Tepić: Šta Vučić misli, to Aca Lukas govori, REM da oduzme Pinku frekvenciju

комшија

Stara legenda
Poruka
90.996
1605023811428.png







Tepić: Šta Vučić misli, to Aca Lukas govori, REM da oduzme Pinku frekvenciju



Šta Aleksandar Vučić misli to Aca Lukas govori, to se dogodilo u ovoj zgradi iza mene, na TV Pink-u, u večernjoj emisiji Hit tvit kada je prvi glas SNS brutalno izvređao novinarku TV N1 Žaklina Tatalović, rekla je potpredsednica SSP Marinika Tepić, koja je, s koleginicama održala protest i konferenciju ispred zgrade te televizije. REM mora da reaguje, mi smatramo da TV Pink mora da ostane bez nacionalne frekvencije, jer se pretvorila u fabriku mržnje i huškanja, rekla je Tepić, podsećajući da je nacionalna frekvencija vlasništvo građana Srbije.


10.11.2020. |12.37

Citirajući reči Aleksandra Vuksanovića iz emisije, navela je da to nije prekinula voditeljka, žena takođe, Verica Bradić, koja je "navodno pikušala da spreči svog gosta da nastavi da izlaže, ali eto nije uspela".


Umesto da momentalno prekine emisiju, ili ono još bolje - da ga udalji iz studija, gđa Bradić je nastavila emisiju kao da se ništa nije dogodilo, čak i dva dana nakon toga nije makar uputila izvinjenje svojoj koleginici Žaklini Tatalović, navela je Tepić, koja je takođe nekada bila novinarka.


Podsetila je i da su u istoj emisiji bila dva muškarca - Zorana Ćirjaković i lider SPAS-a Aleksandar Šapić. "Ni rečju nisu ne osudili nego se izjasnili uopšte o ovome. Jednog neću da komentarišem koji je jednak u svom odnosu prema ženama kao i Aca Lukas. Ali ne mogu da ne komentarišem Aleksandra Šapića koji je javni funkcioner u Republici Srbiji, koji je predsednik najveće opštine u gradu Beogradu. I ako nije reagovao kao javni funkcioner koga plaćaju i žene u Republici Srbiji, morao je da reaguje bar kao muškarac i čovek, ali to se nije dogodilo", rekla je Tepić.


Ona je podsetila da to nije prvi put da se na najbrutalniji način vređaju ne samo oni koji drugačije misle, već i oni koji se usude da pitaju i obavljaju svoje poslove. Mi smo gledali preteći film na TV Pink, nakon koga su ljudi završili sa mecima u leđima, kao Oliver Ivanović, dodala je. Gledali smo i druge montirane filmove o meni, o Draganu Đilasu o ostalim liderima opozicije i svakome ko se usudi da kritikuje ovaj režim, kaže potpresednica SSP.


Tepićeva je rekla da je istinski urednik TV Pink predsednik države i SNS Aleksandar Vučić i "niko drugi", navodeći da je "Aca Lukas doveden da kaže ono što Aleksandar Vučić misli, jer nije to prvi put".


Navodeći da Pink jeste privatna medijska kuća, podseća i ističe da je, s druge strane, nacionalna frekvencija vlasništvo svih građana Srbije.


"Mi smatramo da TV Pink mora ostati bez nacionalne frekvencije. Ako ovo nije bilo dovoljno da se uredništvo TV Pink izvini, a ne može, jer je istinsku urednik TV Pink Aleksandar Vučić i njegova savetnica Suzana Vasiljević, potpuno je jasno da će se ovo nastaviti. Molim ovom prilikom REM da preduzme sve i da hitno uđe u postupak oduzimanja frekvencije TV Pink, zato što ova fabrika laži i huškanja opet može da dovede do fatalnih posledica", rekla je.


Navela je da zna da "kada bude uključena kriminalistička policija, da će Vučić da izađe i da kaže - ja znam da krivac nije kriv jer je prošao poligraf". Jel to treba da se dogodi Žaklini Tatalović jer je tako nešto "dozvoljivo" - jer je ta poruka poslata sa nacionalne frekvencije, ili bilo kom drugom novinaru, upitala je.


Građani plaćaju i budžet i predsednika i REM, a ne Željko Mitrović (vlasnik Pinka), navela je.


Novinari su doživeli da im se kuće pale jer kritikuju režim, što je njihova profesionalna dužnost - da objektivno informišu - funkcioneri su nalogodavci pokušaja ubistava i paljenja kuća, navela je. Podsetila je da je trima novinarkama KRIK-a provaljeno u stan.


"Žaklina Tatalović je posle ovoga legitimna meta da sutra neko, i da mu neko ne da pismeni nalog - povredi je, a tog jutra ostane bez posla, razvede se, nesrećan je iz nekog razloga - vidi Žaklinu na ulici i pomisli da je ona kriva za njegovu nedelju, jer svakodnevno sa ovakvih frekvencija dobija ovakvu poruku", rekla je Tepić.


