TEMA ZA RAZMISLJANJE: Abortus ili Zivot u manastiru

jel znate kako se crkva bori protiv bele kuge?
tako što ne odobrava venčanje trudnica... neću ni da pričam koje gadosti oni daju kao opravdanje.. neopreznom tati koji i tako nije baš planirao da se ženi to je odlična prilika za beg.. a ona neka ga rađa sama... hiljadu puta fuj!!!

Trudna sam se krstila i vjencala.Slazem se sa vecinom napisanih postova,ali ovo argumentovano tvrdim da nije istina.Cak se nije ni postavljalo pitanje moze il' ne moze,mislim da je to ipak vezano za samo misljenje popa.
 
da, ok, u pravu ste, nismo sve u žene u Srbiji "uljuljkane" u toplini domova, štagod,...
ali, ne verujem d aje rešenje u tome šta treba d ase radi sa neželjenom decom, već kako sprečiti da dođe do neželjene dece. edukovati ljude o planiranju porodice, obrazovati i osvešćivati populaciju,...
učiniti da trudnoća postane odluka, a ne slučajnost...
 
Heh, mislim da bi nam svima ovde pala vilica od toga koliko ljudi u nasoj zemlji (tacnije mislim na zene) apsolutno nisu upucene u kontracepciju, tacnije upucene su samo u jednu - abortus, koji izvodi neka baba u ciju "ordinaciju" bolje da ne zaviris a kamoli trazis nesto. A tek predrasude... pa to se nece iskoreniti do sudnjega dana ove planete. Cim se malo prismrdi juznije ili jugoistocnije krece ne plima, nego poplava primitivizma, neinformisanosti, neobrazovanja, bujica predrasuda, shovinizma, "patriotizma" i sve cega se "normalan" ljudski mozak moze setiti i zgaditi.
 
abortus ili manastir??

Причитала текст и мислим да је подела на ''или-или'' овде мало вештачки исконтруисана.

Колико сам схватила нико нигде није споменуо забрану абортуса и обавезу да се нежељена деца подижу у тим манастриским сиротиштима. Значи, обе опције, и абортус и сиротиште, могу слободно да постоје и да не искључују једна другу!

Ја јесам за отварање сиротишта, то нам је увек потребно (ово говорим као неко ко је радио са децом из дома за децу без родитељског старања). Не видим ништа лоше у томе (напротив, мислим да је корисна идеја) да се отворе центри за оне девојке које би ЖЕЛЕЛЕ да роде, али које немају подршку средине, породице и партнера и немају где да оду и како да живе са новорођеном бебом. Мислим да би то ипак помогло да буде мање деце у контејнерима.

С друге стране, оне девојке које НЕ ЖЕЛЕ да роде, и даље имају опцију абортус.

Не видим ништа згражавајуће и ништа шокантно у идеји да се отворе такве врсте ''сигурних кућа'' за младе мајке, и немам никаквих предрасуда према томе што би то било у оквиру цркве.

И на Западу постоје црквене организације које се успешно баве лечењем болести зависности, хуманитарним радом, збрињавањем деце без родитеља... Црква и треба да брине о народу, наравно о ономе ко жели да буде збринут на тај начин. Ко не жели - постоје и друге опције.

Значи, мој глас је ЗА!
 
И наравно, на првом месту ја сам за ЕДУКАЦИЈУ, јер једино тако се може смањити проценат жена које долазе у ситуацију да бирају између абортуса и сиротишта....али то је сада друга тема...
 
Uf....pa verovatno manastir.Nikada ne bih mogla da ubijem dete.
Mada nisam ni prochitala ceo text,mnogo je obiman(a ja mnooOgo umorna).Tako da sam samo iz podnaslova se odluchila za jedno ili drugo.
Chak najozbiljnije mislim o usvajanju deteta (naravno jednog dana).Najradije bih pokupila neko jadno prljavo ciganche sa ulice,odnela ga kuci okupala,nahranila i usvojila....samo kada bih znala da nece niko da ga trazi posle toga :D
 

Back
Top