Tema za skeptike - da li je moguće opaziti druge svetove

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda vas malo razocaram, ali nekako mi ove sfere lice na odbljesak sijalica. Previse su pravilne nekako. Mada nisam strucnjak.

A i Frodo ne gleda prema entitetu, vec u vis.

Hocu da kazem, ja bih vise ocekivao od entiteta da budu nepravilnog oblika, a ovi su bas pravilnog, i to kruznog, sto mnogo asocira na efekte svetlosti koja se nekako reflektovala na objektivu. Recimo, senka na slici sa Frodom pokazuje da je sijalica levo od aparata, a i sfera je na toj strani slike. Tako da je mozda svetlost dosla od sijalice direktno do objektiva i nekako se prelomila ka unutra, ka detektoru i ostavila taj trag na fotografiji.

E sad sta je ono iznad Atakualpe, ne bih imao ni ideju. Ali one dve sfere na pantalonama mi lice na isto sto i kod Froda - refleksiju, i to sijalice su gore, a refleksija na dole, i rekao bih da imas dve sijalice posto su dve sfere.

nas macak identicno reagira na...entitete...
naci, iste...simptome pokazuje
i obicno se smiri tek kad ufati i spljosti taj...minijaturni NLO...
poznat u narodu jos i kao komarac, musica, letetji mrav...i slicno : )))
 
Sad mi nije baš najjasnije o čemu je ovde reč, ali govorila sam o apriori skepticizmu, sa kojim sam se često susretala, i koji često vodi u verbalno nasilje.

Eto, pomenuo si Tarot - ja baš imam kontra iskustvo, oni koji najviše pljuju Tarot, u potaji najviše traže analize. Masu, ali masu takvih ljudi sam imala prilike da sretnem. Tako da mišljenje o divinacijskim sistemima se često ne može uzeti kao prihvatljivo....
E to je - čemu uopšte blaćenje nečega?
Ako nekog ne zanima nešto.. ok.. ne zanima...
Ja ne smatram naučni metod adekvatnim, pa mi ne pada na pamet da idem na pdf Prirodne nauke da opstruiram njihove teme, da bih se posle našla (lično!) pogođenom ako mi neko nešto odgovori u odbranu svojih stavova.

Inače, ne verujem da će se u skorije vreme pojaviti čvrsti dokazi za bilo šta iz oblasti suptilnog, iz prostog razloga što je svetom uvreženo naučno mišljenje. A zna se da se sistem ne sme poljuljati ničim (samim tim, ne verujem da će bilo kakvi dokazi ugledati svetlost dana).
A što se tiče oblasti ezoternog... tu i nema potrebe da se bilo šta dokazuje. To je toliko vezano za ličnu sferu pojedinca, da i ne znam kako bi se moglo bilo šta klasifikovati, prema današnjem sistemu 2 + 2 = 4.

Eto :).

Eto, ja izneo svoje iskustvo, istinsko, koje se kosi sa tvojim i opet -šta? Imputiraš mi ponovo nešto što nisam rekao.

Šta ja to blatim? Ako je moje iskustvo kontra tvog mišljenja, to nije bre blaćenje, nego diskusija zbog koje i postoje forumi.
Znaš, jednoumlje ne vodi diskusiji.

Elem, ponavljam ti, čitan mi je Tarot, a sve se pokazalo suprotno! I kako da ne iznesem svoj skepticizam?
Zar bi ja visio ovde, umesto recimo na naučnoj fantastici ili književnosti (gde sam baš u tome) da me ne interesuje to NPiM?

Samo, ja tome pristupam sa drugog aspekta koji se vama očito ne dopada, jer ne potvrđujem vaše kontove... ne kimam glavom i ne govorim "jeste, tako je, bravo bravisimo, tako je i nikako drugačije"

Blah...
 
@tema - Da li je moguće opaziti druge svetove?

Da, ali ne u svakom trenutku, i to nije moguće svima :)
(što ne znači da to stanje ne može da se promeni)

Opažanje, ili percepcija drugih svetova... moje jedino iskustvo je kroz san. Ne bi verovala kakva društvena uređenja, sve sa izvrnutom fizikom istih sam snevao...
Druge percepcije nisam imao.