Sada su meta žene i novinarke, istakla je.

Tepić novinarki Pinka uručila Kodeks novinara: Tu ćete naći zašto smo ovde


Na konferenciji se pojavila novinarka Pinka Gordana Uzelac, koja je upitala koji je poseban razlog dolaska tu, jer je, prema njenom mišljenju, "Verica Bradić potpuno profesionalno obavila posao", ponavljajući da Tepić nije osudila napad na nju (Uzelac) i koleginice tokom protesta Dveri, pre tri godine, što je potpredsednica SSP demantovala i rekla joj da pogleda njene reakcije na napade na sve novinarke i žene.


Marinika Tepić joj je poručila i da - baš zato što je i ona (Uzelac) bila napadnuta, da zato i ona u prvom redu treba da stane, kao novinarka i žena, u odbranu koleginice. Ponovila je da je tada lično osudila napad na nju (Uzelac), kao i napad na Maju Gojković, Oliveru Jovićević i ostale žene, i uručila joj Kodeks novinara i Zakon o javnom informisanju.


"Tu ćete sigurno naći odgovore zbog čega sam ja danas ispred TV Pink", istakla je i dodala: "Vaša kuća se pretvorila, nažalost, u fabriku mržnje i huškanja".


Vi godinama podsećate na fizički napad koji ste doživeli, Vi prvi treba da stanete u zaštitu Žakline Tatalović, bez toga da se pitate zašto sam ja došla ovde", rekla je Tepićeva, ističući da je novinarka N1 brutalno izvređana.


Tepić kaže da je i voditeljka Hit tvita, Verica Bradić mogla da izađe sa svim ženama redakcije TV Pink i da kaže - "možda se nisam snašla u tom programu, živi je program, očekivala sam da neko od tih muškaraca reaguje, i zaista mi je neprijatno i izvinite Žaklina Tatalović".


Tepić je novinarki Pinka dala dokumente koji, kako navodi, pokazuju "kako vlasnik vaše televizije, što naš narod kaže, "drpa"".


Tepić je rekla da je čula da se Aca Lukas dovodi na Pink i na druge neke televizije da govori ono na šta drugi spremni nisu, kao i da je čula da pričaju da je narkoman i dodala: "Aca Lukas je sramota i za narkomane".

link


Лукасово вређање Жаклине Таталовић у уживо програму било је нечувено. РЕМ мора да Телевизији "Пинк" одузме право на коришћење националне фрекфенције. А Св.Мариника Пречанска је у сасвим у праву када каже да председник највеће београдске општине није мушкарац јер је гледао у патос док наркоман вређа једну од најбољих новинарки која је због свог извештавања из облака сузавца била звезда јулских протеста.
 
Srbi su robovi bili i ostali i nemaju časti, pa narkoman Lukas i onaj kriminalac Golubović se ne skidaju sa televizije i to televizije koju plaćaju obični građani Srbije. Parovi, farma zar te emisije treba da se emituju na televiziji sa nacionalnom frekvencijom? Bili su i komunisti loši ali ovako otvoreno pišanje po narodu nisu radili.
 
Srbi su robovi bili i ostali i nemaju časti, pa narkoman Lukas i onaj kriminalac Golubović se ne skidaju sa televizije i to televizije koju plaćaju obični građani Srbije. Parovi, farma zar te emisije treba da se emituju na televiziji sa nacionalnom frekvencijom? Bili su i komunisti loši ali ovako otvoreno pišanje po narodu nisu radili.
Aj npr. ti si obican gradjanin Srbije.
De mi objasni a i ostalim robovima bez casti kako placaju Pink?
Iz budzeta?
Cini mi se da se 'nacionalna frekfrencija' placa.
Pink placa za to sto koristi nacionalnu fr.
te pare idu u budzet, pa iz njih ti socijalno daje bensandine i ostalo sto gutas u svojoj psiho terapiji.

Laze LukaC, hebo bi on Zaklinu
 
Prosto je neverovatno,koliko vlasnik TV Pinka,koristi nacionalnu frekvenciju,da u svoj studio prima i javno prikazuje,ljudske propalitete i psihicke
bolesnike narkomane,i ljude koji su godinama bili van zakona.To sto se desilo koleginivi Zaklini u emisiji TV Pink, tesko moze da se poveruje.
Ali takodje, ne mogu da verujem takodje,da ima ljudi koji prihvataju da gostuju na toj proskribovanoj TV stanici !
 
Prosto je neverovatno,koliko vlasnik TV Pinka,koristi nacionalnu frekvenciju,da u svoj studio prima i javno prikazuje,ljudske propalitete i psihicke
bolesnike narkomane,i ljude koji su godinama bili van zakona.To sto se desilo koleginivi Zaklini u emisiji TV Pink, tesko moze da se poveruje.
Ali takodje, ne mogu da verujem takodje,da ima ljudi koji prihvataju da gostuju na toj proskribovanoj TV stanici !

