Teorija o Srebrenici

i da, MSP je rekao da se u Srebrenici dogodio genocid
gotovo-finito-the end

ok, cetvrti po redu genocid koji su priznali msp i un (bilo bi smesno da nije tragicno), i sta sad? zabole me za njihov sud i misljenje, kao i svakoga sa mrvom zdravog razuma, pa makar i priznali da je otcepljenje kosova protivzakonito.

mozda i uvazim njihovo misljenje ako mi prosledis link gde i "oluju" proglasavaju genocidom.

naprotiv, cista "oko za oko-zub za zub" osveta lokalnih pripadnika vrs od kojih nema gotovo nijedan a da smrt nije iskusio u najblizoj familiji. i to groznu. niko neopravdava niti minimizira zlocin, samo dajte realno cifre. mislim da je muslimanska strana svjesna stanja ali je podlegla euforiji kako ce nestati rs ako se stanje bude prikazivalo katastroficnije nego sto jest( koje je svakako katastrofalno da je i i 1 ili 100 ljudi streljano). cinjnica je da na dnk analizu ceka jos ogroman broj tjela a da je sasvim drugi broj eshumiran. o tome ti govorim zapadni susjed, zlocin je zlocin i ne branim ga ali ti si prvi skocio ovde odvajati civile a sad ti to smeta? a sto se tice izmjestanja grobnica u bih nema nevinih, ili treba i to da elaboriramo?
i ne smetaju mi ni potocari ni mezarje i podrzavam kaznjavanje zlocinaca. to rade gotovo svi i iz javnog zivota rs. u isto vrijme, nikada niko iz federacije od vlasti nije dosao u kravice ili okolinu srebrenice da izrazi sucut srbima. jel' srbi nisu ljudi? odstrel i masakr nad srbima je dozvoljen?

uvek bio i bice, i jos medjunarodno priznat i pohvaljen kao opravdana borba protiv srpskog varvarizma i blabla...

moderator iz ns, da malo pazljivije citas o cemu pisem, nebi se ni javljao. i vec sam rekao, to sto se tebi svidja ovakva istina i stanje je tvoj licni stav, kao sto je moj stav da stvari treba istjerati na cistac. jel' mozda nemamo pravo u rs da mislimo svojom glavom? oces mi ti mozda reci da je spustanje na "taj" nivo srpsko stradanje u ratovima 92-95? jesu li ove slike(pazljivo ih pogledaj) montaza? http://www.serbianna.com/features/srebrenica/001.shtml
i sta si ti sebi umislio , da je meni znacajno jel ti meni vjerujes ili nevjerujes? zaboli me, vjeruj kome hoces- to je tvoje demokratsko pravo (da ne budem nekulturan kao ti)

moderator iz ns, da malo pazljivije citas o cemu pisem, nebi se ni javljao. i vec sam rekao, to sto se tebi svidja ovakva istina i stanje je tvoj licni stav, kao sto je moj stav da stvari treba istjerati na cistac. jel' mozda nemamo pravo u rs da mislimo svojom glavom? oces mi ti mozda reci da je spustanje na "taj" nivo srpsko stradanje u ratovima 92-95? jesu li ove slike(pazljivo ih pogledaj) montaza? http://www.serbianna.com/features/srebrenica/001.shtml
i sta si ti sebi umislio , da je meni znacajno jel ti meni vjerujes ili nevjerujes? zaboli me, vjeruj kome hoces- to je tvoje demokratsko pravo (da ne budem nekulturan kao ti)

svaki put kad vidim ove fotografije pomislim: "malo je jedna srebrenica", a opet, kamo lepe srece da se nista od tog celog nesrecnog rata nije dogodilo

Ma nije bolan pricaj ti imas ti pravo na svoj stav ali cinjenice te poklapaju sa svih strana a da ne govorimo o lukicu koji je dobio dozivotnu:ok:....pricaj ti slobodno :bye:

lukic je zvijer, jel ono cinjenica da je dobio dozivotnu zbog srebrenice?

moje cinjenice su takodje jasne ko dan, navedi jednu koja nije tacna: prva i osnovna- koliko je ljudi eshumirano iz masovnih grobnica od 8000 koje se navode? ja i jesam za argumentovanu pricu i uopste mi ne smetas nego samo mozes pomoci. mozda imas bolje izvore i to je ok. navedi imena stratista i broj zrtava, bez da mislis da bilo ko ovdje podcjenjuje stradanja tih ljudi u ratnom zlocinu-streljanju.

Sigurno, zato ste i pustili Orića da odleti helikopterom k'o gospodin čovjek, prije toga dugo trgujući s njim i bogateći ga.

