Templejti za websajt

medicin83

Obećava
Poruka
79
Pozdrav ljudi.
Hteo bih napraviti sebi relativno jednostavan portfolio websajt i vidim da je u ponudi i nekoliko
tih "dummy" platformi tipa Wix. Vi koji ste malo napredniji mi onda recite da li je to pravo rešenje?

Koliko vidim, Wix recimo nudi i hosting i zakup imena, a šta ako bih hteo hostovanje kod nekog drugog?

Sajt bih tek povremeno ažurirao u smislu zamene par slika mesečno i
malo promena u tekstu. Dakle zanima me i neki jednostavan administratorski interfejs
koji dolazi sa sajtom.

medicin83

Obećava
Poruka
79
Ako ti je potreban administracijski deo onda je Wordpress tvoj izbor.
A na Wix-u kako se menja sadržaj? To je tamo moguće verovatno sve dokle ti traje članarina?
Nemam ništa protiv ni da "manuelno" to menjam svaki put, jer to će biti stvarno retko.

Drugo šta me zanima je, kakav je izlazni format(fajl?) iz Wixa i sličnih platformi?
Drugim rečima, da li je moguže da u Wix-u uradim sajt, a da ga hostujem tamo gde ja želim
i neodvisno od Wix članarine koja je obično vremenski ograničena?

SilverStar

Ističe se
Poruka
2.763
A na Wix-u kako se menja sadržaj? To je tamo moguće verovatno sve dokle ti traje članarina?
Nemam ništa protiv ni da "manuelno" to menjam svaki put, jer to će biti stvarno retko.

Drugo šta me zanima je, kakav je izlazni format(fajl?) iz Wixa i sličnih platformi?
Drugim rečima, da li je moguže da u Wix-u uradim sajt, a da ga hostujem tamo gde ja želim
i neodvisno od Wix članarine koja je obično vremenski ograničena?
Wix ima svoj hosting, ne možeš da hostuješ sajt iz Wixa na drugo mesto. Izmene sajta vrsis na Wixu.

Wix ti je page builder, kreiras sajt izborom elemenata tipa naslov, slika, paragraf...

Wix izlazni fomat je najverovatnije .html, a Wordpress-a je .php.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.