Da, zaista je taj Pink toliko užasna televizija da sam sklon mišljenju da je došlo vreme da i vas pozovu u goste.
 
Srbi su robovi bili i ostali i nemaju časti, pa narkoman Lukas i onaj kriminalac Golubović se ne skidaju sa televizije i to televizije koju plaćaju obični građani Srbije. Parovi, farma zar te emisije treba da se emituju na televiziji sa nacionalnom frekvencijom? Bili su i komunisti loši ali ovako otvoreno pišanje po narodu nisu radili.
Slazem se,da su Srbi oduvek bili robovi,bez dostojanstva i casti....
 
Aj npr. ti si obican gradjanin Srbije.
De mi objasni a i ostalim robovima bez casti kako placaju Pink?
Iz budzeta?
Cini mi se da se 'nacionalna frekfrencija' placa.
Pink placa za to sto koristi nacionalnu fr.
te pare idu u budzet, pa iz njih ti socijalno daje bensandine i ostalo sto gutas u svojoj psiho terapiji.

Laze LukaC, hebo bi on Zaklinu
Druže da li je tebi Farma normalna emisija koja treba da se emituje nacionalnim frekvencijama s obzirom šta se prikazuje u njoj? I ja sam srbin ali sam pre svega čovek i žao mi je što je situacija kod nas takva kakva je. Mladi sposobni i pametni beže napolje jer ne mogu da gledaju zla očima tako da smo upali u spiralu iz koje je se nemoguće izvući, idemo sve dublje i dublje. U Srbiji se samo u Beogradu koliko toliko živi normalno svi ostali krajevi su beda teška, ko je za to odgovoran?
 
Druže da li je tebi Farma normalna emisija koja treba da se emituje nacionalnim frekvencijama s obzirom šta se prikazuje u njoj? I ja sam srbin ali sam pre svega čovek i žao mi je što je situacija kod nas takva kakva je. Mladi sposobni i pametni beže napolje jer ne mogu da gledaju zla očima tako da smo upali u spiralu iz koje je se nemoguće izvući, idemo sve dublje i dublje. U Srbiji se samo u Beogradu koliko toliko živi normalno svi ostali krajevi su beda teška, ko je za to odgovoran?
Turci, Vuk Brankovic, Kralj Aleksamdar, Tito, Milosevic, Mićunović /Draskovic /kostunica, Djindjic, Djilas...pa do danas, tim redosledom al' preskocio sam jos toliko. Tepic i svi sa N1
Kao sto nije pocelo sa farmama i parovima nego Veliki Brat sranjem... al tebi je mozda veliki brat bio super????
na stranu sto milenijalci sebi bez ikakvog utemeljenog razloga sebi pripisuju da su sposobniji i pametniji od prethodnih generacija
 
Na tabloidnoj teleziviji, iskompromitovani tubo-folk pevač za tabloidnu novinarku sa kojom se prepucava preko tvitera kaže da je "za jednokratnu upotrebu" i sad je to vest od nacionalnog značaja, udar na slobodnu štampu, napad na novinare, uvreda za žene, nasilje nad ženama zbog kog treba gasiti televizije i linčovati čoveka? Ovim samo dokazuje da su još gori od jednokratne upotrebe i ona i oni koji je na ovakav način brane.

Nakon ovakvih stvari, ja sam sve više ubeđen da opozicija i N1 zapravo rade za Vučića, jer je nemoguće da se neko bori protiv njega, a to čini na ovako retardiran način i samo još više antagonizuje ljude protiv sebe i pretvara ih u izborne apstinente ili čak Vučićeve glasače.
 
1605096366082.png








Ličnost Danas

Žaklina Tatalović: „Nezgodna“ novinarka

Novinarka N1 Žaklina Tatalović ponovo je bila meta seksističkog napada.


Žaklina Tatalović: Nezgodna novinarka 1


Piše: Katarina Živanović 11. novembra 2020. 13.00


Najprizemnije uvrede ovoga puta izrekao je folk pevač Aca Lukas gostujući na Pinku u emisiji Hit tvit.
Prethodno je Žaklinu mesecima vređao vlasnik i glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević objavljujući njene fotografije na Tviteru uz pogrdne komentare.


Ako se od ove dvojice i moglo tako nešto očekivati, jer im kultura ophođenja i kućno vaspitanje nisu na zavidnom nivou, iznenađujući je izostanak reakcije Aleksandra Šapića, nekadašnjeg vaterpolo heroja nacije koji je ćutao i gledao u pod dok je Lukas u svom maniru vređao novinarku.

Napadi na Žaklinu ukazuju nam na nekoliko stvari.

Prva je da živimo u patrijarhalnom društvu sa poremećenim sistemom vrednosti gde ćete, ako nemate šta argumentovano ženi da kažete, reći da je debela ili *****.

Nekažnjeno, jer su nam i institucije ostale u nekim zaostalim vremenima.

