Templejti za websajt

medicin83

Obećava
Poruka
99
Pozdrav ljudi.
Hteo bih napraviti sebi relativno jednostavan portfolio websajt i vidim da je u ponudi i nekoliko
tih "dummy" platformi tipa Wix. Vi koji ste malo napredniji mi onda recite da li je to pravo rešenje?

Koliko vidim, Wix recimo nudi i hosting i zakup imena, a šta ako bih hteo hostovanje kod nekog drugog?

Sajt bih tek povremeno ažurirao u smislu zamene par slika mesečno i
malo promena u tekstu. Dakle zanima me i neki jednostavan administratorski interfejs
koji dolazi sa sajtom.
 
Ako ti je potreban administracijski deo onda je Wordpress tvoj izbor.
A na Wix-u kako se menja sadržaj? To je tamo moguće verovatno sve dokle ti traje članarina?
Nemam ništa protiv ni da "manuelno" to menjam svaki put, jer to će biti stvarno retko.

Drugo šta me zanima je, kakav je izlazni format(fajl?) iz Wixa i sličnih platformi?
Drugim rečima, da li je moguže da u Wix-u uradim sajt, a da ga hostujem tamo gde ja želim
i neodvisno od Wix članarine koja je obično vremenski ograničena?
 
A na Wix-u kako se menja sadržaj? To je tamo moguće verovatno sve dokle ti traje članarina?
Nemam ništa protiv ni da "manuelno" to menjam svaki put, jer to će biti stvarno retko.

Drugo šta me zanima je, kakav je izlazni format(fajl?) iz Wixa i sličnih platformi?
Drugim rečima, da li je moguže da u Wix-u uradim sajt, a da ga hostujem tamo gde ja želim
i neodvisno od Wix članarine koja je obično vremenski ograničena?
Wix ima svoj hosting, ne možeš da hostuješ sajt iz Wixa na drugo mesto. Izmene sajta vrsis na Wixu.

Wix ti je page builder, kreiras sajt izborom elemenata tipa naslov, slika, paragraf...

Wix izlazni fomat je najverovatnije .html, a Wordpress-a je .php.
 
Ako mislis u buducnosti da imas svoj sajt, Wordpress je izbor kao sto rece @SilverStar
Јесте најбржи избор - предност.
Сви сајтови личе као јаје јајету. То је лоша страна.
Предлажем да се аутор позабави jquery и сличним додацима, може се свашта занимљиво наћи.
Ево готових jquery сајтова
https://www.jqueryscript.net/

Боље то да узме него Word Press.
 
Јесте најбржи избор - предност.
Сви сајтови личе као јаје јајету. То је лоша страна.
Предлажем да се аутор позабави jquery и сличним додацима, може се свашта занимљиво наћи.
Ево готових jquery сајтова
https://www.jqueryscript.net/

Боље то да узме него Word Press.

Pa ne bih bas rekao da svi sajtovi lice kao jaje jajetu zato sto dobar dizajner bi trebao da zna malo kodiranja i da to napravi da to ne lici kao sto rece kao jaje jajetu
 
Što se tiče WordPress-a u odnosu na npr Wix njegova prednost je ta što ste za razliku od Wix-a vi vlasnik kompletnog sajta. Ne zavisite od platforme Wix. Domen i hosting možete kupiti i od različitih provajtera (npr domen kod jednih, hosting kod drugih). Hosting i domen, tj provajdere kod kojih kupujete iste možete menjati itd. Što se tiče ovog da svi sajtovi liče kao jaje jajetu, tu se slažem sa Smartanabilom. Danas, uz pagebuildere kakav je npr Elementor, možete da dizajnirate sajt od nule. Gotove teme ja lično izbegavam baš iz razloga da ne liči na neki sajt koji koristi istu temu. Poznate kompanije koriste WordPress za svoje sajtove, kompanije kao što su McDonalds, Sony Music, Disney Company i mnoge druge koriste WordPress za svoje sajtove. WordPress ako se uradi kako treba može da bude izuzetno dobar sajt. Čak i neke poznate kompanije iz Srbije koriste WordPress za svoje sajtove, npr NIS, Jaffa Crvenka, Bambi... koriste WordPress. Evo i zanimljivog članka koji nabraja 10 poznatih kompanija iz Srbije koje koriste WordPress
 
Danas su sajtovi čisto info prirode a ostala rabota je podeljena po ozbiljnim platformama razvijenim po delatnostima. Recimo više niko ne surfuje po guglu da traži smeštaj za letovanje nego jaše airbnb i buking.

Dakle wpress je odličan i joomla za lokalno.
 

Back
Top