Quantcast

Tema za razmišljanje, odnos Petrović - Divac

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Borna

Aktivan član
Poruka
1.778
Evo baš skoro ide premijera filma "Nekoć Braća" u vezi odnosa Divca i Petrovića, dva velika košarkaška velikana. Ovu temu više posvećujem hrvatskim kolegama, jer sam nisam dovoljno upućen u tematiku sa pitanjem - da li je akt bacanja hrvatske zastave od strane Divca izraz naklonosti prema veliko-srpskoj agresiji ili samo akt osobe koja je impulzivno nastupila u trenutku ? Mislim da ni najluđi fanatici ovog foruma ništa loše ne mogu reći za Dražena, tako da bi bilo dobro da tema ostane na visini. Interesantno je kad pri kraju samog filma Divac kaže "da sam mogao, da sam znao, da će tako ispasti, ne bih napravio što sam napravio".

Što vi mislite ?

AZTEC

Buduća legenda
Poruka
27.335
Evo baš skoro ide premijera filma "Nekoć Braća" u vezi odnosa Divca i Petrovića, dva velika košarkaška velikana. Ovu temu više posvećujem hrvatskim kolegama, jer sam nisam dovoljno upućen u tematiku sa pitanjem - da li je akt bacanja hrvatske zastave od strane Divca izraz naklonosti prema veliko-srpskoj agresiji ili samo akt osobe koja je impulzivno nastupila u trenutku ? Mislim da ni najluđi fanatici ovog foruma ništa loše ne mogu reći za Dražena, tako da bi bilo dobro da tema ostane na visini. Interesantno je kad pri kraju samog filma Divac kaže "da sam mogao, da sam znao, da će tako ispasti, ne bih napravio što sam napravio".

Što vi mislite ?
Mislim da je hrvatska zastava bila provokacija i da je on tako shvatio,drugo njemu hrvatska zastava zaista veoma smeti i shteti,u ekipi koja je u zaru borbe neko ubacuje seme razdora.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Ако су хтели да се боре за тадашње усташко руководство и велику Хрватску,Хрвати су требали да буду коректни(к'о што никад нису били) и напусте репрезентацију.Што се Дивца тиче,био је у праву.Ми тада нисмо гледали у пасуљ,били смо за Југославију.

C0NSIGLIERI

Buduća legenda
Poruka
34.144
Divac nije bacio hrvatsku zastavu vec je iscupao provokatoru iz ruke. To je uradio sa pravom jer su svi igrali pod zastavom Jugoslavije i pokusao da izbegne tenzije izmedju Srba i Hrvata.

Iako nije uradio nista lose niti je imao losih namera videvsi da je to uvredilo Petrovica ovaj mu se izvinio nebrojeno puta, a ovaj nije hteo da primi izvinjenje i to samo govori o tome koliko je mali covek bio Drazen Petrovic (iako veliki kosarkas).

Vlade Divac je ljudina i takvog su ga opisali svi sirom sveta gde god je igrao i s'kim god je dosao u kontakt, a sto se tice "velikog" Hrvata Petrovica dovoljno govori cinjenica da mu je otac srbin i sta su kompleksi napravili od njega i njegovog "dokazivanja".

Borna

Aktivan član
Poruka
1.778
Divac nije bacio hrvatsku zastavu vec je iscupao provokatoru iz ruke. To je uradio sa pravom jer su svi igrali pod zastavom Jugoslavije i pokusao da izbegne tenzije izmedju Srba i Hrvata.

Iako nije uradio nista lose niti je imao losih namera videvsi da je to uvredilo Petrovica ovaj mu se izvinio nebrojeno puta, a ovaj nije hteo da primi izvinjenje i to samo govori o tome koliko je mali covek bio Drazen Petrovic (iako veliki kosarkas).

Vlade Divac je ljudina i takvog su ga opisali svi sirom sveta gde god je igrao i s'kim god je dosao u kontakt, a sto se tice "velikog" Hrvata Petrovica dovoljno govori cinjenica da mu je otac srbin i sta su kompleksi napravili od njega i njegovog "dokazivanja".
pa da . ali ostaje pitanje - bi li isto učinio sa srpskom.

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622

Što vi mislite ?
divac je bacio hrvatsku zastavu a digao jugoslovensku mamlaze.
jugoslovenstvo je u biti antisrbizam

Zapadni susjed

Elita
Banovan
Poruka
17.651
Ако су хтели да се боре за тадашње усташко руководство и велику Хрватску,Хрвати су требали да буду коректни(к'о што никад нису били) и напусте репрезентацију.Што се Дивца тиче,био је у праву.Ми тада нисмо гледали у пасуљ,били смо за Југославију.
Za sve kokardama i ocilima u dzepu, za svaki slucaj. :lol:

No dobro, Divac je u to vrijeme tripovao na nekakvu kvazi-jugoslovenstinu kao i dobar dio srblja pa je postupio u vatri, impuls cisti. Ne smatram ga losom osobom radi tog dogadjaja, bio je iziritiran i to je sve. Sranja se desavaju, a da je Divac neki cetnicki tvrdolinijas ove teme ne bi ni bilo, kao ni njegovog posjeta Zagrebu. Sve pet.

Drazenovi ljudski kvaliteti takodjer su poznati. U biti, najvece dno u cijeloj prici su americki producenti kojima treba pazljivo ispolirana srcedrapateljska Oprah Winfrey kosarkaska pricica o zavadjenim balkanskim zvijezdama koje su se obrele u NBA (ono, "Divac je dolaskom u Kaliforniju shvatio da postoji vise od jedne vrste cokolade"", a samo mi dobro znamo koliko je bilo tvornica slatkisa u bivsoj Jugi, plus kad dodjes u USA svi zderu samo Hershey's koji ne moze prismrditi nijednoj europskoj cokoladi) koju ce masno prodati ustreptaloj lokalnoj balavurdiji.

gost 204907

Elita
Poruka
22.667
Дивац је имао неконтролисане потезе, не зна он зашто је то урадио. Сећам се једном, био сам клинац и гледао га у Хали спортова (Звезда-Партизан) и ваљда је промашио, и онда је сео доле и почео да плаче. Никад није био господин човек, као нпр. Паспаљ :) и никад га нисам претерано волео. А Дражен је имао тај ненадјебив мек шут, страва и понашање које и приличи некоме ко стварно игра, па скоро незаменљиво за екипу...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.