Zgodna prilika da iznesem istinski podatak, koji je dobijen anketama, da je ogroman procenat, mislim oko 70 posto, loto premije dobitnika sveta sanjalo dobitne brojeve i shodno tome ih "križali"...

Eto, primer nauke (statistike) u službi NPiM....
 
Zivim sa skeptikom i na moje pitanje "Sta bi uradio, tj. da li bi poverovao da se sad ovde pojavi duh ili vanzemaljac i ti ga vdis"? Dobila sam odgvor "pitao bi se da li sam normalan". Imam mozda jedno lakse pitanje za Dzeka, posto pominje snove. Da li ti se desilo da sanjas boje, koje do sada nisi video u fizickom svetu? Ako jesi, koje je tvoje objasnjenje? Ako nisi, drugi put obrati vise paznje na boje u snovima.
 
Zivim sa skeptikom i na moje pitanje "Sta bi uradio, tj. da li bi poverovao da se sad ovde pojavi duh ili vanzemaljac i ti ga vdis"? Dobila sam odgvor "pitao bi se da li sam normalan". Imam mozda jedno lakse pitanje za Dzeka, posto pominje snove. Da li ti se desilo da sanjas boje, koje do sada nisi video u fizickom svetu? Ako jesi, koje je tvoje objasnjenje? Ako nisi, drugi put obrati vise paznje na boje u snovima.

izvini, al sta su ti to "boje koje do sada nisi video u fizickom svetu"??? :think:
 
Subjektivni doživljaj frekvencije EMZ ,vidljivi deo.

Postoje takođe i nevidljivi delovi spektra a zovemo ih zbog naše čulne ograničenosti infracrveni i ultraljubičasti deo spektra.

Predpostavljam da se nevidljivi deo spektra može opaziti i verujem da je osećaj fascinantan.

pa sad...da je bas tako..subjektivan tesko bismo se dogovorili sta je sta...
sreca pa nije tako
inace bi ja prva morala mijenjat profesiju... :lol:
 
Ovako bi nam otprilike izgledao svet da naše oko ne registruje deo spektra koji sad vidimo i uzimamo za normalno

ColorFilter.gif
 
Subjektivni doživljaj frekvencije EMZ ,vidljivi deo.

Postoje takođe i nevidljivi delovi spektra a zovemo ih zbog naše čulne ograničenosti infracrveni i ultraljubičasti deo spektra.

Predpostavljam da se nevidljivi deo spektra može opaziti i verujem da je osećaj fascinantan.
Upravo to, moze se opaziti i zato sam i napisala da je tesko opisati, da treba doziveti.
 
Zbog velikog broja skeptika koji posećuju ovaj pdf... je l' ti ovaj odgovor ok? :)

pazi, njemu je mozda i ok, ali meni, recimo, nije.

pa sta ako ovaj pdf posjecuju skeptici, vegetarijanci, mesojedi, religiozni, ateisti...crni, bijeli, celavi, kosmati...mali, veliki...ljudi zene, ljudi muskarci...???
u cemu je "problem"???

nije ni ovaj pdf, kao ni ova tema "tor" za ovu ili...grupaciju...
niti forumu fali pastira ili ovcarskih pasa...
+ na forumu se raspravlja i barata argumentima, a ne lijepe se etikete
i/ili usivaju znakovi na rukave radi...lakseg raspoznavanja
missim, mos probati, ali nece to...daleko
iz ovog ili onog razloga...:)

ako ti je bas do druzenja i razmjene misljenja s...istomisljenicima
o nekim...internim...zanimacijama
postoje drustvene grupe pa izvolite, druzite se i raspoznajite do mile volje...: )
 
pazi, njemu je mozda i ok, ali meni, recimo, nije.

pa sta ako ovaj pdf posjecuju skeptici, vegetarijanci, mesojedi, religiozni, ateisti...crni, bijeli, celavi, kosmati...mali, veliki...ljudi zene, ljudi muskarci...???
u cemu je "problem"???

