teorija relativnosti

Да не бисмо на свакој теми причали исто, нека овде остане Теорија релативности таква каква је званично прихваћена, а разговор о томе да ли ваљана наставимо на теми о Мајкелсон-Морлијевом експерименту.
Наравно да можемо, али Васино мошљење да променимо не можемо. Он је окачио неки доказ о мањкавостима Мајкелсон-Морлијевог експеримена, који и сам има грешке, и ту нема помоћи.

А јасно је, и без Мајкелсон-Морлијевог експеримента, да се светлост креће константном брзином, јер сва светлост са најдаљих звезда које се крећу брзинама упоредивим са брзином светлости до нас долази брзином с.

СТР је ствар општег научног знања (имам резерве према ОТР), те је важније разматрати последице које из ње проистичу, као разни парадокси и слично. Међутим Васо сваку причу враћа на Мајкелсон-Морлијев експеримент, и ту је крај приче.
 
Наравно да можемо, али Васино мошљење да променимо не можемо. Он је окачио неки доказ о мањкавостима Мајкелсон-Морлијевог експеримена, који и сам има грешке, и ту нема помоћи.

А јасно је, и без Мајкелсон-Морлијевог експеримента, да се светлост креће константном брзином, јер сва светлост са најдаљих звезда које се крећу брзинама упоредивим са брзином светлости до нас долази брзином с.

СТР је ствар општег научног знања (имам резерве према ОТР), те је важније разматрати последице које из ње проистичу, као разни парадокси и слично. Међутим Васо сваку причу враћа на Мајкелсон-Морлијев експеримент, и ту је крај приче.
Pa sve te STR i OTR TEORIJE su utemeljene na rezultatima i zaključcima toga eksperimenta!
 
Pa sve te STR i OTR TEORIJE su utemeljene na rezultatima i zaključcima toga eksperimenta!
Па није само то. Ако си пажљиво читао шта сам написао, са Сунца светлост долази брзином с, и са најдањих свемирских објеката који се удаљавају брзином 0,1с па и више, светлост, такође, долази брзином с.
 
Па није само то. Ако си пажљиво читао шта сам написао, са Сунца светлост долази брзином с, и са најдањих свемирских објеката који се удаљавају брзином 0,1с па и више, светлост, такође, долази брзином с.
Jedno telo kada dostigne brzinu svetlosti - prestaje da bude materija, pretvara se u energiju, a za energiju ne postoji vreme, znaci i vreme prestaje da postoji.
 
Jedno telo kada dostigne brzinu svetlosti - prestaje da bude materija, pretvara se u energiju, a za energiju ne postoji vreme, znaci i vreme prestaje da postoji.
Да се било која маса, чак и најмања могућа, убрза до брзине светлости потребна је бесконачна енергија.

Како то мислиш не постоји време, за кога не постоји?
 
Vreme ne postoji. Vreme je samo MERA. Mera KRETANJA.
Да, када стане свако кретање, када нестане сваки живот, када нема више радиоактивног распада нити било каквог зрачења, нестаће време, односно неће бити никога да га мери, а и таквом свету не треба време.
 
Да се било која маса, чак и најмања могућа, убрза до брзине светлости потребна је бесконачна енергија.

Како то мислиш не постоји време, за кога не постоји?
Lupeta gluposti! :super:Fotonu treba 8,5 minuta da stigne sa Sunca do Zemlje!
 
Да, када стане свако кретање, када нестане сваки живот, када нема више радиоактивног распада нити било каквог зрачења, нестаће време, односно неће бити никога да га мери, а и таквом свету не треба време.
Ne preteruj! Kako to zamišljaš da nestane foton ako nije pogodio neki atom i pretvorio se u neki drugi oblik energije?
Zatim, kako bi nestalo svako kretanje? Svemir 'ŽIVI' i bez bilo kakvog oblika 'života'! :super:
 
Poslednja izmena:
Да, када стане свако кретање, када нестане сваки живот, када нема више радиоактивног распада нити било каквог зрачења, нестаће време, односно неће бити никога да га мери, а и таквом свету не треба време.
Dobro, STA JE ONDA VREME?
 
Па није само то. Ако си пажљиво читао шта сам написао, са Сунца светлост долази брзином с, и са најдањих свемирских објеката који се удаљавају брзином 0,1с па и више, светлост, такође, долази брзином с.
??? Jasno je da vektor brzine fotona NEMA veze sa vektorom brzine izvora!
 
То је пола корака напред.

А у ком смеру и којом брзином се креће Земља, па нам светлост одасвуд долази истом брзином с.
I gde je problem konstantnosti brzine c? Zato i imamo Doppler efekt! Nacrtano: Sve metode merenja brzine svetlosti utemeljene na faznim razlikama će nam UVEK dati ISTU brzinu svetlosti. što je sasvim tačno!
 
"Што имплицира" да како год да се крећемо, измерићемо брзину светлости = с
Brzina svetlosti od oko 300.000 km7sec je APSOLUTNA brzina....
To znaci da ako se dve eletrona krecu u suprotnim pravcima, njihova zbirna brzina nece biti 600.000km/sec, nego ce i dalje ostati 300.000 km/sec!
Malo tesko za razumeti....
 

Back
Top