Quantcast

tema za podstanare...

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.772
Pitanje je za sve podstanare... kako se osecate s tim u vezi, mislim konkretno na to sto svakog meseca morate nekom gazdi/vlasniku da date 150, 200, 250 ili koliko vec euroa... kako se nosite s tim da nemate svoje, da li vas to nekad muci i tisti ili ste opusteni i bez brige... da li i koliko mastate o svom stanu, kuci i za beogradjane, u kom delu gradu biste voleli to malo (ili puno) svojih kvadrata, a u kom nikako... da li planirate uzimanje stambenog kredita u ovom trenutku, u kome nam nas guverner Soskic napominje "da nema razloga za paniku... jer je dinar stabilan?!" ...
Nadam se da vas nisam smorio pitanjima ;)

latisa

Veoma poznat
Poruka
13.668
Ne znam ni ja, od 1999 zivim kao podstanar. Prvo kao student, sad i kad radim. Ne tisti me nista jer jednostavno ne planiram da zivim u divnoj nam zemlji jos dugo, a i nasledila sam stan od mojih, samo u 2 gradu te ja tamo imam podstanare. Uzmem kiriju tamo, dam na 2 mestu, pa tako u krug. Da dizem kredit za stan ne pada mi napamet. A i gazdarica ne smara, ja isplatim dazbine i kiriju, vidimo se jednom mesecno i zdravo djaci.

greba

Elita
Poruka
23.713
Pitanje je za sve podstanare... kako se osecate s tim u vezi, mislim konkretno na to sto svakog meseca morate nekom gazdi/vlasniku da date 150, 200, 250 ili koliko vec euroa... kako se nosite s tim da nemate svoje, da li vas to nekad muci i tisti ili ste opusteni i bez brige... da li i koliko mastate o svom stanu, kuci i za beogradjane, u kom delu gradu biste voleli to malo (ili puno) svojih kvadrata, a u kom nikako... da li planirate uzimanje stambenog kredita u ovom trenutku, u kome nam nas guverner Soskic napominje "da nema razloga za paniku... jer je dinar stabilan?!" ...
Nadam se da vas nisam smorio pitanjima ;)
6g sam bila podstanar,imala gazdu koji je bio super gazda(ali i ja sam bila super stanarka,brinula o stanu kao da je moj licno),ali mi je uvek bilo tesko kada bih mu davala po 300euroA.grdne pare sam mu dala,ali sta cu,morala sam davati nekome jer nemam svoje.i sada sam na neki nacin podstanar,samo sto ne placam kiriju,ali brinem/odrzavam stan.u celoj ovoj prici je jedino dobro sto,ako budem ziva i zdrava,ovaj stan ce biti moj.tako nekako lakse zivim,kad imam cemu da se nadam.
dok sam placala gazdi kiriju,uvek sam mislila-ma,samo da imam svoje,makar bilo koliko kvadarata,makar i da je suteren u malom mokrom lugu ali samo da je moje.
u normalnom svetu je kupovina na kredit sasvim normalna i podnosljiva kupovina-osim kod nas,znaci nikad kupovina na kredit.

Tsuymish

Buduća legenda
Poruka
31.402
od 1996 sam podstanar.....imali smo stan. tj. moji su imali ogroman na vracaru ali eto vise nemamo nista

sa muzem zivim kao podstanar od avgusta 2005
pravo da ti kazem svaki put kada dajemo kiriju meni se smuci ceo zivot
para da kupimo stan na kredit imamo(tj. mozemo da placamo ratu al dokazi to bankama) ali ne mozemo da ga uzmemo jer je drzava trula i muz je prijavljen na 18 hiljada a ja nisam ni zaposlena...

ne mogu da se pomirim sa tim da nemamo nista,niti ima nesto na vidiku da nam ostane od roditelja jer niko nista nema...njegovi nisu ni imali a moji su imali pa su zeznuli stvar i sada nemaju...duga prica

za sada su nam u principu sva vrata zatvorena i moram priznati da to jako frustrira
volela bih da mozemo da kupimo nesto...ne treba nam ne znam sta...da ima dnevnu i bar jednu spavacu i ja sam hepi...samo da je moje i da znam za koji djavo placam
i da mogu,kupila bih stan na cukarickoj padini ili b. brdu...mada gde god da je ako je moje,ne bih se bunila

jexy1005

Iskusan
Poruka
5.285
od 1996 sam podstanar.....imali smo stan. tj. moji su imali ogroman na vracaru ali eto vise nemamo nista

sa muzem zivim kao podstanar od avgusta 2005
pravo da ti kazem svaki put kada dajemo kiriju meni se smuci ceo zivot
para da kupimo stan na kredit imamo(tj. mozemo da placamo ratu al dokazi to bankama) ali ne mozemo da ga uzmemo jer je drzava trula i muz je prijavljen na 18 hiljada a ja nisam ni zaposlena...