Zatim, gledajući ko upućuje uvrede, jasno je da je ta retorika samo naglašena i pojačana u odnosu na onu koju koristi predsednik Srbije obraćajući se nezavisnim i objektivnim medijima i novinarima.

A Žaklina mu je posebno na tapetu jer je redovna na konferencijama za medije i uvek postavlja „nezgodna“ pitanja.

Tu dolazimo i do poslednje stavke koja je pored svih prethodnih podjednako tragična, samo u drugom planu.

Situacija sa Žaklinom Tatalović je jasan pokazatelj u kakvom je stanju novinarstvo u Srbiji.

Za one koji je vređaju, pobornike vlasti, Žaklina je neprijatelj broj jedan.

Za druge, pak, Žaklina je heroj kojoj pola Srbije aplaudira.

Međutim, ona nije ni jedno ni drugo.

Ona je jednostavno novinar kakav bi svaki medijski poslenik trebalo da bude – profesionalan, objektivan, koji postavlja pitanja od interesa za javnost, a ne naručena.

Kada bi takvih novinara i medija bilo više, ne bi bilo ovakve vrste polarizacije i znali bismo da živimo u uređenom društvu.

U ovom trenutku, miljama smo od toga daleko.

„Novinarka sam skoro dve decenije. Za to vreme stekla sam veliko iskustvo i doprinela da televizije na kojima sam radila, BK, Foks, Prva, postanu najgledanije. Cilj mi je da dok objektivno izveštavam gledaoce, to sa mnom radi i moja televizija. Zato je prelazak na N1 jedini logičan potez, jer je to jedina televizija na kojoj danas možete da čujete drugačije mišljenje i da se objektivno informišete. Novinari N1 vam govore kako jeste, a ne kako bi neko želeo da bude i to je glavni razlog zašto sam otišla sa Prve“, izjavila je Žaklina nakon prelaska na N1, ističući da ne želi da radi u medijima u kojima joj urednik govori šta na konferencijama ne sme da pita.

Dugo je kao novinar pratila rad Aleksandra Vučića.

Javno je kasnije govorila i o tome kako je zvao vlasnike medija tražeći da se određeni novinar otpusti, ali i koliko je opsednut Tviterom i komentarima o njemu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na tabloidnoj teleziviji, iskompromitovani tubo-folk pevač za tabloidnu novinarku sa kojom se prepucava preko tvitera kaže da je "za jednokratnu upotrebu" i sad je to vest od nacionalnog značaja, udar na slobodnu štampu, napad na novinare, uvreda za žene, nasilje nad ženama zbog kog treba gasiti televizije i linčovati čoveka? Ovim samo dokazuje da su još gori od jednokratne upotrebe i ona i oni koji je na ovakav način brane.

Nakon ovakvih stvari, ja sam sve više ubeđen da opozicija i N1 zapravo rade za Vučića, jer je nemoguće da se neko bori protiv njega, a to čini na ovako retardiran način i samo još više antagonizuje ljude protiv sebe i pretvara ih u izborne apstinente ili čak Vučićeve glasače.

Amin.
 
1605106858326.png








Ovo je smešno: Lukas zove Mariniku da se testiraju na drogu
Folk pevač Aca Lukas organizovao je danas konferenciju za medije povodom novog albuma i nedavne skandalozne emisije Hit tvit, u kojoj je kao gost brutalno izvređao novinarku N1, Žaklinu Tatalović. Iako se na konferenciji izvinio Tatalović i priznavši kako su njegove izjave bile neprimerene, jedan deo konferencije Lukas i njegov tim posvetili su i Mariniki Tepić, potpredsednici Stranke slobode i pravde.

1605106881926.png


11. Nov. 2020 15:41

Pevač je, govoreći o njenoj jučerašnjoj izjavi ispred “Pinka”, u kojoj je između ostalog rekla da je “Lukas sramota za sve narkomane”, pozvao Mariniku Tepić da se zajedno testiraju na narkotike.

Kako je Marinika Tepić ućutkala Gordanu Uzelac ispred Pinka


“Neću da je tužim, kao što nisam tužio ni Vuka Jeremića kada mi je pre par godina na Tviteru napisao da ću goreti u paklu jer pevam na skupu SNS. Pričao je i on da sam narkoman. I neki drugi, poput Sergeja Trifunovića. Nikoga nisam tužio, ali bih ovu priliku iskoristio da pozovem sve te ljude da se zajedno testiramo, pa da vidimo ko je narkoman”, zaključio je Lukas.


Njegov menadžer Saša Mirković takođe je komentarisao Mariniku Tepić i njeno jučerašnje obraćanje ispred “Pinka”, a povodom Lukasovog gostovanja u “Hit Tvitu” i vređanja novinarke N1, Žakline Tatalović.


“Čim Marinika zna da je Lukas sramota za narkomane i da je narkoman, sigurno je to čula od njenog dilera iz Pančeva”, rekao je Mirković u već dobro poznatom narativu svog klijenta.

