Teniske Legende

HAhahhaahahahahaaha i opet hahahaahhaaaahaha... :D :D :D :D

Hoces reci,koliko njih je dovoljno matoro da moze da kaze da je gledalo neke od velikana?I koliko se njih od mladjih potrudilo da uopste bilo sta sazna o teniskoj istoriji?Uskoro ocekujem odgovore tipa,Nole je kralj i niko nije postojao pre niti ce postojati posle njega :D :D :D

No,da ne bude da samo kritikujem....Naravno,One and only Pit Sampras..Covek koji da se tenis igra samo na sljaci nikad ne bi bio ni u prvih 50...Ali koji je na ostalim podlogama zbog svoje serve and voley igre postao naj,naj,naj....I naravno,njegova susta suprotnost Andre Agasi!!! Igrac koji je verovatno i vise znao tenis od samog Pita ali koji nije jednostavno mogao protiv Pistol Pita. imao sam tu srecu da ih dosta puta gledam..Iako je Pit vise puta pobedio,,to su jako cesto bili super neizvesni dueli.

Kako da zaboravim turbo brzog Majkl Cenga ili onog ludog Francuza Janika Nou,eh ko je gledao,rado ce se nasmejati...Naj scena - igraju Beker i Noa na sljaci.Nesto se Noa bas zezao,pa je Beker stavio naocare i igrao.I onda poen veka....Noa servira ko baba,lopta jedva preskace mrezu.Beker se ubio da stigne lopticu,a Noa se krece ko neki deda i sve vreme mu salje neke lagane lopte u uglove terena...na kraju Beker odustaje,publika ludi,a Beker i Noa se pozdravljaju..sve to u sred meca...Eh,dani..

Ili mec Boba Zivojinovic - Mekinro. Gubi cini mi se dal na Vimbldonu Boba,2:0 u setovima.I na kratkoj pauzi uzeo lik bananu,seo u publiku i druzio se sa ljudima.Mekinro,koji je veliki soumen,poludeo jer mu jeovaj preuzeo program,igrao nervozno i izgubio!!!! :D :D :D

Ima tu jos legendi...Goran Ivanisevic..Covek koji po sopstvenom priznanju nije znao "nista drugo radit no servirat.."
 
E sad,ako gledam Bjerna Borja(sto je inace najpravilniji izgovor) ja sam gledao nekoliko nejgovih meceva preko kaseta...I par sto se kaze uzivo (preko TVa),ali to je bilo kad se na kratko vratio da igra i poispadao u prvim kolima turnira...Naravno kad je kralj igrao sa drvenim reketom u vreme kad je grafit vec preuzeo ulogu u tenisu :D :D :D
 
Nole je kralj i niko nije postojao pre niti ce postojati posle njega. :p eto, tek da ispunim ocekivanja :)
hehee... ja se nisam preterano trudio da proucim istoriju tnisa. gledao sam ga kada god sam mogao, a to je bilo retko. secam se da sam kao klinja obozavao moniku i zbog toga mrzeo stefi... i da dugo nisam mogao da verujem da su je onda stvarno pogodili nozem... bilo mi je zao kada je promenila drzavljanstvo, ali je razumem (sada i bolje nego tada)... voleo sam i agasija, i navijao za njega u muskoj konkurenciji... ali uspeh nasih je uvek bio preduslov za prenose, tako daaaa... ovo sada sa kablovskom mu dodje kao teniski raj :)
i nije cudno da nece biti puno postova ovde... uglavnom mladji ljudi obilaze forume a oni nisu imali prilike ni ono malo sto sam ja odgledao, da vide...
 
ja sam uhvatio kraj karijere Pistol Pita ali nikad nisam bio odusevljen tim teniserom niti njegovom igrom... dakle,isplazen jezik,servis od 230 i bum - 7 Vimbldona

Agasi je za mene legenda a imam priliku da navijam za lika koji postaje legendaran u ranim dvadesetim
 