ne mogu da se pomirim sa tim da nemamo nista,niti ima nesto na vidiku da nam ostane od roditelja jer niko nista nema...njegovi nisu ni imali a moji su imali pa su zeznuli stvar i sada nemaju...duga prica

za sada su nam u principu sva vrata zatvorena i moram priznati da to jako frustrira
volela bih da mozemo da kupimo nesto...ne treba nam ne znam sta...da ima dnevnu i bar jednu spavacu i ja sam hepi...samo da je moje i da znam za koji djavo placam
i da mogu,kupila bih stan na cukarickoj padini ili b. brdu...mada gde god da je ako je moje,ne bih se bunila

Dodjes kod mene da mi budes komsinica :lol:
bila sam podstanar nekih 5 godina i imala sam onaj osecaj da, kako sto neko vec rece, bacam pare u WC solju, onda sam se udala i vise ne bacam pare na kiriju
sad zivimo u zajednici sa mm roditeljima i ovaj stan ostaje nama, (posto su drugom sinu kupili stan jer on nije hteo da se gura sa roditeljima. U medjuvremenu je frajer od drzave dobio jos jedan i sad ima i svoje i kiriju od ovog sto su mu mama i tata kupili, za ciji kredit i dalje oni placaju rate, i zna da kaze kako on nema nista.tj roditelji mi nista nisu dali, a moj muz i ja imamo sve...no to je vec neka druga tema..) al dok se to ne desi, mnogo ce vode Savom da protekne
ne ide nam se u podstanare, velike su dazbine a uz nase plate +malu bebu, nije bas izvodljivo
da dizemo kredite i kupujemo sebi nesto, voleli bismo mi, ali previse je to veliki zalogaj :(
a ako kojim slucajem dobijemo premiju na LOTOu, kupili bismo kucicu negde malo dalje od centra, ja bih licno volela Zemun, Zemun Polje, moze i Bataja...

mali mici

Aktivan član
Poruka
1.318
komsinice moje drage, nisam podstanar i nisam nikada ni bila, stoga ne mogu da odgovorim na tmu, ali bih postavila jos neka pitanja :)
koja je racunica optimalna pola primanja trecina cetvrtina za dazbine i kiriju? sta ako neko ostane bez posla ima li planB? kako se usuditi na prosirenje porodice (meni frka iako ne placamo stan)?

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.772
Dodjes kod mene da mi budes komsinica :lol:
bila sam podstanar nekih 5 godina i imala sam onaj osecaj da, kako sto neko vec rece, bacam pare u WC solju, onda sam se udala i vise ne bacam pare na kiriju
sad zivimo u zajednici sa mm roditeljima i ovaj stan ostaje nama, (posto su drugom sinu kupili stan jer on nije hteo da se gura sa roditeljima. U medjuvremenu je frajer od drzave dobio jos jedan i sad ima i svoje i kiriju od ovog sto su mu mama i tata kupili, za ciji kredit i dalje oni placaju rate, i zna da kaze kako on nema nista.tj roditelji mi nista nisu dali, a moj muz i ja imamo sve...no to je vec neka druga tema..) al dok se to ne desi, mnogo ce vode Savom da protekne
ne ide nam se u podstanare, velike su dazbine a uz nase plate +malu bebu, nije bas izvodljivo
da dizemo kredite i kupujemo sebi nesto, voleli bismo mi, ali previse je to veliki zalogaj :(
a ako kojim slucajem dobijemo premiju na LOTOu, kupili bismo kucicu negde malo dalje od centra, ja bih licno volela Zemun, Zemun Polje, moze i Bataja...