DRM_5125.jpg



“Javno se izvinjavam novinarki Žaklini Tatalović. Bila je neprimerena reakcija, ali nije ničim izazvana”, rekao je Lukas.


Na pitanje Nova.rs zbog čega je baš tvit Žakline Tatalović pomenuo u emisiji, s obzirom na to da je bilo i drugih tvitova na račun njegovog gostovanja, Lukas je odgovorio:


“Pa njen tvit su mi poslali drugari koji nemaju veze ni s medijima, ni sa šoubiznisom, ni s politikom. Vidim da je nastao prilično veliki problem. Voditeljka Verica Bradić je baš htela da me prekine, ali nije uspela. Baš sam se ‘zavozao’. Baš sam bio iziritiran. Neprimereno sam odreagovao. Takav sam. Impulsivan sam, ali kad pogrešim umem i da se izvinim”, rekao je on.
 
Poslednja izmena od moderatora:
1605107207908.png






Vučiću, ordenje Lukasu, Simi Spasiću i Vaciću ništa, a?

Srbija danas obeležava Dan primirja u znak sećanja na 11. novembar 1918. godine, kada su sile Antante potpisale primirje sa Nemačkom i time okončale Prvi svetski rat. Tim povodom Aleksandar Vučić je danas dodelio odlikovanja za 101 zaslužnog pojedinca i institucije. Međutim, imajući u vidu spisak odlikovanih, javnost se zapitala zašto nisu odlikovani i Aca Lukas, Simo Spasić i Miša Vacić, najistaknutije i najzaslužnije perjanice Srpske napredne stranke, koje su svojim radom i angažovanjem doprineli popularizaciji lika i dela Aleksandra Vučića.


1127279_aca-lukas_ls[1].jpg


Prisetimo se zasluga ovih naprednjačkih velikana, zbog kojih smo svi mi duhovno bogatiji i oplemenjeniji, a to, svakako, nema cenu.

- Otići ću kod debila Ivanovića i kretena Kesića da ih bacim kroz prozor sa desetog sprata, ako mi se majci nešto desi, jer ću ih lično smatrati odgovornim zato što pozivaju stare ljude da izađu na ulicu i da ne poštuju mere izolacije, koje ceo svet sledi. Samo budale se u ovom momentu prave pametne, a ja neću da mi majka umre zbog njih - pokušao je Vučić da uputi pretnje ovoj dvojici novinara, u aprilu ove godine, preko Ace Lukasa, koji su dosledno raskrinkavali njegove metode manipulacije epidemiološkom situacijom.


Aca Lukas, koji već odavno ima problema sa zakonom, pokazao se kao dobar glasnogovornik Vučića. Folker je poznat po povezanosti sa kockom, drogom i podzemljem. Uhapšen je 2003. i osuđen na četiri meseca zatvora tokom operacije "Sablja“ jer je neovlašćeno posedovao pištolj. U februaru 2009. ranjen je sa dva hica u nogu dok je na parkingu na Novom Beogradu ulazio u automobil. Pre dve godine Lukas se našao na optužnici koja ga zajedno sa estradnim menadžerom i bivšim funkcionerom SNS Sašom Mirkovićem teretila da je proneverio novac fudbalskog kluba Timok, u periodu od 2013. do 2015, kada je bio predsednik tog kluba. Bivša supruga, Sonja Vuksanović, optužila ga je za nasilničko ponašanje, što je i priznao pred nadležnim organima.



Sve ovo ga je dobro preporučilo kod Aleksandra Vučića.


- Čast mi je što sam podrška Aleksandru Vučiću - izjavio je Lukas prilikom mitinga SNS u okviru kampanje "Budućnost Srbije", u aprilu prošle godine.


Da je Lukas nedodirljiv i da uživa podršku vlasti, svedoče i otvorene pretnje radnicima Parking servisa, u aprilu 2017. jer mu je "pauk" odneo automobil zbog nepropisnog parkiranja:


- Vidi, kunem ti se, sad ću ti gradonačelnika dovesti. Je*aću vam poreklo i imovinu za ovo, pi*ke jedne smrdljive, je*em vam sunce. Je l‘ nema ovde auta? Je l‘ ovde nije auto? Nema ga ovde?! Pi*ke jedne, je*em li vam mamu, pi*ke jedne. Sad ću vam dovesti Malog, je*aću vam mamu. Ispred zgrade da mi uzimate auto, sad ću da vam je*em mamu - besneo je Lukas.


SIMO SPASIĆ

Sima Spasić Foto: Printscreen


Vučićev megafon, Simo Spasić, osuđeni je silovatelj, koji je odležao četiri i po godine u zatvoru i jedna je od najprepoznatljivijih ikona naprednjačke Srbije.