Ja sam gledao i Lendla, i Mekinroa, i Vilandera, i Edberga i Bekera i Agasija i Zivojinovica i Ivanisevica . Naravno da se ne secam svih detalja, bio sam mali, ali igra Bekera i Edberga mi je bila uvek najbolja, servis i na mrezu odma. Lendl je bio smarac sa osnovne linije, secam se kad ga je Beker dobio na Vimbldonu.
Secam se kad je u Tempu izasao tekst o jednom mladom 16-godisnjem teniseru koji obecava, Pitu Samprasu :D ispod slike mladog Pita je pisalo: 'tek 16 a vec cupka' (kao cupka zice na reketu sto je nacin velikih igraca da se koncentrisu izmedju poena). Pit je masina za tenis, bio je previse dobar da bi covek navijao za njega, zato sam uvek navijao za Agasija, koji je imao dosta padova, ali je uvek mogao da se vrati na prvo mesto. Agasiju je 91-ve na Vimbldonu zabranjeno da nosi svoje sarene majice nego belu kao i svi ostali, nije izdrzao bundzija pa je igrao sa zutim naocarima za sunce :D
Posle njih su usledile godine raznih smaraca, pa tenis nisam ni pratio nesto, do pre nekih 2-3 godine.
 
Boba-Mekinro je bilo na AO. A mislim da je Boba vodio. I to je uradio u momentu kad se Mekinro svadjao sa sudijom. Otisao je u publiku, seo i podigao noge da malo odmori dok se Mekinro svadja. Neko mu je dao sendvic, a ponudili su mu i neko pice mislim sampanjac koji je odbio. Zaboravio sam koji je bio rezultat na kraju, ali ako se dobro secam u zadnjem setu ga je ubio Boba sa nulom. :D

Tek sad vidim kolko sam mator kad sam gledao taj mec na TV-u. A vecina se nije ni rodila tada.:shock:

A na Vimbldonu je bila druga fora. Kad je igrao sa Lendlom, vodio 2:0 u setovima i Lendl izjednacio na 2:2. Boba je onda u petom setu uzeo stolicu od sudije i stao jednom nogom na stolicu i recitovao Sekspira - To be or not to be - that is the question... :D

Teniseri su u to vreme bili mnogo veci likovi nego danas. Recimo, taj Lendl koji je izgledao kao kapetan Danko - tehnoloski visak u KGB-u, prznica Mekinro, Beker koji se bacao po terenu i sa onim smesnim cimanjem na servisu, pa Edberg i Vilander - jedan znao samo da igra napad, drugi odbranu, Noa, Boba, soumeni ...
 
Eeeeeeee bio sam mali tada,secam se da je bila trava :D :D :D Pa onda logicno ide Vimbldon....

no,u prevu si kadkazes daje sada tenis prepun smaraca.Mislim,uvek je bio neki robot koji pobedjuje(Federer,Sampras,Lendl),ali je tenis bio ekstra jer je bilo i vrhunskih a ekstravagantnih likova....Nadjite na Youtube kad Lendl pogadja Mekinroa lopticom u grudi,namerno,eh da,ta vremena....

Pazi,sto se samog tenisa tice,ovi sada su takodje jako dobri,ali nemaju onu personalnost koja ih izdvaja pa makar bili i 25,35,sada se teniser samo pamti ako je u vrhu.ne kazem,rezultat jeste jedino merilo,ali lepo je kad nekom pricas o Janiku Noi,a onda neko pita jel to bese onaj afro Francuz koji se ludira?Bio je odlican igrac,ali recimo nivo Karlosa Moje,znaci dosta dobar,ali tesko da bi ga se ljudi secali da nije bio kakav jeste.

Boris Beker..uvek ozbiljan i onda odjednom napravi nesto da se svi nasmeju,sa jako smesnom pripremom za servis...U to vreme je bas dosta bilo servis i volej igraca,ali svima je tata bio Pit.

A da li se neko seca Marselo Riosa?Kralj koji je zavrsio karijeru sa cini mi se 28 godina,samo resio covek...

Ili Patrika Raftera?Sto bi rekao jedan moj drug,dosao,uzeo dva US Opena i opet nestao.Kakav lik.