Ала ти имаш девера... ;)

jexy1005

Iskusan
Poruka
5.285
komsinice moje drage, nisam podstanar i nisam nikada ni bila, stoga ne mogu da odgovorim na tmu, ali bih postavila jos neka pitanja :)
koja je racunica optimalna pola primanja trecina cetvrtina za dazbine i kiriju? sta ako neko ostane bez posla ima li planB? kako se usuditi na prosirenje porodice (meni frka iako ne placamo stan)?

Pa sad zavisi kolika su ti primanja...a i kolike su ti dazbine, sto opet zavisi od toga gde ti je i koliki ti je stan a i kakvi su ti prohtevi...
plan B, svi mi ovde imamo i plan B i C i D, mora se tako hbg ;)

a o prosirenju porodice nemoj razmisljati na osnovu materijalnog stanja, jer ako cekas neka bolja vremena, ona nece stici...a vreme tika taka pichi...mi kao sto rekoh zivimo zajednicki u 60kv, tesno al sta ces
dobili smo skoro bebacu i planiramo jos jedno, smesticemo se nekako
gde celjad nisu besna, kuca nije tesna :)

(dok je mojoj jetrvi 90kv malo a i nije u centru grada, a ona "samo u centru zna da funkcionise" ) joj, kako sam zla...:evil:

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.772
i ja isto mislim,s tim sto bih za lokaciju izabrala neko selo na avali/kosmaju....prekrasna je priroda,kuce nisu skupe a gsp-om ili lastom je max 50 minuta do slavije/ili bus stanice

Е, ја једино са тим локацијама на Авали/Космају имам проблем у том превозу... кад бих имао посао који бих могао да радим кад ја хоћу и где ја хоћу сигурно бих се преселио, купио плац, изабрао лепу монтажну кући и милина... тако да ми је сада једини циљ себи обезбедити управо такав посао...иначе тих 50 минута :think: кад додам нередовне поласке, доласке, кашњења, гужве по мостовима и прилазима Београду, не знам, свиђа ми се твој став, али...

Nindza Kornjaca

Zainteresovan član
Poruka
223
Kad vec nemate kes za stan ili kucu, zasto lepo ne kupite neki plac, pa ozidate dve sobice i kupatilo? A onda polako, vremenom dozidate prostoriju ili ceo sprat, prema potrebama i mogucnostima. Ja sam iz unutrasnjosti, i tamo se uglavnom tako radi. I da uzmete neki stan na kredit, dete ili deca ce vam odrasti, ozeniti se, imati svoju porodicu i gde cete opet svi da se gurate, a ni taj jedan stan sto imate nije otplacen?
Plus nemate garazu, dvoriste, komsije iznad, ispod i pored vas, leti kuva, zimi da se smrznes. i da li je neko razmisljao da se odseli iz Beograda, na periferiju ili u drugi grad?
Krstio sam se i levom i desnom, kad je onaj calov Ponjiger skocio sa zenom i detetom sa zgrade, zato sto je bio podstanar, a imao je vojnu penziju od 50,000 dinara. Novine pisu, da je imao rodjake u Sidu ili okolini. Da se tamo preselio, sa tolikom penzijom bi ziveo kao Hajle Selasije. Ako neko vec ne moze da iznese troskove zivota u Beogradu treba da potrazi srecu na drugom mestu.

jexy1005

Iskusan
Poruka
5.285
Kad vec nemate kes za stan ili kucu, zasto lepo ne kupite neki plac, pa ozidate dve sobice i kupatilo? A onda polako, vremenom dozidate prostoriju ili ceo sprat, prema potrebama i mogucnostima. Ja sam iz unutrasnjosti, i tamo se uglavnom tako radi. I da uzmete neki stan na kredit, dete ili deca ce vam odrasti, ozeniti se, imati svoju porodicu i gde cete opet svi da se gurate, a ni taj jedan stan sto imate nije otplacen?
Plus nemate garazu, dvoriste, komsije iznad, ispod i pored vas, leti kuva, zimi da se smrznes. i da li je neko razmisljao da se odseli iz Beograda, na periferiju ili u drugi grad?
Krstio sam se i levom i desnom, kad je onaj calov Ponjiger skocio sa zenom i detetom sa zgrade, zato sto je bio podstanar, a imao je vojnu penziju od 50,000 dinara. Novine pisu, da je imao rodjake u Sidu ili okolini. Da se tamo preselio, sa tolikom penzijom bi ziveo kao Hajle Selasije. Ako neko vec ne moze da iznese troskove zivota u Beogradu treba da potrazi srecu na drugom mestu.

