Televizija N1 nece vise biti prikazivana na srpskim kablovskim operaterima izuzev SBB

Stvar je vrlo jednostavna, svi kanali izuzev Nove Sport su ponudjeni uz razumnu cenu ako se sagledaju cene drugih kanala. Telekom je prihvatio cenu ali nije klauzulu koja se odnosi na teritoriju.

Sa jedne strane oni tvrde da je to nezakonito jer se radi o teritorijalnom ogranicenju ali citajuci ugovor koji se pojavio u medijima, ne radi se ovde o zabrani i teritorijalnom ogranicenju vec vrlo jasno je definisan stav koji kaze da ukoliko se operater koji potpise ugovor bude sirio na teritorije koje dosada nije pokrivao tada se mora aneksirati ugovor i menjati cena.

To je razumno jer se cena odredjuje spram broja korisnika a sirenjem operatera na teritorije koje ne pokriva bi se sigurno znacajno povecao broj korisnika pa bi srazmerno tome i cena bila veca.
 
Koji su to ugovor oni objavili ? Sto tako ne pokazu ugovore sa drugim operaterima kojima uplacuju milionske sume ? A te Vesiceve price kako oni kradu struju,nelegalno se kace na mrezu,i slicne budalastine mozes da okacis macku o rep.Ako sve tako rade zasto im se ne oduzme dozvola za rad ?

Treba napomenuti da kada su na sumnjiv nacin preuzeli 02 i TV Prva oni su ih putem REM-a uvrstili u obaveznu ponudu uz Heppy za sve operatere uz nerealno visoke cene pa tako niko ne pita SBB, da li je njima u interesu da te kanale astronomski placaju.

Cenovnik vlasnika kanala 02, Prva i ostalih je u prilogu

https://www.exe-net.net/wp-content/...ne-saradnje-za-uslugu-distribucije-kanala.pdf
 
Treba napomenuti da kada su na sumnjiv nacin preuzeli 02 i TV Prva oni su ih putem REM-a uvrstili u obaveznu ponudu uz Heppy za sve operatere uz nerealno visoke cene pa tako niko ne pita SBB, da li je njima u interesu da te kanale astronomski placaju.

Cenovnik vlasnika kanala 02, Prva i ostalih je u prilogu

https://www.exe-net.net/wp-content/...ne-saradnje-za-uslugu-distribucije-kanala.pdf
Ali pazi ti tu muljacinu.Nije Telekom kupio Prvu i O2,nego su svom coveku dali pare, kroz kupovinu Kopernikusa od 200 miliona evra.Sto onda Telekom nije kupio te televizije ? Pa iz razloga da bi svoju propagandnu semu mogli da pravdaju onim,to je privatna televizija pa moze da radi sta hoce
 
Umem ja da citam nego ti diskusiju spustas na licni nivo zato se i obracas sagovorniku u prvom licu.Sendvicarski manir.
Obraćanje u prvom licu je figurativno, ali (sasvim očigledno) teško razumljivo nekima.

Koji su to ugovor oni objavili ? Sto tako ne pokazu ugovore sa drugim operaterima kojima uplacuju milionske sume ?
Svi zainteresovani koji su pratili saopštenja Telekoma mogli su da vide upravo ove podatke.

A te Vesiceve price kako oni kradu struju,nelegalno se kace na mrezu,i slicne budalastine mozes da okacis macku o rep.Ako sve tako rade zasto im se ne oduzme dozvola za rad ?
Ovo nisu Vesićeve priče. U mojoj zgradi aktivnu opremu (onu koja troši struju) imaju i SBB i Telekom. Telekom je za montažu svoje opreme tražio saglasnost, potpisao ugovor sa tadašnjim predstavnikom stanara kojim se obavezao da plaća nadoknadu za potrošnju struje. SBB ništa od toga nije uradio.

I to se lako da proveriti. Ako se isključi zajednička potrošnja u zgradi i ostanete bez signala određenog operatera, to znači da u vašoj zgradi postoji njegova aktivna oprema.