Iskreno,iako je bilo ratno doba,ja sam mnogo gotivio Ivanisevica.Covek se i nervirao i komunicirao sa publikom,nisi mogao a da ga bar malo ne volis :D :D :D
 
čula sam uglavnom za sve te igrače ali nisam imala priliku da ih sve gledam na tv-u jer sam bila mala.
pratila sam Moniku, Štefi plakala kada je onaj debil ubo moniku sećam se tog meča, znam da sam plakala posle toga. Od muških tenisera pamtim samo Agasija.
Jel se seća neko Aranče Sančez Vikaro, gledala sam skoro neku reportažu i osvrt na karijeru od Martine Navratilove ona je jedna od teniskih veličina u ženskom tenisui osvojila je oko 9 gs titula a i dalje igra u dublu!
 
čula sam uglavnom za sve te igrače ali nisam imala priliku da ih sve gledam na tv-u jer sam bila mala.
pratila sam Moniku, Štefi plakala kada je onaj debil ubo moniku sećam se tog meča, znam da sam plakala posle toga. Od muških tenisera pamtim samo Agasija.
Jel se seća neko Aranče Sančez Vikaro, gledala sam skoro neku reportažu i osvrt na karijeru od Martine Navratilove ona je jedna od teniskih veličina u ženskom tenisui osvojila je oko 9 gs titula a i dalje igra u dublu!

hm,osvojila je 9+40
 
U singlu je Navratilova osvojila cini mi se 22 GS,ili tako nesto,a Stefi Graf valjda 25..Ali sve se to da proveriti :D

Navratilova je igrala i miks dubl i dubl i sve redom osvajala,tako d aona zaista mozda i ima sto bi rekao Nordic oko 40,50 GS titula. 9 je valjda imala Monika Seles :D

Aranca Sancez,bila dobra mala,vidis,stvarno do sada nismo spominjali legendarne igracice.Ali one koje se najradije secam je Gabrijela Sabatini :D Jes da nikad nije bila No 1 ali je bila zenska i po :D
 
Stefi Graf je osvojila u singlu 22 a Navratilova isto ko i Kris Evert 18 ali mislim da je Navratilova osvojila najvishe kada se gleda singl dubul i mix dubl zajedno...i zena sa 37 igrala svoje poslednje GS finale...kapa dole.
Mada od tih titula Grafove druga polovina je diskutabilno koliko bi osvojila da joj onaj psihopata Nemac nije pomogao.Najvishe singl GS titula je osvojila Margaret Smit Kort- 24 ali to je bilo 60-tih i 70-tih....
Monika da je nisu sprechili sigurno bi bila uspeshnija od Grafove ako ne bi i oborila taj rekord jer je ona sa 19 vec bila prva na svetu i imala 8 grend slemova.
Ja tenis pratim od pojave Monike kad sam bio klinac..tada sam mushkarce jako jako slabo gledao.Ivanishevica nikada nisam voleo jer je bio ustashka seljachina,totalan debil i primitivac...neshto kao pre njega recimo Mekenro ili Konors.Bekr mi je uvek bio smeshan a iz tog perioda 90-tih najvishe sam voleo Agasija.Sampras je bio robort,jednodimenzionalan igrach.Super servis pa na mrezu i to je to.Agasi je bio mnogo kompletniji i sveukupno bolji teniser i ako je osvojio"samo"8 na suprot pitovih 14,ali za razliku od Samprasa Agasi je osvojio i RG.
Secam se najvishe od tih duela Monika-Graf onaj Vimbldon,jedino finale do noza koje je izgubila.Pitanje kako bi se i tu stvari odvijale da je faktichki nisu prisilili da cuti jer kao smetalo tensirerkama...a danas kad one dve sestre muchu ko krave i vrishte vishe nikome ne smeta.I naravno Roland Garros-a 92.,..kakav tenis...to je bio vrhunac zenskog tenisa ikada.Bilo koja od njih dve iz tog finala bi danas recimo ubila onu devojchiicu Nadala.
 