nije ni ovaj pdf, kao ni ova tema "tor" za ovu ili...grupaciju...
niti forumu fali pastira ili ovcarskih pasa...
+ na forumu se raspravlja i barata argumentima, a ne lijepe se etikete
i/ili usivaju znakovi na rukave radi...lakseg raspoznavanja
missim, mos probati, ali nece to...daleko
iz ovog ili onog razloga...:)

ako ti je bas do druzenja i razmjene misljenja s...istomisljenicima
o nekim...internim...zanimacijama
postoje drustvene grupe pa izvolite, druzite se i raspoznajite do mile volje...: )

:zcepanje: Izvini, uvek se slatko nasmejem kada pročitam reči "argument", "dokaz" i sl. Ništa lično :)
To je bilo prvo... drugo, kome god sam odgovorila na pitanje, dobro si rekla, možda mu odgovara, a možda ne.
Treće... tebi ne odgovara? pa, ok. Imam blagi osećaj da sam tezu napisala, opet ne bi bila zadovoljna i opet bi pronašla razlog da pišeš o ovcama i pastirima. Kako god :)
 
Poslednja izmena:
:zcepanje: Izvini, uvek se slatko nasmejem kada pročitam reči "argument", "dokaz" i sl. Ništa lično :)
To je bilo prvo... drugo, kome god sam odgovorila na pitanje, dobro si rekla, možda mu odgovara, a možda ne.
Treće... tebi ne odgovara? pa, ok. Imam blagi osećaj da sam tezu napisala, opet ne bi bila zadovoljna i opet bi pronašla razlog da pišeš o ovcama i pastirima. Kako god :)

smiji se ti kako oces i koliko oces...zdravo je, kazu...
sustina price ti izmice, navodno...forumska komunikacija
u otvorenim temama se svodi na raspravu, a rasprava se argumentira inace
bi bila potpuno besmislena i svela bi se na "ja tebi, ti meni..."
blog je forma prikladnija za monolog, poruke u profilu za zelje i pozdrave, a
drustvene grupe postoje..pa..valjda da bi se druzili...:)

i da, meni, evo, ne odgovara da da se ljudima lijepe
etikete ovoga ili onoga, kao ni da se prave
torovi za ovu ili onu grupaciju
teme su otvorene, kao i forum
da ama bas svako, ko pravila foruma postuje, kaze
sta misli i/ili raspravlja s bilo kim, o bilo cemu
ukoliko se ne slazes s nekim/necim onda to fino pokusas argumentirano
osporiti, tu "ja vjerujem", "ja msilim", "pricala mi baba"...jednostavno ne prolazi
sta ti tu nije jasno? :)
 
smiji se ti kako oces i koliko oces...zdravo je, kazu...
sustina price ti izmice, navodno...forumska komunikacija
u otvorenim temama se svodi na raspravu, a rasprava se argumentira inace
bi bila potpuno besmislena i svela bi se na "ja tebi, ti meni..."
blog je forma prikladnija za monolog, poruke u profilu za zelje i pozdrave, a
drustvene grupe postoje..pa..valjda da bi se druzili...:)

i da, meni, evo, ne odgovara da da se ljudima lijepe
etikete ovoga ili onoga, kao ni da se prave
torovi za ovu ili onu grupaciju
teme su otvorene, kao i forum
da ama bas svako, ko pravila foruma postuje, kaze
sta misli i/ili raspravlja s bilo kim, o bilo cemu
ukoliko se ne slazes s nekim/necim onda to fino pokusas argumentirano
osporiti, tu "ja vjerujem", "ja msilim", "pricala mi baba"...jednostavno ne prolazi
sta ti tu nije jasno? :)

E Zlotvorice, pa ne znam kako sam izdržavala cele godine ovde na Krsti bez tebe da mi ižvakano objasniš, na tako visokointelektualnom tečnom nivou sve ono što mi nije jasno.
Fino, pošto sam ja sve lepo razumela, mada ne bi bilo loše da ti to meni još jednom nežno i argumentovano objasniš (ali na pp), ajd sad ti lepo prelistaj teme na ovom pdf-u, pa ako si skeptična prema nekoj, a ti argumentovano ubaci ovde zašto tako misliš, jer ova tema za to služi.
Šta tebi tu nije jasno? :)
 
