja osoba koje se u Srbiju vraćaju po sporazumu o readmisiji, ocenivši da je njihovo ponovno uključivanje u društvo neodgovarajuće i da oni u velikom broju slučajeva postaju stanovnici neformalnih naselja.

С обзиром да АИ поуздан зна одакле потиче 70% те популације, како не поставе услов КиМ да прими своје избегле грађане назад?! :rtfm:
 
Definitivno prave od Srbije cigansku državu.

Ostale minorne državice na Balkanu služiće za odlaganje nuklearnog i hemijskog odpada a Srbija za odlaganje etničkih viškova iz vascele Evrope.

Ne zna se šta je gore i kako se sa tim ekonomski, kulturološki i ljudski nositi.
 
Definitivno prave od Srbije cigansku državu.

Ostale minorne državice na Balkanu služiće za odlaganje nuklearnog i hemijskog odpada a Srbija za odlaganje etničkih viškova iz vascele Evrope.

Ne zna se šta je gore i kako se sa tim ekonomski, kulturološki i ljudski nositi.


Е то, виде какве ми неспособњаковиће имамо у власти, који не знају западњацима да кажу - НЕ, већ све аминују и онда нашли па зашли.

Само поставља се питање, докле ћемо ми све то трпети?
 
Конкретно,
на територији општине где сада живим
купљена су напуштена сеоска домаћинства
за 12 породица које су до тада живеле у избегличком центру ...

Од тих 12 породица које су ушле у комплетно опремљене напуштене куће
само једна је остала !!!! - а и то је питање колико још дуго .....
Куће су срушили,
намештај, цреп, грађу, врата, прозоре, инсталације су повадили и продали
даскама из подова су се грејали .....

И отишли ....

Где ????
 
Конкретно,
на територији општине где сада живим
купљена су напуштена сеоска домаћинства
за 12 породица које су до тада живеле у избегличком центру ...

Од тих 12 породица које су ушле у комплетно опремљене напуштене куће
само једна је остала !!!! - а и то је питање колико још дуго .....
Куће су срушили,
намештај, цреп, грађу, врата, прозоре, инсталације су повадили и продали
даскама из подова су се грејали .....

И отишли ....

Где ????

U Nemačku:D

Al će se vrate!
 

Back
Top