Au sta ce reci Nordic za ovu izjavu devojcica Nadal? :D :D :D

No,istina je da je veliko pitanje sta bi Graf uradila da Monika nije bila napadnuta.Zapravo,Graf bi sigurno uzela jos 5,6 GS,ali nikad ne bi dosla do cifre od 22 + 9 godina na vrhu,to nema sanse.Ali vazno da je Graf skoro iskljucivo igrala slajs bekhend :D

Monika je vristala kao luda,ali sada vristi ko stigne..Samo pogledajte Sarapovu,da ne pricam o sestrama....
Zato je meni Marina Navratilova KEVA za sve teniserke!Pa nek drugi pricaju sta hoce :D

Za Samprasa...Voleo sa ja obojicu,nije da nije..Bas sam o tome pricao sa Nordicom-Agasi je sigurno bio kompletniji igrac,ali Sampras je bio dovoljno dobar u ostalim kategorijama,a u sevis-voleju je bio za klasu iznad svih njih ZAJEDNO! U to vreme je dosta bilo servis-volej igraca,ali niko nije bio toliko dobar u ostalim elementima kao Sampras....Ali upravo zbog toga sto nikad nije mogao da igra na sljaci,nije bio toliko dominantan kao recimo Federer sada-koji je ruku na srce,kompletan igrac.Zato ih je ovaj i sio gde god je stigao :D
 
Derer... ocekujem jake,ali zaista jake argumente zasto je Rafa Nadal devojcica na sljaci???

znaci,mozes da ga mrzis koliko god zelis ali kada ratnik sa Majorke stupi na crvenu podlogu jedino sto ti preostaje je da ustanes i aplaudiras jer tenis ovakvog sljakera nije i nece videti
 
Derer... ocekujem jake,ali zaista jake argumente zasto je Rafa Nadal devojcica na sljaci???

znaci,mozes da ga mrzis koliko god zelis ali kada ratnik sa Majorke stupi na crvenu podlogu jedino sto ti preostaje je da ustanes i aplaudiras jer tenis ovakvog sljakera nije i nece videti

Na shljaci mu dajem 50-50 sa Shtefi i Monikom iz najboljih dana:D
Rafa trenutno jeste kralj na shljaci,to ne sporim,verovatno jedan od najvecih igracha ikada na toj podlozi ali van nje morahs priznati,smeshan je.:D
On jednostavno nema snagu za brze podloge od shljake,ma koliko pumpao levi biceps/triceps.
Nachin na koji igra sagorece ga pre 25.,to je moje mishljenje.Mnogo se troshi.Vec sada su se pojavile priche da mu je zdravlje hronishno ugrozeno zbog povreda..koje je on demantovao.
 
Na shljaci mu dajem 50-50 sa Shtefi i Monikom iz najboljih dana:D
Rafa trenutno jeste kralj na shljaci,to ne sporim,verovatno jedan od najvecih igracha ikada na toj podlozi ali van nje morahs priznati,smeshan je.:D
On jednostavno nema snagu za brze podloge od shljake,ma koliko pumpao levi biceps/triceps.
Nachin na koji igra sagorece ga pre 25.,to je moje mishljenje.Mnogo se troshi.Vec sada su se pojavile priche da mu je zdravlje hronishno ugrozeno zbog povreda..koje je on demantovao.

znas li ti da ce on do te 25. godine postati veci teniser od jednog Agasija!!!!

nakon toga moze slobodno da okaci reket o klin i uziva na svom rajskom ostrvu.

prva recenica ti je neozbiljna
 
Sto se Rafe tice,potpuno se slazem sa Nordicom! Ako samo ovako nastavi da igra,znaci,ne da bude prvi,no da drzi ovo drugo mesto do 25 godine,on ce biti veci igrac nego Andre Agasi.Sta da vam kazem,radi ono trenerski u meni,samo je rezultat vazan....

A rezultat kaze da Agasi ima 60 titula a Nadal 23.Na Mastersima,Agasi ih ima 17 a Rafa 9.Grend Slemova Agasi 8 a Nadal 3. Ali Nadal ima nedelja kao broj 2 vise nego Agasi :D

Nije iskljuceno da ga bas do 25 Rafa stigne i u Mastersima i u Grend Slemovima.Po broju titula nema sanse,ali za to su ipak potrebne i godine..Pa Agasi je igrao do 35-te,a Rafa ima tek 21.Ima vremena za Rafu...Ali svejedno je velika stvar da ti igraca kao sto je bio Agasi mozes bar u teoriji ,da stignes gotovo u svemu do svoje 25,a priznacete,to nije nimalo naivan podatak.Npr.nas Djokovic do 25-te nema sanse da stigne Agasija,mozda do 30-e :D
 

Back
Top