E Zlotvorice, pa ne znam kako sam izdržavala cele godine ovde na Krsti bez tebe da mi ižvakano objasniš, na tako visokointelektualnom tečnom nivou sve ono što mi nije jasno.
Fino, pošto sam ja sve lepo razumela, mada ne bi bilo loše da ti to meni još jednom nežno i argumentovano objasniš (ali na pp), ajd sad ti lepo prelistaj teme na ovom pdf-u, pa ako si skeptična prema nekoj, a ti argumentovano ubaci ovde zašto tako misliš, jer ova tema za to služi.
Šta tebi tu nije jasno? :)

zasto bih "ubacivala argumente zasto" BILO STA mislim na neku temu
ovdje kad to mogu uciniti na toj temi koja za to i sluzi?

ono sto mi, dakle, "nije jasno" jeste zasto se ovo tolerira?
za raspravu o bilo cemu i iz bilo kojeg ugla postoje teme
koje su iz tog razloga i otvorene

takodjer, uredno sam prijavila uvodni post
i ako treba prijavicu i supermodovima
jer je ovo apsurd, koji opce nije po pravilniku, o kulturi
ophodjenja, generalno, da ne govorim...

da ti pojednostavim; moze se tebi svidjati/ne svidjati sta neko misli ili pise, ali
ge nemas pravo zbog toga etiketirati, trpati u ovakve...mentalne deponije
i shikanirati,na ovakav ili bilo koji drugi nacin
ono sto mozes, jest argumentirati u raspravi tj. obrazloziti VLASTITI stav
kako bi pobila tudji...
i to je sve
ok, padnu nekad teske rijeci, pogube se ljudi, ali za to postoji moderacija
a ne torovi u koje bi zatvarali neistomiljenike
a to jest cilj s kojim je ova lakrdija otvorena :)
 
Poslednja izmena:
zasto bih "ubacivala argumente zasto" BILO STA mislim na neku temu
ovdje kad to mogu uciniti na toj temi koja za to i sluzi?

ono sto mi, dakle, "nije jasno" jeste zasto se ovo tolerira?
za raspravu o bilo cemu i iz bilo kojeg ugla postoje teme
koje su iz tog razloga i otvorene

takodjer, uredno sam prijavila uvodni post
i ako treba prijavicu i supermodovima
jer je ovo apsurd, koji opce nije po pravilniku, o kulturi
ophodjenja, generalno, da ne govorim...

da ti pojednostavim; moze se tebi svidjati/ne svidjati sta neko misli ili pise, ali
ge nemas pravo zbog toga etiketirati, trpati u ovakve...mentalne deponije
i shikanirati,na ovakav ili bilo koji durgi nacin
ono sto mozes, jest argumentirati u raspravi tj. obrazloziti VLASTITI stav
kako bi pobila tudji...
i to je sve
ok, padnu nekad teske rijeci, pogube se ljudi, ali za to postoji moderacija
a ne torovi u koje bi zatvarali neistomiljenike
a to jest cilj s kojim je ova lakrdija otvorena :)

Kako god, vidim da imaš što šta da kažeš na ovoj lakrdiji i mentalnoj deponiji i vremena na pretek da se ovde zadržavaš i soliš pamet, što samo govori o zakonu privlačnosti kom čak ni ne možeš da odoliš :)
Je l si prijavila? ne možeš da tolerišeš? neka, evo ti i ovaj pa prijavi :ok:

:mrgreen:
 
Kako god, vidim da imaš što šta da kažeš na ovoj lakrdiji i mentalnoj deponiji i vremena na pretek da se ovde zadržavaš i soliš pamet, što samo govori o zakonu privlačnosti kom čak ni ne možeš da odoliš :)
Je l si prijavila? ne možeš da tolerišeš? neka, evo ti i ovaj pa prijavi :ok:

:mrgreen:

ne, ne mogu tolerirati ovo sto radis
i mislim da ni drugi ne bi trebali
takodjer, ne radi se o pojedinacnom postu nekom
pa ni ovom infantilnom...:lol:
vec o citavoj temi i nakaradnoj ideji koja iza nje stoji
ovo sto se ovdje dozvoljava opce nije zaebancija
to su stvari koje se kose sa svrhom samog foruma
koji je mjesto predvidjeno za slobodnu i javnu razmjenu
misljenja i informacija uz postovanje jasno naznacenih pravila :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top