- Nisi ti ku*va, ti si prostitutka. Ljubavnik te je prodavao Turcima, Albancima, uzimao velike pare za tebe, napravio dete i hteo da ga prišije meni. Taj klinac je 18 godina mlađi od tebe - sipao je Spasić uvrede na račun bivše supruge, uživo u programu TV Happy, koja ga je optužila za silovanje.


Formalno je predsednik Udruženja porodica otetih i ubijenih na Kosovu i Metohiji, a faktički je Vučićeva batina, koju po potrebi koristi za zastrašivanje političkih protivnika.


- Vas treba na kolac, da vam uđe na du** i da vam izađe na usta. Vi ste zlo Srbije - vikao je pristalicama opozicije Simo Spasić, ispred zgrade Predsedništva Srbije, u oktobru 2018.

Sima se pojavljuje na skupovima opozicije ,,laje i urla“ na megafonu, proziva ljude iz opozicije, da su krivci za ratove i stradanja.

Na nedavno održanoj sednici predsedništva SNS, Spasić je došao sa magafonom, poručivši novinarima koji kritikuju vlast da bi “dobili katanac” da nije milosti Vučića. Poneo je i transparent s natpisom "Đilas, UČK".

Na jednoj od konferencija za medije i sukobio s potpredsednikom SSP, Dejanom Bulatovićem, kojom prilikom je stradao megafon, njegov zaštitni znak.


Uz povike preko megafona “Savez za Srbiju je zlo za Srbiju”, “Đilas – korona” i “Nikada nećete doći na vlast”, Spasić je pokušao da spreči početak konferencije, na šta je reagovao Bulatović sklonivši slike žrtava i pocepavši transparent o Savezu za Srbiju. Nakon kraćeg koškanja, stradao je - megafon.


MIŠA VACIĆ


Miša Vacić, Printscreen: Youtube


Miša Vacić, predsednik "Srpske desnice", jedan je od važnijih projekata Aleksandra Vučića i SNS. Vacić predstavlja radikalsku verziju Vučića, kojom drži na okupu staro biračko telo. Vacić je poznat po nasilništvu i primitivizmu. U prošlosti je osuđivan zbog ekstremističkih stavova i postupaka, uključujući diskriminaciju LGBT populacije uoči Parade ponosa 2009, kao i zbog nedozvoljenog nošenja oružja. Jeste li se zapitali zašto Miše više nema na ulicama prestonice, tokom Parade ponosa, otkako je Vučić preuzeo vlast u Srbiji?


Kada je javnost saznala da ga je Vučić zaposlio u Kancelariji za Koovo i Metohiju, uprkos demantiju Marka Đurića, morao je hitno da se povuče, ali je Vučić nastavio da ga finansijski pomaže, što je rezultiralo formiranjem "Srpske desnice", na čijoj osnivačkoj skupštini se pojavio Milenko Jovanov, član Predsedništva SNS.

Vacić je u Bujanovcu pričao o "domaćim izdajnicima koji šuruju sa Šiptarima“, pa je najavio da će takvi „biti raseljeni zato što drugima uništavaju živote, ali i ako budu sputavali Srpsku desnicu“. Nakon što je Osnovno tužilaštvo u Vranju pokrenulo istragu, Vacić je demantovao da je rekao išta od toga.


Dve nedelje kasnije, držeći govor u Šapcu, najavio je kako će gradonačelnika Zelenovića „i njegove kriminalce gurnuti niz Cer u srpsku Drinu i podaviti“, te da će napraviti zatvor u kom će ga izložiti i pljuvati. Nakon nove prijave tužilaštvu Miša Vacic ponovo je porekao veći deo onoga što je rekao pravdajući se kako je mislio na to da će se Zelenović "utopiti na izborima“. Usledio je i nastavak pretnji potpredsednici SSP, Mariniki Tepić, sloganom "Marinika shvati, nećemo stati“, koji se pojavio 2018. kada je dobijala pretnje smrću.


I zar sad da ovakvi velikani ostanu bez odlikovanja? Pobogu, Vučiću, brzo ispravljaj ovu nepravdu!
 
Poslednja izmena od moderatora:
1605140053457.png






Ljubodrag Stojadinović: Ružičasta metastaza

Izvesni Aca koji je za prezime pozajmio ime splava, dakle Lukas, lice bez pojmljivih etičkih svojstava, postao je tema. Srbija je idealan prostor u kome se iz samog dna na svetlo dana, pa i pred tv kamerama pojavljuju razni oblici života nastali božijom rukom ili evolucijom, đavo bi ga znao.


1605140300869.png



Znate, naravno da je taj simbol turbo života Beograda, javno izvređao Žaklinu Tatalović u studiju Pinka, nečega što već godinama nije televizija. Nego nešto mnogo zabavnije od toga: svratište fanatičnih branilaca zločina svog moćnog pokrovitelja, jurodivog gospodara svih života i svih bolesti i smrti u ovoj zemlji.