Dobro ste mu se osvetili, nema govora.

detalje te igre ti i ja ne znamo. zlocini su iz osvete.
a ako cemo o teorijama zavjere onda su srbi ti kojima je podmetnuto da naprave zlocin upravo iz razloga koje sam naveo-osvete. to je bilo plodno tlo zbog prethodnih muslimanskih zlocina i strani obavjestajci su kao organizovali sve, napalili srbe, holandjanima rekli da sve puste kraju, srbi spasli nasera i bl,bla,bla. mada sumnjam, ispada da nije bilo zavjere da srbi nebi nikoga ubili u srebrenici pa ta prica nikako, al bas nikako ne odgovara tebi zapadni susjed ja bas nevjerujem u to ali ti dokumentuj sta god imas-dobro. idemo dalje

"...srbi ti kojima je podmetnuto da naprave zlocin..." :lol: majku mu, kako meni niko ne podmetnu nikakav zločin?

Nego šta reče, kome se svetio onaj diverzantski odred koji je strijeljao 1000-1500 ljudi i u kojem je bio i Erdemović?

vidi, malo si zalutao u temi, oprosteno. Ja i ne kazem da se radi o zavjeri vec Ti:cool:

pa valjda turcima i balijama za sve zlocine od 92-95, oprosti na rijecniku, njihov je
i nemoj molim te ovako olako pisati 1000-1500, nije to broj ptica u sumi nego ljudi, vec daj imena erdemovicevih stratista i onih koje istrazitelji misle da su sekundarna pa daj tacan broj. molim te drugarski, samo argumentovano

Necu licitirati sa brojem pobijenih u srebrenici.......da li je 3 000 ili 8 000 manje je vazno........

Bruka je, sto je ono ***** od Mladica , uspeo sto nijedna neprijateljska propaganda nije..........da imidz srpske vojske , koji je imala od balkanskih ratova, prvog i drugog svetskog, kojoj se divio ceo svet.......za dva dana masakra , unisti , i da idiot ucini srbiji takvu medvedju uslugu, da kada kazes " SRBIJA'......ne pomisle cak ni na ove nase vaterpolite, nego je prva asocijacija' SREBRENICA"........

Pa ga vi , maloumnici , slavite i dalje.......a to sto brojite kosti , pa mislite da ce to , sto je mozda ubijeno dve hiljade manje nego sto se pise, promenti sustinu.....a to je, da je jedini genocid nakon Hitlera u Evropi uradio Yebeni Ratko Mladic i njegova horda.........

....i da ce taj teret bruke nositi generacije na plecima, kao sto su generacije nemaca nosile godinama sramotu holokausta...........

eeeeeeeeeee da je drzava srbija /koja inace nema nikakve veze sa srebrenicom / i republika srpska nacinila napora barem delimicno u rasvetljavanju slucaja srebrenica-i svim drugim koliko smo mi forumasi potrosili vemena na ovom a i drugim forumima.....sigurno je da ne bi bilo nepoznanica,a i potrebe za polemikom na ovu temu.....zasto im nije stalo do istine ne znam da objasnim.....

Necu licitirati sa brojem pobijenih u srebrenici.......da li je 3 000 ili 8 000 manje je vazno........

....i da ce taj teret bruke nositi generacije na plecima, kao sto su generacije nemaca nosile godinama sramotu holokausta...........

Izjednacavanje srebrenice i sl i holokausta samo govori o tvom mentalnom sklopu i nicem drugom....u svakom slucaju nebitan lik u ovim naglabanjima...

Sinko, nije to zavjera, malo miješaš svoju sa mojom pričom. Činjenica je da je lokalno srblje dugo i masno trgovalo sa Orićem, činjenica je da se Orić nešto prije ofanzive ispalio iz enklave, i činjenica je da, ako ste se već željeli svetiti na nekome, to trebao biti upravo on.

Što se tiče cifre 1000-1500, tako nešto je Erdemović naveo na svom suđenju ako se ne varam, da ne tražim sad.

Stratišta? Evo ti pa sabiraj, meni se ne da. I prije nego što mi orgazmično predbaciš što sam dao link na Wikipediu, znaj da su svi podaci u stvari sa raznih ICTY suđenja, a na dnu stranice imaš i pojedinačne linkove.

Izjednacavanje srebrenice i sl i holokausta samo govori o tvom mentalnom sklopu i nicem drugom....u svakom slucaju nebitan lik u ovim naglabanjima...

I jedno i drugo je proglaseno za genocid od merodavnih medjunarodnih organizacija i sudova.........

to sto je tebi zao sto je u srebrenici pobijeno manje ljudi nego u nemackim konc logorima, je samo tvoj problem.......a voleo bi da je bar problizan broj, zar ne???:per:

eeeeeeeeeee da je drzava srbija /koja inace nema nikakve veze sa srebrenicom / i republika srpska nacinila napora barem delimicno u rasvetljavanju slucaja srebrenica-i svim drugim koliko smo mi forumasi potrosili vemena na ovom a i drugim forumima.....sigurno je da ne bi bilo nepoznanica,a i potrebe za polemikom na ovu temu.....zasto im nije stalo do istine ne znam da objasnim.....