E ne znam kome se obracas, al ako kazes meni
matori, kad to kazem mislim na svekra i svekrvu, imaju plac tu negde u okolini BGa i planiraju da odu tamo cim dodju do kesa da srede da moze pristojno da se zivi
a stan u kome zivimo je otplacen davno i sleduje nama, tj mom muzu
a dok deca stasaju, valjda ce se i steci uslovi da i mi kupimo neko sobiche pa da idemo a njima da ostane i tako
ili d prodajemo ovaj pa da dodajemo i kupujemo veci
ili na kraju krajeva, da idemo negde na periferiju, sto da ne..o tom, potom

greba

Elita
Poruka
23.713
Е, ја једино са тим локацијама на Авали/Космају имам проблем у том превозу... .
mislim da je prevoz odlican za sva ta sela.osim laste,i gsp vozi....ma,`svaki cas` ima bus
prosle godine sam pricala sa jednim covekom sa tresnje,kaze da se pristojna kuca i plac pod vocem mogao kupiiti za male pare,bagatelno.ima puno ponuda.ali mi je on rekao da ce verovatno cene i tu rasti,jer poceli ljudi da se okrecu normalnim vrednostima,i zdravijem nacinu zivota.evo npr.slusala sam nikolu koja u tv emisiji `ziveti kao sav normalan svet`,gde sa jos par drugara poceo da gradi `komunu` negde van beograda,i planira da se trjno isele tamo.

Meg Rajan

Primećen član
Poruka
713
U mentalitetu naseg naroda je da ako nisi kupio stan ili sazidao kucu,nisi uspeo u životu.....a u recimo,Evropi,kojoj toliko težimo,ljudi celog zivota rentiraju stan a gazdi oci ne vide....placa se renta preko racuna,a struja,telefon,grejanje se odmah automatski prebaci na ime podstanara i sam placa koliko potrosi i kad se iseljava,ako ima neplacenih racuna,drzava njega juri...i obavezno je prijavljen na toj adresi...ali,zato svi putuju po svetu,zive opusteno,mlade generacije se brzo osamostaljuju( niko ih ne istera iz stana,kao sto mnogi ovde kod nas misle) jer je u prirodi coveka da zeli slobodu a ta sloboda ima cenu!!!A ta cena je ta kirija,jer sto neko rece da su te pare kao bacene u wc solju,ja se ne slazem....sloboda ima cenu,a ko ne zeli da je plati,onda trpi suživot u zajednici koja mu ne odgovara,i onda dođe do nesuglasica( jaz generacija),svađa...a sve zato sto je kao sramota ziveti kao podstanar??!!Kod nas u zemlji Srbiji...nisam za podizanje stambenog kredita,jer su kamate nerealne,a stanje u drzavi nestabilno,posao se lako izgubi i sta onda?I taj stan koji je kupljen na kredit nije vaš,do poslednje rate kada ga isplatite...tek onda kazete,e ovo je moj stan...a ako ostanete bez posla ili vam se umanji plata,gazda ce vas sacekati za kiriju,ja poznajem neke koji cekaju i po godinu dana,nisu svi skotovi...a uvek mozete da predjete u jeftiniji stan...a kada je kredit u pitanju,mozete 10g.da redovno placate rate i ako kasnite mesec-dva ocas posla vam ga oduzmu....rezime:ziveti kao podstanar je izbor a ne nuzno zlo i sloboda ima cenu...nekom je to prioritet(msm sloboda) a nekome ne...

