teretana i rast

vine@panet.co.yu

Početnik
Poruka
1
pa ovako,imam 17god,176cm i 65kg.skoro svaki dan radim 2 serije od po 30 trbusnjaka,2serije od po 20 sklekova i 3 serije od po 10 zgibova.Zeleo bih da idem u teretanu,jer su mi bicepsi mali,a ramena mnogo veca,a hteo bih jos da porastem.
sta predlazete?unapred hvala:)
 
samo ubaci u to josh i zgibove za biceps i triceps (uski hvat, prsti ka obe strane, ka tebi-biceps, od tebe-triceps)... :ok:

zamalo...
Triceps je mišić koji opruža ruku. Biceps je skuplja. Kako se radi zgib? Savija se ruka.. U bilo kom slučaju, tako da:
Prsti ka licu, od lica, kroz šipku, gdegod, uvek se radi isto: BICEPS
Za triceps je USKI sklek i USKO propadanje...
Hvala bogu, ima gomila fitnes sajtova gde možete potvrditi ovo što sam rekao...:rtfm:
:bye:
 
Hocesh reci da triceps tu nema nikakvog udela? Hocesh reci da nakon shto si savio ruke u zgibu ne pravish nikakav otpor pri ispruzhanju, samo se bacish dole?

biceps se vishe pogadja, to je tachno, ali da se triceps ne kristi uopshte :think:
 
Pa iskreno,teretana moze samo da ti uspori ili cak zaustavi rast....

Sto se tvog plana vezbanja tice...MENJAJ! Nikako svaki dan ne smes da radis iste vezbe tj. vezbe za istu grupu misica....Dva-tri dana najbolje da prodje....
pa npr. u ponedeljak radis vezbe za grudi i ledja...u utorak za stomak...sreda nesto trece...cetvrtak kao i ponedeljak....itd. i jedan dan odmora naravno....i jedi sto vise proteina...

pozz
 
Hocesh reci da triceps tu nema nikakvog udela? Hocesh reci da nakon shto si savio ruke u zgibu ne pravish nikakav otpor pri ispruzhanju, samo se bacish dole?

biceps se vishe pogadja, to je tachno, ali da se triceps ne kristi uopshte :think:
da. Jer da bi triceps "radio" moraš imati opterećenje dok opružaš ruku. Kad se spuštaš (counter pull up) je vežba za početnike, tj osobe koje ne mogu da urade zgib, e onda se obese o šipku u završni položaj normalnog zgiba i polako spuštaju... I onda se opet penje, pa spušta, penje-spušta dok ne uspe da uradi zgib.
Pa iskreno,teretana moze samo da ti uspori ili cak zaustavi rast....

Sto se tvog plana vezbanja tice...MENJAJ! Nikako svaki dan ne smes da radis iste vezbe tj. vezbe za istu grupu misica....Dva-tri dana najbolje da prodje....
pa npr. u ponedeljak radis vezbe za grudi i ledja...u utorak za stomak...sreda nesto trece...cetvrtak kao i ponedeljak....itd. i jedan dan odmora naravno....i jedi sto vise proteina...

pozz

Ako ti radiš takvu podelu i ti menjaj... ;)
 
Grudi i ledja? A ruke verovatno radiš cele?
Najbolja podela, da bi mišići stigli da se oporave je takva da kad radiš neku grupu mišića primarno, da onda radiš i one koji su sekundarni (široki sklek- primarno grudi, sekundarno triceps! Uski sklek: primarno triceps, sekundarno spoljni deo grudi)
Nadam se da razumeš... Ledja i biceps, jer ti je to sve zgib do zgiba, zavisi od varijanti...
Možeš trubušnjaci i ramena recimo. Ramena ne možeš raditi bosyweight, već samo sa tegovima.
Noge radim uvek same i to jednom nedeljno (ne računam kardio trčanje), jer noge kad se zagreju, komplet mišić se ohladi za nekih 18 sati...
 
Grudi i ledja? A ruke verovatno radiš cele?
Najbolja podela, da bi mišići stigli da se oporave je takva da kad radiš neku grupu mišića primarno, da onda radiš i one koji su sekundarni (široki sklek- primarno grudi, sekundarno triceps! Uski sklek: primarno triceps, sekundarno spoljni deo grudi)
Nadam se da razumeš... Ledja i biceps, jer ti je to sve zgib do zgiba, zavisi od varijanti...
Možeš trubušnjaci i ramena recimo. Ramena ne možeš raditi bosyweight, već samo sa tegovima.
Noge radim uvek same i to jednom nedeljno (ne računam kardio trčanje), jer noge kad se zagreju, komplet mišić se ohladi za nekih 18 sati...