Oni su čuvari njegove luciferske govorničke vatre, on tamo dolazi kad poželi i govori koliko hoće, proizvodeći svoju bajatu konfuziju i užasno naklapanje u nedostižnu mudrost, kojom vodi u svoj neizbežni slom i očarane članove sekte.

U njegovom opravdanom odsustvu, to mesto postaje svratište za stvorenja koja nije moguće sresti na drugim mestima. Oni svim svojim snagama mrze sve i svakoga koga mrzi gospodar ili koji njega ne podnose. Pa takvu vrstu odijuma prema drugačijem, prinose njemu na oltar poniznosti i odanosti.

Ljubodrag Stojadinović FOTO: Printscreen/YouTube



U takvom leglu uzgajan je Aca Lukas, prezime poznato nadležnim organima. Priprosti autsajder je iz noćne vokalne margine, sa rečnikom frustriranog lučkog radnika, priveden je gospodaru kao jedan od njegovih upornih zaljubljenika. Bilo je dovoljno bar jedno nastrano laskanje koje nepogrešivom selekcijom biraju najvažnije uši u zemlji, pa se splavarski gusar turbo folka već našao na bini SNS-a.


Gospodar pažljivo bira izaslanike svoje mržnje, nije u stanju da sve postigne sam. Njegov je prag podignut visoko, reći će kako ga nije briga šta velikani poput njega misle i govore o njemu. On veruje da je veliki, i misli da svi tako misle, uveren da su njegova dela nedostižna za bilo koga. Iz te kolosalne zablude mrzi sve koji sumnjaju, naročito one koji ga ne vole bez razloga, ili sa razlozima koji su neoborivi.


Aca Lukas FOTO: Printscreen


Šta je za njega Žaklina Tatalović? Novinarka koja postavlja pitanja. On ne trpi situacije koje ne može da kontroliše, niti to ume. Njegove digresije su odbrana od istine. Pitajte ga bilo šta, on će govoriti o svemu čega nema u pitanju. Tatalović je pokušala ono što nije moguće: da ga odvikne od uličarskog izvrdavanja, da ga uporno vraća na pitanje. I da traži odgovor. Tu si da odgovaraš brale, a ne da presuđuješ onima koji te pitaju. Pre nego te dovedu pred sud, dužan si da položiš račune građanima.


Gubitak samokontrole nije nikakav eksces, on je nikada nije ni imao. Njegov je takt vezan za impuls umesto za razum, svoju sujetu najpre čuva neprijatnim cinizmom, ali ona se tome opire, i svom silinom izlazi u javnost neomeđena zdravim umom.


Takva sujeta je bezrazložna, ona nema svoje temelje. Ništa ovde nema ono na čemu se drži, sve što još postoji može da se stropošta svakog časa. Možda on to ne primećuje pa ne vidi ništa zbog nečega što je viša sila, ali nije na Žaklini Tatalović, recimo da sudi koliko je predsednik SNS-a oštećen i šta rade službe nadležne za zvanična mentalna iskliznuća.


Žaklina Tatalović


Posle neuspele samokontrole odvratnim cinizmom, počinje nerviranje, gubitak misaone orijentacije i rafal uvreda i nipodaštavanja. Prizor koji je suviše čest da bi se mogao podneti. Serijski nervni slomovi nisu poželjan niti pristojan državnički manir. Građani žive pod snažnim osećanjem stida što je formalni šef države takav kakav jeste, i od tog srama zbog opšte nemoći nastaje socijalna agonija utamničenog društva.


Ali on strastveno mrzi novinare i medije i sve građane koji mu kvare izmišljene trijumfe, mitomanske pobede i nadahnuće da ih obrazloži neukusnim samoljubljem. Za njihovo javno satiranje postoji čitava dresirana kolonija ulizica. I javni senkrupi gde oni žive poput crva u lešu. I naravno, Lukas, koji će prostački mrzeti bilo koga u ime onoga koji ga je poslao.


Njegov pedigre podivljalog ljubimca koga je vlasnik pustio da ujeda po nalogu, nije nastao slučajno. Pogledajte samo biografije uglednih lupeža vladajućeg kartela! To su neoborive poternice, literarni likovi strave kojima se ne može odoleti.


U takvom društvu, Lukas je postao javno lice režima, kaskader za važne lomove gospodara. Maneken raspada i sunovrata, model alfa mužjaka za budućnost koje možda neće ni biti.


Ako ne bude snažnog otpora javnoj okupaciji Srbije, jedne večeri kad sve drugo bude pogašeno, imaćemo samo Pink.


Gledaćemo sablasti kao vlasnike naših života, njihov trijumf nad svakom istinom, seirenje pred robovima lišenim slike i glasa.


Ljubodrag Stojadinović
 
1605220624271.png








Savet REM pokrenuo nadzor ružičaste televizije zbog ponašanja folk pevača Ace Lukasa u emisiji Hit tvit

Pinku prete mere REM-a zbog vređanja novinarke N1

Regulatorno telo za elektronske medije (REM) pokrenulo je nadzor nad TV Pink zbog uvreda koje je u emisiji Hit Tvit na toj televiziji pevač Aleksandar Vuksanović, poznatiji kao Aca Lukas, izneo na račun novinarke N1 Žakline Tatalović.