gost 237967

Veoma poznat
Poruka
13.189
Mi smo bili podstanari 10 godina... za to vreme promenili 3 grada i triput toliko stanova... kirija se kretala od 120 do 150 evrica... znaci da smo "bacili" oko 13000 eura. To je od prilike trecina vrednosti stana koji smo kupili prosle godine na kredit, da je bilo srece i uslova pa da uzmemo kredit ranije, na zalost trebalo je 10 godina da se kockice sloze. Kada smo trazili stan gledali smo samo da rata kredita ne odstupa mnogo od mesecne kirije koju smo tada placali, gornja granica da bude +50-60 eura... pa tek onda trazili stan koji mozemo da uklopimo u tu cenu... tako da sada kredit ni ne osecamo. Niti nas tangira mnogo oscilacija kursa, sve je to +- hiljadu 2 dinara... koje bismo ionako potrosili na ko zna sta drugo. Dok se nas prijatelj uvalio do grla... prvo je nasao stancinu od 75 kvadrata(a on samac), pa tek onda uzeo kredit za kupovinu tog stana... rata mu je sa dazbinama vec odnosila dve trecine prihoda jos u startu... kad je dinar poceo da slabi nasao se u cabru, sad mu roditelji dodaju lovu da ga otplati.
Nama je stan bio prioritet jer nam je dozlogrdilo vise da nas iseljavaju usred zime svaki put kad se gazdi ozeni sin pa mu zatreba stan, ili mu zafale pare pa resi da proda stan... Veliko je to cimanje, narocito ako imas svoje stvari... pakovanje i raspakivanje mi je preko glave. Jos ako imas malu decu, menjanje skole, sredine... plus taj osecaj da na kraju posle svih tih para neces imati nista svoje... Jos da je jednom dvaput nego 10 puta... ko nije doziveo ne moze da zna... Nama je kredit bio prihvatljivo resenje i nismo se pokajali.

Tsuymish

Buduća legenda
Poruka
31.402
U mentalitetu naseg naroda je da ako nisi kupio stan ili sazidao kucu,nisi uspeo u životu.....a u recimo,Evropi,kojoj toliko težimo,ljudi celog zivota rentiraju stan a gazdi oci ne vide....placa se renta preko racuna,a struja,telefon,grejanje se odmah automatski prebaci na ime podstanara i sam placa koliko potrosi i kad se iseljava,ako ima neplacenih racuna,drzava njega juri...i obavezno je prijavljen na toj adresi...ali,zato svi putuju po svetu,zive opusteno,mlade generacije se brzo osamostaljuju( niko ih ne istera iz stana,kao sto mnogi ovde kod nas misle) jer je u prirodi coveka da zeli slobodu a ta sloboda ima cenu!!!A ta cena je ta kirija,jer sto neko rece da su te pare kao bacene u wc solju,ja se ne slazem....sloboda ima cenu,a ko ne zeli da je plati,onda trpi suživot u zajednici koja mu ne odgovara,i onda dođe do nesuglasica( jaz generacija),svađa...a sve zato sto je kao sramota ziveti kao podstanar??!!Kod nas u zemlji Srbiji...nisam za podizanje stambenog kredita,jer su kamate nerealne,a stanje u drzavi nestabilno,posao se lako izgubi i sta onda?I taj stan koji je kupljen na kredit nije vaš,do poslednje rate kada ga isplatite...tek onda kazete,e ovo je moj stan...a ako ostanete bez posla ili vam se umanji plata,gazda ce vas sacekati za kiriju,ja poznajem neke koji cekaju i po godinu dana,nisu svi skotovi...a uvek mozete da predjete u jeftiniji stan...a kada je kredit u pitanju,mozete 10g.da redovno placate rate i ako kasnite mesec-dva ocas posla vam ga oduzmu....rezime:ziveti kao podstanar je izbor a ne nuzno zlo i sloboda ima cenu...nekom je to prioritet(msm sloboda) a nekome ne...

nama je nuzno zlo a ne izbor
nemam ja nista protiv da budem podstanar pod uslovom da ne moram da se stiskam da bih pokrila sve sto treba na mesecnom nivou...a kad se vec stiskam onda bih volela da bar znam zasto se stiskam i da na kraju to ostane meni...odnosno mojoj deci...bar neko od nas nek bude siguran sto se krova nad glavom tice
moji da su bili pametni kupili bi bar garsonjeru a ne ovako,ali sad gotovo

Meg Rajan

Primećen član
Poruka
713
Mislim da je kod nas problem sto su plate male i sto ljudi koji izdaju stanove smatraju da vam cine bog zna kakvu uslugu..a to je cist posao u pitanju,i dok god ste zakupac,vi ste "vlasnik "stana...lepo je kad covek ima para pa moze da priusti da kupi stan ili kucu ali ne treba da zivot provede u nekom stiskanju zbog kredita,u nemastini da bi kao imao na kraju zivota stan u svom vlasnistvu ( ovo se odnosi na stanove u Beogradu koji su precenjeni)..a zivot bedno proziveo..zivot je jedan i treba ga ziveti....a to da deci treba ostaviti,hm? ..to je tema za diskusiju....mozda bi sve bilo bolje u ovoj drzavi kada bi ta deca koja stasavaju,se borila malo u zivotu da imaju,da zarade a ne da sve dobijaju na tacni....niko ne garantuje da taj neki stan koji ostane nakon nase smrti i odricanja, dete neće procerdati,prokockati ili sto bi rekli,raskućili....generalno,na ovim proetorima je problem sto su primanja jako mala a kirije nerazumno velike...da nije tako,niko ne bi ni razmisljao ciji je stan...