Zašto im se ne oduzme dozvola za rad? Dobro pitanje.
 
Obraćanje u prvom licu je figurativno, ali (sasvim očigledno) teško razumljivo nekima.

Svi zainteresovani koji su pratili saopštenja Telekoma mogli su da vide upravo ove podatke.


Ovo nisu Vesićeve priče. U mojoj zgradi aktivnu opremu (onu koja troši struju) imaju i SBB i Telekom. Telekom je za montažu svoje opreme tražio saglasnost, potpisao ugovor sa tadašnjim predstavnikom stanara kojim se obavezao da plaća nadoknadu za potrošnju struje. SBB ništa od toga nije uradio.

I to se lako da proveriti. Ako se isključi zajednička potrošnja u zgradi i ostanete bez signala određenog operatera, to znači da u vašoj zgradi postoji njegova aktivna oprema.

Zašto im se ne oduzme dozvola za rad? Dobro pitanje.
Da da u tvojoj zgradi.Kako da ne.A radnici sa pistoljima pretili da ce pucati u svakog ko ne potpise ugovor sa njima.Mani me tih Vesicevih budalastina.Lepo pitam ako to rade zasto im se ne oduzme dozvola za rad ?
 
Ali pazi ti tu muljacinu.Nije Telekom kupio Prvu i O2,nego su svom coveku dali pare, kroz kupovinu Kopernikusa od 200 miliona evra.Sto onda Telekom nije kupio te televizije ? Pa iz razloga da bi svoju propagandnu semu mogli da pravdaju onim,to je privatna televizija pa moze da radi sta hoce
Hajde da vidimo o čemu ti to pričaš.

Telekom je po astronomskoj ceni, potpuno nelogično i protivno sopstvenim poslovnim interesima kupio buđavi Kopernikus. Zašto, zbog čega... pa verovatno je kao firma pod većinskim državnim vlasništvom jednostavno morao to da uradi.
Od para koje je dobio od Telekoma prethodni vlasnik Kopernikusa je kupio Prvu i O2. Sasvim očigledna muljaža zbog koje će neko (nadam se) morati kad-tad da odgovara.Ko je i zašto tim dvema televizijama dodelio nacionalnu frekvenciju - čini mi se da su one i pre te transakcije imale nacionalnu frekvenciju.

Ali, to opet nikakve veze nema sa ovom pričom.
 
Hajde da vidimo o čemu ti to pričaš.

Telekom je po astronomskoj ceni, potpuno nelogično i protivno sopstvenim poslovnim interesima kupio buđavi Kopernikus. Zašto, zbog čega... pa verovatno je kao firma pod većinskim državnim vlasništvom jednostavno morao to da uradi.
Od para koje je dobio od Telekoma prethodni vlasnik Kopernikusa je kupio Prvu i O2. Sasvim očigledna muljaža zbog koje će neko (nadam se) morati kad-tad da odgovara.Ko je i zašto tim dvema televizijama dodelio nacionalnu frekvenciju - čini mi se da su one i pre te transakcije imale nacionalnu frekvenciju.

Ali, to opet nikakve veze nema sa ovom pričom.
Ma nemoj mi reci.A prica kako Sbb krade struju i ostale Vesiceve price koje ovde valjas,imaju veze ???
 
Da da u tvojoj zgradi.Kako da ne.A radnici sa pistoljima pretili da ce pucati u svakog ko ne potpise ugovor sa njima.Mani me tih Vesicevih budalastina.Lepo pitam ako to rade zasto im se ne oduzme dozvola za rad ?
Ja tebi pričam ono što jeste. Ako ne veruješ, i ako te zanima, to možeš lako da proveriš. Šta su do sada izgradili i na koji način, za šta imaju a za šta nemaju dozvolu za gradnju. Zašto im se ne uzima dozvola za rad? Pa u normalnoj pravnoj državi sigurno ne bi radili ovako kako rade ovde.
Što se tiče zgrada i ulaska u njih, ako im stanari dozvole da montiraju opremu u svojoj zgradi bez nadoknade i valjane dokumentacije, to se ne tiče nikoga drugoga nego stanara te zgrade.Fazon je što često stanari nisu svesni da uređaj koji je montiran u njihovoj zgradi troši struju.
 