dobri ljudi koji su smenili lošeg Miloševića ne da nisu učinili ništa da dokažu istinu o Srebrenici nego su učinili sve da narod u Srbiji ubede da je bilo genocida i da je Srpska vojska sa generalom Ratkom Mladićem počinila nešto što ne dolikuje Srbima a to je genocid,u ubeđivanju glupoga Srbina kao dokaz koriste presudu iz fašističkog antisrpskog suda u Hagu a sve sa ciljem nabacivanja osećaja krivice jer kao takav ranjiv,Srbin je lak za zaglupljivanje,manipulisanje itd...čak se i onaj "Srbin":dash::dash::dash: izvinuo u svoje ime balijama...mediji su najmoćnije oružje a kao posledicu ovakve vrste propagande danas u Srbiji imamo jedan mali broj ljudi koji su poverovali u ovu antisrpsku propagandu a možda i nisu nego su novci u pitanju,na prvom mestu mislim na neke nevladine organizacije.....Srebrnica je nedovršena priča koja će morati da se istraži do kraja pre svega zbog Srba a potom zbog žrtava opravdane osvete jednog broja balija zbog zuluma koje su sprovodili naserove ubice u Podrinju...

dobri ljudi koji su smenili lošeg Miloševića ne da nisu učinili ništa da dokažu istinu o Srebrenici nego su učinili sve da narod u Srbiji ubede da je bilo genocida i da je Srpska vojska sa generalom Ratkom Mladićem počinila nešto što ne dolikuje Srbima a to je genocid,u ubeđivanju glupoga Srbina kao dokaz koriste presudu iz fašističkog antisrpskog suda u Hagu a sve sa ciljem nabacivanja osećaja krivice jer kao takav ranjiv,Srbin je lak za zaglupljivanje,manipulisanje itd...čak se i onaj "Srbin":dash::dash::dash: izvinuo u svoje ime balijama...mediji su najmoćnije oružje a kao posledicu ovakve vrste propagande danas u Srbiji imamo jedan mali broj ljudi koji su poverovali u ovu antisrpsku propagandu a možda i nisu nego su novci u pitanju,na prvom mestu mislim na neke nevladine organizacije.....Srebrnica je nedovršena priča koja će morati da se istraži do kraja pre svega zbog Srba a potom zbog žrtava opravdane osvete jednog broja balija zbog zuluma koje su sprovodili naserove ubice u Podrinju...

ma slazem se.....sve vreme i ja pokusavam slicno pojedincima ukazati...problem ne trba posmatrati pausalno,i koristiti ga u dnevnopoliticke svrhe po potrebi....trebalo bi ga potpuno istraziti do detalja-i prezentovati javnosti.....samo je to trebalo uraditi jos 95-96...previse je srebrenica iskoristena protiv srbije...pitanje je kad i dodje istina na videlo kome ce ona biti bitna...medjunarodna zajednica je previse pristrasnih odluka donela na osnovu srebrenice,racka...

ma slazem se.....sve vreme i ja pokusavam slicno pojedincima ukazati...problem ne trba posmatrati pausalno,i koristiti ga u dnevnopoliticke svrhe po potrebi....trebalo bi ga potpuno istraziti do detalja-i prezentovati javnosti.....samo je to trebalo uraditi jos 95-96...previse je srebrenica iskoristena protiv srbije...pitanje je kad i dodje istina na videlo kome ce ona biti bitna...medjunarodna zajednica je previse pristrasnih odluka donela na osnovu srebrenice,racka...

upravo, ali bolje istina ikada nego nikada a mr @danny crane ne cita temu, ne osporava niko streljanja vec trazimo istinu, tacan broj zrtava, tacan broj streljanih. mislis da bi zapadnom susjedu bilo svejedno da ja napisem kako je u sarajevo zaklano i masakrirano samo do nove 93 preko 2500 srba. nije, neki su streljani, neki zaklani i odsjecena glava, neki su poginuli od snajpera , neki kopajuci zelenim beretkama rovove-ima evidencija.

upravo, ali bolje istina ikada nego nikada a mr @danny crane ne cita temu, ne osporava niko streljanja vec trazimo istinu, tacan broj zrtava, tacan broj streljanih. mislis da bi zapadnom susjedu bilo svejedno da ja napisem kako je u sarajevo zaklano i masakrirano samo do nove 93 preko 2500 srba. nije, neki su streljani, neki zaklani i odsjecena glava, neki su poginuli od snajpera , neki kopajuci zelenim beretkama rovove-ima evidencija.

Rodjace isti si ko onaj koji se nalazi u Hagu i zastupnik si njegove teorije sto je evidentno,samim tim pristupom si se i sam svrstao na jednu jako negativnu stranu uzdizuci do neba lik i dijelo dr,Dabic-a pa bih ti preporucio da odes u Hag pa da zajedno sa njim izvrces cinjenice a to je da se desio genocid sto je i Biljana Plavsic priznala dakle nemoj ba vise pricat prazne price nego se osvjesti dok ti je jos vrijeme dok se nisi skroz izgubio u ludilu.
Uradili su nesto cega se citav svijet grozi genocid nad 10000 neduznih samo zato sto se zovu drugacije...Sram da te bude

Back