Pinku prete mere REM-a zbog vređanja novinarke N1 1


Piše: Aleksandra Popović 12. novembra 2020.

Savet REM-a će na osnovu ovog nadzora i prethodnih prekršaja uskoro odlučivati o merama protiv ružičaste televizije.

Ovo je za Danas potvrdio Slobodan Cvejić, jedan od članova Saveta REM-a i profesor Filozofskog fakulteta.

Mere bi mogle da dovedu do privremene zabrane emitovanja emisije Hit Tvit s obzirom da je ranije za ovu emisiju REM već izricao upozorenje.

Pevač Aleksandar Vuksanović, alijas Aca Lukas je tokom gostovanja u emisiji Hit Tvit kod voditeljke i urednice Verice Bradić izneo niz uvreda, prostačkih komentara i vulgarnih dosetki na račun novinarke televizije N1 Žakline Tatalović.

Iako je Bradić pokušala da ga prekine u prvom navratu, Vuksanović se kasnije ponovo vraćao uvredama o Žaklini Tatalović, što su voditeljka i ekipa emisije mogli i bili u obavezi da spreče.

– Savet REM-a će o ovom slučaju odlučivati na nekoj od narednih sednica na osnovu izveštaja koji je sačinila služba za nadzor tog regulatornog tela, rekao je za Danas Slobodan Cvejić.

– Pitanje je šta će služba za nadzor dati kao predlog svog zaključka. Treba da vidimo da li su nadzirali samo onaj trenutak pre reklama kada su uvrede izgovorene ili su nadzirali šire program nakon toga. Od toga i diskusije koju budu vodili članovi Saveta zavisi kako će se postupak dalje voditi, objasnio je on.

Cvejić ističe da za njega nema dileme da se radi o velikom propustu.

– To je velika sramota. Odgovornost je urednika i novinarke za ono što se desilo. Pre svega svako treba da pazi koga poziva u emisiju, posebno ako zna da je neko sklon ispadima. Novinarka je u prvom naletu reagovala na odgovarajući način, nakon toga je tolerisala i dopustila da se ponovo oživi diskusija na tu temu što je bila sekundarna viktimizacija te osobe. Šta više, dozvolila je da se priključi i drugi učesnik u programu, tu već nema opravdanja, svašta je moglo da se uradi u međuvremenu da se to ne dopusti, naglasio je on.

Postoji mogućnost da nema daljih mera protiv Pinka ako procena bude da je voditeljka reagovala na pravi način, ukazuje Cvejić, a moguće je i da se pokrene procedura za utvrđivanje stepena prestupa.

– U tom slučaju dolazi predstavnik pružaoca medijske usluge da se izjasni i tek kad i to uzmemo u obzir može da se izrekne neka mera. I u tom momentu će sve zavisiti od stava članova Saveta. S obzirom da je Pink i ranije imao neke prestupe moramo da vidimo u skorijoj arhivi koje su izrečene mere i u zavisnosti od toga kakva će odluka biti sada, naveo je Cvejić.

Moguće mere za prestup nekog emitera koje izriče REM su: opomena, upozorenje, zabrana emitovanja programa i oduzimanje dozvole.

Ranije tokom ove godine, REM je protiv TV Pink pokretao postupak zbog promovisanja „terapije“ ozoniranja krvi u borbi protiv kovida 19, zbog otkrivanja identiteta maloletnika, takođe u emisiji Hit Tvit, kao i zbog prikazivanja scena nasilja u rijalitiju „Zadruga“, i zbog erotskih scena u emisiji „Amidži šou“.

Od svih navedenih, jedina mera protiv Pinka bila je mera upozorenja izrečena upravo u slučaju emisije Hit Tvit zbog otkrivanja identiteta maloletnika.

Novi prekršaj u istoj emisiji mogao bi da dovede i do mere privremene zabrane emitovanja programa.




 
Da služi interese vlasti naravno, za detalje pitaj žute...
Pa zar niste obećali da ćete pohapsili, popraviti i urediti zemlju posle žutih lopova?
Kad ono preuzeli ste najgore iz žutih redova i napravili još gori mulj...
Samo maloumni debili i dalje melju o zutima a ovi već 8 godina na vlasti.
 
Pa zar niste obećali da ćete pohapsili, popraviti i urediti zemlju posle žutih lopova?
Kad ono preuzeli ste najgore iz žutih redova i napravili još gori mulj...
Samo maloumni debili i dalje melju o zutima a ovi već 8 godina na vlasti.
Žuti su utabali stazu za SNS, tu uključujući ekonomsku cenzuru. E sad to što nas je SNS lagao da će nešto promeniti je samo loše iskustvo...
 

Back
Top