Ja tebi pričam ono što jeste. Ako ne veruješ, i ako te zanima, to možeš lako da proveriš. Šta su do sada izgradili i na koji način, za šta imaju a za šta nemaju dozvolu za gradnju. Zašto im se ne uzima dozvola za rad? Pa u normalnoj pravnoj državi sigurno ne bi radili ovako kako rade ovde.
Što se tiče zgrada i ulaska u njih, ako im stanari dozvole da montiraju opremu u svojoj zgradi bez nadoknade i valjane dokumentacije, to se ne tiče nikoga drugoga nego stanara te zgrade.Fazon je što često stanari nisu svesni da uređaj koji je montiran u njihovoj zgradi troši struju.
Sta imam ja da proveravam ako rade nesto nelegalno,nek im se oduzme dozvola.Cim oni i dalje posluju znaci da nije sve onako ko sto Vesic prica
 
Ma nemoj mi reci.A prica kako Sbb krade struju i ostale Vesiceve price koje ovde valjas,imaju veze ???
Hajde objasni kakve to veze ima sa Telekomom.

Ovo nisu Vesićeve priče, nego je ono što sam ja lično video i što vrlo dobro znam. A što se tiče Vesića i SBB-a, izgleda da je tu došlo do nekog "kratkog spoja" iliti prekida dugogodišnje saradnje, pa se ovaj malko popišmanio. Ali, biće da je dobio dozu "sedativa" pa se malko ućutao.
 
Figurativno mozes da govoris o necemu a ne mozes nekome da se obracas figurativno.Sasvim ocigledno al tesko razumljivo nekima
Dakle, kada sam počeo da pišem u prvom i drugom licu, trebalo je samo za tebe da naglasim da ne mislim na sebe i tebe lično, nego da pišem figurativno umesto Telekoma koji se obraća UG????
Mislio sam da si ipak malko bistirji.
 
Hajde da vidimo o čemu ti to pričaš.

Telekom je po astronomskoj ceni, potpuno nelogično i protivno sopstvenim poslovnim interesima kupio buđavi Kopernikus. Zašto, zbog čega... pa verovatno je kao firma pod većinskim državnim vlasništvom jednostavno morao to da uradi.
Od para koje je dobio od Telekoma prethodni vlasnik Kopernikusa je kupio Prvu i O2. Sasvim očigledna muljaža zbog koje će neko (nadam se) morati kad-tad da odgovara.Ko je i zašto tim dvema televizijama dodelio nacionalnu frekvenciju - čini mi se da su one i pre te transakcije imale nacionalnu frekvenciju.

Ali, to opet nikakve veze nema sa ovom pričom.
Телеком је купио Коперникус за 1000 евра по претплатнику, иако претплата кошта око 7-10 евра, и за отплату ове инвестиције ће требати 10-так година.
Тешко да ће за 10 година постојати кабловски оператери у садашњем облику, а можда неће постојати ни телевизија у садашњем облику.

Јасно је да иза куповине Коперникуса и две телевизије не стоји економска рачуница, јер се 200 милиона евра могло уложити у нешто што ће брже и извесније донети повраћај уложеног новца.
 
83774335_1837050213122089_6610554958943092736_n.jpg

85030760_1837126306447813_5508949414351208448_n.jpg
 
Najbolje bi bilo da građani pokrenu peticiju za zabranu N1,izbace štandove na ulice,sakupe par hiljada potpisa i pravo pred kablovske operatere. Zahjtev upućen tom i tom,da nam izbace N1 tv sa kablovske mreže,zbog narušavanja ugleda naše zemlje. Jeste da bi to bio kretenski potez,ali bar malo da im spustimo ego. Ja ne mogu da zamislim da se u Sarajevu otvori neka tv kuća bilo izraelska ili ruska koja će u dnevniku Palestinske organizacije PLO ili Hamas nazvati teroristima. Minirali bi je.
 

Back
Top