Quantcast

Telesne povrede zadobijene prilikom tuce, i prava ostecenog??

timemachine

Zainteresovan član
Poruka
238
Pozdrav drustvo. Postavljam ovu temu, posto vidim da ima dosta ljudi koji su upoznati sa pravom u Srbiji, pa bi molio ako neko zna da mi odgovori na par pitanja. Javio mi se jedan rodjak iz Srbije i opisao mi svoju muku u zadnjih par nedelja. Imao je neprijatnu situaciju sa zetom njegove supruge. Bili su kod njega u kuci, sa jos par rodjaka, malo popili i izbila je svadja izmedju tog lika (zeta) i treceg lika (svo su u nekom srodstvu). I posto se to desilo u njegovoj kuci on je reagovao tako da je hteo njih dvojicu smiri, pa je krenuo da ih gura napolje, da ne gledaju deca. Tom prilikom je zadobio povrede od zeninog zeta u predelu lica... nisam najsigurniji, mislim da mu je povredjen nos (nosio je par dana onu gazu u nosu) i jagodicna kost. Prebacen je u bolnicu i policija je obavestena koja je napravila zapisnik, a od doktora je dobio potvrdu sa svim dijagnozama. Mislim da je optuznica podignuta po automatizmu. Njemu se javio jedan advokat koji radi na procenat i rekao mu je da zeli da ga zastupa i da ce mu izvuci odstetu. Danas je stvar krenula, optuzeni je isao na sud da daje izjavu, a moj rodjo se brine zbog cega nisu njega zvali. Da li ce i on biti pozvan? Kontam da ih nece suociti. I boji se da bi stvar mogla da se izmakne kontroli posto je i on popio 4 piva (tako on kaze), pa neznam da li u bolnici prilikom prijema prave i alko test iz krvi. Pozitivna strana sto mu je supruga bila tu (ona je jedina bila trezna), i sto je spremna da svedoci u njegovu korist.... moze li mi neko reci cemu on moze da se nada iz svega ovoga...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.