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Stanova ima i izvan Beograda, sela koja imaju gradski (30 minuta do centra) ne podižu vrednost sa 50 evra npr ali tamo niko neće da živi... nije da ne razumem. Kada se sve stavi na papir, troškovi života su daleko veći na periferiji nego u centru. Provereno i definitivno (manje-više sam probala i jedno i drugo)...
Jedino što kuće obezbeđuju malo više prostora. Uvek sam se pitala kako ljudi rešavaju problem sa stvarima. Ajde što ne poseduju stan i zidove nego teško da mogu sebi da priušte i kauč, npr :think:

Meg je u pravu sa jedne strane ali mnogo je lako tako razmišljati kada imaš gde da se vratiš i kada si sam (bez dece). Menjati mesto stanovanja njima nije nimalo prijatno, pogotovo ako moraju da menjaju i školu... Ne mogu da se srede zidovi, ne mogu slike da se kače (ko voli) ne mogu da se instaliraju nove stvari..... tj. možda mogu ali čemu..... nećete valjda da vučete bojler sa sobom...
Mi smo imali podstanare nekad davno, uglavnom su čuvali nas (decu) umesto da plaćaju kiriju. Ali to je stvarno bilo malo prostora i, kako moji kažu, malo ko je tu zaista platio išta. Uvek mi je bilo pomalo jezivo kako ti ljudi žive, ostanemo prijatelji pa svrate ponekad. Sad su ovde, sad su onde... nekoliko parova od kojih je samo jedan završio sa porodicom i tada su se preselili na selo i tamo podigli kućicu u zajednici sa njegovim.....

Ja lično sam slobodna i prvom prilikom kada budem imala stabilnu zaradu verovatno ću tražiti stan ili sobu, ali to je samo zato što tehnički još uvek imam gde da se vratim. Do škole sam putovala u proseku 2 sata (napred i nazad), do faksa malo manje... iako mi tada uopšte nije padalo teško, nikako ne želim da se vratim tome. Ne vidim trajno rešenje. Jedino da opljačkam banku.

Bila bih zadovoljna bilo kojom lokacijom koja ima gradski i većinu neophodnih institucija.

gost 36952

Elita
Poruka
17.070
Ne razumem kako to sto neko ima stan moze da mu ogranici slobodu.

Nije isto da li imas stan koji mozes po potrebi da izdajes i iznajmis neki drugi ako zelis neku drugu lokaciju ili neku drugu kombinaciju iz bilo kog razloga ili nemas nikakav stan pa placas kiriju. To zaista jesu bacene pare i to teskom mukom zaradjene jer su u Srbiji nerealno visoke i rate za stambene kredite i kirija za iznajmljeni stan.

Navodis situaciju kada neko ostane bez posla i ne moze da placa kredit. Ta osoba nece moci da placa ni kiriju. Srecom nisam u situaciji da budem podstanar, ali mi je vise neko razumno da neko cak i u ovakvoj situaciji podigne kredit za stan i da placa rate umesto da placa kiriju. Jeste to veliki stres u zemlji gde se ne moze nista planirati ni za godinu dana, a kamo li za trideset, ali bar ga niko nece iseljavati, imace slobodu da se u tom stanu ponasa kako hoce i taj stan ce na kraju biti njihov.

I ta prica da uvek moze da se predje u manji i jeftiniji stan takodje uglavnom nije realna jer oni koji iznajmljuju stan uglavnom gledaju da to bude sto jeftiniji stan, tako da od toga (uglavnom) nije moguce preci na jeftiniji.

Sa zakljuckom se uopste ne slazem. Skoro svi koje poznajem, a koji su podstanari to su silom prilika, a ne po izboru.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.