Televizije N1 i Nova S prekinule emitovanje programa u Srbiji

đavolčić

Buduća legenda
Moderator
Poruka
45.672
Televizije Nova S i N1 od ponoći 6. decembra emituju umesto redovnog programa telop sa crnim ekranom na kome je ispisana poruka “Mrak u Srbiji, bez slobodnih medija”.Ove dve televizije koje posluju u okviru United Media posle ponoći su isti natpis objavile i na svojim društvenim mrežama, ali bez objašnjenja o čemu se tačno radi.
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/televizije-n1-i-nova-s-prekinule-emitovanje-programa/

Šta je sad ovo? Bez ikakve najave i objašnjenja. Po meni slobodni i 100% objektivni mediji ne postoje. Bilo gdje u svijetu. Pa tako to nisu N1 i Nova S. Ali ne mislim ni da im je ovo dobar potez.

Screenshot-2022-12-06-at-07-18-35-EON-Kanali-e1670307788694-1000x560.png
 
Poslednja izmena od moderatora:
Televizije Nova S i N1 od ponoći 6. decembra emituju umesto redovnog programa telop sa crnim ekranom na kome je ispisana poruka “Mrak u Srbiji, bez slobodnih medija”.Ove dve televizije koje posluju u okviru United Media posle ponoći su isti natpis objavile i na svojim društvenim mrežama, ali bez objašnjenja o čemu se tačno radi.
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/televizije-n1-i-nova-s-prekinule-emitovanje-programa/

Šta je sad ovo? Bez ikakve najave i objašnjenja. Po meni slobodni i 100% objektivni mediji ne postoje. Bilo gdje u svijetu. Pa tako to nisu N1 i Nova S. Ali ne mislim ni da im je ovo dobar potez.
Ne postoje u potpunosti slobodni mediji, ali postoje zemlje u kojima se manje ili više krše medijske slobode. Srbija spada u ovu drugu grupu i protest medija je opravdan.
 
Televizije Nova S i N1 od ponoći 6. decembra emituju umesto redovnog programa telop sa crnim ekranom na kome je ispisana poruka “Mrak u Srbiji, bez slobodnih medija”.Ove dve televizije koje posluju u okviru United Media posle ponoći su isti natpis objavile i na svojim društvenim mrežama, ali bez objašnjenja o čemu se tačno radi.
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/televizije-n1-i-nova-s-prekinule-emitovanje-programa/

Šta je sad ovo? Bez ikakve najave i objašnjenja. Po meni slobodni i 100% objektivni mediji ne postoje. Bilo gdje u svijetu. Pa tako to nisu N1 i Nova S. Ali ne mislim ni da im je ovo dobar potez.

Screenshot-2022-12-06-at-07-18-35-EON-Kanali-e1670307788694-1000x560.png
Dosli su sebi i traze neki slobodan medij, stoposto su u pravu, mozda prvi put.
U Srbiji vec decenijama nema slobodnih medija, jos manje slobodnih novinara, sto je normalno, ako shvatimo da neko ubija novinare koji ne slusaju, a onda napravi "nezavisan i objektivan medi....( sa slobodnim i nezavisnim novinaraima)
 
Ви, другари, појма немате шта подразумева под независношћу медија, од првог до последњег на овој теми.

Не знам има ли сврхе да вам објашњавам, или да вас све почастим по једним сендвичем, јер сте само сендвич заслужили.
 
Ви, другари, појма немате шта подразумева под независношћу медија, од првог до последњег на овој теми.

Не знам има ли сврхе да вам објашњавам, или да вас све почастим по једним сендвичем, јер сте само сендвич заслужили.
Ajde prosvetli nas.
 
Ajde prosvetli nas.

Независни медиј није медиј који пише како ви желите.

Независни медиј није медиј који пише лепо или ружно о свима, свему и свачему.

Независни медиј може да буде медиј који 100 % подржава америчку или 100 % подржава руску политику и да прима милијарде и милијарде од америке и Русије и Сороша и Абрамовича.

Сваки медиј има своју уређивачку политику. Па тако, нпр. ФОКС ебава демократе стално, али нико за Фокс неће рећи да је медиј који зависи од републиканаца или конзервативаца.

Поента независности медија није о томе да нема финансијере и да нема уређивачку политику, јер то сваки медиј има.

Може колико год хоћете да буде само на једној страни. Нпр. руској или кинеској или америчкој или бошњачкој, и против Србије и сл.


Поента независности медија јесте да тај медиј ради самостално, да не постоји ометање његовог рада у погледу извештавања, чак и када је тотално једнострано. Дакле, медиј на који ни на који начин не утиче држава или центри моћи (тајни или нетајни).

Све дотле док новинар слободно може да направи своје истраживање, извештај, репортажу, а да га нико у томе не омета, то јесте независни медиј. Оног тренутка кад су новинари спречени да раде свој посао, па нека је и сто пута једностран, тог тренутка нестаје независност медија.
 
Pogledajte sta se radi u Skupštini..Cim opozicioni poslanici nekako dobiju rec, iskljucuju im se mikrofoni , vredjaju se, nazivaju svakakvim imenima i slicno
I to spada u kršenje slobode izražavanja i misljenja koje se prenosi na javnom servisu
to rade Vučićevi mediji, s jedne strane..dok konkretno N1 je ubio sa vakcinalnom propagandom..odmah satanizacija svakog ko kaže nešto suprotno..
 
Антисрпски медији Н1 и Нова су из неког њима знаног разлога озлојеђени што им не иде по жељама и плановима усађивање поданичког менталитета и аутошовинизма као највеће "врлине" међу Србљем, па су ето замрачили своје "слободне" од морала и истине ТВ програме
Ако, ако, најбољи показатељ да има и у овој измученој и измрцвареној Србији позититивних наговјештаја.
Очекивано посланици опозиције у српском парламенту, не наравно патриотског блока српске опозиције него оног другосрбијанског, су се солидарисали са овим експозитурама (знаш ти добро чије) "дубоке државе" и емитерима лажи и србомржње.
1670322894-File-1200x800.jpg

Дал су се то онако спонтано придружили у нарицању и јадиковању, или је ипак по задатку, ал да је све то гротескно и јадно, што јес', кес'.
Шта'ш, заје.бана времена.
 

Back
Top