Vidim da mnoge stvari znas i da smo vec diskutovali na drugom forumu. Zanima me da li mi mozes reci neke stvari ovde ili preko privatne poruke.

Cini mi se da ramena u bodyweight-u dosta zaostaju i da samo par vezbi zaista pogadja ramena kao sto je na primer vezba zatvorski sklek tj handstand. To primecujem i na ljudima koji rade bodyweight da im zaostaju ramena. Da li ti radis ramena sa tegovima?

Znaci li to da bi noge trebao da radim jednom nedeljno?
Pricao si da treniras slobodno penjanje pa me zanima sta se najvise ukljucuje prilikom penjanja tj. koji misici?
 
Vidim da mnoge stvari znas i da smo vec diskutovali na drugom forumu. Zanima me da li mi mozes reci neke stvari ovde ili preko privatne poruke.

Cini mi se da ramena u bodyweight-u dosta zaostaju i da samo par vezbi zaista pogadja ramena kao sto je na primer vezba zatvorski sklek tj handstand. To primecujem i na ljudima koji rade bodyweight da im zaostaju ramena. Da li ti radis ramena sa tegovima?

Znaci li to da bi noge trebao da radim jednom nedeljno?
Pricao si da treniras slobodno penjanje pa me zanima sta se najvise ukljucuje prilikom penjanja tj. koji misici?

Slobodno penjanje mi je ono.. Kad imam vremena odem do društva jednom u mesec dana, zato i ne plaćam. Al trebaju ruke jake, mada zavisi i od tehnike i razgibanosti... Ja recimo idem na tehniku, ne na snagu, pa koristim noge, dok jedan lik da gas samo rukama! Znači svo vreme mu noge vise i stigne do gore samo sa rukama...
Dalje: Da ramena zaostaju- tako je. Ja ih radim težinama ruku, tj. raširim ruke u visini ramena i držim što duže (dobra stara kazna u žandarmeriji...) ako misliš da imaš snage postavi se u hand stand i tako ih vežbaj, ALI pazi! To je teško jer ti trebaju i trbušnjaci i leđa da ti drže telo u zavisnosti kako se postaviš uz zid... Da ne govorim o slivanju krvi u mozak i teže disanje...
Ja noge radim jednom nedeljno. Ali da se razumemo: body weight, tj čučanj, pačji hod, sprintevi, kickovi (zbog MA).
Trčanje kao kardio trening, češće...
 
Vidim da mnoge stvari znas i da smo vec diskutovali na drugom forumu. Zanima me da li mi mozes reci neke stvari ovde ili preko privatne poruke.

Cini mi se da ramena u bodyweight-u dosta zaostaju i da samo par vezbi zaista pogadja ramena kao sto je na primer vezba zatvorski sklek tj handstand. To primecujem i na ljudima koji rade bodyweight da im zaostaju ramena. Da li ti radis ramena sa tegovima?

Znaci li to da bi noge trebao da radim jednom nedeljno?
Pricao si da treniras slobodno penjanje pa me zanima sta se najvise ukljucuje prilikom penjanja tj. koji misici?

Grudi i ledja? A ruke verovatno radiš cele?
Najbolja podela, da bi mišići stigli da se oporave je takva da kad radiš neku grupu mišića primarno, da onda radiš i one koji su sekundarni (široki sklek- primarno grudi, sekundarno triceps! Uski sklek: primarno triceps, sekundarno spoljni deo grudi)
Nadam se da razumeš... Ledja i biceps, jer ti je to sve zgib do zgiba, zavisi od varijanti...
Možeš trubušnjaci i ramena recimo. Ramena ne možeš raditi bosyweight, već samo sa tegovima.
Noge radim uvek same i to jednom nedeljno (ne računam kardio trčanje), jer noge kad se zagreju, komplet mišić se ohladi za nekih 18 sati...


za ramena su dobri sklekovi
ruke okrenes suprotno nego kad radis sklek za triceps . tj ako radis za triceps prsti gledaju u prste ... onda samo okrenes ruke i dlan gleda u dlan .. nadam se da ste razumeli ;)
 

Back
Top